Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Lycksele Sprint F
2020-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.4km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 18
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
2
H 18
Albin Åström
Bodens SK
3
H 18
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
4
H 18
Gustav Pålsson
Utrikes SK
5
H 18
Erik Larsson
IFK Mora SK
6
H 18
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
7
H 18
Birk Blomqvist
Rehns BK
8
H 18
Leo Svahn
Östersunds SK
9
H 18
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
10
H 18
Calle Rune
Täby IS SK
11
H 18
Måns Skoglund
Täby IS SK
12
H 18
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
13
H 18
Jonas Lenz
Matfors SK
14
H 18
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
15
H 18
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
16
H 18
Viktor Holmgren
Täfteå IK
17
H 18
Jens Junes
IFK Umeå
18
H 18
Karl Grywenz
Täby IS SK
19
H 18
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
20
H 18
Gustav Hedström
Östersunds SK
21
H 18
Oskar Algotsson
Åsarna IK
22
H 18
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
23
H 18
Tor Rönnestrand
Ås IF
24
H 18
Markus Melén
Falu IK
25
H 18
Albin Augustsson
Källbottens IK
26
H 18
Harald Ekenberg
IK Stern
27
H 18
Filip Strand
Sunne SLF
28
H 18
Andreas Elvseth
Offerdals SK
29
H 18
Laban Nordin
Vårby IK
30
H 18
Kalle Georgsson
Högbo GIF
31
H 18
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
32
H 18
Martin Blomberg
Lycksele IF
33
H 18
Melker Nordgren
Falu IK
34
H 18
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
35
H 18
Axel Werner
IK Stern
36
H 18
Erik Bryne
Sunne SLF
37
H 18
Alfred Hellgren
Skorpeds SK
38
H 18
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
39
H 18
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
40
H 18
Victor Berglund
Bodens SK
41
H 18
Albin Blomberg
Rehns BK
42
H 18
Isak Lundholm
Täfteå IK
43
H 18
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
44
H 18
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
45
H 18
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
46
H 18
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
47
H 18
Martin Lundström
Bodens SK
48
H 18
Axel Saitton
Vårby IK
49
H 18
Jon Oscarsson
Ås IF
50
H 18
Alexander Thudeen
Sya SK
51
H 18
Oskar Lundberg
Borås SK
52
H 18
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
53
H 18
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
54
H 18
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
55
H 18
Tor Vincent
Sätra IF
56
H 18
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
57
H 18
Axel Karlsson
Täby IS SK
58
H 18
Eric Westberg
SK Bore
59
H 18
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
60
H 18
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
61
H 18
Isac Morin
Utrikes SK
62
H 18
Kasper Olsen
Grava SK
63
H 18
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
64
H 18
Erik Fransson
Borås SK
65
H 18
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
66
H 18
Arve Lignell
Lucksta IF
67
H 18
Måns Olsen
Grava SK
68
H 18
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
69
H 18
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
70
H 18
Adrian Skiöld
Borås SK
71
H 18
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
72
H 18
Anders Dahl
Alnö SK
73
H 18
Melker Eklund
Vårby IK
74
H 18
Seth Gustafsson
Grava SK
75
H 18
Nils Sjöberg
OK Landehof
76
H 18
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
77
H 18
Axel Erixson
Grava SK
78
H 18
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
79
H 18
Linus Sörlin
Offerdals SK
80
H 18
Lukas Karlberg
IK Rex
81
H 18
Jon Trägårdh
IFK Umeå
82
H 18
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
83
H 18
Edvin Olsson
Jukkasjärvi IF
84
H 18
Arvid Henning
Vårby IK
85
H 20
William Poromaa
Åsarna IK
86
H 20
Georg Ersson
IF Strategen
87
H 20
Emil Danielsson
Högbo GIF
88
H 20
Anton Eriksson
Sollefteå Skidor IF
89
H 20
Truls Gisselman
Rehns BK
90
H 20
Petter Dahl
IF Strategen
91
H 20
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
92
H 20
Gustav Kvarnbrink
IFK Umeå
93
H 20
Jesper Persson
Åsarna IK
94
H 20
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
95
H 20
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
96
H 20
