Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kovlandsloppet
2021-01-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Simon Nordlander
Stockviks SF
13:59.83800
2
H 16
Elias Bengtsson
Tynderö IK
14:27.86600
+28.2700
3
H 16
Tomas Holmgren
Matfors SK
14:29.86800
+30.2900
4
H 16
Jason Blomqvist
Matfors SK
14:54.89300
+55.5400
5
H 16
Hugo Nordlander
Stockviks SF
15:02.90100
+1:03.6200
6
H 16
Linus Ytterbom
Bergeforsens SK
15:03.90200
+1:04.6300
7
H 16
Mattias Larsson
Matfors SK
15:45.94400
+1:46.10500
8
H 15
Oscar Wikander
Alnö SK
15:55.95400
+1:56.11500
9
D 16
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
16:19.97800
+2:20.13900
10
H 16
Hampus Bergkvist
Matfors SK
16:34.99300
+2:35.15400
11
H 15
William Forslund
Stockviks SF
17:14.103300
+3:15.19400
12
H 15
August Lilja
Matfors SK
17:25.104400
+3:26.20500
13
D 16
Saga Östling
Bergeforsens SK
17:27.104600
+3:28.20700
14
D 16
Ida Bergfors
Matfors SK
17:30.104900
+3:31.21000
15
H 15
Joel Nilsson
Matfors SK
17:32.105100
+3:33.21200
16
D 16
Irma Burman
Alnö SK
17:34.105300
+3:35.21400
17
H 15
Vilmer Lindgren
Alnö SK
18:08.108700
+4:09.24800
18
H 15
Emil Lundgren
Stockviks SF
18:27.110600
+4:28.26700
19
H 15
Robin Röckner
Alnö SK
18:37.111600
+4:38.27700
20
H 15
Carl Erngrund
Alnö SK
18:45.112400
+4:46.28500
21
D 16
Ines Lignell
Lucksta IF
18:55.113400
+4:56.29500
22
D 15
Nellie Sjöberg
Bergeforsens SK
18:56.113500
+4:57.29600
23
D 15
Tuva-li Nilsson
Lucksta IF
19:19.115800
+5:20.31900
24
D 16
Emma Strand
Bergeforsens SK
19:20.115900
+5:21.32000
25
D 15
Alva Norgren
Selånger SOK
19:23.116200
+5:24.32300
26
H 15
Isak Jeppling
Alnö SK
19:52.119100
+5:53.35200
27
D 15
Astrid Öhrn
Bergeforsens SK
19:54.119300
+5:55.35400
28
H 15
Jakob van De Wal
Alnö SK
19:55.119400
+5:56.35500
29
D 15
Stina Olsson Wallin
Stockviks SF
19:56.119500
+5:57.35600
30
H 16
Helmer Nordvall
Matfors SK
23:59:59.8639800
3.7km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 13
Samuel Henriksson
Tynderö IK
11:15.67400
2
H 13
Albin Persson
Lucksta IF
11:20.67900
+5.400
3
H 14
Kalle Grahn-Birve
Alnö SK
11:23.68200
+8.700
4
H 14
Isak Lind
Selånger SOK
11:35.69400
+20.1900
5
H 13
Maximus Stom
Lucksta IF
12:18.73700
+1:03.6200
6
D 14
Frida Bergkvist
Lucksta IF
12:27.74600
+1:12.7100
7
D 14
Nilla Grönborg
Bergeforsens SK
12:33.75200
+1:18.7700
8
D 14
Teresia Ytterbom
Bergeforsens SK
12:36.75500
+1:21.8000
9
D 14
Klara Edström
Stockviks SF
12:47.76600
+1:32.9100
10
D 13
Molly Sandin
Stockviks SF
12:55.77400
+1:40.9900
11
H 14
Joel Lindqvist
Matfors SK
12:57.77600
+1:42.10100
12
H 14
Alex Andersson
Stockviks SF
13:06.78500
+1:51.11000
13
D 13
Agnes Boström
Kovlands IF
13:07.78600
+1:52.11100
13
H 14
Erik Nordin
Lucksta IF
13:07.78600
+1:52.11100
15
H 13
Albin Tuvesson
Stockviks SF
13:08.78700
+1:53.11200
16
H 13
Melker Jakobsson
Alnö SK
13:23.80200
+2:08.12700
17
D 14
Wilma Lindström
Alnö SK
13:37.81600
+2:22.14100
18
H 14
Alvin Nordensson
Lucksta IF
13:45.82400
+2:30.14900
19
D 13
Nora Strid
Stockviks SF
14:18.85700
+3:03.18200
20
D 14
Enola Jonsson
Alnö SK
14:22.86100
+3:07.18600
21
D 14
Kajsa Eklund
Bergeforsens SK
14:26.86500
+3:11.19000
22
D 13
Ida-maria Hugozon
Stockviks SF
14:34.87300
+3:19.19800
23
D 14
Alva Strand
Selånger SOK
14:56.89500
+3:41.22000
24
D 13
Lovisa Lilja
Matfors SK
15:00.89900
+3:45.22400
25
D 14
Amanda Karunarathna
Matfors SK
15:02.90100
+3:47.22600
26
D 14
Noelia Frank
Alnö SK
16:14.97300
+4:59.29800
27
D 14
Sofia Hjeltström
Matfors SK
18:22.110100
+7:07.42600
28
H 13
Henning Nordvall
Matfors SK
23:59:58.8639700
29
H 13
Oskar Jansson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
29
D 14
Lina Birberg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
2.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 11
Mira Sandin
Stockviks SF
7:12.43100
2
H 11
Simon Långberg Holgersson
Stockviks SF
7:16.43500
+4.300
3
H 12
Axel Danielsson
Stockviks SF
7:18.43700
+6.500
4
H 12
Vidar Sjöblom
Stockviks SF
7:37.45600
+25.2400
5
H 12
Alexander Dufva
Stockviks SF
7:39.45800
+27.2600
6
D 11
Lina Grahn-birve
Alnö SK
7:40.45900
+28.2700
7
H 11
Adrian Cabrajic
Lucksta IF
7:47.46600
+35.3400
7
D 12
Meja Holmgren-grahn
Stockviks SF
7:47.46600
+35.3400
9
H 12
Isak Norgren
Selånger SOK
7:53.47200
+41.4000
10
D 11
Freja Jakobsson
Alnö SK
7:56.47500
+44.4300
11
D 11
Alma Bergman
Kovlands IF
8:12.49100
+1:00.5900
12
D 12
Selma Åberg
Stockviks SF
8:20.49900
+1:08.6700
13
H 12
Felix Dahlin
Kovlands IF
8:24.50300
+1:12.7100
14
H 11
Theo Nordensson
Lucksta IF
8:28.50700
+1:16.7500
15
D 12
Julia Wikander
Alnö SK
8:36.51500
+1:24.8300
16
D 12
Emma Gärd
Stockviks SF
8:44.52300
+1:32.9100
17
D 11
Linnea Jonsson
Alnö SK
8:49.52800
+1:37.9600
18
H 11
Sixten Sjölund
Alnö SK
8:54.53300
+1:42.10100
19
H 11
Milton Sjöberg
Kovlands IF
9:01.54000
+1:49.10800
20
H 12
Oskar Hjeltström
Matfors SK
9:06.54500
+1:54.11300
21
D 11
Elsa Eklund
Bergeforsens SK
9:07.54600
+1:55.11400
22
D 11
Selma Nordensson
Lucksta IF
9:09.54800
+1:57.11600
23
D 12
Agnes Feil
Stockviks SF
9:24.56300
+2:12.13100
24
H 12
Erik Lind
Selånger SOK
9:29.56800
+2:17.13600
25
H 11
Rasmus Sjöström
Alnö SK
9:48.58700
+2:36.15500
26
D 11
Tyra Hellsberg
Stockviks SF
10:00.59900
+2:48.16700
27
H 11
Oliver Bergkvist
Matfors SK
10:04.60300
+2:52.17100
28
D 11
Tyra Östlin
Alnö SK
10:07.60600
+2:55.17400
29
D 12
Jonna Viksell
Bergeforsens SK
10:16.61500
+3:04.18300
30
D 11
Freja Jeppling
Alnö SK
10:33.63200
+3:21.20000
31
D 11
Vilma Henriksson
Bergeforsens SK
11:01.66000
+3:49.22800
32
H 12
Vidar Norrgård
Bergeforsens SK
11:18.67700
+4:06.24500
33
D 11
Felicia Rautila
Bergeforsens SK
11:31.69000
+4:19.25800
34
H 11
Ruben Jensen
Alnö SK
12:09.72800
+4:57.29600
34
H 12
Jacob Birberg
Bergeforsens SK
12:09.72800
+4:57.29600
36
D 11
Sandra Karunarathna
Matfors SK
12:58.77700
+5:46.34500
37
D 12
Lia Nyberg
Bergeforsens SK
18:07.108600
+10:55.65400
38
D 11
Ella Heldring
Alnö SK
23:59:58.8639700
39
D 11
Tilde Bergqvist
Lucksta IF
23:59:59.8639800
39
D 11
Märta Ljungdahl
Matfors SK
23:59:59.8639800
39
H 11
Hugo Lindström
Alnö SK
23:59:59.8639800
39
H 12
Colin Abrahamsson
Kovlands IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)