Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rådarullen, total
2020-08-09
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2020
<<< Göteborgs Rullskidsfestival
Värnamorullen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Anmärkning
Obs, denna tävlingen innehåller bara resultat för cupen, för ranking, se de andra tävlingarna samma datum
Visa ihopslagen resultatlista
D 20
48km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Tuva Persson
Borås SK
4.300
2
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
5.400
+1
3
Emma Lindberg
IFK Mora SK
6.500
+2.100
4
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
8.700
+4.300
5
Lina Björk
IFK Skövde SK
10.900
+6.500
6
Thuva Andersson
OK Landehof
14.1300
+10.900
7
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
17.1600
+13.1200
D 21
48km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
5.400
2
Erika Karlsson
Nybro Ski
5.400
3
Sara Brantvall
IF Ski Team Skåne
8.700
+3.200
4
Elin Entin
IK Stern
10.900
+5.400
D 40
48km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Eleonor Öström
IK Stern
4.300
H 20
48km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Mårten Gedda
IK Stern
6.500
2
Melker Nordgren
Falu IK
10.900
+4.300
3
Erik Fransson
Borås SK
11.1000
+5.400
4
Harald Ekenberg
IK Stern
11.1000
+5.400
5
Albin Augustsson
Källbottens IK
13.1200
+7.600
6
Hugo Sjögren
Tranemo IF
15.1400
+9.800
7
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
15.1400
+9.800
8
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
16.1500
+10.900
9
Lukas Höiby
OK Landehof
18.1700
+12.1100
10
Anton Grahn
IF Hallby SOK
18.1700
+12.1100
11
Karl Stark
Vaggeryds SOK
21.2000
+15.1400
12
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
22.2100
+16.1500
13
David Musslinder
Falköpings AIK SK
27.2600
+21.2000
14
Leo Rodin
Uddevalla IS
32.3100
+26.2500
15
Eskil Peterson
Borås GIF
34.3300
+28.2700
16
Markus Almgren
IFK Mora SK
36.3500
+30.2900
17
Anton Larsson
OK Landehof
40.3900
+34.3300
H 21
48km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Alfred Buskqvist
IK Stern
4.300
2
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
6.500
+2.100
3
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
7.600
+3.200
4
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
9.800
+5.400
5
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
12.1100
+8.700
6
Tommy Bylund
Göteborgs SK
14.1300
+10.900
7
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
21.2000
+17.1600
8
Markus Jönsson
Tranemo IF
21.2000
+17.1600
9
Sebastian Nilsson
OK Landehof
22.2100
+18.1700
10
Karl Hjalmarsson
IK Stern
25.2400
+21.2000
11
Tobias Westman
Göteborgs SK
27.2600
+23.2200
12
Johan Kanto
Göteborgs SK
29.2800
+25.2400
13
Carl Olander
IK Stern
31.3000
+27.2600
14
Marcus Ullman
OK Alehof
31.3000
+27.2600
15
Robert Brundin
Karlslunds IF SF
32.3100
+28.2700
16
Gösta Malmström
IK Stern
32.3100
+28.2700
17
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
37.3600
+33.3200
18
Mats Risberg
IF Ski Team Skåne
40.3900
+36.3500
H 40
48km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Anders Magnusson
IK Stern
4.300
2
Andreas Berntsson
Göteborgs SK
8.700
+4.300
3
Andreas Ireholm
Volvo IF
8.700
+4.300
4
David Ranfalk
IK Stern
8.700
+4.300
5
Martin Danklint
Tranemo IF
11.1000
+7.600
6
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
16.1500
+12.1100
7
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
16.1500
+12.1100
H 50
48km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Jonas Blom
IFK Skövde SK
5.400
2
Adam Blomberg
Göteborgs SK
6.500
+1
4
Jörgen Sörqvist
Göteborgs SK
9.800
+4.300
5
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
12.1100
+7.600
6
Jörgen Lindgren
IK Stern
12.1100
+7.600
7
Anders Bergvall
IK Stern
12.1100
+7.600
H 60
48km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Jan Johansson
Lima IF
2.100
2
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
4.300
+2.100
3
Magnus Ramsin
IFK Skövde SK
7.600
+5.400
H 70
48km, Rullskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Jan Osvald Soovik
Göteborgs SK
2.100
2
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
4.300
+2.100