Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JVM Test Lycksele 15/30km F
2020-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
30km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
1:10:06.420510
92.0p
2
Truls Gisselman
Rehns BK
1:12:03.432290
+1:57.11680
89.7p
3
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
1:12:48.436720
+2:42.16110
88.9p
4
Simon Åstot
IFK Umeå
1:13:19.439860
+3:13.19250
88.3p
5
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
1:13:41.442010
+3:35.21400
88.0p
6
Måns Skoglund
Täby IS SK
1:13:54.443330
+3:48.22720
87.7p
7
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
1:13:54.443380
+3:48.22770
87.7p
8
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
1:14:21.446090
+4:15.25480
87.2p
9
Georg Ersson
IF Strategen
1:14:34.447380
+4:28.26770
87.0p
10
Axel Werner
IK Stern
1:14:51.449010
+4:45.28400
86.7p
11
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
1:14:54.449340
+4:48.28730
86.7p
12
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
1:15:12.451170
+5:06.30560
86.3p
13
Erik Granström
Strömnäs GIF
1:15:53.455240
+5:47.34630
85.6p
14
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
1:15:57.455690
+5:51.35080
85.6p
15
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
1:16:02.456100
+5:55.35490
85.5p
16
Joel Ernstsson
Rehns BK
1:16:17.457630
+6:11.37020
85.2p
17
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
1:16:36.459510
+6:30.38900
84.9p
18
Alexander Melin
Sundbybergs IK
1:16:41.460040
+6:35.39430
84.8p
19
Albin Åström
Bodens SK
1:16:53.461240
+6:47.40630
84.6p
20
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
1:16:59.461820
+6:53.41210
84.5p
21
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
1:17:03.462240
+6:57.41630
84.4p
22
Oskar Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
1:17:05.462450
+6:59.41840
84.4p
23
Eric Carlsson
IFK Umeå
1:17:31.465010
+7:25.44400
84.0p
24
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
1:17:31.465040
+7:25.44430
84.0p
25
Erik Engelin
Offerdals SK
1:17:55.467480
+7:49.46870
83.6p
26
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:18:02.468100
+7:55.47490
83.5p
27
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
1:18:19.469880
+8:13.49270
83.2p
28
Emil Logård
Rehns BK
1:18:29.470890
+8:23.50280
83.0p
29
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
1:18:40.471930
+8:34.51320
82.9p
30
Melker Nordgren
Falu IK
1:18:46.472510
+8:40.51900
82.8p
31
Oskar Algotsson
Åsarna IK
1:19:00.473910
+8:54.53300
82.6p
32
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
1:19:01.474020
+8:55.53410
82.5p
33
Gustav Hedström
Östersunds SK
1:19:27.476640
+9:21.56030
82.1p
34
Karl Grywenz
Täby IS SK
1:19:37.477630
+9:31.57020
82.0p
35
William Moverare
Biathlon Östersund IF
1:19:41.478070
+9:35.57460
81.9p
36
Martin Elmvall
Högbo GIF
1:19:47.478690
+9:41.58080
81.8p
37
Victor Berglund
Bodens SK
1:19:48.478700
+9:41.58090
81.8p
38
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
1:19:53.479250
+9:47.58640
81.7p
39
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
1:20:00.479970
+9:54.59360
81.6p
40
Knut Vikström
Bergeforsens SK
1:20:03.480230
+9:57.59620
81.6p
41
Emil Danielsson
Högbo GIF
1:20:12.481120
+10:06.60510
81.4p
42
Jakob Tapani
Jukkasjärvi IF
1:20:22.482110
+10:16.61500
81.3p
43
Joel Jänes
Stockviks SF
1:20:27.482630
+10:21.62020
81.2p
44
Filip Borgström
IF Strategen
1:20:46.484580
+10:40.63970
80.9p
45
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
1:21:18.487730
+11:12.67120
80.4p
46
Tor Rönnestrand
Ås IF
1:21:28.488720
+11:22.68110
80.3p
47
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
1:21:54.491320
+11:48.70710
79.9p
48
Albin Berger
Domnarvets GOIF
1:21:57.491680
+11:51.71070
79.8p
49
Jon Oscarsson
Ås IF
1:21:59.491830
+11:53.71220
79.8p
50
Love Kreij
IF Strategen
1:22:02.492120
+11:56.71510
79.8p
51
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
1:22:05.492420
