Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Graningerundan
2008-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Graninge alliansen
Plats: Graninge
Längdskidor
Fristil
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 14
5km, Längdskidor, Fristil
1
Jackline Lockner
Nätra SK
16:43.100200
2
Sara Hägesten
Remsle SK
17:27.104600
3
Julia Nyström
Salsåker-Ullångers IF
18:11.109000
D 15
5km, Längdskidor, Fristil
1
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
17:05.102400
2
Frida Solin
Remsle SK
17:23.104200
3
Patricia Nyberg
Anundsjö IF
17:51.107000
H 14
5km, Längdskidor, Fristil
1
Markus Wikström
Kramfors Alliansen
16:07.96600
2
Pontus Larsson
Kramfors Alliansen
16:26.98500
3
Rasmus Westin
Hägglunds IOFK
16:27.98600
H 15
5km, Längdskidor, Fristil
1
Robert Sjöström
Remsle SK
15:46.94500
2
Niclas Eriksson
Kramfors Alliansen
16:01.96000
3
Alexander Ågren
Säffle SK
17:27.104600
H 16
5km, Längdskidor, Fristil
1
Jakob Sundin
Nordingrå SK
14:53.89200
2
Stefan Nilsson
Nätra SK
16:07.96600
3
Simon Lundberg
Nordingrå SK
17:07.102600
D 11
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Elin Wickberg
Hägglunds IOFK
8:45.52400
2
Louise Håkansson
Junsele IF
9:01.54000
3
Anna Hedström
Graninge-Alliansen
9:04.54300
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Linnea Stark
Sollefteå SK
8:13.49200
2
Jenny Solin
Remsle SK
8:14.49300
3
Linda Ström
Hägglunds IOFK
8:29.50800
D 13
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
7:41.46000
2
Frida Hagström
Anundsjö IF
8:10.48900
3
Olivia Eriksson
Hägglunds IOFK
8:14.49300
3
Josefin Gustafsson
Remsle SK
8:14.49300
H 11
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Johan Wasell
Graninge-Alliansen
8:34.51300
2
Sebastian Samuelsson
Graninge-Alliansen
8:45.52400
3
Simon Fredriksson
Kramfors Alliansen
9:38.57700
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Olle Strömbäck
Nätra SK
8:22.50100
2
Daniel Hägesten
Remsle SK
8:27.50600
3
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
8:29.50800
H 13
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Adrian Johansson
Solbergs IF
7:38.45700
2
Viktor Lindmark
Remsle SK
8:01.48000
3
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
8:12.49100
D 9
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Julia Nyberg
Anundsjö IF
5:36.33500
2
Emmy Long
Edsele AIK
5:41.34000
3
Maja Petersson
Vårby IK
5:49.34800
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Emma Pettersson
Nätra SK
5:15.31400
2
Mirelle Andersson
Remsle SK
5:18.31700
3
Hedda Berglund
Vårby IK
5:33.33200
H 9
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Mathias Modin
Remsle SK
5:14.31300
2
Elias Håkansson
Junsele IF
5:34.33300
3
Dennis Hopkins
Junsele IF
7:04.42300
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil
1
Elis Strömbäck
Nätra SK
4:48.28700
2
Jacob Stark
Sollefteå SK
5:15.31400
3
Jonathan Modin
Remsle SK
5:35.33400
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Graningerundan 2022
Graningerundan 2020
Graningerundan 2019
Graningerundan 2018
Graningerundan 2017
Graningerundan 2016
Graningerundan 2015
Graningerundan 2014
Graningerundan 2012
Graningerundan 2011
Graningerundan 2010
Graningerundan 2009
Graningerundan 2008
Tävlingar i närheten
Kebbeloppet 2008
Stenhammarsloppet 2008
Lillknösen 2008
Medelpad Classic Ski 2008
Kölsjörännet 2008
Järnforan 2008
Njurunda Runt 2008
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan