Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kyrkserien Deltävling 3 Hammarskog
2021-06-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
27.4km, Rullskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Jonathan Hedbys
Storvreta IK
1:02:43.376200
77.3p
2
Ulf Nordström
Östervåla IF
1:04:02.384100
+1:19.7800
75.1p
3
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
1:04:08.384700
+1:25.8400
74.9p
4
Niklas Österberg
Storvreta IK
1:04:10.384900
+1:27.8600
74.8p
5
Magnus Graas
Storvreta IK
1:04:28.386700
+1:45.10400
74.4p
6
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
1:05:34.393300
+2:51.17000
72.6p
7
Fredrik Ström
Bålsta SK
1:05:51.395000
+3:08.18700
72.2p
8
Björn Johannesson
Snö & Tö Skidklubb
1:06:28.398700
+3:45.22400
71.2p
9
Johan Selander
Öregrunds IK
1:06:49.400800
+4:06.24500
70.7p
10
Andreas Berthagen
Storvreta IK
1:07:13.403200
+4:30.26900
70.1p
11
Johan Klinga
Snö & Tö Skidklubb
1:07:17.403600
+4:34.27300
70.0p
12
Fabian Karlsson
Storvreta IK
1:07:37.405600
+4:54.29300
69.6p
13
Mikael Lindblad
Axgatan Runners
1:07:46.406500
+5:03.30200
69.4p
14
Richard Johansson
Bålsta SK
1:07:46.406500
+5:03.30200
69.4p
15
Patrik Samuelsson
Storvreta IK
1:07:54.407300
+5:11.31000
69.2p
16
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
1:07:58.407700
+5:15.31400
69.1p
17
Henrik Jonsson
Snö & Tö Skidklubb
1:08:06.408500
+5:23.32200
68.9p
18
Oscar Stenhammar
IK Rex
1:08:14.409300
+5:31.33000
68.7p
19
Jonas Sjölin
Nässjö SF
1:08:17.409600
+5:34.33300
68.6p
20
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
1:08:34.411300
+5:51.35000
68.2p
21
Tomas Stenström
Axgatan Runners
1:08:34.411300
+5:51.35000
68.2p
22
Jan Östlund
Team s
1:08:35.411400
+5:52.35100
68.2p
23
Magnus Haglund
Åkersberga SK
1:08:36.411500
+5:53.35200
68.2p
24
John Andersson Gull
Storvreta IK
1:08:59.413800
+6:16.37500
67.7p
25
Jonas Nilsson
Roslagsbro IF
1:09:35.417400
+6:52.41100
66.9p
26
Rasmus Helgesson
Ölands SK
1:09:40.417900
+6:57.41600
66.8p
27
Fredrik Palm
Snö & Tö Skidklubb
1:09:51.419000
+7:08.42700
66.5p
28
Erik Åhlin
Axgatan Runners
1:10:08.420700
+7:25.44400
66.2p
29
Klas Carlsson
Storvreta IK
1:10:09.420800
+7:26.44500
66.2p
30
Kenneth Nybohm
Snö & Tö Skidklubb
1:10:10.420900
+7:27.44600
66.1p
31
Johan Ohlsson DÄ
Bålsta SK
1:10:46.424500
+8:03.48200
65.4p
32
Peter Gustafsson
Snö & Tö Skidklubb
1:10:55.425400
+8:12.49100
65.2p
33
Tommy Vikman
Bålsta SK
1:10:57.425600
+8:14.49300
65.1p
34
Patrik Wejnermark
Östervåla IF
1:11:06.426500
+8:23.50200
65.0p
35
Jan Troeng
OK Linné
1:11:19.427800
+8:36.51500
64.7p
36
Lennart Romin
Team s
1:11:28.428700
+8:45.52400
64.5p
37
Johan Gunnarsson
IK Rex
1:11:42.430100
+8:59.53800
64.2p
38
Peter Öhman
Snö & Tö Skidklubb
1:11:54.431300
+9:11.55000
64.0p
39
Markus Akne Vieider
Storvreta IK
1:12:08.432700
+9:25.56400
63.7p
40
Rickard Rosén
Ufk
1:12:15.433400
+9:32.57100
63.6p
41
Björn Winell
Storvreta IK
1:13:07.438600
+10:24.62300
62.5p
42
Karl Ingard
IK Rex
1:13:09.438800
+10:26.62500
62.5p
43
Jon Sjöberg
