Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Masstart
2020-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Louise Lindström
Högbo GIF
49:27.296670
76.7p
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
50:52.305160
+1:24.8390
74.8p
3
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
50:52.305170
+1:25.8400
74.8p
4
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
50:59.305880
+1:32.9110
74.6p
5
Maria Novak
Offerdals SK
51:00.305920
+1:32.9150
74.6p
6
Ida Lundgren
IFK Umeå
51:16.307580
+1:49.10810
74.2p
7
Tilda Östberg
IFK Mora SK
51:30.308980
+2:03.12210
73.9p
8
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
51:36.309530
+2:08.12760
73.8p
9
Elin Schagerström
Garphyttans IF
51:57.311630
+2:29.14860
73.4p
10
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
52:03.312210
+2:35.15440
73.3p
11
Ella Olsson
Högbo GIF
52:19.313860
+2:51.17090
72.9p
12
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
52:27.314680
+3:00.17910
72.7p
13
Emma Jönsson
Östersunds SK
52:57.317630
+3:29.20860
72.1p
14
Linnea Johansson
Linköpings SK
53:03.318240
+3:35.21470
72.0p
15
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
53:16.319500
+3:48.22730
71.7p
16
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
53:21.320080
+3:54.23310
71.6p
17
Ida Wasell
Järpens SK
53:36.321540
+4:08.24770
71.3p
18
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
53:50.322970
+4:23.26200
71.1p
19
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
54:33.327210
+5:05.30440
70.2p
20
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
54:44.328380
+5:17.31610
70.0p
21
Maja Årebäck
Bolidens SK
54:50.328910
+5:22.32140
69.9p
22
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
54:57.329620
+5:29.32850
69.8p
23
Moa Backlund
Högbo GIF
55:06.330530
+5:38.33760
69.6p
24
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
55:20.331920
+5:52.35150
69.3p
25
Judith Dolleris
IFK Mora SK
55:40.333920
+6:12.37150
69.0p
26
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
55:56.335500
+6:28.38730
68.7p
27
Emma Olsson
Vassunda IF
56:14.337310
+6:46.40540
68.3p
28
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
56:29.338820
+7:01.42050
68.0p
29
Jenny Edin
Matfors SK
56:55.341490
+7:28.44720
67.6p
30
Elsa Wallin
Högbo GIF
57:23.344290
+7:56.47520
67.1p
31
Kerstin Näslund
SK Bore
57:34.345320
+8:06.48550
66.9p
32
Alicia Jansson
Filipstads SF
57:44.346390
+8:17.49620
66.7p
33
Paige Lembke
Sundbybergs IK
58:17.349620
+8:49.52850
66.1p
34
Maja Eriksson
Högbo GIF
1:00:09.360830
+10:41.64060
64.3p
35
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
1:00:11.361020
+10:43.64250
64.2p
36
Olivia Lavén
Täby IS SK
1:00:26.362580
+10:59.65810
64.0p
37
Tilde Engberg
Bondsjöhöjdens IK
1:00:40.363940
+11:12.67170
63.8p
38
Tuva Persson
Borås SK
1:00:45.364410
+11:17.67640
63.7p
39
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
1:01:44.370320
+12:16.73550
62.8p
40
Johanna Dahl
Vårby IK
1:01:57.371640
+12:29.74870
62.6p
41
Malin Sundén
Strömnäs GIF
1:02:22.374180
+12:55.77410
62.2p
42
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
1:03:27.380650
+13:59.83880
61.2p
43
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
1:05:19.391890
+15:52.95120
59.6p
44
Mikaela Wendt
Bålsta SK
1:05:30.392900
+16:02.96130
59.5p
45
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
1:06:50.400980
+17:23.104210
58.4p
46
Agnes Mattsson
Tandsbyns IF
1:10:07.420610
+20:39.123840
55.9p
-
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
23:59:58.8639700
-
Karolina Hedenström
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
23:59:58.8639700
-
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
Olivia Alm
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
Engla Larsson
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
-
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)