Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Röjsmoloppet 5/10
2021-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Danielsson
Högbo GIF
30:08.180700
89.8p
2
George Ersson
IF Strategen
30:29.182810
+21.2010
88.8p
3
Axel Werner
IK Stern
30:47.184670
+39.3870
87.9p
4
Jonathan Edman
IFK Umeå
31:07.186680
+59.5880
86.9p
5
Truls Gisselman
Rehns BK
31:10.186910
+1:02.6110
86.8p
6
Måns Skoglund
Täby IS SK
31:16.187530
+1:08.6730
86.5p
7
Edvin Anger
Åsarna IK
31:27.188660
+1:19.7860
86.0p
8
Pål Jonsson
Strömnäs GIF Skidklubb
31:32.189170
+1:24.8370
85.8p
9
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
31:34.189340
+1:26.8540
85.7p
10
Nils Bergström
Rehns BK
31:40.189920
+1:32.9120
85.4p
11
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
31:46.190550
+1:38.9750
85.2p
12
Albin Åström
Bodens SK
31:46.190570
+1:38.9770
85.1p
13
Oskar Åslund
Östersunds SK
31:58.191700
+1:50.10900
84.6p
14
Viktor Wiig
IF Strategen
32:01.192060
+1:53.11260
84.5p
15
Joel Ernstsson
Rehns BK
32:03.192250
+1:55.11450
84.4p
16
Andreas Elvseth
Offerdals SK
32:16.193580
+2:08.12780
83.8p
17
Ludvig Berg
Rehns BK
32:17.193650
+2:09.12850
83.8p
18
Leo Svahn
Östersunds SK
32:21.194060
+2:13.13260
83.6p
19
Hjalmar Berg
Sunne Slf
32:21.194090
+2:13.13290
83.6p
20
Albin Augustsson
Källbottens IK
32:22.194180
+2:14.13380
83.5p
21
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
32:25.194400
+2:17.13600
83.5p
22
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
32:26.194530
+2:18.13730
83.4p
23
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
32:28.194760
+2:20.13960
83.3p
23
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
32:28.194760
+2:20.13960
83.3p
25
Carl Rune
Täby IS SK
32:29.194800
+2:21.14000
83.3p
26
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
32:38.195730
+2:30.14930
82.9p
27
Rikard Vestin
Sollefteå Skidor IF
32:41.196010
+2:33.15210
82.8p
28
Jens Junes
IFK Umeå
32:44.196360
+2:36.15560
82.6p
29
Erik Fransson
Borås SK
32:47.196620
+2:39.15820
82.5p
30
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
32:47.196670
+2:39.15870
82.5p
31
Knut Vikström
Bergeforsens SK
32:57.197670
+2:49.16870
82.1p
32
Isidor Melander Wiksten
Matfors SK
32:59.197820
+2:51.17020
82.0p
33
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
33:04.198330
+2:56.17530
81.8p
34
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
33:08.198790
+3:00.17990
81.6p
35
Martin Elmvall
Högbo GIF
33:10.198930
+3:02.18130
81.5p
36
Birk Blomquist
Rehns BK
33:11.199000
+3:03.18200
81.5p
37
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
33:13.199240
+3:05.18440
81.4p
38
Joel Jänes
Stockviks SF
33:15.199400
+3:07.18600
81.3p
39
Seth Gustafsson
Grava SK
33:21.200070
+3:13.19270
81.1p
40
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
33:26.200520
+3:18.19720
80.9p
41
Anton Karlsson
Tanums IF
33:32.201130
+3:24.20330
80.6p
42
Victor Berglund
Duveds IF
33:36.201580
+3:28.20780
80.5p
43
Jonas Lenz
Matfors SK
33:38.201710
+3:30.20910
80.4p
44
Axel Erixon
Grava SK
33:38.201790
+3:30.20990
80.4p
45
Linus Jonsson
Åsarna IK
33:53.203270
+3:45.22470
79.8p
46
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
33:58.203710
+3:50.22910
79.6p
47
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
33:58.203760
+3:50.22960
79.6p
48
Eric Westberg
SK Bore Torsby
33:59.203830
+3:51.23030
79.6p
49
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
33:59.203890
+3:51.23090