IK Rex
1:13:19.439800
+10:36.63500
62.3p
44
Arvid Schön
IFK Umeå
1:13:52.443100
+11:09.66800
61.7p
45
Erik Lerneryd
Ufk
1:14:00.443900
+11:17.67600
61.6p
46
Patrik Andersson
Spirit IF
1:14:01.444000
+11:18.67700
61.5p
47
Johan Thalin
Storvreta IK
1:14:14.445300
+11:31.69000
61.3p
48
Peter Malmborg
Stockholms RK
1:14:16.445500
+11:33.69200
61.3p
49
Niclas Hägglund
Åsarna IK
1:14:48.448700
+12:05.72400
60.7p
50
Stefan Sundblad
No Club
1:14:54.449300
+12:11.73000
60.6p
51
Ronnie Branteström
IK Rex
1:15:01.450000
+12:18.73700
60.4p
52
Mikael Andersson
Spirit IF
1:16:55.461400
+14:12.85100
58.5p
53
Richard Marsell
Ufk
1:17:13.463200
+14:30.86900
58.2p
54
Martin Eriksson
Lima IF
1:17:13.463200
+14:30.86900
58.2p
55
Greger Olsson
Snö & Tö Skidklubb
1:18:00.467900
+15:17.91600
57.4p
56
John Lind
Axgatan Runners
1:19:18.475700
+16:35.99400
56.2p
57
Peter Triumf
Stockholms RK
1:19:21.476000
+16:38.99700
56.1p
58
Anders Daag
Snö & Tö Skidklubb
1:19:29.476800
+16:46.100500
56.0p
59
Urban Johansson
Väsby SK
1:19:46.478500
+17:03.102200
55.7p
60
Lukas af Geijerstam
No Club
1:20:21.482000
+17:38.105700
55.2p
61
Tomas Wärnsberg
Jumkils IF
1:20:46.484500
+18:03.108200
54.8p
62
Henrik Alveskog
Snö & Tö Skidklubb
1:21:48.490700
+19:05.114400
54.0p
63
Jonas Jung
Ufk
1:22:06.492500
+19:23.116200
53.7p
64
Ulf Uddbäck
Gävle SK
1:22:08.492700
+19:25.116400
53.7p
65
Mikko Salomäki
Snö & Tö Skidklubb
1:22:26.494500
+19:43.118200
53.4p
66
Magnus Hedbys
Ssk
1:22:40.495900
+19:57.119600
53.2p
67
Rolf Vikström Look
Snö & Tö Skidklubb
1:23:20.499900
+20:37.123600
52.7p
68
Ulf Dunberg
Snö & Tö Skidklubb
1:24:43.508200
+22:00.131900
51.6p
69
Johan Ljungdahl
Ufk
1:26:47.520600
+24:04.144300
50.0p
70
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
1:29:38.537700
+26:55.161400
48.0p
71
Mikael Berggren Eriksson
Ufk
1:30:08.540700
+27:25.164400
47.7p
72
Per Samuelsson
No Club
1:30:22.542100
+27:39.165800
47.5p
73
Niklas Tillman
Storvreta IK
1:31:01.546000
+28:18.169700
47.1p
74
Fredrik Hammar
Snö & Tö Skidklubb
1:31:22.548100
+28:39.171800
46.9p
75
Paul Barklem
Ufk
1:35:13.571200
+32:30.194900
44.5p
76
Rolf Nilsson
Snö & Tö Skidklubb
1:35:29.572800
+32:46.196500
44.3p
77
Peter Engvall
Gimo IF SK
1:37:24.584300
+34:41.208000
43.3p
78
Johan Ewetz
Snö & Tö Skidklubb
1:45:36.633500
+42:53.257200
39.2p
-
Johan Lindbäck
Ufk
23:59:58.8639700
-
Bengt Grönlund
Snö & Tö Skidklubb
23:59:58.8639700
-
Simon Jörgensen
Storvreta IK
23:59:59.8639800
-
Johan Månflod
Ufk
23:59:59.8639800
-
Per Johansson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Adam Nyrén
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Mårten Levin
Östhammars SK
23:59:59.8639800
-
Peter Saarikoski
Snö & Tö Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Lars Åke
Ericsson BIL
23:59:59.8639800
-
Krister Nyrén
Heds IF
23:59:59.8639800
-
Rickard Molin
Team s
23:59:59.8639800
-
Magnus Wiking
Snö & Tö Skidklubb
23:59:59.8639800
-
Olof Widenfalk
Storvreta IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)