Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vauthi Vålåskejten
2020-12-28
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 21
20km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Andersson
Piteå Elit SK
47:39.285820
92.2p
2
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
48:22.290170
+43.4250
90.7p
3
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
48:56.293530
+1:17.7610
89.6p
4
Ossian Rosenberg
Trillevallens Sportklubb
49:10.294920
+1:31.9000
89.1p
5
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
49:14.295390
+1:35.9470
89.0p
6
Måns Skoglund
Täby IS SK
49:49.298830
+2:10.12910
87.9p
7
John Leander
Åsarna IK
49:49.298860
+2:10.12940
87.9p
8
Eddie Edström
IFK Mora SK
50:01.300070
+2:22.14150
87.5p
9
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
50:20.301930
+2:41.16010
86.9p
10
Nils Bergström
Rehns BK
50:20.301960
+2:41.16040
86.9p
11
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
51:00.305940
+3:21.20020
85.7p
12
Axel Jutterström
IFK Mora SK
51:08.306710
+3:28.20790
85.4p
13
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
51:28.308780
+3:49.22860
84.8p
14
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
51:30.308970
+3:51.23050
84.7p
15
Isak Augustsson
IFK Mora SK
51:40.309940
+4:01.24020
84.5p
16
Erik Engelin
Offerdals SK
51:46.310530
+4:07.24610
84.3p
17
Jesper Persson
Åsarna IK
52:05.312450
+4:26.26530
83.7p
18
Oskar Algotsson
Åsarna IK
52:07.312620
+4:28.26700
83.7p
19
Calle Rune
Täby IS SK
52:18.313760
+4:39.27840
83.3p
20
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
52:21.314080
+4:42.28160
83.3p
21
Carl Rotvold
Åsarna IK
52:26.314500
+4:46.28580
83.1p
22
Benjamin Terent
Rehns BK
52:51.317090
+5:12.31170
82.4p
23
Olof Roos
Östersunds SK
53:01.318050
+5:22.32130
82.1p
24
Jakob Tellsén
SK Bore
53:06.318590
+5:27.32670
82.0p
25
Viktor Wiig
IF Strategen
53:14.319390
+5:35.33470
81.8p
26
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
53:20.319910
+5:40.33990
81.6p
27
Sven Leander
Åsarna IK
53:20.319950
+5:41.34030
81.6p
28
Gustav Pålsson
Utrikes SK
53:40.321930
+6:01.36010
81.1p
29
Leo Svahn
Östersunds SK
53:40.321940
+6:01.36020
81.1p
30
Axel Karlsson
Täby IS SK
53:43.322290
+6:04.36370
81.0p
31
Anton Karlsson
Tanums IF
53:48.322730
+6:09.36810
80.8p
32
Victor Berglund
Duveds IF
53:48.322760
+6:09.36840
80.8p
33
Jonas Lenz
Matfors SK
53:55.323480
+6:16.37560
80.6p
34
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
54:03.324240
+6:24.38320
80.4p
35
Love Kreij
IF Strategen
54:20.325940
+6:41.40020
80.0p
36
Anton Grahn
IF Hallby SOK
54:25.326400
+6:45.40480
79.9p
37
Oskar Olsson
IFK Mora SK
54:44.328330
+7:05.42410
79.4p
38
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
54:47.328660
+7:08.42740
79.3p
39
Gustav Hedström
Östersunds SK
54:53.329220
+7:14.43300
79.1p
40
Birk Blomqvist
Rehns BK
55:01.330030
+7:22.44110
78.9p
41
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
55:48.334790
+8:09.48870
77.7p
42
Jon Oscarsson
Ås IF
55:57.335660
+8:18.49740
77.5p
43
Knut Vikström
Bergeforsens SK
56:28.338750
+8:49.52830
76.7p
44
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
57:00.341950
+9:21.56030
76.0p
45
Jonathan Ståhl
IFK Moras OK
57:04.342350
+9:25.56430
75.9p
46
Mathias Modin
Sollefteå Skidor IF
57:29.344820
+9:50.58900
75.3p
47
Petter Gaarder Dahl
Trillevallens Sportklubb
57:56.347530
+10:17.61610
74.7p
48
Henning Lindh Ten Berg
Tullus Sg
58:18.349780
+10:39.63860
74.1p
49
Anders Dahl
Alnö SK
58:59.353880
+11:20.67960
73.2p
50
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
1:01:28.368700
+13:48.82780
70.1p
51
Niklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
1:08:12.409130
+20:33.123210
62.7p