Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rådarullen, total
2020-08-09
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2020
<<< Göteborgs Rullskidsfestival
Värnamorullen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Obs, denna tävlingen innehåller bara resultat för cupen, för ranking, se de andra tävlingarna samma datum
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
48km
Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
H 70
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
2.100
1
H 60
Jan Johansson
Lima IF
2.100
3
D 40
Eleonor Öström
IK Stern
4.300
+2.100
3
H 70
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
4.300
+2.100
3
H 40
Anders Magnusson
IK Stern
4.300
+2.100
3
H 21
Alfred Buskqvist
IK Stern
4.300
+2.100
3
D 20
Tuva Persson
Borås SK
4.300
+2.100
3
H 60
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
4.300
+2.100
9
D 20
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
5.400
+3.200
9
D 21
Erika Karlsson
Nybro Ski
5.400
+3.200
9
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
5.400
+3.200
9
H 50
Jonas Blom
IFK Skövde SK
5.400
+3.200
13
H 50
Adam Blomberg
Göteborgs SK
6.500
+4.300
13
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
6.500
+4.300
13
D 20
Emma Lindberg
IFK Mora SK
6.500
+4.300
13
H 20
Mårten Gedda
IK Stern
6.500
+4.300
17
H 60
Magnus Ramsin
IFK Skövde SK
7.600
+5.400
17
H 21
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
7.600
+5.400
19
H 40
David Ranfalk
IK Stern
8.700
+6.500
19
H 40
Andreas Ireholm
Volvo IF
8.700
+6.500
19
D 21
Sara Brantvall
IF Ski Team Skåne
8.700
+6.500
19
H 40
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
8.700
+6.500
19
D 20
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
8.700
+6.500
24
H 50
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
9.800
+7.600
24
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
9.800
+7.600
26
H 20
Melker Nordgren
Falu IK
10.900
+8.700
26
D 20
Lina Björk
IFK Skövde SK
10.900
+8.700
26
D 21
Elin Entin
IK Stern
10.900
+8.700
29
H 20
Erik Fransson
Borås SK
11.1000
+9.800
29
H 20
Harald Ekenberg
IK Stern
11.1000
+9.800
29
H 40
Martin Danklint
Tranemo IF
11.1000
+9.800
32
H 50
Anders Bergvall
IK Stern
12.1100
+10.900
32
H 50
Jörgen Lindgren
IK Stern
12.1100
+10.900
32
H 50
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
12.1100
+10.900
32
H 21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
12.1100
+10.900
36
H 20
Albin Augustsson
Källbottens IK
13.1200
+11.1000
37
D 20
Thuva Andersson
OK Landehof
14.1300
+12.1100
37
H 21
Tommy Bylund
Göteborgs SK
14.1300
+12.1100
39
H 20
Hugo Sjögren
Tranemo IF
15.1400
+13.1200
39
H 20
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
15.1400
+13.1200
41
H 40
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
16.1500
+14.1300
41
H 20
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
16.1500
+14.1300
41
H 40
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
16.1500
+14.1300
44
D 20
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
17.1600
+15.1400
45
H 20
Lukas Höiby
OK Landehof
18.1700
+16.1500
45
H 20
Anton Grahn
IF Hallby SOK
18.1700
+16.1500
47
H 20
Karl Stark
Vaggeryds SOK
21.2000
+19.1800
47
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
21.2000
+19.1800
47
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
21.2000
+19.1800
50
H 21
Sebastian Nilsson
OK Landehof
22.2100
+20.1900
50
H 20
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
22.2100
+20.1900
52
H 21
Karl Hjalmarsson
IK Stern
25.2400
+23.2200
53
H 20
David Musslinder
Falköpings AIK SK
27.2600
+25.2400
53
H 21
Tobias Westman
Göteborgs SK
27.2600
+25.2400
55
H 21
Johan Kanto
Göteborgs SK
29.2800
+27.2600
56
H 21
Marcus Ullman
OK Alehof
31.3000
+29.2800
56
H 21
Carl Olander
IK Stern
31.3000
+29.2800
58
H 21
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
32.3100
+30.2900
58
H 21
Gösta Malmström
IK Stern
32.3100
+30.2900
58
H 20
Leo Rodin
Uddevalla IS
32.3100
+30.2900
61
H 20
Eskil Peterson
Borås GIF
34.3300
+32.3100
62
H 20
Markus Almgren
IFK Mora SK
36.3500
+34.3300
63
H 21
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
37.3600
+35.3400
64
H 21
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
40.3900
+38.3700
64
H 20
Anton Larsson
OK Landehof
40.3900
+38.3700