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
97
H 20
Simon Åstot
IFK Umeå
98
H 20
William Moverare
Biathlon Östersund IF
99
H 20
Sven Leander
Åsarna IK
100
H 20
Eric Carlsson
IFK Umeå
101
H 20
William Karlsson
IFK Mora SK
102
H 20
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
103
H 20
Isidor Wiksten
Matfors SK
104
H 20
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
105
H 20
Erik Granström
Strömnäs GIF
106
H 20
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
107
H 20
David Sjöberg
Gimo IF SK
108
H 20
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
109
H 20
Knut Vikström
Bergeforsens SK
110
H 20
Johan Bjernhed Nordahl
Domnarvets GOIF
111
H 20
Alexander Melin
Sundbybergs IK
112
H 20
Erik Engelin
Offerdals SK
113
H 20
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
114
H 20
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
115
H 20
Max Andersson
Domnarvets GOIF
116
H 20
Emil Hagström
Garphyttans IF
117
H 20
Filip Borgström
IF Strategen
118
H 20
William Schultz
IFK Umeå
119
H 20
Oskar Åslund
Östersunds SK
120
H 20
Joel Ernstsson
Rehns BK
121
H 20
Arvid Värmsjö
SK Bore
122
H 20
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
123
H 20
Martin Elmvall
Högbo GIF
124
H 20
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
125
H 20
Albin Lundqvist
Gillberga SK
126
H 20
Emil Logård
Rehns BK
127
H 20
Isak Lieback
Ulricehamns IF
128
H 20
Joel Andersson
IFK Mora SK
129
H 20
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
130
H 20
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
131
H 20
Albin Berger
Domnarvets GOIF
132
H 20
Mårten Gedda
IK Stern
133
H 20
Oskar Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
134
H 20
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
135
H 20
Per Jutterström
IFK Mora SK
136
H 20
Joel Jänes
Stockviks SF
137
H 20
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
138
H 20
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
139
H 20
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
140
H 20
Victor Sehlstedt
IFK Umeå
141
H 20
Anton Mäkinen
Högbo GIF
142
H 20
Axel Svingstedt
Stockviks SF
143
H 20
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
144
H 20
Love Kreij
IF Strategen
145
H 20
Nils Kylborn
Gellivare Skidallians IK
146
H 20
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
147
H 20
Viktor Wiig
IF Strategen
148
H 20
Fabian Csiky
Lycksele IF
149
H 20
Adam Boman
Tranemo IF
150
H 20
William Selander
Östersunds SK
151
H 20
Alexander Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
152
H 20
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
153
H 20
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
154
H 20
Arvid Schön
Storvreta IK
155
H 20
Ask Abrahamsson
IK Stern
156
H 20
Thomas Fällgren
Arvika IS
157
H 20
Johannes Josefsson
Täby IS SK
158
H 20
Linus Nilsson
IFK Umeå
159
H 20
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
160
H 20
Rasmus Rudberg
Sya SK
161
H 20
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
162
H 20
Andreas Albinsson
SK Bore
163
H 20
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
164
H 20
Henrik Millestu
Utrikes SK
165
H 20
Vilgot Stenman
SK Järven
166
H 20
Axel Björkman
IF Hallby SOK
167
H 20
Anton Björk
Orsa SK
Logga in för att slippa de här annonserna
1.3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 18
Sara Andersson
IFK Mora SK
2
D 18
Tove Eriksson
Stockviks SF
3
D 18
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
4
D 18
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
5
D 18
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
6
D 18
Saga Fältenhag
Högbo GIF
7
D 18
Emma Lindberg
IFK Mora SK
8
D 18
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
9
D 18
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
10
D 18
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
11
D 18
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
12
D 18
Tove Karlsson
Täby IS SK
13
D 18
Märta Rosenberg
Duveds IF
14
D 18
Elina Franzén
Borås SK
15
D 18
Ebba Karlsson
Täby IS SK
16
D 18
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
17
D 18
Saga Nilsson
Skellefteå SK
18
D 18
Elin Forsgren
Vårby IK
19
D 18
Elin Henriksson
Skellefteå SK
20
D 18
Frida Poromaa
Åsarna IK
21
D 18
Lisa Nystedt
Täby IS SK
22
D 18
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
