Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup/NJC Falun Sprint F
2020-01-25
INFO
RESULTAT
Visa ihopslagen resultatlista
D 18
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ingerid Vadder
Norway
2
Tove Eriksson
Stockviks SF
3
Frida Haugskott
Norway
4
Saga Fältenhag
SWE
5
Tove Karlsson
SWE
6
Nina Seemann
Usa
7
Tuva Anine Brusveen-jensen
Norway
8
Hanna Lundberg
SWE
9
Lisa Ingesson
SWE
10
Kajsa Rapp
IFK Mora SK
11
Enja Jonsson
Åsarna IK
12
Annie Mccolgan
Usa
13
Elina Franzén
Borås SK
14
Iida Vuollet
Vinn
15
Ava Thurston
Usa
16
Elin Forsgren
Vårby IK
17
Emma Kirkeberg Mørk
Norway
18
Therese Patomella
Gellivare Skidallians IK
19
Elin Henriksson
Skellefteå SK
20
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
21
Marte Mikkelsplass
Norway
22
Ebba Karlsson
SWE
23
Sanni Räisänen
Vinn
24
Elisa Mattila
Vinn
25
Haley Brewster
Usa
26
Lisa Eriksson
SWE
27
Klara Torshage
Vårby IK
28
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
29
Alva Björk
Orsa SK
30
Emma Lindberg
IFK Mora SK
31
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
32
Alice Widholm
Lidköpings VSK
33
Alba Björnsdotter
Funäsdalens IF
34
Maggie Druckenmiller
Usa
35
Aino Pihlava
Vinn
36
Amanda Pallin
Alnö SK
37
Aiki Jalakas
Estonia
38
Frida Poromaa
Åsarna IK
39
Saara Mattila
Vinn
40
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
41
Garvee Tobin
Usa
42
Saga Nilsson
Skellefteå SK
43
Wilma Johansson
Åsarna IK
44
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
45
Elsa Hermansson
IFK Mora SK
46
Sofia Lundkvist
Kalix SK
47
Hannah Forsman
Högbo GIF
48
Minna Johansson
Östersunds SK
49
Andrea Aulin
Eksjö SOK
50
Emelie Englund
Bergeforsens SK
51
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
52
Lisa Nystedt
Täby IS SK
53
Elin Vesterlund
Vännäs SK
54
Tuva Johnsen
Norway
55
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
56
Elsa Larsson
Gellivare Skidallians IK
57
Agnes Öhrn
Bergeforsens SK
58
Ebba Englund
Bergeforsens SK
59
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
60
Sandra Didvig
Estonia
61
Maja Heikki
Sälens IF
62
Tilda Ström
Dala-Järna IK
63
Anna Jonsson
Duveds IF
64
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
65
Tove Lundh
Bergeforsens SK
66
Emma Höglund
Sollefteå Skidor IF
67
Brita Peerna
Estonia
68
Lina Björk
IFK Skövde SK
69
Thea Eriksson
Bergeforsens SK
70
Moa Hedman
Högbo GIF
71
Tindra Österberg
Ås
72
Elin Modin
Sollefteå Skidor IF
73
Hilda Lingman
Rehns BK
74
Katlin Kukk
Estonia
75
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
76
Eva-maria Saar
Estonia
77
Evelina Nilsson
IFK Umeå
78
Maija Tiainen
Vinn
79
Andra Aavik
Estonia
80
Anja Stolpe
Filipstads SF
81
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
82
HOLMBERG Sofi
Västerås Skidklubb
83
Cora Badh
Falköpings AIK SK
84
Alma Nordström
Vassunda IF
85
Laura Laan
Estonia
86
Mari Merli Utsal
Estonia
87
Linda-louise Köld
Medåkers IF
88
Ebba Gårdmark
Öregrunds IK
89
Saga Norberg
Ersnäs IF
90
Amanda Norrby Rydin
Tranemo IF
91
Emma Roberta Rajando
Estonia
92
Ella Selmosson
Lidköpings VSK
93
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
94
Anni Jalakas
Estonia
95
Kirke Jamnes
Estonia
96
Lina Sjöberg
Gimo IF SK
97
Olivia Grönkvist
IF Hallby SOK
98
Julia Bosell
Falu IK
99
Stina Nilsson
Rembo IK
100
Amanda Olsson
Åmåls OK
101
Alice Vretblom
IFK Umeå
102
Sofia Redman
Östersunds SK
103
Sanna Sundström
Hägglunds Ski Team SK
104
Olivia Ednarsson
Brandsbols SK
105
Alva Eriksson
Sollefteå Skidor IF
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Tilda Östberg
IFK Mora SK
3
Louise Lindström
Högbo GIF
4
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
5
Maja Årebäck
Bolidens SK
6
Emma Jönsson
Östersunds SK
7
Maja-Lina Sande
Gellivare Skidallians IK
8
Elin Andersson
Stuguns SOK Gjurd
9
Ida Lundgren
IFK Umeå
10
Maria Novak
Offerdals SK
11
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
12
Sofie Mohn
Magnor Ul
13
Nora Lignell
Lucksta IF
14
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
15
Elsa Wallin
Högbo GIF
16
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
17
Wilma Björkman
IFK Mora SK
18
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
19
Kerstin Näslund
SK Bore
20
Linn Tapani
Jukkasjärvi IF
21
Ella Olsson
Högbo GIF
22
Magdalena Nilsson
IFK Umeå
23
Elsa Forsberg
Hägglunds Ski Team SK
24
Alice Hellström
Stockviks SF
25
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
