Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Luckstaskidan
2021-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Simon Nordlander
Stockviks SF
20:14.121300
2
H 16
Elias Bengtsson
Tynderö IK
20:21.122000
+7.600
3
H 16
Tomas Holmgren
Matfors SK
20:49.124800
+35.3400
4
H 16
Hugo Nordlander
Stockviks SF
21:23.128200
+1:09.6800
5
H 16
David Palmgren
Bergeforsens SK
21:30.128900
+1:16.7500
6
H 16
Jason Blomqvist
Matfors SK
21:31.129000
+1:17.7600
7
H 16
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
21:39.129800
+1:25.8400
8
H 16
Helmer Nordvall
Matfors SK
21:51.131000
+1:37.9600
9
H 16
Mattias Larsson
Matfors SK
22:38.135700
+2:24.14300
10
H 16
Hampus Bergkvist
Matfors SK
22:40.135900
+2:26.14500
11
D 16
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
22:55.137400
+2:41.16000
12
H 16
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
23:36.141500
+3:22.20100
13
D 16
Irma Burman
Alnö SK
24:03.144200
+3:49.22800
14
D 16
Emma Strand
Bergeforsens SK
24:57.149600
+4:43.28200
15
D 16
Saga Östling
Bergeforsens SK
25:30.152900
+5:16.31500
16
D 16
Ines Lignell
Lucksta IF
25:34.153300
+5:20.31900
17
D 16
Ida Bergfors
Matfors SK
25:54.155300
+5:40.33900
18
D 16
Isabell Engberg
Stockviks SF
26:14.157300
+6:00.35900
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Oscar Wikander
Alnö SK
15:18.91700
2
H 14
Isak Lind
Selånger SOK
15:41.94000
+23.2200
3
H 14
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
15:44.94300
+26.2500
4
H 15
Joel Nilsson
Matfors SK
16:08.96700
+50.4900
5
H 15
William Forslund
Stockviks SF
16:10.96900
+52.5100
6
H 15
Carl Erngrund
Alnö SK
16:44.100300
+1:26.8500
7
H 15
August Lilja
Matfors SK
16:49.100800
+1:31.9000
8
D 15
Nellie Sjöberg
Bergeforsens SK
17:00.101900
+1:42.10100
9
H 14
Erik Nordin
Lucksta IF
17:12.103100
+1:54.11300
10
H 14
Alvin Nordensson
Lucksta IF
17:19.103800
+2:01.12000
11
H 15
Emil Lundgren
Stockviks SF
17:36.105500
+2:18.13700
12
H 15
Vilmer Lindgren
Alnö SK
17:44.106300
+2:26.14500
13
D 14
Klara Edström
Stockviks SF
17:49.106800
+2:31.15000
14
D 15
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
17:58.107700
+2:40.15900
15
D 14
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
18:08.108700
+2:50.16900
16
D 14
Nilla Grönborg
Bergeforsens SK
18:14.109300
+2:56.17500
16
D 15
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
18:14.109300
+2:56.17500
18
H 15
Isak Jeppling
Alnö SK
18:44.112300
+3:26.20500
19
D 15
Alva Norgren
Selånger SOK
18:55.113400
+3:37.21600
20
D 14
Amanda Karunarathna
Matfors SK
19:23.116200
+4:05.24400
21
D 14
Wilma Lindström
Alnö SK
19:57.119600
+4:39.27800
22
D 15
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
20:19.121800
+5:01.30000
23
D 14
Enola Jonsson
Alnö SK
20:32.123100
+5:14.31300
24
D 15
Maja Olsson
Lucksta IF
22:20.133900
+7:02.42100
25
D 14
Alva Strand