+11:59.71810
79.7p
52
Albin Augustsson
Källbottens IK
1:22:05.492450
+11:59.71840
79.7p
53
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
1:22:34.495310
+12:28.74700
79.3p
54
Alfred Hellgren
Skorpeds SK
1:22:53.497210
+12:47.76600
79.0p
55
Seth Gustafsson
Grava SK
1:23:04.498370
+12:58.77760
78.8p
56
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
1:23:20.499940
+13:14.79330
78.6p
57
Thomas Fällgren
Arvika IS
1:23:24.500310
+13:18.79700
78.6p
58
Axel Björkman
IF Hallby SOK
1:23:29.500810
+13:23.80200
78.5p
59
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
1:23:29.500840
+13:23.80230
78.5p
60
Martin Lundström
Bodens SK
1:23:34.501300
+13:27.80690
78.4p
61
Oskar Åslund
Östersunds SK
1:23:34.501310
+13:28.80700
78.4p
61
Per Jutterström
IFK Mora SK
1:23:34.501310
+13:28.80700
78.4p
63
Erik Fransson
Borås SK
1:23:41.502060
+13:35.81450
78.3p
64
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
1:24:03.504260
+13:57.83650
78.0p
65
William Selander
Östersunds SK
1:24:13.505240
+14:07.84630
77.9p
66
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
1:25:07.510640
+15:01.90030
77.1p
67
Melker Eklund
Vårby IK
1:25:18.511760
+15:12.91150
76.9p
68
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
1:25:35.513470
+15:29.92860
76.7p
69
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
1:25:49.514800
+15:42.94190
76.5p
70
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
1:25:49.514880
+15:43.94270
76.5p
71
Nils Sjöberg
OK Landehof
1:25:55.515460
+15:49.94850
76.4p
72
Vincent Grein
Tullus Sg
1:26:07.516640
+16:01.96030
76.3p
73
Ask Abrahamsson
IK Stern
1:26:14.517340
+16:08.96730
76.2p
74
Arve Lignell
Lucksta IF
1:26:20.517980
+16:14.97370
76.1p
75
Arvid Värmsjö
SK Bore
1:26:21.518090
+16:15.97480
76.1p
76
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
1:26:23.518240
+16:17.97630
76.1p
77
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
1:26:52.521100
+16:45.100490
75.7p
78
Kalle Tuuri
Älvsby IF SK
1:27:01.522080
+16:55.101470
75.5p
79
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
1:27:34.525300
+17:27.104690
75.1p
80
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
1:27:37.525690
+17:31.105080
75.1p
81
David Sjöberg
Gimo IF SK
1:27:44.526310
+17:38.105700
75.0p
82
Isidor Wiksten
Matfors SK
1:27:56.527570
+17:50.106960
74.8p
83
Oskar Lundberg
Borås SK
1:28:19.529890
+18:13.109280
74.5p
84
Markus Almgren
IFK Mora SK
1:29:03.534250
+18:57.113640
74.0p
85
Axel Saitton
Vårby IK
1:29:08.534770
+19:02.114160
73.9p
86
Linus Nilsson
IFK Umeå
1:29:09.534880
+19:03.114270
73.9p
87
Tor Vincent
Sätra IF
1:29:16.535510
+19:10.114900
73.8p
88
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
1:31:23.548210
+21:17.127600
72.2p
89
Arvid Larsson
IFK Umeå
1:31:34.549360
+21:28.128750
72.1p
90
Adrian Skiöld
Borås SK
1:31:46.550500
+21:39.129890
71.9p
91
Linus Sörlin
Offerdals SK
1:36:32.579110
+26:26.158500
68.6p
92
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
1:40:24.602310
+30:18.181700
66.2p
-
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
23:59:58.8639700
-
Fabian Csiky
Lycksele IF
23:59:58.8639700
-
Arvid Schön
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Andreas Albinsson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Harald Ekenberg
IK Stern
23:59:58.8639700
-
Arvid Henning
Vårby IK
23:59:58.8639700
-
Isac Morin
Utrikes SK
23:59:58.8639700
-
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
23:59:58.8639700
-
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
Isak Lieback
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
William Schultz
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Rasmus Rudberg
Sya SK
23:59:59.8639800
-
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Henrik Millestu
Utrikes SK
23:59:59.8639800
-
Benjamin Terent
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
Jesper Persson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)