Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åsarnaspelen distans
2021-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Anger
Åsarna IK
36:09.216850
90.5p
2
Truls Gisselman
Rehns BK
36:41.220040
+31.3090
89.1p
3
Nils Bergström
Rehns BK
36:58.221740
+48.4790
88.4p
4
Axel Werner
IK Stern
37:08.222740
+58.5790
88.0p
5
Elias Danielsson
Högbo GIF
37:36.225550
+1:27.8600
86.9p
6
Jens Junes
IFK Umeå
37:50.226950
+1:41.10000
86.3p
7
Isak Lundholm
Täfteå IK
37:52.227160
+1:43.10210
86.2p
8
Måns Skoglund
Täby IS SK
37:57.227640
+1:47.10690
86.0p
9
Albin Åström
Bodens SK
37:57.227690
+1:48.10740
86.0p
10
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
38:11.229070
+2:02.12120
85.5p
11
Joel Ernstsson
Rehns BK
38:12.229140
+2:02.12190
85.4p
12
Georg Ersson
IF Strategen
38:23.230210
+2:13.13260
85.0p
13
Eric Carlsson
IFK Umeå
38:28.230700
+2:18.13750
84.8p
14
Jonathan Edman
IFK Umeå
38:28.230790
+2:19.13840
84.8p
15
Leo Svahn
Östersunds SK
38:29.230810
+2:19.13860
84.8p
16
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
38:30.230930
+2:20.13980
84.8p
17
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
38:36.231590
+2:27.14640
84.5p
18
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
38:37.231670
+2:28.14720
84.5p
19
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
38:42.232140
+2:32.15190
84.3p
20
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
38:43.232230
+2:33.15280
84.3p
21
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
38:48.232740
+2:38.15790
84.1p
22
Benjamin Terent
Rehns BK
38:53.233230
+2:43.16280
83.9p
23
Oskar Algotsson
Åsarna IK
38:56.233560
+2:47.16610
83.8p
24
Anton Karlsson
Tanums IF
39:06.234570
+2:57.17620
83.4p
25
Viktor Wiig
IF Strategen
39:19.235880
+3:10.18930
82.9p
26
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
39:20.235990
+3:11.19040
82.9p
27
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
39:28.236760
+3:19.19810
82.6p
28
Axel Erixson
Grava SK
39:38.237720
+3:28.20770
82.2p
29
Martin Elmvall
Högbo GIF
39:40.237960
+3:31.21010
82.2p
30
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
39:41.238020
+3:31.21070
82.1p
31
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
39:46.238540
+3:36.21590
81.9p
32
Calle Rune
Täby IS SK
39:46.238550
+3:37.21600
81.9p
33
Melker Nordgren
Falu IK
39:47.238690
+3:38.21740
81.9p
34
Bosse Lövgren
Falu IK
39:54.239380
+3:45.22430
81.6p
35
Joel Jänes
Stockviks SF
39:55.239400
+3:45.22450
81.6p
36
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
40:02.240150
+3:53.23200
81.4p
37
Seth Gustafsson
Grava SK
40:03.240260
+3:54.23310
81.3p
38
Albin Gezelius
IFK Mora SK
40:06.240550
+3:57.23600
81.2p
39
Axel Björkman
IF Hallby SOK
40:12.241150
+4:03.24200
81.0p
40
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
40:13.241220
+4:03.24270
81.0p
41
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
40:24.242380
+4:15.25430
80.6p
42
Birk Blomqvist
Rehns BK
40:30.242930
+4:20.25980
80.4p
43
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
40:32.243120
+4:22.26170
80.3p
44
Nils Sjöberg
OK Landehof
40:36.243540
+4:26.26590
80.2p
45
Melker Hendén
Ulricehamns IF
40:39.243810
+4:29.26860
80.1p
46
Erik Fransson
Borås SK
40:42.244110
+4:32.27160
80.0p
47
Oskar Åslund
Östersunds SK
40:43.244280
+4:34.27330
79.9p
48
Martin Blomberg
Lycksele IF
40:59.245870
+4:50.28920
79.4p
49
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
41:00.245930
+4:50.28980
79.4p
50
Gustav Hedström
Östersunds SK
