Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergeforsens Ski Race
2021-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Simon Nordlander
Stockviks SF
15:20.91900
2
H 16
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
16:00.95900
+40.3900
2
H 16
Jason Blomqvist
Matfors SK
16:00.95900
+40.3900
4
H 16
Tomas Holmgren
Matfors SK
16:06.96500
+46.4500
5
H 16
David Palmgren
Bergeforsens SK
16:17.97600
+57.5600
6
H 16
Helmer Nordvall
Matfors SK
16:29.98800
+1:09.6800
7
H 16
Elias Bengtsson
Tynderö IK
16:30.98900
+1:10.6900
8
H 16
Hampus Bergkvist
Matfors SK
17:00.101900
+1:40.9900
9
H 15
Oscar Wikander
Alnö SK
17:08.102700
+1:48.10700
10
D 16
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
17:18.103700
+1:58.11700
11
H 16
Philip Sundbom
Bergeforsens SK
17:49.106800
+2:29.14800
12
H 16
Mattias Larsson
Matfors SK
18:06.108500
+2:46.16500
13
H 15
William Forslund
Stockviks SF
18:07.108600
+2:47.16600
14
D 16
Irma Burman
Alnö SK
18:46.112500
+3:26.20500
15
H 15
Carl Erngrund
Alnö SK
18:53.113200
+3:33.21200
16
H 15
Vilmer Lindgren
Alnö SK
18:55.113400
+3:35.21400
17
D 16
Saga Östling
Bergeforsens SK
18:56.113500
+3:36.21500
18
H 15
August Lilja
Matfors SK
18:59.113800
+3:39.21800
19
H 15
Emil Lundgren
Stockviks SF
19:05.114400
+3:45.22400
20
D 15
Nellie Sjöberg
Bergeforsens SK
19:12.115100
+3:52.23100
21
D 16
Emma Strand
Bergeforsens SK
19:31.117000
+4:11.25000
22
D 16
Isabell Engberg
Stockviks SF
19:45.118400
+4:25.26400
23
D 16
Ida Bergfors
Matfors SK
20:01.120000
+4:41.28000
24
D 15
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
20:03.120200
+4:43.28200
24
D 16
Ines Lignell
Lucksta IF
20:03.120200
+4:43.28200
26
D 15
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
20:55.125400
+5:35.33400
27
D 15
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
21:04.126300
+5:44.34300
28
H 15
Isak Jeppling
Alnö SK
21:13.127200
+5:53.35200
29
H 15
Jakob van De Wal
Alnö SK
21:51.131000
+6:31.39000
4km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
11:18.67700
2
H 13
Albin Persson
Lucksta IF
11:29.68800
+11.1000
3
H 14
Isak Lind
Selånger SOK
11:38.69700
+20.1900
4
H 13
Samuel Henriksson
Tynderö IK
11:53.71200
+35.3400
5
D 14
Frida Bergkvist
Lucksta IF
12:23.74200
+1:05.6400
6
H 13
Maximus Stom
Lucksta IF
12:25.74400
+1:07.6600
6
H 14
Jonatan Walther
Matfors SK
12:25.74400
+1:07.6600
8
D 14
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
12:30.74900
+1:12.7100
9
D 13
Molly Sandin
Stockviks SF
12:43.76200
+1:25.8400
10
D 14
Klara Edström
Stockviks SF
12:48.76700
+1:30.8900
11
H 14
Alvin Nordensson
Lucksta IF
12:50.76900
+1:32.9100
12
H 13
Melker Jakobsson
Alnö SK
12:53.77200
+1:35.9400
13
H 14
Joel Lindqvist
Matfors SK
13:04.78300
+1:46.10500
14
H 13
Albin Tuvesson
Stockviks SF
13:05.78400
+1:47.10600
15
D 13
Agnes Boström
Kovlands IF
13:10.78900
+1:52.11100
16
D 14
Nilla Grönborg
Bergeforsens SK
13:19.79800
+2:01.12000
17
H 13
Samuel Nordlund
Alnö SK
13:45.82400
+2:27.14600
18
D 13
Nora Strid
Stockviks SF
13:46.82500
+2:28.14700
19
D 14
Amanda Karunarathna
Matfors SK
13:58.83700
+2:40.15900
20
D 14
Wilma Lindström
Alnö SK
14:20.85900
+3:02.18100
21
D 13
Lovisa Lilja
Matfors SK
14:32.87100
+3:14.19300
22
D 14
Alva Strand
Selånger SOK
14:57.89600
+3:39.21800
22
D 13
Ida-maria Hugozon
Stockviks SF
14:57.89600
+3:39.21800
24
D 14
Noelia Frank
Alnö SK
15:16.91500
+3:58.23700
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 12
Isak Norgren
Selånger SOK
5:57.35600
2
H 12
Axel Danielsson
Stockviks SF
6:01.36000
+4.300
3
D 11
Mira Sandin
Stockviks SF
6:04.36300
+7.600
4
H 11
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
6:15.37400
+18.1700
5
H 12
Alexander Dufva
Stockviks SF
6:16.37500
+19.1800
6
D 11
Lina Grahn-birve
Alnö SK
6:27.38600
+30.2900
7
D 11
Freja Jakobsson
Alnö SK
6:36.39500
+39.3800
8
D 12
Meja Holmgren-grahn
Stockviks SF
6:37.39600
+40.3900
9
D 12
Selma Åberg
Stockviks SF
6:47.40600
+50.4900
10
D 12
Julia Wikander
Alnö SK
6:57.41600
+1:00.5900
11
D 12
Emma Gärd
Stockviks SF
6:59.41800
+1:02.6100
12
D 12
Hanna Molinder
Selånger SOK
7:06.42500
+1:09.6800
12
H 11
Theo Nordensson
Lucksta IF
7:06.42500
+1:09.6800
14
H 12
Erik Lind
Selånger SOK
7:14.43300
+1:17.7600
15
H 11
Sixten Sjölund
Alnö SK
7:20.43900
+1:23.8200
16
D 11
Selma Nordensson
Lucksta IF
7:21.44000
+1:24.8300
17
D 11
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
7:27.44600
+1:30.8900
18
H 11
Rasmus Sjöström
Alnö SK
7:31.45000
+1:34.9300
19
D 11
Märta Ljungdahl
Matfors SK
7:32.45100
+1:35.9400
20
D 11
Linnea Jonsson
Alnö SK
7:35.45400
+1:38.9700
21
D 12
Jonna Viksell
Bergeforsens SK
7:46.46500
+1:49.10800
21
D 11
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
7:46.46500
+1:49.10800
23
H 11
Oliver Bergkvist
Matfors SK
7:57.47600
+2:00.11900
23
D 11
Tyra Östlin
Alnö SK
7:57.47600
+2:00.11900
25
D 11
Alma Bergman
Kovlands IF
8:02.48100
+2:05.12400
26
D 11
Freja Jeppling
Alnö SK
8:08.48700
+2:11.13000
27
H 11
Victor Averheim
Stockviks SF
8:15.49400
+2:18.13700
27
H 12
Vidar Norrgård
Bergeforsens SK
8:15.49400
+2:18.13700
29
D 11
Tilde Bergqvist
Lucksta IF
8:16.49500
+2:19.13800
30
H 12
Jacob Birberg
Bergeforsens SK
8:31.51000
+2:34.15300
30
D 12
Embla Nilsson
Bergeforsens SK
8:31.51000
+2:34.15300
32
D 11
Sandra Karunarathna
Matfors SK
8:38.51700
+2:41.16000
33
H 11
Cedric Holmbom
Matfors SK
8:59.53800
+3:02.18100
34
D 11
Felicia Rautila
Bergeforsens SK
9:13.55200
+3:16.19500
35
D 12
Lia Nyberg
Bergeforsens SK
11:30.68900
+5:33.33200
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)