Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
GGVV Rullskidcup Etapp 3 Burseryd
2020-06-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
18km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elias Andersson
Landsbro IF SK
43:10.258900
75.6p
2
Anton Grahn
IF Hallby SOK
44:50.268900
+1:40.9900
72.2p
3
Jakob Mörhed
Vaggeryds SOK
45:05.270400
+1:55.11400
71.7p
4
Alexander Thudeen
Sya SK
45:06.270500
+1:56.11500
71.7p
5
Emanuel Elmersson
Gnosjö FK
45:10.270900
+2:00.11900
71.6p
6
Stefan Mennborg
IK Hakarpspojkarna
45:41.274000
+2:31.15000
70.6p
7
Alexander Elmersson
Gnosjö FK
45:52.275100
+2:42.16100
70.3p
8
Adam Blomberg
Göteborgs SK
45:53.275200
+2:43.16200
70.2p
9
Johan Lind
OK Stigen
45:59.275800
+2:49.16800
70.1p
10
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
46:05.276400
+2:55.17400
69.9p
11
Johan Englund
OK Stigen
46:12.277100
+3:02.18100
69.7p
12
Isak Nilsson
Gnosjö FK
46:40.279900
+3:30.20900
68.8p
13
Petter Gustafsson
Gnosjö FK
46:44.280300
+3:34.21300
68.7p
14
Jonathan Hansson
Burseryds IF
46:48.280700
+3:38.21700
68.6p
15
Karl Stark
Vaggeryds SOK
48:07.288600
+4:57.29600
66.4p
16
Pär Forsell
Sya SK
48:07.288600
+4:57.29600
66.4p
17
Martin Männer
Göteborgs SK
48:09.288800
+4:59.29800
66.3p
18
Hannes Assarsson
Nässjö SF
48:10.288900
+5:00.29900
66.3p
19
Filip Johansson
OK Stigen
48:14.289300
+5:04.30300
66.2p
20
Niclas Hansson
Burseryds IF
48:16.289500
+5:06.30500
66.1p
21
Gustav Nilsson
OK Stigen
48:23.290200
+5:13.31200
65.9p
22
Ludwig Åkestrand
Burseryds IF
50:24.302300
+7:14.43300
62.8p
23
Patrik Petersson
Apladalens Lk
50:30.302900
+7:20.43900
62.7p
24
Oliver Nord
Lekeryd-Svarttorps SK
51:42.310100
+8:32.51100
60.9p
25
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
52:28.314700
+9:18.55700
59.9p
26
Kenneth Söderberg
Apladalens Lk
52:29.314800
+9:19.55800
59.9p
27
Jakob Josefsson
OK Stigen
54:17.325600
+11:07.66600
57.6p
28
Ove Hallberg
Burseryds IF
54:50.328900
+11:40.69900
56.9p
29
Jonas Ryd
Apladalens Lk
55:14.331300
+12:04.72300
56.4p
30
Michael Johansson
Burseryds IF
56:40.339900
+13:30.80900
54.8p
31
Mats-Göran Melin
Apladalens Lk
1:01:49.370800
+18:39.111800
49.5p
32
Peter Nilsson
Tranemo IF
1:01:55.371400
+18:45.112400
49.4p