41:00.245960
+4:51.29010
79.4p
51
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
41:03.246210
+4:53.29260
79.3p
52
Jakob Tapani
Kiruna
41:04.246300
+4:54.29350
79.3p
53
Axel Saitton
Vårby IK
41:07.246690
+4:58.29740
79.1p
54
Linus Jonsson
Åsarna IK
41:08.246750
+4:59.29800
79.1p
55
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
41:11.247090
+5:02.30140
79.0p
56
Tor Vincent
Sätra IF
41:13.247220
+5:03.30270
79.0p
57
Victor Berglund
Duveds IF
41:18.247710
+5:08.30760
78.8p
58
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
41:20.247940
+5:10.30990
78.7p
59
Jonas Lenz
Matfors SK
41:24.248360
+5:15.31410
78.6p
60
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
41:25.248440
+5:15.31490
78.6p
61
Love Kreij
IF Strategen
41:27.248660
+5:18.31710
78.5p
62
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
41:43.250260
+5:34.33310
78.0p
63
Oskar Lundberg
Borås SK
41:47.250630
+5:37.33680
77.8p
64
Kalle Georgsson
Högbo GIF
42:04.252380
+5:55.35430
77.3p
65
Laban Nordin
Vårby IK
42:07.252620
+5:57.35670
77.2p
66
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
42:08.252770
+5:59.35820
77.2p
67
Axel Karlsson
Täby IS SK
42:20.253960
+6:11.37010
76.8p
68
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
42:21.254010
+6:11.37060
76.8p
69
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
42:22.254110
+6:12.37160
76.7p
70
Isidor Wiksten
Matfors SK
42:29.254820
+6:19.37870
76.5p
71
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
42:32.255130
+6:22.38180
76.4p
72
Viktor Holmgren
Täfteå IK
42:34.255390
+6:25.38440
76.3p
73
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
42:49.256840
+6:39.39890
75.9p
74
Ask Abrahamsson
IK Stern
43:06.258540
+6:56.41590
75.4p
75
Isac Morin
Utrikes SK
43:19.259870
+7:10.42920
75.0p
76
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
43:24.260300
+7:14.43350
74.9p
77
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
43:33.261240
+7:23.44290
74.6p
78
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
43:39.261890
+7:30.44940
74.4p
79
Gustav Pålsson
Utrikes SK
43:46.262550
+7:37.45600
74.2p
80
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
44:05.264400
+7:55.47450
73.6p
81
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
44:05.264440
+7:55.47490
73.6p
82
Melker Eklund
Vårby IK
44:14.265320
+8:04.48370
73.4p
83
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
44:32.267100
+8:22.50150
72.9p
84
Fabian Csiky
Lycksele IF
44:37.267650
+8:28.50700
72.7p
85
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
44:38.267710
+8:28.50760
72.7p
86
Per Jutterström
IFK Mora SK
44:44.268380
+8:35.51430
72.5p
87
Edvin Schön
Storvreta IK
45:36.273580
+9:27.56630
71.1p
88
Johannes Josefsson
Täby IS SK
46:35.279410
+10:25.62460
69.6p
89
Linus Sörlin
Offerdals SK
48:10.288960
+12:01.72010
67.2p
-
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
23:59:58.8639700
-
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Anton Mäkinen
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
John Hermansson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Tor Rönnestrand
Ås IF
23:59:58.8639700
-
Albin Blomberg
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
23:59:58.8639700
-
Andreas Elvseth
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Markus Melén
Falu IK
23:59:59.8639800
-
Hampus Björck
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Emil Danielsson
Högbo GIF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)