Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Fjällrävenloppet
2021-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
19:10.114900
2
H 16
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
20:29.122800
+1:19.7800
3
H 16
Knut Saitton
Vårby IK
20:58.125700
+1:48.10700
4
H 16
Viktor Westman
Bondsjöhöjdens IK
21:41.130000
+2:31.15000
5
D 16
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
24:48.148700
+5:38.33700
6
D 16
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
25:19.151800
+6:09.36800
7
D 16
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
25:21.152000
+6:11.37000
8
H 16
Albin Hannemann
Nätra SK
28:13.169200
+9:03.54200
9
D 16
Alva Perbo
Vårby IK
28:50.172900
+9:40.57900
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 15
Minna Mikaelsson
Vårby IK
15:08.90700
2
H 15
Joel Byström
Vårby IK
15:38.93700
+30.2900
3
H 15
Teo Dolk
Sollefteå Skidor IF
15:50.94900
+42.4100
4
D 15
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
16:01.96000
+53.5200
5
H 15
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
16:05.96400
+57.5600
6
D 15
Emma Forsgren
Vårby IK
16:10.96900
+1:02.6100
7
D 15
Märta Hübenette
Husums IF SK
16:49.100800
+1:41.10000
8
D 15
Penny Spets
Vårby IK
18:46.112500
+3:38.21700
9
H 15
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
19:26.116500
+4:18.25700
3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
9:47.58600
2
H 14
Erik Gustafsson
Vårby IK
10:04.60300
+17.1600
3
H 14
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
10:05.60400
+18.1700
4
H 14
Alexander Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
10:20.61900
+33.3200
5
D 13
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
10:30.62900
+43.4200
6
H 14
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
10:37.63600
+50.4900
7
H 14
Erik Nordenmark
Sollefteå Skidor IF
11:05.66400
+1:18.7700
8
H 13
Elmer Nordlander
Bondsjöhöjdens IK
11:07.66600
+1:20.7900
9
D 14
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
11:14.67300
+1:27.8600
10
D 13
Vera Norenius
Hägglunds Ski Team SK
11:17.67600
+1:30.8900
11
D 13
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
11:22.68100
+1:35.9400
12
D 13
Etna Jonasson
Sollefteå Skidor IF
11:23.68200
+1:36.9500
13
D 14
Linnea Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
11:50.70900
+2:03.12200
14
H 13
Ville Åberg
Hägglunds Ski Team SK
11:53.71200
+2:06.12500
15
H 14
Nils Wallberg
Hägglunds Ski Team SK
12:03.72200
+2:16.13500
15
H 13
Mille Dolk
Sollefteå Skidor IF
12:03.72200
+2:16.13500
17
D 13
Tyra Stattin
Bondsjöhöjdens IK
12:04.72300
+2:17.13600
18
H 14
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
12:06.72500
+2:19.13800
19
H 14
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
12:18.73700
+2:31.15000
20
D 14
Hedvig Ulander
Husums IF SK
12:19.73800
+2:32.15100
21
H 13
Ture Nordgren
Bondsjöhöjdens IK
12:22.74100
+2:35.15400
22
D 14
Moa Robertsson
Hägglunds Ski Team SK
12:26.74500
+2:39.15800
23
D 13
MY Mikaelsson
Vårby IK
12:27.74600
+2:40.15900
24
D 14
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
12:28.74700
+2:41.16000
24
D 13
Evelina Jonsson
Nätra SK
12:28.74700
+2:41.16000
26
H 13
Hilmer Bergqvist
Husums IF SK
12:40.75900
+2:53.17200
27
H 14
Jakob Engström
Bondsjöhöjdens IK
12:43.76200
+2:56.17500
28
H 13
Sigge Saitton
Vårby IK
13:05.78400
+3:18.19700
29
D 13
Elsa Nilsson
Vårby IK
13:36.81500
+3:49.22800
30
D 14
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
13:49.82800
+4:02.24100
31
H 13
Leo Nordin
Vårby IK
13:52.83100
+4:05.24400
32
H 13
Jakob Lønborg
Vårby IK
14:18.85700
+4:31.27000
33
D 14
Klara Olofsson
Vårby IK
14:25.86400
+4:38.27700
34
D 13
Emma Perbo
Vårby IK
14:53.89200
+5:06.30500
35
D 13
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
19:45.118400
+9:58.59700
36
D 13
Ester Sundberg
Vårby IK
23:59:59.8639800
36
D 14
Alma Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 12
Alice Bryngelsson
Vårby IK
8:12.49100
2
H 12
Oscar Gustafsson
Vårby IK
8:13.49200
+1
2
D 12
Frida Lauri
Hägglunds Ski Team SK
8:13.49200
+1
4
H 12
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
8:15.49400
+3.200
5
H 12
Måns Lindström
Husums IF SK
8:21.50000
+9.800
6
D 12
Alma Näsström
Vårby IK
8:42.52100
+30.2900
6
H 11
Nils Åberg
Hägglunds Ski Team SK
8:42.52100
+30.2900
8
H 12
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
8:52.53100
+40.3900
9
D 12
Elsa Sahlman
Vårby IK
8:55.53400
+43.4200
10
H 12
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
8:58.53700
+46.4500
11
D 12
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
8:59.53800
+47.4600
12
D 12
Märta Mannelqvist
Vårby IK
9:05.54400
+53.5200
13
H 12
Jonathan Engström
Bondsjöhöjdens IK
9:07.54600
+55.5400
14
D 12
Livia Forsberg
Vårby IK
9:18.55700
+1:06.6500
15
H 12
Pontus Johansson
Hägglunds Ski Team SK
9:23.56200
+1:11.7000
16
D 11
Indra Jonasson
Sollefteå Skidor IF
9:38.57700
+1:26.8500
17
D 12
Moa Hansson
Sollefteå Skidor IF
10:01.60000
+1:49.10800
17
D 11
Hilma Sundström
Husums IF SK
10:01.60000
+1:49.10800
19
D 12
Lovisa Vestman
Bondsjöhöjdens IK
10:05.60400
+1:53.11200
20
H 11
Valter Svensson
Sollefteå Skidor IF
10:11.61000
+1:59.11800
21
D 12
Nellie Axelsson
Husums IF SK
10:24.62300
+2:12.13100
22
D 11
Tyra Nilsson
Sollefteå Skidor IF
10:34.63300
+2:22.14100
23
D 11
Ellen Hansson
Bondsjöhöjdens IK
10:36.63500
+2:24.14300
24
H 11
Nils Arnlöf
Hägglunds Ski Team SK
10:39.63800
+2:27.14600
25
D 11
Amanda Granberg
Mellansel IF
10:43.64200
+2:31.15000
26
D 11
Mimmi Spets
Vårby IK
10:57.65600
+2:45.16400
27
D 11
Alice Eriksson
Husums IF SK
10:58.65700
+2:46.16500
28
D 11
Alva Häggström
Vårby IK
11:00.65900
+2:48.16700
29
D 11
Märta Mikaelsson
Vårby IK
11:11.67000
+2:59.17800
30
D 11
Alice Vestman
Husums IF SK
11:17.67600
+3:05.18400
31
D 11
Valda Grönros
Vårby IK
11:24.68300
+3:12.19100
32
D 11
Elsa Woxlin
Vårby IK
11:29.68800
+3:17.19600
33
H 11
Sixten Sjölund
Hägglunds Ski Team SK
11:53.71200
+3:41.22000
34
D 11
Alice Edfors
Vårby IK
12:42.76100
+4:30.26900
35
D 12
Amanda Olsson
Hägglunds Ski Team SK
13:39.81800
+5:27.32600
36
H 11
Casper Edin
Hägglunds Ski Team SK
14:21.86000
+6:09.36800
37
D 11
Isabell Ahlqvist
Husums IF SK
14:34.87300
+6:22.38100
38
H 12
Malte Gyllroth
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
38
H 11
Hannes Bergqvist
Husums IF SK
23:59:59.8639800
38
D 12
Vanja Björk
Vårby IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)