Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Röjsmoloppet 5/10
2021-01-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Danielsson
Högbo GIF
30:08.180700
89.8p
2
George Ersson
IF Strategen
30:29.182810
+21.2010
88.8p
3
Axel Werner
IK Stern
30:47.184670
+39.3870
87.9p
4
Jonathan Edman
IFK Umeå
31:07.186680
+59.5880
86.9p
5
Truls Gisselman
Rehns BK
31:10.186910
+1:02.6110
86.8p
6
Måns Skoglund
Täby IS SK
31:16.187530
+1:08.6730
86.5p
7
Edvin Anger
Åsarna IK
31:27.188660
+1:19.7860
86.0p
8
Pål Jonsson
Strömnäs GIF Skidklubb
31:32.189170
+1:24.8370
85.8p
9
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
31:34.189340
+1:26.8540
85.7p
10
Nils Bergström
Rehns BK
31:40.189920
+1:32.9120
85.4p
11
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
31:46.190550
+1:38.9750
85.2p
12
Albin Åström
Bodens SK
31:46.190570
+1:38.9770
85.1p
13
Oskar Åslund
Östersunds SK
31:58.191700
+1:50.10900
84.6p
14
Viktor Wiig
IF Strategen
32:01.192060
+1:53.11260
84.5p
15
Joel Ernstsson
Rehns BK
32:03.192250
+1:55.11450
84.4p
16
Andreas Elvseth
Offerdals SK
32:16.193580
+2:08.12780
83.8p
17
Ludvig Berg
Rehns BK
32:17.193650
+2:09.12850
83.8p
18
Leo Svahn
Östersunds SK
32:21.194060
+2:13.13260
83.6p
19
Hjalmar Berg
Sunne Slf
32:21.194090
+2:13.13290
83.6p
20
Albin Augustsson
Källbottens IK
32:22.194180
+2:14.13380
83.5p
21
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
32:25.194400
+2:17.13600
83.5p
22
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
32:26.194530
+2:18.13730
83.4p
23
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
32:28.194760
+2:20.13960
83.3p
23
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
32:28.194760
+2:20.13960
83.3p
25
Carl Rune
Täby IS SK
32:29.194800
+2:21.14000
83.3p
26
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
32:38.195730
+2:30.14930
82.9p
27
Rikard Vestin
Sollefteå Skidor IF
32:41.196010
+2:33.15210
82.8p
28
Jens Junes
IFK Umeå
32:44.196360
+2:36.15560
82.6p
29
Erik Fransson
Borås SK
32:47.196620
+2:39.15820
82.5p
30
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
32:47.196670
+2:39.15870
82.5p
31
Knut Vikström
Bergeforsens SK
32:57.197670
+2:49.16870
82.1p
32
Isidor Melander Wiksten
Matfors SK
32:59.197820
+2:51.17020
82.0p
33
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
33:04.198330
+2:56.17530
81.8p
34
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
33:08.198790
+3:00.17990
81.6p
35
Martin Elmvall
Högbo GIF
33:10.198930
+3:02.18130
81.5p
36
Birk Blomquist
Rehns BK
33:11.199000
+3:03.18200
81.5p
37
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
33:13.199240
+3:05.18440
81.4p
38
Joel Jänes
Stockviks SF
33:15.199400
+3:07.18600
81.3p
39
Seth Gustafsson
Grava SK
33:21.200070
+3:13.19270
81.1p
40
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
33:26.200520
+3:18.19720
80.9p
41
Anton Karlsson
Tanums IF
33:32.201130
+3:24.20330
80.6p
42
Victor Berglund
Duveds IF
33:36.201580
+3:28.20780
80.5p
43
Jonas Lenz
Matfors SK
33:38.201710
+3:30.20910
80.4p
44
Axel Erixon
Grava SK
33:38.201790
+3:30.20990
80.4p
45
Linus Jonsson
Åsarna IK
33:53.203270
+3:45.22470
79.8p
46
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
33:58.203710
+3:50.22910
79.6p
47
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
33:58.203760
+3:50.22960
79.6p
48
Eric Westberg
SK Bore Torsby
33:59.203830
+3:51.23030
79.6p
49
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
33:59.203890
+3:51.23090
79.5p
50
Loke Sköld
Häverödals SK
34:05.204410
+3:57.23610
79.3p
51
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
34:06.204570
+3:58.23770
79.3p
52
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
34:08.204740
+4:00.23940
79.2p
53
Love Kreij
IF Strategen
34:12.205170
+4:04.24370
79.0p
54
Hugo Sjögren
Tranemo IF Skidklubb
34:16.205550
+4:08.24750
78.9p
55
Filip Borgström
IF Strategen
34:18.205740
+4:10.24940
78.8p
56
Ask Abrahamsson
IK Stern
34:21.206020
+4:13.25220
78.7p
57
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
34:22.206190
+4:14.25390
78.6p
58
Jakob Tapani
Kiruna
34:25.206450
+4:17.25650
78.5p
59
Gustav Hedström
Östersunds SK
34:26.206550
+4:18.25750
78.5p
60
Gustav Pålsson
Utrikes Skidklubb
34:29.206820
+4:21.26020
78.4p
61
Viktor Holmgren
Täfteå IK
34:34.207310
+4:26.26510
78.2p
62
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
34:41.208040
+4:33.27240
77.9p
63
Albin Berger
Domnarvets Goif
34:48.208730
+4:40.27930
77.7p
64
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
34:49.208850
+4:41.28050
77.6p
65
Martin Blomberg
Lycksele IF
34:57.209610
+4:49.28810
77.4p
66
Albin Lundquist
Gillberga SK
34:58.209720
+4:50.28920
77.3p
67
Malte Johansson
Högbo GIF
35:19.211850
+5:11.31050
76.5p
68
Axel Karlsson
Täby IS SK
35:23.212230
+5:15.31430
76.4p
69
Viktor Majbäck
Kiruna
35:25.212460
+5:17.31660
76.3p
70
Fabian Csiky
Lycksele IF
35:26.212520
+5:18.31720
76.3p
71
Kalle Georgsson
Högbo GIF
35:30.212920
+5:22.32120
76.1p
72
Kasper Olsen
Grava SK
35:31.213010
+5:23.32210
76.1p
73
Oscar Säfström-niemi
Kalix SK
35:36.213540
+5:28.32740
75.9p
74
Nils Sjöberg
OK Landehof
35:36.213580
+5:28.32780
75.9p
75
Karl Grywenz
Täby IS SK
35:39.213840
+5:31.33040
75.8p
76
Markus Melén
Falu IK Skidklubb
35:40.213980
+5:32.33180
75.8p
77
Nils Kylborn
Gellivare Skidallians IK
35:45.214420
+5:37.33620
75.6p
78
Anton Mäkinen
Högbo GIF
35:51.215020
+5:43.34220
75.4p
79
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
35:55.215450
+5:47.34650
75.2p
80
Isak Lieback
Ulricehamns IF
35:56.215590
+5:48.34790
75.2p
81
Hannes Sjölund Myhr
ÅS IF
36:01.216050
+5:53.35250
75.0p
82
Anders Dahl
Alnö SK
36:11.217090
+6:03.36290
74.7p
83
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
36:15.217470
+6:07.36670
74.5p
84
Walter Helldén
Gellivare Skidallians IK
36:20.217960
+6:12.37160
74.4p
85
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
36:21.218050
+6:13.37250
74.3p
86
Erik Brandt
Domnarvets Goif
36:30.218980
+6:22.38180
74.0p
87
Jon Oscarsson
ÅS IF
36:33.219290
+6:25.38490
73.9p
88
Per Jutterström
IFK Mora SK
36:37.219690
+6:29.38890
73.8p
89
Tor Rönnestrand
ÅS IF
36:54.221320
+6:46.40520
73.2p
90
Albin Blomberg
Rehns BK
37:30.224910
+7:22.44110
72.1p
91
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
37:32.225130
+7:24.44330
72.0p
92
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
37:39.225830
+7:31.45030
71.8p
93
Måns Olsen
Grava SK
37:50.226970
+7:42.46170
71.4p
94
Johannes Josefsson
Täby IS SK
38:51.233000
+8:43.52200
69.5p
95
Elias Pedersen
Åsarna IK
40:31.243050
+10:23.62250
66.6p
96
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
40:38.243740
+10:30.62940