79.5p
50
Loke Sköld
Häverödals SK
34:05.204410
+3:57.23610
79.3p
51
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
34:06.204570
+3:58.23770
79.3p
52
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
34:08.204740
+4:00.23940
79.2p
53
Love Kreij
IF Strategen
34:12.205170
+4:04.24370
79.0p
54
Hugo Sjögren
Tranemo IF Skidklubb
34:16.205550
+4:08.24750
78.9p
55
Filip Borgström
IF Strategen
34:18.205740
+4:10.24940
78.8p
56
Ask Abrahamsson
IK Stern
34:21.206020
+4:13.25220
78.7p
57
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
34:22.206190
+4:14.25390
78.6p
58
Jakob Tapani
Kiruna
34:25.206450
+4:17.25650
78.5p
59
Gustav Hedström
Östersunds SK
34:26.206550
+4:18.25750
78.5p
60
Gustav Pålsson
Utrikes Skidklubb
34:29.206820
+4:21.26020
78.4p
61
Viktor Holmgren
Täfteå IK
34:34.207310
+4:26.26510
78.2p
62
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
34:41.208040
+4:33.27240
77.9p
63
Albin Berger
Domnarvets Goif
34:48.208730
+4:40.27930
77.7p
64
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
34:49.208850
+4:41.28050
77.6p
65
Martin Blomberg
Lycksele IF
34:57.209610
+4:49.28810
77.4p
66
Albin Lundquist
Gillberga SK
34:58.209720
+4:50.28920
77.3p
67
Malte Johansson
Högbo GIF
35:19.211850
+5:11.31050
76.5p
68
Axel Karlsson
Täby IS SK
35:23.212230
+5:15.31430
76.4p
69
Viktor Majbäck
Kiruna
35:25.212460
+5:17.31660
76.3p
70
Fabian Csiky
Lycksele IF
35:26.212520
+5:18.31720
76.3p
71
Kalle Georgsson
Högbo GIF
35:30.212920
+5:22.32120
76.1p
72
Kasper Olsen
Grava SK
35:31.213010
+5:23.32210
76.1p
73
Oscar Säfström-niemi
Kalix SK
35:36.213540
+5:28.32740
75.9p
74
Nils Sjöberg
OK Landehof
35:36.213580
+5:28.32780
75.9p
75
Karl Grywenz
Täby IS SK
35:39.213840
+5:31.33040
75.8p
76
Markus Melén
Falu IK Skidklubb
35:40.213980
+5:32.33180
75.8p
77
Nils Kylborn
Gellivare Skidallians IK
35:45.214420
+5:37.33620
75.6p
78
Anton Mäkinen
Högbo GIF
35:51.215020
+5:43.34220
75.4p
79
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
35:55.215450
+5:47.34650
75.2p
80
Isak Lieback
Ulricehamns IF
35:56.215590
+5:48.34790
75.2p
81
Hannes Sjölund Myhr
ÅS IF
36:01.216050
+5:53.35250
75.0p
82
Anders Dahl
Alnö SK
36:11.217090
+6:03.36290
74.7p
83
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
36:15.217470
+6:07.36670
74.5p
84
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
36:20.217960
+6:12.37160
74.4p
85
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
36:21.218050
+6:13.37250
74.3p
86
Erik Brandt
Domnarvets Goif
36:30.218980
+6:22.38180
74.0p
87
Jon Oscarsson
ÅS IF
36:33.219290
+6:25.38490
73.9p
88
Per Jutterström
IFK Mora SK
36:37.219690
+6:29.38890
73.8p
89
Tor Rönnestrand
ÅS IF
36:54.221320
+6:46.40520
73.2p
90
Albin Blomberg
Rehns BK
37:30.224910
+7:22.44110
72.1p
91
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
37:32.225130
+7:24.44330
72.0p
92
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
37:39.225830
+7:31.45030
71.8p
93
Måns Olsen
Grava SK
37:50.226970
+7:42.46170
71.4p
94
Johannes Josefsson
Täby IS SK
38:51.233000
+8:43.52200
69.5p
95
Elias Pedersen
Åsarna IK
40:31.243050
+10:23.62250
66.6p
96
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
40:38.243740
+10:30.62940
66.5p
-
Linus Sörlin
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Rudberg
Sya SK
23:59:59.8639800
-
John Hermansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Benjamin Terent
Rehns BK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)