Selånger SOK
23:59:59.8639800
25
H 14
Jordan Blomqvist
Matfors SK
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 13
Albin Persson
Lucksta IF
7:52.47100
2
H 13
Isak Engberg
Stockviks SF
8:10.48900
+18.1700
3
H 12
Isak Norgren
Selånger SOK
8:17.49600
+25.2400
4
D 13
Molly Sandin
Stockviks SF
8:21.50000
+29.2800
5
D 11
Mira Sandin
Stockviks SF
8:22.50100
+30.2900
6
H 13
Samuel Henriksson
Tynderö IK
8:25.50400
+33.3200
6
H 11
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
8:25.50400
+33.3200
8
H 12
Axel Danielsson
Stockviks SF
8:28.50700
+36.3500
9
H 13
Melker Jakobsson
Alnö SK
8:38.51700
+46.4500
10
H 12
Alexander Dufva
Stockviks SF
8:39.51800
+47.4600
11
D 13
Agnes Boström
Kovlands IF
8:42.52100
+50.4900
12
H 13
Manne Olsson
Lucksta IF
8:47.52600
+55.5400
13
H 13
Albin Tuvesson
Stockviks SF
8:48.52700
+56.5500
14
H 13
Maximus Stom
Lucksta IF
8:49.52800
+57.5600
15
D 11
Freja Jakobsson
Alnö SK
9:07.54600
+1:15.7400
16
D 11
Lina Grahn-birve
Alnö SK
9:19.55800
+1:27.8600
17
D 13
Lovisa Lilja
Matfors SK
9:21.56000
+1:29.8800
18
D 12
Selma Åberg
Stockviks SF
9:26.56500
+1:34.9300
19
H 11
Theo Nordensson
Lucksta IF
9:30.56900
+1:38.9700
20
H 13
Henning Nordvall
Matfors SK
9:36.57500
+1:44.10300
21
D 13
Nora Strid
Stockviks SF
9:51.59000
+1:59.11800
21
H 11
Adrian Cabrajic
Lucksta IF
9:51.59000
+1:59.11800
21
D 12
Julia Wikander
Alnö SK
9:51.59000
+1:59.11800
24
H 12
Edward Nässén
Matfors SK
9:55.59400
+2:03.12200
25
D 11
Märta Ljungdahl
Matfors SK
10:05.60400
+2:13.13200
26
H 12
David Walther
Matfors SK
10:06.60500
+2:14.13300
26
D 11
Selma Nordensson
Lucksta IF
10:06.60500
+2:14.13300
28
D 12
Emma Gärd
Stockviks SF
10:09.60800
+2:17.13600
29
D 11
Alma Bergman
Kovlands IF
10:12.61100
+2:20.13900
30
D 12
Inez Olsson Wallin
Stockviks SF
10:23.62200
+2:31.15000
31
D 11
Linnea Jonsson
Alnö SK
10:24.62300
+2:32.15100
31
H 11
Rasmus Sjöström
Alnö SK
10:24.62300
+2:32.15100
33
H 13
Assar Eden
Bergeforsens SK
10:29.62800
+2:37.15600
34
H 12
Erik Lind
Selånger SOK
10:31.63000
+2:39.15800
35
H 11
Oliver Bergkvist
Matfors SK
10:54.65300
+3:02.18100
36
D 11
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
10:57.65600
+3:05.18400
37
D 11
Sandra Karunarathna
Matfors SK
11:00.65900
+3:08.18700
38
H 13
Jeremias Melander Viksten
Matfors SK
11:06.66500
+3:14.19300
39
H 11
Sixten Sjölund
Alnö SK
11:09.66800
+3:17.19600
39
D 12
Jonna Viksell
Bergeforsens SK
11:09.66800
+3:17.19600
39
H 13
Eskil Lindblom Yttergård
Bergeforsens SK
11:09.66800
+3:17.19600
42
D 12
Minnah Nilsson
Lucksta IF
11:27.68600
+3:35.21400
43
D 11
Freja Jeppling
Alnö SK
11:36.69500
+3:44.22300
44
H 11
Victor Averheim
Stockviks SF
11:53.71200
+4:01.24000
45
D 12
Embla Nilsson
Bergeforsens SK
12:22.74100
+4:30.26900
46
D 11
Tyra Östlin
Alnö SK
23:59:59.8639800
46
D 11
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)