66.5p
-
Linus Sörlin
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
Rasmus Rudberg
Sya SK
23:59:59.8639800
-
John Hermansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Benjamin Terent
Rehns BK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
16:33.99220
79.5p
2
Tilde Bångman
Offerdals SK
16:55.101470
+22.2150
77.7p
3
Märta Rosenberg
Duveds IF
17:13.103210
+39.3890
76.3p
4
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
17:27.104660
+54.5340
75.2p
5
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
17:27.104670
+54.5350
75.2p
6
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
17:34.105340
+1:01.6020
74.7p
7
Moa Hansson
Landsbro IF SK
17:37.105650
+1:04.6330
74.4p
7
Elin Andersson
WE Sports Club
17:37.105650
+1:04.6330
74.4p
9
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
17:46.106580
+1:13.7260
73.8p
10
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
18:14.109350
+1:41.10030
71.8p
11
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
18:15.109450
+1:42.10130
71.7p
12
Elsa Wallin
Högbo GIF
18:15.109470
+1:42.10150
71.7p
13
Emma Lindberg
IFK Mora SK
18:17.109680
+1:44.10360
71.6p
14
Maja Årebäck
Bolidens SK
18:19.109820
+1:46.10500
71.5p
15
Saga Nilsson
Skellefteå SK
18:21.110010
+1:47.10690
71.4p
16
Bente Skåle
Tullus SG
18:25.110460
+1:52.11140
71.1p
17
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
18:27.110630
+1:54.11310
70.9p
18
Elin Henriksson
Skellefteå SK
18:31.111020
+1:58.11700
70.7p
19
Wilma Johansson
Åsarna IK
18:34.111330
+2:01.12010
70.5p
20
Ella Georgsson
Högbo GIF
18:35.111460
+2:02.12140
70.4p
21
Ida Andersson
WE Sports Club
18:37.111620
+2:04.12300
70.3p
22
Saga Fältenhag
Högbo GIF
18:41.112090
+2:08.12770
70.0p
23
Tilda Ström
Dala-järna IK
18:44.112310
+2:10.12990
69.8p
24
Tuva Persson
Borås SK
18:44.112340
+2:11.13020
69.8p
25
Erica Lavén
Täby IS SK
18:45.112400
+2:11.13080
69.8p
26
Elin Vesterlund
Vännäs SK
18:46.112580
+2:13.13260
69.7p
27
Tilda Östberg
IFK Mora SK
18:48.112750
+2:15.13430
69.5p
28
Lina Björk
IFK Skövde SK
18:53.113250
+2:20.13930
69.2p
29
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
18:58.113770
+2:25.14450
68.9p
30
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
18:59.113830
+2:26.14510
68.9p
31
Maja Heikki
Sälens IF
19:02.114160
+2:29.14840
68.6p
32
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
19:03.114230
+2:30.14910
68.6p
33
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
19:04.114300
+2:30.14980
68.6p
34
Sofia Lundkvist
Kalix SK
19:07.114660
+2:34.15340
68.3p
35
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
19:13.115290
+2:40.15970
67.9p
36
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
19:14.115390
+2:41.16070
67.9p
37
Ida Wasell
Järpens SK
19:15.115480
+2:42.16160
67.8p
38
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
19:19.115830
+2:46.16510
67.6p
39
Tindra Österberg
ÅS IF
19:22.116160
+2:49.16840
67.4p
40
Ebba Karlsson
Täby IS SK
19:23.116210
+2:49.16890
67.4p
41
Tove Karlsson
Täby IS SK
19:25.116460
+2:52.17140
67.2p
42
Amanda Pallin
Alnö SK
19:26.116520
+2:53.17200
67.2p
43
Hannah Forsman
Högbo GIF
19:28.116790
+2:55.17470
67.0p
44
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
19:29.116880
+2:56.17560
67.0p
45
Anna Jonsson
Duveds IF
19:31.117080
+2:58.17760
66.9p
46
