Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup Gnosjö
2021-06-22
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hanna Abrahamsson
Ulricehamn
57:28.344700
61.8p
2
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
59:22.356100
+1:54.11300
59.6p
3
Sara Karlsson
Gnosjö FK
59:59.359800
+2:31.15000
59.0p
4
Hilda Löf
Hestra IF
1:01:16.367500
+3:48.22700
57.6p
5
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
1:01:40.369900
+4:12.25100
57.2p
6
Helena Sönsteröd Sandahl
IK Hakarpspojkarna
1:07:45.406400
+10:17.61600
51.6p
7
Sofia Skörde
Gnosjö FK
1:08:56.413500
+11:28.68700
50.7p
8
Lina Park
OK Stigen
1:09:15.415400
+11:47.70600
50.4p
9
Linnea Park Lindahl
Gnosjö FK
1:09:50.418900
+12:22.74100
49.9p
10
Alva Thudeen
Sya SK
1:10:59.425800
+13:31.81000
49.1p
11
Carin Rosjö
IF Hallby SOK
1:17:00.461900
+19:32.117100
45.0p
H 21 Motion
21km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
46:00.275900
79.2p
2
Elias Andersson
Landsbro IF SK
46:02.276100
+2.100
79.2p
3
Erik Fransson
Borås SK
46:04.276300
+4.300
79.1p
4
Simon Magnusson
OK Stigen
46:05.276400
+5.400
79.1p
5
Hugo Sjögren
Tranemo IF
46:21.278000
+21.2000
78.6p
6
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
46:24.278300
+24.2300
78.5p
7
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
48:15.289400
+2:15.13400
75.1p
8
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
48:17.289600
+2:17.13600
75.0p
9
Alexander Thudeen
Sya SK
48:20.289900
+2:20.13900
74.9p
10
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
49:12.295100
+3:12.19100
73.5p
11
Hampus Erndin
Nybro Ski
49:12.295100
+3:12.19100
73.5p
12
Thomas Wollentz
Halmstad
49:15.295400
+3:15.19400
73.4p
13
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
49:16.295500
+3:16.19500
73.3p
14
Henrik Alm
Gnosjö FK
49:55.299400
+3:55.23400
72.3p
15
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
49:57.299600
+3:57.23600
72.2p
16
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
50:34.303300
+4:34.27300
71.2p
17
Ken Slättengren
Nybro Ski
50:53.305200
+4:53.29200
70.7p
18
Adam Blomberg
Göteborgs SK
50:55.305400
+4:55.29400
70.7p
19
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
50:58.305700
+4:58.29700
70.6p
20
Isak Nilsson
Gnosjö FK
51:01.306000
+5:01.30000
70.5p
21
Axel Björkman
IF Hallby SOK
51:02.306100
+5:02.30100
70.5p
22
Karl Stark
Vaggeryds SOK
51:38.309700
+5:38.33700
69.6p
23
Martin Männer
Göteborgs SK
51:40.309900
+5:40.33900
69.5p
24
Linus Wallden
SK Graal
51:40.309900
+5:40.33900
69.5p
25
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
51:41.310000
+5:41.34000
69.5p
26
Ove Helgee
Alstermo IF
51:41.310000
+5:41.34000
69.5p
27
Mattias Qvarnström
IK Hakarpspojkarna
51:42.310100
+5:42.34100
69.5p
28
Gustav Nilsson
OK Stigen
51:43.310200
+5:43.34200
69.5p
29
Joel Martinson
IK Hakarpspojkarna
53:37.321600
+7:37.45600
66.7p
30
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
53:48.322700
+7:48.46700
66.5p
31
Emil Östlin
IK Hakarpspojkarna
53:50.322900
+7:50.46900
66.4p
32
Hannes Assarsson
Nässjö SF
54:49.328800
+8:49.52800
65.1p
33
Roger Svenningsson
Mullsjö SOK
54:51.329000
+8:51.53000
65.1p
34
Mikael Rask
OK Stigen
55:01.330000
+9:01.54000
64.8p
35
Jakob Josefsson
OK Stigen
55:09.330800
+9:09.54800
64.7p
36
Niclas Hansson
Burseryds IF
55:10.330900
+9:10.54900
64.7p
37
Viktor park
Gnosjö FK
55:10.330900
+9:10.54900
64.7p
38
Kenneth Söderberg
Apladalens Lk
55:14.331300
+9:14.55300
64.6p
39
Jonathan Hansson
Burseryds IF
55:16.331500
+9:16.55500
64.5p
40
Alfred Derke
Sya SK
55:22.332100
+9:22.56100
64.4p
41
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
55:44.334300
+9:44.58300
63.9p
42
Patrik Petersson
Apladalens Lk
57:23.344200
+11:23.68200
61.9p
43
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
57:28.344700
+11:28.68700
61.8p
44
Stefan Hoflund
IK Hakarpspojkarna
57:36.345500
+11:36.69500
61.6p
45
Daniel Josefsson
Apladalens Lk
57:40.345900
+11:40.69900
61.6p
46
Stefan Sandahl
IK Hakarpspojkarna
57:42.346100
+11:42.70100
61.5p
47
David Erndin
Nybro Ski
57:42.346100
+11:42.70100
61.5p
48
Mattias Lundell
Gnosjö FK
59:47.358600
+13:47.82600
59.2p
49
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
1:00:40.363900
+14:40.87900
58.2p
50
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
1:00:45.364400
+14:45.88400
58.1p
51
Ville Jutterdal
Vreta Skid o Mk
1:01:02.366100
+15:02.90100
57.8p
52
Viktor Hermansson
OK Stigen
1:03:54.383300
+17:54.107300
55.0p
53
Jonas Mörhed
Vaggeryds SOK
1:04:54.389300
+18:54.113300
54.1p
54
Thomas Elofsson
Landsbro IF SK
1:05:12.391100
+19:12.115100
53.8p
55
Filip Broling
Gnosjö FK
1:06:13.397200
+20:13.121200
52.9p
56
Kim Stefan Anderson
Burseryds IF
1:10:52.425100
+24:52.149100
49.2p
57
Peo Nedstedt
Gnosjö FK
1:10:59.425800
+24:59.149800
49.1p