Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
IFK-Skidan
2008-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
IFK Skövde
Plats: Skövde
Längdskidor
Klassisk stil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
14km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Christian Olsson
Tranemo IF
39:50.238900
78.6p
2
David Erixon
Jönköpings OK
44:11.265000
70.9p
3
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
44:35.267400
70.2p
H 35
14km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Jonas Blom
IF Hagen SK
43:20.259900
72.2p
2
Thomas Persson
Tranemo IF
44:43.268200
70.0p
3
Per Forsberg
IK Ymer
45:46.274500
68.4p
H 40
14km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Magnus Ullman
OK Alehof
43:50.262900
71.4p
2
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
44:40.267900
70.1p
3
Stefan Jalderyd
Ulricehamns IF
46:07.276600
67.9p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Alexander Westberg
Borås SK
30:21.182000
70.2p
2
Erik Johansson
Tranemo IF
30:24.182300
70.1p
3
Marcus Johansson
Hössna IF
30:51.185000
69.0p
H 50
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Håkan Axelsson
Borås SK
36:17.217600
58.7p
2
Kjell Thorberntsson
OK Alehof
46:36.279500
45.7p
3
Mats Pehrsson
OK Alehof
51:54.311300
41.0p
H 60
10km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Erkki Saksman
IF Hagen SK
36:53.221200
57.7p
2
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
37:34.225300
56.7p
D 20
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Anna Sjöstrand
Landsbro IF SK
20:38.123700
57.0p
2
Lisa Danehammar
Borås SK
21:45.130400
54.1p
3
Malin Svensson
IK Vista
21:53.131200
53.7p
D 40
6km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
23:12.139100
50.7p
2
Anna Eklöf
IF Hallby SOK
26:47.160600
43.9p
D 16
4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Maja Falk
Ulricehamns IF
13:42.82100
2
Hannah Wass
Tvärreds IF
13:52.83100
3
Emma Nöjd
Bottnaryd IF
14:22.86100
H 16
4km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karl-Johan Westberg
Borås SK
11:36.69500
2
Viktor Axelsson
Borås SK
12:20.73900
3
Emil Hugoh
OK Landehof
12:28.74700
D 12
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karin Björnlinger
IK Vista
7:24.44300
2
Emma Sandell
Tvärreds IF
8:10.48900
3
Johanna Niklasson
SOK Träff
8:14.49300
D 14
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Nathalie Rygh
Mariestads FK
7:08.42700
2
Hannah Björnlinger
IK Vista
7:14.43300
2
Ulrika Axelsson
Sya SK
7:14.43300
H 12
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
7:14.43300
2
Olle Axelsson
Borås SK
7:33.45200
3
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
7:36.45500
H 14
2km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
6:15.37400
2
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
6:25.38400
3
Jesper Hultman
Tvärreds IF
6:30.38900
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ida Öberg
Borås SK
7:13.43200
2
Wilma Fridsäll
Landsbro IF SK
7:28.44700
3
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
7:33.45200
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Adam Persson
Nässjö SF
6:23.38200
2
Albin Persson
Tranemo IF
6:37.39600
3
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
6:48.40700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
IFK-Skidan 2013
IFK-Skidan 2011
IFK-Skidan 2010
IFK-Skidan 2009
IFK-Skidan 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan