Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kanisspelen
2006-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Älvsby IF
Plats: Älvsbyn
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marie Eriksson
Älvsby IF SK
37:42.226100
67.6p
2
Katarina Moberg
Gellivare SK
39:48.238750
64.0p
3
Anna Persson
IFK Tärendö
41:19.247860
61.6p
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonas Blombacke
Gellivare SK
33:32.201130
75.9p
2
Johan Westerlund
Hemmingsmarks IF
33:34.201380
75.8p
3
Johan Poggats
Malmbergets Aif
34:12.205130
74.5p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
David Hedlund
Strömnäs GIF
32:51.197050
77.5p
2
Petter Wikström
Gellivare SK
33:29.200830
76.1p
3
Joakim Poggats
Malmbergets Aif
35:16.211510
72.2p
D 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Linda Lundberg
Jukkasjärvi IF
17:38.105700
2
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
18:04.108370
3
Emma Wennebjörk
OK Sarven
18:33.111240
D 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Josefin Halvarsson
Bodens SK
18:51.113030
2
Fanny Pekkari
IFK Tärendö
19:15.115480
3
Anja Ahnberg
Gellivare SK
19:24.116380
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Cecilia Nilsson
Gellivare SK
17:13.103200
66.1p
2
Jennie Öberg
Kalix SK
18:32.111180
61.3p
3
Jenny Jakobsson
Kalix SK
18:47.112670
60.5p
H 15
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Viktor Lund Mikko
IFK Kiruna
16:27.98630
2
Joakim Persson
Strömnäs GIF
16:40.99970
3
Per Lindgren
Strömnäs GIF
16:45.100440
H 16
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Wikström
IFK Kiruna
16:13.97220
2
Isak Nordqvist
Kalix SK
16:27.98610
3
Adrian Bergström
Strömnäs GIF
16:52.101170
D 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Elin Brännmark
Älvsby IF SK
10:03.60210
2
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
10:16.61570
3
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
10:39.63800
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Sofia Henriksson
Storfors SK
9:23.56230
2
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
9:30.56990
3
Elise Lindmark
SK Järven
9:49.58840
D 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
8:37.51650
2
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
8:56.53570
3
Thea Salomonsson
Strömnäs GIF
8:56.53590
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maria Sundström
Strömnäs GIF
8:09.48800
2
Johanna Ek
Kalix SK
8:36.51510
3
Elin Nilsson
Vidsels IK
8:37.51690
H 11
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
9:22.56190
2
Mikael Björnfot
Bodens SK
10:41.64050
3
Elias Abrahamsson
SK Järven
10:52.65180
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Simon Öberg
Kalix SK
8:44.52350
2
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
9:11.55070
3
Alexander Knoll
Kalix SK
9:34.57330
H 13
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Joakim Lundqvist
Malmbergets Aif
8:15.49420
2
Henric Öberg
Norrfjärdens IF
8:29.50850
3
Martin Norberg
Malmbergets Aif
8:51.53030
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johan Häggström
Kalix SK
7:23.44250
2
Niklas Niska
Pajala IF
7:33.45270
3
Filip Jönsson
Sunderby SK
7:38.45750
D 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Marie Axelsson
Strömnäs GIF
7:07.42690
2
Matilda Jönsson
Sunderby SK
7:45.46430
3
Elin Bergström
Kalix SK
8:13.49290
Logga in för att slippa de här annonserna
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jenny Nordlund
Norrfjärdens IF
6:20.37920
2
Evelina Pettersson
Vidsels IK
6:57.41690
3
Sandra Norlén
Jokkmokks SK
6:58.41770
H 9
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonatan Ek
Kalix SK
7:12.43140
2
Andreas Älgamo
Kuivakangas SK
7:25.44460
3
Edwin Bäckström
Storfors SK
7:43.46270
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
5:54.35390
2
Marcus Sundvall
Malmbergets Aif
6:31.39020
3
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
6:47.40650
H 21 Motion
5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Bo Nyström
Älvsby IF SK
19:54.119300
57.2p
2
Ulf Johansson
Älvsby IF SK
21:50.130900
52.1p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Kanisspelen 2020
Kanisspelen 2018
Kanisspelen 2017
Kanisspelen 2016
Kanisspelen 2015
Kanisspelen 2012
Kanisspelen 2011
Kanisspelen 2010
Kanisspelen 2009
Kanisspelen 2006
Kanisspelen 2005
Tävlingar i närheten
Malmstråket 2006
Andörjan 2006
Bodenloppet 2006
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan