Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2005-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lennart Alleborg
OK Landehof
2:19:18.835700
68.8p
2
Glenn Lövgren
Vegby SK
2:19:50.838900
+32.3100
68.6p
3
Krister Emanuelsson
Vegby SK
2:23:07.858600
+3:49.22800
67.0p
4
Tommy Rygh
Mariestads FK
2:30:18.901700
+11:00.65900
63.8p
5
Torulf Hagner
Göteborgs SK
2:30:27.902600
+11:09.66800
63.7p
6
Patrik Hultberg
IK Stern
2:31:16.907500
+11:58.71700
63.4p
7
Kurt Miettinen
Volvo Flygmotor FF
2:32:08.912700
+12:50.76900
63.0p
8
Håkan Svensson
Bredaryds SOK
2:32:44.916300
+13:26.80500
62.8p
9
Börje Nord
Äspereds IF
2:33:31.921000
+14:13.85200
62.4p
10
Sture Lars Erik Erixon
OK Berget
2:34:10.924900
+14:52.89100
62.2p
11
Christer Gustavsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:34:53.929200
+15:35.93400
61.9p
12
Ingvar Svensson
Tvärreds IF
2:34:56.929500
+15:38.93700
61.9p
13
Jan-Eric Karlsson
Timmersdala Motion
2:37:56.947500
+18:38.111700
60.7p
14
Peter Gustavsson
Värnamo Ck
2:38:16.949500
+18:58.113700
60.6p
15
Anders Taflin
Högbo GOIF
2:38:37.951600
+19:19.115800
60.4p
16
Daniel Liljekvist
Marhults SOFK
2:38:49.952800
+19:31.117000
60.4p
17
Torbjörn Köre
OK Alehof
2:39:57.959600
+20:39.123800
59.9p
18
Jörgen Ivarson
IK Ymer
2:42:28.974700
+23:10.138900
59.0p
19
Lena Kierkegaard
Halmstad OK
2:42:47.976600
+23:29.140800
58.9p
20
Bengt Jansson
Mullsjö SOK
2:42:48.976700
+23:30.140900
58.9p
21
Jouko Kattilakoski
Volvo Flygmotor FF
2:42:50.976900
+23:32.141100
58.9p
22
Magnus Stäring
Mariestads FK
2:44:09.984800
+24:51.149000
58.4p
23
Lars Axelsson
Hjobygdens OK
2:44:37.987600
+25:19.151800
58.2p
24
Rickard Svensson
Anderstorps OK
2:45:45.994400
+26:27.158600
57.8p
25
Bo-Gunnar Gunnarsson
FK Finn
2:45:50.994900
+26:32.159100
57.8p
26
Roger Rosenström
Falköpings AIK SK
2:47:17.1003600
+27:59.167800
57.3p
27
Lennart Davidsson
Gnosjö FK
2:49:07.1014600
+29:49.178800
56.7p
28
Fredrik Karlsson
Volvo IF
2:49:09.1014800
+29:51.179000
56.7p
29
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:49:36.1017500
+30:18.181700
56.5p
30
Bo Kastlund
Tormestorps IF
2:50:26.1022500
+31:08.186700
56.2p
31
Magnus Blennow
Falköpings AIK SK
2:52:12.1033100
+32:54.197300
55.7p
32
Björn Anders Pontus Bodelsson
Lugi SK
2:52:32.1035100
+33:14.199300
55.6p
33
Erik Vånder
Svenljunga IK
2:52:47.1036600
+33:29.200800
55.5p
34
Peter Brandt
IK Hakarpspojkarna
2:52:57.1037600
+33:39.201800
55.4p
35
Christian Johansson
IK Wilske
2:56:25.1058400
+37:07.222600
54.3p
36
Onni Kolström
Rydaholms GOIF
2:58:01.1068000
+38:43.232200
53.9p
37
Niklas Bergström
OK Kullingshof
2:58:04.1068300
+38:46.232500
53.8p
38
Carina Svensson
Eksjö SOK
2:58:44.1072300
+39:26.236500
53.6p
39
Lisbeth Stjärndahl
Borås GIF
3:00:13.1081200
+40:55.245400
53.2p
40
Per Swahn
Akulla
3:00:14.1081300
+40:56.245500
53.2p
41
Martin Seebass
Lönashults GIF
3:01:06.1086500
+41:48.250700
52.9p
42
Åke Axelsson
No Club
3:01:36.1089500
+42:18.253700
52.8p
43
Tony Sundén
No Club
3:01:43.1090200
+42:25.254400
52.8p
44
Anders Magnusson
IFK Skövde SK
3:02:19.1093800
+43:01.258000
52.6p
45
Björn Holmgren
Ulricehamns IF
3:04:22.1106100
+45:04.270300
52.0p
46
Eva Eriksson
IF Hallby SOK
3:04:54.1109300
+45:36.273500
51.8p
47
Bengt Arenstrand
Volvo Flygmotor FF
3:05:10.1110900
+45:52.275100
51.8p
48
Ulf Adolfsson
No Club
3:06:41.1120000
+47:23.284200
51.4p
49
Fredrik Jonsson
FK Finn
3:06:53.1121200
+47:35.285400
51.3p
50
Markus Stråhle
Mullsjö SOK
3:08:03.1128200
+48:45.292400
51.0p
51
Lars Jörn Jensen
Danmark
3:08:11.1129000
+48:53.293200
50.9p
52
Marcus Grahn
Anundsjö IF
3:08:22.1130100
+49:04.294300
50.9p
53
Michael Grimsland
Brandkårens IK
3:08:49.1132800