Moa Hedman
Högbo GIF
19:32.117110
+2:58.17790
66.8p
47
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
19:33.117210
+2:59.17890
66.8p
48
Alva Björk
Orsa SK
19:33.117280
+3:00.17960
66.7p
49
Klara Granljung
Kalix SK
19:33.117290
+3:00.17970
66.7p
50
Emelie Englund
Bergeforsens SK
19:34.117330
+3:01.18010
66.7p
51
Felicia Norrby- Rydin
Tranemo IF Skidklubb
19:42.118110
+3:08.18790
66.2p
52
Amanda Hedström
IK Fryken
19:42.118120
+3:09.18800
66.2p
53
Andrea Aulin
Eksjö SOK
19:44.118390
+3:11.19070
66.1p
54
Elsa Carling
Falu IK Skidklubb
19:46.118500
+3:12.19180
66.0p
55
Tova Andersson
Brovallens IF
19:50.118970
+3:17.19650
65.7p
56
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
19:51.119030
+3:18.19710
65.7p
57
Ella Burman
Skellefteå SK
19:52.119130
+3:19.19810
65.7p
58
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
19:52.119180
+3:19.19860
65.6p
59
Frida Poromaa
Åsarna IK
19:56.119560
+3:23.20240
65.4p
60
Cora Badh
Falköpings AIK SK
20:00.119990
+3:27.20670
65.2p
61
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
20:01.120000
+3:27.20680
65.2p
62
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
20:08.120720
+3:35.21400
64.8p
63
Moa Backlund
Högbo GIF
20:09.120840
+3:36.21520
64.7p
64
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
20:10.120970
+3:37.21650
64.6p
65
Paige Lembke
WE Sports Club
20:12.121110
+3:38.21790
64.5p
66
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
20:14.121300
+3:40.21980
64.4p
67
Julia Nilsson
Offerdals SK
20:14.121370
+3:41.22050
64.4p
68
Alice Widholm
Lidköpings VSK
20:16.121500
+3:42.22180
64.3p
69
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
20:16.121530
+3:43.22210
64.3p
70
Jonna Hangasjärvi
Tullus SG
20:28.122720
+3:55.23400
63.7p
71
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
20:28.122730
+3:55.23410
63.7p
72
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
20:32.123150
+3:59.23830
63.4p
73
Linda-louise Köld
Medåkers IF
20:43.124230
+4:10.24910
62.9p
74
Tove Lundh
Bergeforsens SK
20:47.124610
+4:13.25290
62.7p
75
Ida Abrahamson
Äspereds IF
20:49.124840
+4:16.25520
62.5p
76
Alma Nordström
SK Bore
20:58.125720
+4:25.26400
62.1p
77
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
20:59.125800
+4:25.26480
62.0p
78
Louise Jonsson
Alnö SK
21:04.126300
+4:30.26980
61.8p
79
Ebba Englund
Bergeforsens SK
21:05.126410
+4:31.27090
61.7p
80
Kerstin Åberg
Järpens SK
21:05.126490
+4:32.27170
61.7p
81
Alice Vretblom
IFK Umeå
21:14.127320
+4:41.28000
61.3p
82
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
21:16.127500
+4:42.28180
61.2p
83
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
21:26.128580
+4:53.29260
60.6p
84
Signe Svensson
Järpens SK
21:37.129600
+5:03.30280
60.1p
85
Nova Noaksson
ÅS IF
22:13.133250
+5:40.33930
58.4p
86
Elvira Hermansson
Offerdals SK
22:27.134670
+5:54.35350
57.8p
87
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
22:47.136610
+6:13.37290
56.9p
88
Wilma Karlsson
Östersunds SK
23:15.139460
+6:42.40140
55.7p
89
Sarakajsa Hermansson
Offerdals SK
23:57.143650
+7:24.44330
54.1p
-
Flisa Ravald
ÅS IF
23:59:59.8639800
-
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
Tove Eriksson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
Linn Tapani
Kiruna
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)