Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Masstart
2020-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
43:38.261710
85.7p
2
Jens Junes
IFK Umeå
43:47.262660
+9.850
85.4p
3
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
43:51.263070
+13.1260
85.3p
4
Calle Rune
Täby IS SK
43:52.263140
+14.1330
85.3p
5
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
43:53.263270
+15.1460
85.2p
6
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
43:53.263280
+15.1470
85.2p
7
Måns Skoglund
Täby IS SK
44:34.267330
+56.5520
84.1p
8
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
44:39.267870
+1:01.6060
84.0p
9
Anders Dahl
Alnö SK
44:51.269040
+1:13.7230
83.6p
10
Oskar Algotsson
Åsarna IK
44:51.269070
+1:13.7260
83.6p
11
Birk Blomqvist
Rehns BK
44:51.269090
+1:13.7280
83.6p
12
Gustav Hedström
Östersunds SK
44:52.269150
+1:14.7340
83.6p
13
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
44:57.269660
+1:19.7850
83.5p
14
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
44:59.269880
+1:21.8070
83.4p
15
Axel Werner
IK Stern
45:02.270190
+1:24.8380
83.3p
16
Albin Gezelius
IFK Mora SK
45:04.270350
+1:26.8540
83.3p
17
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
45:06.270590
+1:28.8780
83.2p
18
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
45:19.271830
+1:41.10020
82.9p
19
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
45:34.273300
+1:55.11490
82.5p
20
Hjalmar Berg
Sunne SLF
45:42.274100
+2:03.12290
82.3p
21
Leo Svahn
Östersunds SK
45:48.274700
+2:09.12890
82.1p
22
Albin Blomberg
Rehns BK
45:49.274840
+2:11.13030
82.1p
23
Tor Rönnestrand
Ås IF
46:01.276060
+2:23.14250
81.7p
24
Malte Johansson
Högbo GIF
46:04.276390
+2:26.14580
81.7p
25
Filip Strand
Sunne SLF
46:05.276450
+2:27.14640
81.6p
26
Nils Sjöberg
OK Landehof
46:10.276960
+2:32.15150
81.5p
27
Isak Lundholm
Täfteå IK
46:14.277330
+2:36.15520
81.4p
28
Eric Westberg
SK Bore
46:16.277530
+2:38.15720
81.4p
29
Albin Åström
Bodens SK
46:21.278070
+2:43.16260
81.2p
30
Axel Karlsson
Täby IS SK
46:21.278080
+2:43.16270
81.2p
31
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
46:35.279420
+2:57.17610
80.9p
32
Harald Ekenberg
IK Stern
46:43.280260
+3:05.18450
80.7p
33
Tor Vincent
Sätra IF
46:49.280820
+3:11.19010
80.5p
34
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
46:52.281150
+3:14.19340
80.4p
35
Axel Erixson
Grava SK
46:58.281760
+3:20.19950
80.3p
36
Seth Gustafsson
Grava SK
47:17.283660
+3:39.21850
79.8p
37
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
47:18.283710
+3:40.21900
79.8p
38
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
47:26.284520
+3:48.22710
79.6p
39
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
47:30.284960
+3:52.23150
79.5p
40
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
47:33.285270
+3:55.23460
79.4p
41
Victor Berglund
Duveds IF
47:34.285310
+3:56.23500
79.4p
42
Jonas Lenz
Matfors SK
47:37.285600
+3:58.23790
79.3p
43
Erik Fransson
Borås SK
47:37.285620
+3:59.23810
79.3p
44
Martin Lundström
Bodens SK
47:41.286020
+4:03.24210
79.2p
45
Erik Bryne
Sunne SLF
47:46.286570
+4:08.24760
79.1p
46
Melker Nordgren
Falu IK
47:56.287520
+4:18.25710
78.8p
47
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
47:58.287760
+4:20.25950
78.8p
48
Markus Almgren
IFK Mora SK
48:06.288530
+4:28.26720
78.6p
49
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
48:18.289750
+4:40.27940
78.3p
50
Kasper Olsen
Grava SK
48:24.290350
+4:46.28540
78.2p
51
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
48:29.290840
+4:51.29030
78.0p
52
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
49:12.295100
+5:33.33290
77.0p
53
Isac Morin
Utrikes SK
49:24.296320
+5:46.34510
76.8p
54
Melker Eklund
Vårby IK
49:27.296680
+5:49.34870
76.7p
55
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
49:34.297310
+5:56.35500
76.5p
56
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
49:36.297570
+5:58.35760
76.5p
57
Albin Källiden
Granbergsdals IF
49:44.298310
+6:06.36500
76.3p
58
Jon Oscarsson
Ås IF
49:51.299000
+6:12.37190
76.1p
59
Viktor Holmgren
Täfteå IK
49:53.299290
+6:15.37480
76.1p
60
Emil Löfgren
Täfteå IK
49:55.299490
+6:17.37680
76.0p
61
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
49:56.299570
+6:18.37760
76.0p
62
Laban Nordin
Vårby IK
49:59.299880
+6:21.38070
75.9p
63
Lukas Karlberg
IK Rex
50:02.300120
+6:24.38310
75.9p
64
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
50:02.300190
+6:24.38380
75.9p
65
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
50:44.304320
+7:06.42510
75.0p
66
Måns Olsen
Grava SK
51:01.306030
+7:23.44220
74.6p
67
Markus Melén
Falu IK
51:22.308130
+7:44.46320
74.1p
68
Anton Linden
Medåkers IF
51:41.310020
+8:03.48210
73.7p
69
Joel Björnlinger
IK Vista
52:01.312060
+8:23.50250
73.3p
70
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
52:15.313440
+8:37.51630
73.0p
71
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
52:32.315140
+8:54.53330
72.6p
72
Albin Nyqvist
OK Landehof
53:41.322070
+10:03.60260
71.2p
73
David Musslinder
Falköpings AIK SK
53:50.322930
+10:12.61120
71.1p
74
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
54:11.325020
+10:33.63210
70.7p
75
Anton Henriksson
Rehns BK
54:31.327070
+10:53.65260
70.3p
76
Karl-filip Köld
Medåkers IF
54:35.327440
+10:57.65630
70.2p
77
Arvid Henning
Vårby IK
55:12.331120
+11:34.69310
69.5p
78
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
55:17.331670
+11:39.69860
69.4p
79
Lukas Magnerfelt
Falköpings AIK SK
56:00.335990
+12:22.74180
68.6p
80
Linus Sörlin
Offerdals SK
57:53.347210
+14:15.85400
66.6p
81
Jon Trägårdh
IFK Umeå
58:54.353380
+15:16.91570
65.5p
-
Isac Andersson
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
Hampus Björck
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
23:59:58.8639700
-
Hugo Sjögren
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
Kalle Georgsson
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Karl Grywenz
Täby IS SK
23:59:58.8639700
-
Andreas Elvseth
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Gustav Pålsson
Utrikes SK
23:59:58.8639700
-
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)