Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Masstart
2020-03-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Märta Rosenberg
Duveds IF
30:54.185360
77.1p
2
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
31:58.191740
+1:03.6280
74.6p
3
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
31:58.191750
+1:03.6290
74.6p
4
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
32:19.193860
+1:25.8400
73.8p
5
Tove Karlsson
Täby IS SK
32:30.194950
+1:35.9490
73.4p
6
Saga Fältenhag
Högbo GIF
32:32.195150
+1:37.9690
73.3p
7
Lisa Nystedt
Täby IS SK
32:35.195490
+1:41.10030
73.2p
8
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
32:45.196460
+1:51.11000
72.8p
9
Elin Forsgren
Vårby IK
32:52.197150
+1:57.11690
72.6p
10
Alva Björk
Orsa SK
33:24.200380
+2:30.14920
71.4p
11
Julia Löfström
Månkarbo IF
33:37.201620
+2:42.16160
71.0p
12
Elina Franzén
Borås SK
33:44.202370
+2:50.16910
70.7p
13
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
33:48.202740
+2:53.17280
70.6p
14
Maja Heikki
Sälens IF
33:49.202830
+2:54.17370
70.5p
15
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
34:00.203960
+3:06.18500
70.2p
16
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
34:04.204370
+3:10.18910
70.0p
17
Emma Lindberg
IFK Mora SK
34:29.206890
+3:35.21430
69.2p
18
Wilma Johansson
Åsarna IK
34:31.207060
+3:37.21600
69.1p
19
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
34:41.208040
+3:46.22580
68.8p
20
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
34:45.208460
+3:51.23000
68.7p
21
Klara Torshage
Vårby IK
34:52.209120
+3:57.23660
68.4p
22
Elin Vesterlund
Vännäs SK
35:00.209910
+4:05.24450
68.2p
23
Ebba Karlsson
Täby IS SK
35:03.210210
+4:08.24750
68.1p
24
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
35:05.210440
+4:10.24980
68.0p
25
Frida Poromaa
Åsarna IK
35:06.210570
+4:12.25110
68.0p
25
Sofia Lundkvist
Kalix SK
35:06.210570
+4:12.25110
68.0p
27
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
35:17.211630
+4:22.26170
67.6p
28
Lina Björk
IFK Skövde SK
35:24.212300
+4:29.26840
67.4p
29
Saga Nilsson
Skellefteå SK
35:33.213260
+4:39.27800
67.1p
30
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
35:36.213530
+4:41.28070
67.0p
31
Anna Jonsson
Duveds IF
35:40.213930
+4:45.28470
66.9p
32
Jade Artaud
Sorsele SK
35:41.214070
+4:47.28610
66.9p
33
Alma Nordström
Vassunda IF
35:43.214260
+4:49.28800
66.8p
34
Klara Roos
Ås IF
35:44.214300
+4:49.28840
66.8p
35
Alice Widholm
Lidköpings VSK
35:47.214660
+4:53.29200
66.7p
36
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
35:52.215180
+4:58.29720
66.5p
37
Evelina Nilsson
IFK Umeå
35:55.215410
+5:00.29950
66.5p
38
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
35:58.215770
+5:04.30310
66.4p
39
Elsa Larsson
Gellivare Skidallians IK
36:06.216580
+5:12.31120
66.1p
40
Linda-louise Köld
Medåkers IF
36:14.217330
+5:19.31870
65.9p
41
Moa Hedman
Högbo GIF
36:15.217450
+5:20.31990
65.8p
42
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
36:15.217470
+5:21.32010
65.8p
43
Hilda Olovsson
Älvsby IF SK
36:24.218390
+5:30.32930
65.6p
44
Minna Johansson
Östersunds SK
36:28.218790
+5:34.33330
65.4p
45
Amanda Pallin
Alnö SK
36:39.219810
+5:44.34350
65.1p
46
Hannah Forsman
Högbo GIF
36:41.220050
+5:46.34590
65.1p
47
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
36:45.220470
+5:51.35010
64.9p
48
Cora Badh
Falköpings AIK SK
36:49.220830
+5:54.35370
64.8p
49
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
36:49.220860
+5:55.35400
64.8p
50
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
36:58.221720
+6:03.36260
64.6p
51
Emelie Englund
Bergeforsens SK
37:00.221980
+6:06.36520
64.5p
52
Hilda Lingman
Rehns BK
37:02.222160
+6:08.36700
64.5p
53
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
37:05.222470
+6:11.37010
64.4p
54
Anja Stolpe
Filipstads SF
37:38.225790
+6:44.40330
63.4p
55
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
37:55.227430
+7:00.41970
63.0p
56
Tove Lundh
Bergeforsens SK
38:11.229010
+7:16.43550
62.5p
57
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
38:12.229130
+7:17.43670
62.5p
58
Amanda Olsson
Åmåls OK
38:51.233020
+7:56.47560
61.5p
59
Alice Vretblom
IFK Umeå
38:55.233480
+8:01.48020
61.4p
60
Stina Nilsson
Rembo IK
38:57.233660
+8:03.48200
61.3p
61
Nova Noaksson
Ås IF
39:35.237440
+8:40.51980
60.3p
62
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
39:45.238490
+8:51.53030
60.1p
63
Cornelia Nilsson
Strömnäs GIF
40:17.241610
+9:22.56150
59.3p
64
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
40:34.243310
+9:39.57850
58.9p
65
Klara Göransson
Åsarna IK
40:45.244430
+9:50.58970
58.6p
66
Julia Bosell
Falu IK
41:39.249890
+10:45.64430
57.4p
67
Tindra Österberg
Ås IF
42:58.257790
+12:04.72330
55.6p
68
Elvira Hermansson
Offerdals SK
44:00.263940
+13:05.78480
54.3p
69
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
48:56.293560
+18:02.108100
48.9p
-
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Enja Jonsson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
Ebba Englund
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
Elin Henriksson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)