Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Linnévasan
2021-02-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
9km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Malte Henden
Ulricehamns IF
24:39.147800
2
H 16
Carl Björk
IFK Skövde SK
25:04.150300
+25.2400
3
H 16
Joel Martinson
IK Hakarpspojkarna
25:20.151900
+41.4000
4
H 16
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
25:23.152200
+44.4300
5
H 16
Anton Weber
Borås GIF
26:39.159800
+2:00.11900
6
H 16
Vilhelm Lernevik
IK Hakarpspojkarna
26:43.160200
+2:04.12300
7
H 16
Elias Nyqvist
OK Landehof
27:10.162900
+2:31.15000
8
H 16
Viktor Persson
Borås SK
27:17.163600
+2:38.15700
9
H 16
Ludvig Åkvist
Borås GIF
27:45.166400
+3:06.18500
10
D 16
Mira Göransson
Äspereds IF
27:49.166800
+3:10.18900
11
H 16
Albin Sundström
Hestra IF
28:33.171200
+3:54.23300
12
H 16
Felix Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
28:51.173000
+4:12.25100
13
H 16
Lucas Mårts
IK Stern
28:59.173800
+4:20.25900
14
H 16
Carl Montan
SK Hylte
29:15.175400
+4:36.27500
15
H 16
Sidor Nordling
IK Stern
29:51.179000
+5:12.31100
16
D 16
Ester Selander
Ulricehamns IF
29:54.179300
+5:15.31400
17
D 16
Ida Hammarberg
Sävedalens AIK
30:49.184800
+6:10.36900
18
D 16
Elsa Moqvist
OK Landehof
31:56.191500
+7:17.43600
19
D 16
Nike Werner
IK Stern
32:09.192800
+7:30.44900
20
D 16
Alice Pettersson
Borås SK
33:01.198000
+8:22.50100
21
D 16
Vilma Högman
Ulricehamns IF
33:05.198400
+8:26.50500
22
D 16
Beata Åkerström
IFK Skövde SK
33:50.202900
+9:11.55000
23
D 16
Julie Sylvan
Borås SK
34:03.204200
+9:24.56300
24
D 16
Alice Mohr
Borås SK
35:35.213400
+10:56.65500
25
D 16
Tilde Strid
OK Landehof
35:51.215000
+11:12.67100
26
D 16
Ebba Johansson
Borås SK
37:09.222800
+12:30.74900
27
D 16
Celina Kurkinen
Hestra IF
39:04.234300
+14:25.86400
6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Oskar Olsson
Äspereds IF
17:45.106400
2
H 14
Isac Berglund
Ulricehamns IF
19:13.115200
+1:28.8700
3
H 14
Emil Ling
IF Hallby SOK
19:46.118500
+2:01.12000
4
H 14
Olle Gedda
OK Landehof
20:27.122600
+2:42.16100
5
H 14
Erik Pihl
Borås SK
20:34.123300
+2:49.16800
6
H 14
Leo Reinholdsson
Ulricehamns IF
20:35.123400
+2:50.16900
7
H 14
Ludwig Norén
Ulricehamns IF
21:02.126100
+3:17.19600
8
H 14
Melker Alvarsson
IFK Skövde SK
21:26.128500
+3:41.22000
9
H 14
Viggo Rudklint
OK Landehof
21:27.128600
+3:42.22100
10
D 14
Matilda Grahn
IF Hallby SOK
21:36.129500
+3:51.23000
11
D 14
Hanna Lidström
OK Landehof
21:49.130800
+4:04.24300
12
H 14
Oscar Dahlander
Äspereds IF
21:50.130900
+4:05.24400
13
D 14
Lisa Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
22:13.133200
+4:28.26700
14
H 14
Gustav Ramsin
IFK Skövde SK
22:30.134900
+4:45.28400
15
H 14
Sverre Engström
Äspereds IF
22:55.137400
+5:10.30900
16
H 14
Melker Erlandsson
Tranemo IF
23:15.139400
+5:30.32900
17
D 14
Ellen Öjerhed
Borås GIF
23:53.143200
+6:08.36700
18
H 14
Otis Richardsson
Borås GIF
24:08.144700
+6:23.38200
19
H 14
Samuel Björck
IFK Skövde SK
24:09.144800
+6:24.38300
20
H 14
Elias Bengtsson
Tranemo IF
24:35.147400
+6:50.40900
21
D 14
Elsa Karlsson
Tranemo IF
24:37.147600
+6:52.41100
22
D 14
Maja Backlund
Borås GIF
24:56.149500
+7:11.43000
23
D 14
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
25:10.150900
+7:25.44400
24
H 14
Gustav Nilsson
OK Landehof
25:48.154700
+8:03.48200
25
D 14
Liv Hammarberg
Sävedalens AIK
26:15.157400
+8:30.50900
26
D 14
Alva Peterson
Borås SK
26:52.161100
+9:07.54600
27
D 14
Clara Widell
Borås SK
26:55.161400
+9:10.54900
28
D 14
Alice Holmberg
Ulricehamns IF
27:01.162000
+9:16.55500
29
H 14
Melker Sundström
Hestra IF
27:23.164200
+9:38.57700
30
D 14
Andrea Bäckström
Tranemo IF
28:26.170500
+10:41.64000
31
H 14
Hampus Bengtsson
Hestra IF
29:59.179800
+12:14.73300
Logga in för att slippa de här annonserna
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 12
Olle Johansson
IK Stern
10:20.61900
2
H 12
Vilmer Wingskog Lindqvist -
Ulricehamns IF
11:05.66400
+45.4400
3
H 12
Jonathan Edenvik
Borås GIF
11:48.70700
+1:28.8700
4
H 12
Malte Alvarsson
IFK Skövde SK
11:55.71400
+1:35.9400
5
H 12
Wille Sylvan
Borås SK
12:16.73500
+1:56.11500
6
H 12
Filip Weber
Borås GIF
12:17.73600
+1:57.11600
7
H 12
Albin Mårts
IK Stern
12:26.74500
+2:06.12500
8
H 12
Gustav Dahlander
Äspereds IF
12:53.77200
+2:33.15200
9
H 12
William Jullander
Borås SK
12:55.77400
+2:35.15400
10
H 12
Vilmer Svärd
Ulricehamns IF
12:56.77500
+2:36.15500
11
D 12
Alva Hallin
Ulricehamns IF
13:06.78500
+2:46.16500
12
H 12
Filip Fredriksson
Hestra IF
13:07.78600
+2:47.16600
13
D 12
Marta Björck
IFK Skövde SK
13:14.79300
+2:54.17300
14
H 12
Vidar Fritzson
Ulricehamns IF
13:17.79600
+2:57.17600
15
D 12
Ellen Mohr
Borås SK
13:37.81600
+3:17.19600
16
D 12
Ellen Johansson
Tranemo IF
13:41.82000
+3:21.20000
17
H 12
Gustav Jägard
IK Stern
13:45.82400
+3:25.20400
18
H 12
Vincent Andreasson
Borås SK
13:51.83000
+3:31.21000
19
D 12
Vera Hultström
Tranemo IF
13:52.83100
+3:32.21100
20
H 12
Melvin Wingertz
Borås SK
13:54.83300
+3:34.21300
21
H 12
Abbe Åkesson
Ulricehamns IF
14:03.84200
+3:43.22200
22
H 12
Gustaf Ingelsbo
Tranemo IF
14:21.86000
+4:01.24000
23
D 12
Alice Peterson
Borås GIF
14:22.86100
+4:02.24100
24
H 12
Fabian Bäckström
Tranemo IF
14:30.86900
+4:10.24900
25
H 12
Gunnar Bengtsson
Hestra IF
14:51.89000
+4:31.27000
26
H 12
Liam Segerqvist
Tranemo IF
14:52.89100
+4:32.27100
27
D 12
Lovisa Slotte Hulden
Borås SK
14:56.89500
+4:36.27500
28
H 12
Valter Mäkinen
Äspereds IF
15:06.90500
+4:46.28500
29
D 12
Ebba Åberg
Hestra IF
15:13.91200
+4:53.29200
30
D 12
Meja Strid
OK Landehof
15:22.92100
+5:02.30100
31
D 12
Moa Erlandsson
Tranemo IF
15:43.94200
+5:23.32200
32
D 12
Elsa Widell
Borås SK
16:00.95900
+5:40.33900
33
D 12
Lisa Inghammar
Hestra IF
16:10.96900
+5:50.34900
34
H 12
Erik Grahm
Hestra IF
16:34.99300
+6:14.37300
35
D 12
Wilma Torkelsson
Tranemo IF
16:40.99900
+6:20.37900
36
D 12
Belinda - Kurkinen
Hestra IF
17:03.102200
+6:43.40200
37
H 12
Vinston Magnusson
Hestra IF
17:22.104100
+7:02.42100
38
H 12
Arian Tahmasebi
Borås SK
17:24.104300
+7:04.42300
39
H 12
William Unger
Hestra IF
17:39.105800
+7:19.43800
40
D 12
Lova Pettersson
Tranemo IF
17:50.106900
+7:30.44900
41
H 12
Einar Kallenius
Borås SK
17:55.107400
+7:35.45400
42
D 12
Lilja Sjöland
Borås SK
18:54.113300
+8:34.51300
43
H 12
August Nilsson
Borås SK
19:29.116800
+9:09.54800
44
H 12
Gustav Biswanger
Borås SK
19:42.118100
+9:22.56100
45
D 12
Malva Mållberg
Borås SK
20:03.120200
+9:43.58200
46
D 12
Elma Höijer
Hestra IF
21:30.128900
+11:10.66900
47
H 12
Noel Aspholmer
Borås SK
23:30.140900
+13:10.78900
48
H 12
Olle Ericstam
Borås SK
24:38.147700
+14:18.85700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)