Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarnaspelen sprint
2021-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Edvin Anger
Åsarna IK
2:57.17640
2
Georg Ersson
IF Strategen
3:01.18000
+3.260
3
Emil Danielsson
Högbo GIF
3:01.18070
+4.330
4
Måns Skoglund
Täby IS SK
3:01.18070
+4.330
5
Truls Gisselman
Rehns BK
3:02.18140
+5.400
6
John Hermansson
IFK Mora SK
3:05.18470
+8.730
7
Eric Carlsson
IFK Umeå
3:05.18480
+8.740
8
Jens Junes
IFK Umeå
3:06.18580
+9.840
9
Albin Åström
Bodens SK
3:06.18580
+9.840
10
Calle Rune
Täby IS SK
3:06.18590
+9.850
11
Nils Bergström
Rehns BK
3:07.18640
+10.900
12
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
3:08.18710
+10.970
13
Martin Blomberg
Lycksele IF
3:09.18810
+11.1070
14
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
3:11.19010
+13.1270
15
Gustav Pålsson
Utrikes SK
3:11.19030
+13.1290
16
Oskar Algotsson
Åsarna IK
3:12.19120
+14.1380
17
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
3:12.19130
+14.1390
18
Leo Svahn
Östersunds SK
3:12.19170
+15.1430
19
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
3:12.19180
+15.1440
20
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
3:12.19180
+15.1440
21
Jonas Lenz
Matfors SK
3:13.19210
+15.1470
22
Andreas Elvseth
Offerdals SK
3:13.19240
+16.1500
23
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
3:13.19260
+16.1520
24
Benjamin Terent
Rehns BK
3:14.19310
+16.1570
25
Isidor Wiksten
Matfors SK
3:14.19330
+16.1590
26
Linus Jonsson
Åsarna IK
3:14.19370
+17.1630
27
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
3:15.19410
+17.1670
28
Oskar Lundberg
Borås SK
3:15.19480
+18.1740
29
Bosse Lövgren
Falu IK
3:17.19600
+19.1860
30
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
3:17.19620
+19.1880
31
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
3:17.19640
+20.1900
32
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
3:17.19670
+20.1930
33
Joel Ernstsson
Rehns BK
3:18.19720
+20.1980
34
Birk Blomqvist
Rehns BK
3:18.19750
+21.2010
35
Kalle Georgsson
Högbo GIF
3:18.19770
+21.2030
36
Martin Elmvall
Högbo GIF
3:18.19780
+21.2040
37
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
3:18.19790
+21.2050
38
Axel Karlsson
Täby IS SK
3:19.19860
+22.2120
39
Erik Franzén
Borås SK
3:19.19880
+22.2140
40
Love Kreij
IF Strategen
3:20.19910
+22.2170
41
Viktor Wiig
IF Strategen
3:20.19910
+22.2170
42
Isak Lundholm
Täfteå IK
3:20.19940
+23.2200
43
Gustav Hedström
Östersunds SK
3:21.20010
+23.2270
44
Anton Karlsson
Tanums IF
3:21.20040
+24.2300
45
Per Jutterström
IFK Mora SK
3:21.20080
+24.2340
46
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
3:21.20090
+24.2350
47
Melker Nordgren
Falu IK
3:21.20090
+24.2350
48
Joel Jänes
Stockviks SF
3:22.20110
+24.2370
49
Markus Melén
Falu IK
3:22.20180
+25.2440
49
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
3:22.20180
+25.2440
51
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
3:22.20180
+25.2440
52
Oskar Åslund
Östersunds SK
3:23.20210
+25.2470
53
Viktor Holmgren
Täfteå IK
3:23.20260
+26.2520
54
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
3:23.20280
+26.2540
55
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
3:24.20330
+26.2590
56
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
3:24.20370
+27.2630
57
Melker Hendén
Ulricehamns IF
3:25.20400
+27.2660
58
Albin Blomberg
Rehns BK
3:25.20410
+27.2670
59
Tor Rönnestrand
Ås IF
3:26.20530
+28.2790
60
Albin Gezelius
IFK Mora SK
3:27.20610
+29.2870
61
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
3:27.20650
+30.2910
62
Ask Abrahamsson
IK Stern
3:27.20660
+30.2920
63
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
3:27.20670
+30.2930
64
Leo Eriksson
Östersunds SK
3:27.20690
+30.2950
65
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
3:28.20710
+30.2970
66
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
3:28.20710
+30.2970
67
Victor Berglund
Duveds IF
3:28.20770
+31.3030
68
Erik Fransson
Borås SK
3:29.20810
+31.3070
69
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
3:30.20960
+33.3220
70
Tor Vincent
Sätra IF
3:30.20980
+33.3240
71
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
3:30.20990
+33.3250
72
Axel Erixson
Grava SK
3:31.21020
+33.3280
73
Nils Sjöberg
OK Landehof
3:31.21050
+34.3310
74
Emil Löfgren
Täfteå IK
3:31.21070
+34.3330
75
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
3:31.21090
+34.3350
76
Seth Gustafsson
Grava SK
3:31.21090
+34.3350
77
Anders Dahl
Alnö SK
3:32.21120
+34.3380
78
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
3:32.21140
+35.3400
79
Hampus Björck
IFK Umeå
3:33.21290
+36.3550
80
Johannes Josefsson
Täby IS SK
3:34.21320
+36.3580
81
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
3:34.21370
+37.3630
82
Ebbe Abrahamsson Gjersvol
Östersunds SK
3:36.21580
+39.3840
83
Axel Björkman
IF Hallby SOK
3:37.21610
+39.3870
84
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
3:38.21760
+41.4020
85
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
3:39.21880
+42.4140
86
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
3:40.21900
+42.4160
87
Isac Morin
Utrikes SK
3:41.22010
+43.4270
88
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
3:43.22240
+46.4500
89
Axel Arnesson
Ås IF
3:43.22260
+46.4520
90
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
3:43.22280
+46.4540
91
Ludvig Millestu
Utrikes SK
3:44.22350
+47.4610
92
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
3:44.22370
+47.4630
93
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
3:45.22450
+48.4710
94
Fabian Csiky
Lycksele IF
3:46.22570
+49.4830
95
Linus Sörlin
Offerdals SK
3:46.22580
+49.4840
96
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
3:48.22760
+51.5020
97
Elias Pedersen
Åsarna IK
3:53.23250
+56.5510
98
Anton Henriksson
Rehns BK
3:59.23890
+1:02.6150
99
Emanuel Alsin
Åmåls OK
4:07.24630
+1:09.6890
-
Jonathan Edman
IFK Umeå
23:59:59.8639800