Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Norraskogs-svängen
2021-01-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
12:11.73000
2
H 16
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
12:34.75300
+23.2200
3
H 16
Knut Saitton
Vårby IK
13:06.78500
+55.5400
4
H 16
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
13:20.79900
+1:09.6800
5
D 15
Minna Mikaelsson
Vårby IK
14:11.85000
+2:00.11900
6
H 15
Joel Byström
Vårby IK
14:19.85800
+2:08.12700
7
H 16
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
14:33.87200
+2:22.14100
8
H 15
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
14:41.88000
+2:30.14900
9
D 15
Emma Forsgren
Vårby IK
14:47.88600
+2:36.15500
10
D 15
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
15:09.90800
+2:58.17700
11
D 15
Märta Hübenette
Husums IF SK
15:34.93300
+3:23.20200
12
H 15
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
15:53.95200
+3:42.22100
13
H 16
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
16:05.96400
+3:54.23300
14
D 16
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
16:26.98500
+4:15.25400
15
D 16
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
17:08.102700
+4:57.29600
16
D 15
Penny Spets
Vårby IK
17:20.103900
+5:09.30800
17
H 15
Olle Rosenbom
Ramsele IK
17:39.105800
+5:28.32700
18
D 15
Alma Horneij Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
17:59.107800
+5:48.34700
19
D 16
Alva Perbo
Vårby IK
18:45.112400
+6:34.39300
20
D 15
Ellen Westerlund
Vårby IK
18:57.113600
+6:46.40500
21
D 15
Emilia Westermark
Sollefteå Skidor IF
22:24.134300
+10:13.61200
22
D 15
Nova Stattin
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
22
D 16
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
9:19.55800
2
H 14
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
9:24.56300
+5.400
3
H 14
Erik Gustafsson
Vårby IK
9:38.57700
+19.1800
4
H 14
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
9:57.59600
+38.3700
5
D 13
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
10:14.61300
+55.5400
6
H 14
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
10:16.61500
+57.5600
7
D 14
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
10:35.63400
+1:16.7500
8
D 14
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
10:46.64500
+1:27.8600
8
H 14
Erik Nordenmark
Sollefteå Skidor IF
10:46.64500
+1:27.8600
10
H 13
Elmer Nordlander
Bondsjöhöjdens IK
10:57.65600
+1:38.9700
11
D 13
Etna Jonasson
Sollefteå Skidor IF
11:03.66200
+1:44.10300
12
H 14
Eskil Engberg
Bondsjöhöjdens IK
11:11.67000
+1:52.11100
13
H 14
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
11:22.68100
+2:03.12200
14
D 13
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
11:33.69200
+2:14.13300
14
H 13
Mille Dolk
Sollefteå Skidor IF
11:33.69200
+2:14.13300
16
D 13
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
11:35.69400
+2:16.13500
17
H 13
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
11:46.70500
+2:27.14600
18
D 14
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
11:53.71200
+2:34.15300
19
H 13
Ture Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
11:54.71300
+2:35.15400
20
H 14
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
12:12.73100
+2:53.17200
21
D 13
Tyra Stattin
Bondsjöhöjdens IK
12:19.73800
+3:00.17900
22
H 13
Sigge Saitton
Vårby IK
12:23.74200
+3:04.18300
23
H 14
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
12:26.74500
+3:07.18600
24
D 14
Moa Robertsson
Hägglunds Ski Team SK
12:53.77200
+3:34.21300
25
D 13
MY Mikaelsson
Vårby IK
13:02.78100
+3:43.22200
26
H 14
Jakob Engström
Bondsjöhöjdens IK
13:13.79200
+3:54.23300
27
D 13
Elsa Nilsson
Vårby IK
13:36.81500
+4:17.25600
28
H 13
Sebastian Vestermark
Sollefteå Skidor IF
13:58.83700
+4:39.27800
29
D 14
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
14:29.86800
+5:10.30900
30
H 13
Leo Nordin
Vårby IK
14:37.87600
+5:18.31700
31
H 13
Edvin Olofsson
Vårby IK
14:40.87900
+5:21.32000
32
D 13
Emma Perbo
Vårby IK
15:36.93500
+6:17.37600
Logga in för att slippa de här annonserna
2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 12
Vanja Björk
Vårby IK
6:28.38700
2
H 12
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
6:44.40300
+16.1500
3
H 12
Oscar Gustafsson
Vårby IK
6:49.40800
+21.2000
4
D 12
Alice Bryngelsson
Vårby IK
6:51.41000
+23.2200
5
D 12
Frida Lauri
Hägglunds Ski Team SK
6:56.41500
+28.2700
6
H 11
Nils Åberg
Hägglunds Ski Team SK
7:01.42000
+33.3200
7
D 12
Elsa Sahlman
Vårby IK
7:04.42300
+36.3500
8
H 12
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
7:14.43300
+46.4500
9
H 12
Jonathan Engström
Bondsjöhöjdens IK
7:17.43600
+49.4800
10
H 12
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
7:23.44200
+55.5400
11
D 12
Märta Mannelqvist
Vårby IK
7:35.45400
+1:07.6600
11
D 12
Livia Forsberg
Vårby IK
7:35.45400
+1:07.6600
13
D 11
Indra Jonasson
Sollefteå Skidor IF
7:51.47000
+1:23.8200
14
D 12
Emma Byström
Vårby IK
8:14.49300
+1:46.10500
15
D 12
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
8:28.50700
+2:00.11900
16
D 11
Ellen Hansson
Bondsjöhöjdens IK
8:42.52100
+2:14.13300
17
D 11
Tyra Nilsson
Sollefteå Skidor IF
8:47.52600
+2:19.13800
18
D 12
Moa Hansson
Sollefteå Skidor IF
8:57.53600
+2:29.14800
19
D 12
Sara Häggquist
Vårby IK
9:00.53900
+2:32.15100
20
D 11
Wilma Nilsson
Vårby IK
9:04.54300
+2:36.15500
21
D 11
Märta Mikaelsson
Vårby IK
9:05.54400
+2:37.15600
22
D 11
Mimmi Spets
Vårby IK
9:13.55200
+2:45.16400
23
D 11
Amanda Granberg
Mellansel IF
9:16.55500
+2:48.16700
24
D 12
Meja Öberg
Vårby IK
9:42.58100
+3:14.19300
25
H 12
Ilian Lidén
Sollefteå Skidor IF
9:46.58500
+3:18.19700
26
H 11
Valter Svensson
Sollefteå Skidor IF
9:51.59000
+3:23.20200
27
H 12
Melwin Alexandersson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
28
H 12
Hjalmar Sålar
Sollefteå Skidor IF
23:59:59.8639800
28
D 11
Valda Grönros
Vårby IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)