+49:31.297000
50.8p
54
Marcus Malm
Skövde Polisens IF
3:09:44.1138300
+50:26.302500
50.5p
55
Roger Lidevei
Mullsjö SOK
3:10:14.1141300
+50:56.305500
50.4p
56
Peter Andersson
Akulla
3:12:38.1155700
+53:20.319900
49.8p
57
Ina Skalberg
Eksjö SOK
3:13:41.1162000
+54:23.326200
49.5p
58
Ulf Aiff
OK Skogshjortarna
3:14:19.1165800
+55:01.330000
49.3p
59
Jan Sandström
Sävedalens AIK
3:15:29.1172800
+56:11.337000
49.0p
60
Mikael Hamlin
Anderstorps OK
3:16:18.1177700
+57:00.341900
48.8p
61
Rune Johansson
Tibro OK
3:16:26.1178500
+57:08.342700
48.8p
62
Camilla Bärndal
Tibro OK
3:16:27.1178600
+57:09.342800
48.8p
63
Arne Lindblad
Mullsjö SOK
3:16:29.1178800
+57:11.343000
48.8p
64
Martin Hellgesson
IK Stern
3:17:37.1185600
+58:19.349800
48.5p
65
Per-Johan Samuelsson
Sturefors
3:18:57.1193600
+59:39.357800
48.2p
66
Fredrik Bohlin
No Club
3:19:02.1194100
+59:44.358300
48.2p
67
Magnus Ericsson
Växjö OK
3:19:16.1195500
+59:58.359700
48.1p
68
Pirjo Kolström
Rydaholms GOIF
3:20:19.1201800
+1:01:01.366000
47.9p
69
Eivind Claesson
Hermansby IF
3:20:56.1205500
+1:01:38.369700
47.7p
70
Hans Pettersson
No Club
3:21:37.1209600
+1:02:19.373800
47.5p
71
Stefan Wallin
Vägverkets Fritidsförbund
3:21:53.1211200
+1:02:35.375400
47.5p
72
Krister Persson
IF Hallby SOK
3:21:58.1211700
+1:02:40.375900
47.5p
73
Jonas Olsson
IF Hallby SOK
3:22:09.1212800
+1:02:51.377000
47.4p
74
Carl-Olof Rieden
IF Hallby SOK
3:25:14.1231300
+1:05:56.395500
46.7p
75
Monica Leinedotter
Hestra IF
3:25:18.1231700
+1:06:00.395900
46.7p
76
Erik Hedvåg
FK Finn
3:28:32.1251100
+1:09:14.415300
46.0p
77
Karolina Samuelsson
Linköpings SK
3:28:48.1252700
+1:09:30.416900
45.9p
78
Anette Johansson
No Club
3:29:11.1255000
+1:09:53.419200
45.8p
79
Christian Engene
No Club
3:29:48.1258700
+1:10:30.422900
45.7p
80
Carl Henrik Gunnehill
GF Idrott
3:30:24.1262300
+1:11:06.426500
45.6p
81
Krister Stoltz
IK Stern
3:30:58.1265700
+1:11:40.429900
45.4p
82
Tomas Mars
Volvo Flygmotor FF
3:33:33.1281200
+1:14:15.445400
44.9p
83
Fredrik Andersson
Ringhals IF
3:33:45.1282400
+1:14:27.446600
44.9p
84
Inge Gillén
Eds SK
3:33:48.1282700
+1:14:30.446900
44.8p
85
Göran Ottosson
Hermansby IF
3:34:24.1286300
+1:15:06.450500
44.7p
86
Niklas Larsson
FK Finn
3:35:31.1293000
+1:16:13.457200
44.5p
87
Kennet Bror Lennart Mörk
IK Wilske
3:36:31.1299000
+1:17:13.463200
44.3p
88
Hans-Åke Mörk
IK Vista
3:36:35.1299400
+1:17:17.463600
44.3p
89
Jesper Jörn Jensen
Danmark
3:38:15.1309400
+1:18:57.473600
43.9p
89
Christian Fjelstrup
Danmark
3:38:15.1309400
+1:18:57.473600
43.9p
91
Mikael Palm
FK Finn
3:41:45.1330400
+1:22:27.494600
43.2p
92
Karl Essgärde
Brännebrona SK
3:46:43.1360200
+1:27:25.524400
42.3p
93
Tobias Edberg
Vägverkets Fritidsförbund
3:49:34.1377300
+1:30:16.541500
41.8p
94
Niklas Andersson
Hermansby IF
3:52:19.1393800
+1:33:01.558000
41.3p
95
Sussi Larsson
OK Skogshjortarna
3:52:33.1395200
+1:33:15.559400
41.2p
96
Christine Litzell
OK Kullingshof
3:56:11.1417000
+1:36:53.581200
40.6p
97
Jan-Olof Mellegård
IF Hallby SOK
3:57:59.1427800
+1:38:41.592000
40.3p
98
Tobias Johansson
IK Hakarpspojkarna
3:59:36.1437500
+1:40:18.601700
40.0p
99
Peder Dahlberg
No Club
4:07:10.1482900
+1:47:52.647100
38.8p
100
Helen Henriksson
OK Kullingshof
4:09:05.1494400
+1:49:47.658600
38.5p
101
Cecilia Dahlberg
No Club
4:18:10.1548900
+1:58:52.713100
37.1p
102
Carl Schneider
IK Stern
4:21:57.1571600
+2:02:39.735800
36.6p
103
Peter Persson
Hermansby IF
4:22:38.1575700
+2:03:20.739900
36.5p
104
Johan Andersson
Skillingaryds FK
4:23:24.1580300
+2:04:06.744500
36.4p
105
Eva Blomqvist
IK Hakarpspojkarna
4:43:29.1700800
+2:24:11.865000
33.8p
106
Annika Öhgren
IK Hakarpspojkarna
4:44:24.1706300
+2:25:06.870500
33.7p