26
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
27
Elin Schagerström
Garphyttans IF
28
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
29
Linnea Johansson
Linköpings SK
30
Olivia Lavén
Täby IS SK
31
Ebba Larsson
Gellivare Skidallians IK
32
Moa Majbäck
Jukkasjärvi IF
33
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
34
Julia Jonsson
Jättendals IF
35
Ida Wasell
Järpens SK
36
Tuva Persson
Borås SK
37
Paige Lembke
Sundbybergs IK
38
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
39
Karolina Hedenström
Östersunds SK
40
Moa Backlund
Högbo GIF
41
Maja Eriksson
Högbo GIF
42
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
43
Gabriella Thors
Malungs IF
44
Signe Svensson
Järpens SK
45
Maja Karlsson
Årjängs IF
46
Ellinor Jakobsson
Gellivare Skidallians IK
47
Alva Andreasson
IK Fryken
48
Anna Maria Danielsdottir
Ulricehamns IF
49
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
50
Felicia Norrby Rydin
Tranemo IF
51
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
52
Jenny Edin
Matfors SK
53
Johanna Dahl
Vårby IK
54
Johanna Ingard
IK Rex
55
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
56
Louise Adolfsson
SK Bore
57
Emilia Pettersson
Sollefteå Skidor IF
H 18
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
2
Måns Skoglund
SWE
3
Johannes Lønnestad Flåten
Norway
4
Ludvig Berg
SWE
5
Johan Lien Nordeng
Norway
6
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
7
Ola Spigset
Norway
8
Calle Rune
Täby IS SK
9
Henrik Kvennås
Norway
10
Brian Bushey
Usa
11
Gustav Pålsson
Utrikes SK
12
Niko Anttola
Vinn
13
Jussi Hyytiäinen
Vinn
14
Theo Mattei
SWE
15
Iiro Uusitalo
Vinn
16
Michael Earnhart
Usa
17
Jarkko Kukkonen
Vinn
18
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
19
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
20
Leevi Vuorinen
Vinn
21
Ville Muhonen
Vinn
22
Karl Grywenz
Täby IS SK
23
Birk Blomqvist
Rehns BK
24
Steve Vahi
Estonia
25
Alexander Maurer
Usa
26
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
27
Topias Kemppi
Vinn
28
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
29
Oscar Andersson
IFK Mora SK
30
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
31
Filip Strand
Sunne SLF
32
Axel Werner
SWE
33
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
34
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
35
Gustav Karlsson
Täby IS SK
36
Oskar Lundberg
Borås SK
37
Jens Junes
IFK Umeå
38
Victor Berglund
Bodens SK
39
Mehis Udam
Estonia
40
Andreas Elvseth
Offerdals SK
41
Erik Larsson
SWE
42
Isak Lundholm
Täfteå IK
43
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
44
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
45
Albin Augustsson
Källbottens IK
46
Hjalmar Gedda
OK Landehof
47
Preben Horven
Norway
48
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
49
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
50
Peter Hinds
Usa
51
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
52
Kalle Georgsson
Högbo GIF
53
Gustav Hedström
Östersunds SK
54
Wally Magill
Usa
55
Melker Nordgren
Falu IK
56
Eric Westberg
SK Bore
57
Albin Gezelius
IFK Mora SK
58
Albin Blomberg
Rehns BK
59
Oskar Algotsson
Åsarna IK
60
Viktor Majbäck
SWE
61
Jonas Lenz
Matfors SK
62
Harald Ekenberg
IK Stern
63
Axel Karlsson
Täby IS SK
64
Hugo Sjögren
Tranemo IF
65
Rando Teearu
Estonia
66
Hendrik Peterson
Estonia
67
Aron Ott
Estonia
68
Markus Melén
Falu IK
69
Mark Markos Kehva
Estonia
70
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
71
Axel Saitton
Vårby IK
72
Rico Rohi
Estonia
73
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
74
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
75
Isac Morin
Utrikes SK
76
Jon Oscarsson
Ås IF
77
Laban Nordin
Vårby IK
78
Måns Olsen
Grava SK
79
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
80
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
81
Anders Dahl
Alnö SK
82
Erik Fransson
Borås SK
83
Tor Vincent
Sätra IF
84
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
85
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
86
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
87
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
88
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
89
Leo Svahn
Östersunds SK
90
Victor Berglund
Duveds IF
91
Hampus Björck
IFK Umeå
92
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
93
Paar Suursild
Estonia
94
Anton Linden
Medåkers IF
95
Oliver Kinks
Estonia
96
Seth Gustafsson
Grava SK
97
Alexander Thudeen
Sya SK
98
Viktor Holmgren
Täfteå IK
99
Johannes Staune-Mittet
Norway
100
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
101
Joel Björnlinger
IK Vista
102
Emil Löfgren
Täfteå IK
103
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
104
David Melin
Gimo IF SK
105
Rasmus Hedeberg
SK Bore
106
Adrian Skiöld
Borås SK
107
Arve Lignell
Lucksta IF
108
Karl-filip Köld
Medåkers IF
109
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
110
Nils Sjöberg
OK Landehof
111
Karl Rasmus Tiislar
Estonia
112
Klockar Eskil Nääs
SK Leksand
113
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
114
Axel Erixson
Grava SK
115
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
116
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
117
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
118
Jon Trägårdh
IFK Umeå
119
Måns Sandmark
Gävle SK
120
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
121
Anton Henriksson
Rehns BK
122
Elias Pedersen
Åsarna IK
123
Nils Schagerström
Garphyttans IF
124
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
125
Linus Sörlin
Offerdals SK
126
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
127
Lukas Karlberg
IK Rex
128
Karl Ramses Tiislar
Estonia
129
Carl Nilsson
Mälarö SOK
130
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
131
Filip Andersson
Garphyttans IF
132
Isac Andersson
Landsbro IF SK
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
1.4km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ossian Rosenberg
Åsarna IK
2
Emil Danielsson
Högbo GIF
3
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
4
Jonathan Norder
IF Hallby SOK
5
Truls Gisselman
Rehns BK
6
Jesper Persson
Åsarna IK
7
Georg Ersson
IF Strategen
8
Samuel Oskarsson
IFK Mora SK
9
Sven Leander
Åsarna IK
10
Elis Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
11
Simon Åstot
IFK Umeå
12
Petter Dahl
IF Strategen
13
Jonathan Edman
IFK Umeå
14
Joel Ernstsson
Rehns BK
15
Alexander Melin
Sundbybergs IK
16
Eric Carlsson
IFK Umeå
17
Johan Bjernhed Nordahl
Domnarvets GOIF
18
Emil Hagström
Garphyttans IF
19
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
20
Jesper Lindberg
Gellivare Skidallians IK
21
Emil Logård
Rehns BK
22
Viktor Svensk
Högbo GIF
23
Eelis Murto
Gellivare Skidallians IK
24
Max Andersson
Domnarvets GOIF
25
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
26
Rikard Westin
Sollefteå Skidor IF
27
William Karlsson
IFK Mora SK
28
John Hermansson
IFK Mora SK
29
Isak Lieback
Ulricehamns IF
30
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
31
Linus Jonsson
Åsarna IK
32
David Sjöberg
Gimo IF SK
33
Arvid Värmsjö
SK Bore
34
Albin Lundqvist
Gillberga SK
35
Per Jutterström
IFK Mora SK
36
Isidor Wiksten
Matfors SK
37
Oskar Karlsson
Hägglunds Ski Team SK
38
Benjamin Terent
Rehns BK
39
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
40
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
41
Pontus Wikström
Hägglunds Ski Team SK
42
Axel Svingstedt
Stockviks SF
43
Joel Jänes
Stockviks SF
44
Hugo Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
45
Love Kreij
IF Strategen
46
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
47
Ruben Nyberg
Gellivare Skidallians IK
48
Olle Windahl
Zinkgruvans IF
49
Isak Seijsing
Hägglunds Ski Team SK
50
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
51
Erik Engelin
Offerdals SK
52
Melker Elofsson
Landsbro IF SK
53
Jakob Thellsén
Vreta Skid o Mk
54
Hampus Bodin
Sollefteå Skidor IF
55
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
56
Anton Mäkinen
Högbo GIF
57
Kasper Wiken
Åsarna IK
58
Joel Andersson
IFK Mora SK
59
Martin Elmvall
Högbo GIF
60
William Selander
Östersunds SK
61
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
62
Oskar Åslund
Östersunds SK
63
Ask Abrahamsson
IK Stern
64
Fabian Csiky
Lycksele IF
65
Emil Byberg
Domnarvets GOIF
66
David Höglund
IFK Mora SK
67
Johannes Saario
Korsnäs IF SK
68
Johannes Josefsson
Täby IS SK
69
Karl Stark
Vaggeryds SOK
70
Albin Hallander
Vreta Skid o Mk
71
Viktor Wiig
IF Strategen
72
Andreas Albinsson
SK Bore
73
Anton Björk
Orsa SK
74
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
75
Linus Nilsson
IFK Umeå
76
Rasmus Rudberg
Sya SK
77
Erik Backlund
Äspereds IF
78
Emil Selmosson
Lidköpings VSK
79
Jackson Hofer
Falu IK