23
D 18
Klara Torshage
Vårby IK
24
D 18
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
25
D 18
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
26
D 18
Emelie Englund
Bergeforsens SK
27
D 18
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
28
D 18
Minna Johansson
Östersunds SK
29
D 18
Elsa Larsson
Gellivare Skidallians IK
30
D 18
Sofia Lundkvist
Kalix SK
31
D 18
Elin Vesterlund
Vännäs SK
32
D 18
Julia Löfström
Månkarbo IF
33
D 18
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
34
D 18
Anna Jonsson
Duveds IF
35
D 18
Alva Björk
Orsa SK
36
D 18
Evelina Nilsson
IFK Umeå
37
D 18
Wilma Johansson
Åsarna IK
38
D 18
Tindra Österberg
Ås IF
39
D 18
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
40
D 18
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
41
D 18
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
42
D 18
Andrea Aulin
Eksjö SOK
43
D 18
Josefin Lindström
Högbo GIF
44
D 18
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
45
D 18
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
46
D 18
Tove Lundh
Bergeforsens SK
47
D 18
Hannah Forsman
Högbo GIF
48
D 18
Maja Heikki
Sälens IF
49
D 18
Ebba Englund
Bergeforsens SK
50
D 18
Sanna Nordholme
Strömnäs GIF
51
D 18
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
52
D 18
Moa Pettersson-waara
Antnäs BK
53
D 18
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
54
D 18
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
55
D 18
Ebba Bengtsson
Tynderö IK
56
D 18
Moa Hedman
Högbo GIF
57
D 18
Hilda Lingman
Rehns BK
58
D 18
Alice Vretblom
IFK Umeå
59
D 18
Cornelia Nilsson
Strömnäs GIF
60
D 18
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
61
D 18
Elvira Hermansson
Offerdals SK
62
D 18
Emma Johansson
Sävast Ski Team IF
63
D 20
Moa Hansson
Landsbro IF SK
64
D 20
Louise Lindström
Högbo GIF
65
D 20
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
66
D 20
Tilde Bångman
Offerdals SK
67
D 20
Emma Jönsson
Östersunds SK
68
D 20
Tilda Östberg
IFK Mora SK
69
D 20
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
70
D 20
Maja Årebäck
Bolidens SK
71
D 20
Ella Olsson
Högbo GIF
72
D 20
Elsa Wallin
Högbo GIF
73
D 20
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
74
D 20
Anna-karin Heijdenberg
Tullus Sg
75
D 20
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
76
D 20
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
77
D 20
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
78
D 20
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
79
D 20
Karolina Hedenström
Östersunds SK
80
D 20
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
81
D 20
Elin Schagerström
Garphyttans IF
82
D 20
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
83
D 20
Ida Lundgren
IFK Umeå
84
D 20
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
85
D 20
Sara Uddegård
Tullus Sg
86
D 20
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
87
D 20
Maria Novak
Offerdals SK
88
D 20
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
89
D 20
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
90
D 20
Tuva Persson
Borås SK
91
D 20
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
92
D 20
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
93
D 20
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
94
D 20
Alicia Jansson
Filipstads SF
95
D 20
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
96
D 20
Linnea Johansson
Linköpings SK
97
D 20
Kerstin Näslund
SK Bore
98
D 20
Bente Skåle
Tullus Sg
99
D 20
Emma Olsson
Vassunda IF
100
D 20
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
101
D 20
Julia Nilsson
Offerdals SK
102
D 20
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
103
D 20
Ida Wasell
Järpens SK
104
D 20
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
105
D 20
Olivia Lavén
Täby IS SK
106
D 20
Paige Lembke
Sundbybergs IK
107
D 20
Tove Levin Johansson
IFK Hedemora SK
108
D 20
Jenny Edin
Matfors SK
109
D 20
Signe Svensson
Järpens SK
110
D 20
Hanna Jonsson
Hägglunds Ski Team SK
111
D 20
Amanda Hedström
IK Fryken
112
D 20
Maja Eriksson
Högbo GIF
113
D 20
Jasmine Konradsson
Lycksele IF
114
D 20
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
115
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
116
D 20
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF