Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Lycksele Sprint F
2020-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
H 20
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
William Poromaa
Åsarna IK
2
Georg Ersson
IF Strategen
3
Emil Danielsson
Högbo GIF
4
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
5
Truls Gisselman
Rehns BK
6
Petter Dahl
IF Strategen
7
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
8
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
9
Jesper Persson
Åsarna IK
10
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
11
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
12
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
13
Simon Åstot
IFK Umeå
14
William Moverare
Biathlon Östersund IF
15
Sven Leander
Åsarna IK
16
Eric Carlsson
IFK Umeå
17
William Karlsson
IFK Mora SK
18
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
19
Isidor Wiksten
Matfors SK
20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
21
Erik Granström
Strömnäs GIF
22
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
23
David Sjöberg
Gimo IF SK
24
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
25
Knut Vikström
Bergeforsens SK
26
Johan Bjernhed Nordahl
Domnarvets GOIF
27
Alexander Melin
Sundbybergs IK
28
Erik Engelin
Offerdals SK
29
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
30
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
31
Max Andersson
Domnarvets GOIF
32
Emil Hagström
Garphyttans IF
33
Filip Borgström
IF Strategen
34
William Schultz
IFK Umeå
35
Oskar Åslund
Östersunds SK
36
Joel Ernstsson
Rehns BK
37
Arvid Värmsjö
SK Bore
38
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
39
Martin Elmvall
Högbo GIF
40
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
41
Albin Lundqvist
Gillberga SK
42
Emil Logård
Rehns BK
43
Isak Lieback
Ulricehamns IF
44
Joel Andersson
IFK Mora SK
45
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
46
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
47
Albin Berger
Domnarvets GOIF
48
Mårten Gedda
IK Stern
49
Oskar Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
50
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
51
Per Jutterström
IFK Mora SK
52
Joel Jänes
Stockviks SF
53
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
54
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
55
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
56
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
57
Anton Mäkinen
Högbo GIF
58
Axel Svingstedt
Stockviks SF
59
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
60
Love Kreij
IF Strategen
61
Nils Kylborn
Gellivare Skidallians IK
62
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
63
Viktor Wiig
IF Strategen
64
Fabian Csiky
Lycksele IF
65
Adam Boman
Tranemo IF
66
William Selander
Östersunds SK
67
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
68
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
69
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
70
Arvid Schön
Storvreta IK
71
Ask Abrahamsson
IK Stern
72
Thomas Fällgren
Arvika IS
73
Johannes Josefsson
Täby IS SK
74
Linus Nilsson
IFK Umeå
75
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
76
Rasmus Rudberg
Sya SK
77
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
78
Andreas Albinsson
SK Bore
79
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
80
Henrik Millestu
Utrikes SK
81
Vilgot Stenman
SK Järven
82
Axel Björkman
IF Hallby SOK
83
Anton Björk
Orsa SK