Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kanisspelen
2005-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Älvsby IF
Plats: Älvsbyn
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonny Nilimaa
Gellivare SK
31:57.191680
75.4p
2
Niclas Jönsson
Antnäs BK
33:19.199870
72.3p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tomas Larsson
Vuollerims SK
35:34.213330
67.8p
2
David Englund
Älvsby IF SK
37:30.224920
64.3p
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Josefin Halvarsson
Bodens SK
19:49.118850
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Malin Englund
Älvsby IF SK
23:08.138730
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anneli Jonsson
Älvsby IF SK
20:04.120350
57.6p
2
Helena Moberg
Bergnäsets AIK
26:02.156140
44.4p
3
Åsa Svenson
Göteborgs SK
33:28.200780
34.6p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marie Eriksson
Älvsby IF SK
19:02.114110
60.8p
2
Emma Nygren
Sävast Ski Team IF
19:04.114340
60.6p
3
Ulrika Forsgren
IFK Arvidsjaur SK
19:40.117920
58.8p
D 21
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karin Nilsson
Luleå Gjutarens IF
19:36.117540
59.0p
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Henrik Forsberg
Bodens SK
18:04.108320
2
Erik Westerlund
Hemmingsmarks IF
18:49.112870
3
Alexander Sundström
Strömnäs GIF
18:52.113180
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Halvarsson
Bodens SK
16:59.101800
2
Patrik Lindgren
Strömnäs GIF
19:01.114040
3
Patrik Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
21:09.126830
H 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Daniel Nordebo
Älvsby IF SK
16:28.98790
70.2p
2
Jonas Lysholm
Bodens SK
16:41.100020
69.3p
3
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
16:46.100590
68.9p
D 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Sundström
Strömnäs GIF
9:40.57950
2
Elin Nilsson
Vidsels IK
9:55.59470
3
Caroline Lundgren
Vidsels IK
10:09.60880
D 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
9:27.56670
2
Sara Rensgard
Bergnäsets AIK
9:54.59300
3
Malin Larsson
Sävast Ski Team IF
10:31.63000
H 13
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Brännmark
Älvsby IF SK
9:23.56200
2
Jonas Lundberg
Storfors SK
10:20.61910
3
Sebastian Markström
Strömnäs GIF
10:27.62670
H 14
3km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Joakim Persson
Strömnäs GIF
8:55.53440
2
Elias Andersson
Vidsels IK
9:09.54820
3
Adam Johansson
Antnäs BK
9:29.56850
D 11
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
7:29.44800
2
Josefin Tuoremaa
Sävast Ski Team IF
8:22.50100
3
Erika Johansson
Jokkmokks SK
8:40.51990
D 12
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Angelica Grundström
Hemmingsmarks IF
7:05.42470
2
Thea Salomonsson
Strömnäs GIF
7:19.43820
3
Frida Vinsa
Sävast Ski Team IF
7:25.44470
H 11
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Peter Wiklund
Vuollerims SK
7:29.44820
2
Hannes Viklund
Byske SK
7:40.45940
3
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
7:45.46470
H 12
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Henric Öberg
Norrfjärdens IF
6:35.39480
2
Viktor Åkerlund
Älvsby IF SK
7:01.42060
3
David Brodin
Norrfjärdens IF
7:12.43100
D 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jenny Nordlund
Norrfjärdens IF
4:57.29620
2
Evelina Pettersson
Vidsels IK
5:29.32850
3
Ebba Johansson
Antnäs BK
5:58.35740
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elin Brännmark
Älvsby IF SK
5:17.31630
2
Moa Lundholm
Sävast Ski Team IF
5:37.33650
3
Viktoria Eriksson
Norrfjärdens IF
5:37.33690
Logga in för att slippa de här annonserna
H 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
4:48.28770
2
Alexander Mäki
OK Sarven
5:09.30890
3
Kalle Eriksson
OK Sarven
5:39.33850
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
4:38.27730
2
Marcus Nordefors
Norrfjärdens IF
5:10.30970
3
Mikael Björnfot
Bodens SK
5:15.31480
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Stig Karlsson
Vidsels IK
37:39.225890
64.0p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Kanisspelen 2020
Kanisspelen 2018
Kanisspelen 2017
Kanisspelen 2016
Kanisspelen 2015
Kanisspelen 2012
Kanisspelen 2011
Kanisspelen 2010
Kanisspelen 2009
Kanisspelen 2006
Kanisspelen 2005
Tävlingar i närheten
Malmstråket 2005
Andörjan 2005
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan