Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup/NJC Falun 5/10km K
2020-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Niko Anttola
Vinn
30:48.184720
87.5p
2
Preben Horven
Norway
30:59.185860
+11.1040
87.0p
3
Johannes Staune-Mittet
Norway
31:01.186030
+13.1210
86.9p
4
Will Koch
Usa
31:10.186910
+21.2090
86.6p
5
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
31:12.187110
+23.2290
86.5p
6
Måns Skoglund
SWE
31:15.187420
+27.2600
86.4p
7
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
31:18.187790
+30.2970
86.2p
8
Andreas Elvseth
Offerdals SK
31:22.188140
+34.3320
86.1p
9
Johan Lien Nordeng
Norway
31:27.188660
+39.3840
85.9p
10
Erik Larsson
SWE
31:37.189650
+49.4830
85.5p
11
Ola Spigset
Norway
31:40.189940
+52.5120
85.4p
12
Gustav Pålsson
Utrikes SK
31:45.190420
+57.5600
85.2p
13
Johannes Lønnestad Flåten
Norway
31:58.191710
+1:09.6890
84.7p
14
Jens Junes
IFK Umeå
32:04.192370
+1:16.7550
84.4p
15
Wally Magill
Usa
32:10.192910
+1:21.8090
84.2p
16
Brian Bushey
Usa
32:19.193840
+1:31.9020
83.9p
17
Michael Earnhart
Usa
32:20.193920
+1:32.9100
83.8p
18
Ludvig Berg
SWE
32:26.194580
+1:38.9760
83.6p
19
Hannes Mickelsson
Gellivare Skidallians IK
32:27.194610
+1:38.9790
83.6p
20
Henrik Kvennås
Norway
32:29.194840
+1:41.10020
83.5p
21
Peter Hinds
Usa
32:30.194920
+1:42.10100
83.4p
22
Axel Werner
SWE
32:34.195310
+1:45.10490
83.3p
23
Jarkko Kukkonen
Vinn
32:35.195470
+1:47.10650
83.2p
24
Alexander Maurer
Usa
32:37.195620
+1:49.10800
83.2p
25
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
32:38.195700
+1:49.10880
83.2p
26
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
32:39.195800
+1:50.10980
83.1p
27
Eric Westberg
SK Bore
32:41.196080
+1:53.11260
83.0p
28
Isak Lundholm
Täfteå IK
32:43.196280
+1:55.11460
82.9p
29
Topias Kemppi
Vinn
32:54.197340
+2:06.12520
82.5p
30
Victor Berglund
Bodens SK
32:54.197380
+2:06.12560
82.5p
31
Anders Dahl
Alnö SK
32:56.197580
+2:08.12760
82.5p
32
Viktor Majbäck
SWE
33:05.198460
+2:17.13640
82.1p
33
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
33:09.198850
+2:21.14030
82.0p
34
Theo Mattei
SWE
33:11.199060
+2:23.14240
81.9p
35
Calle Rune
Täby IS SK
33:17.199640
+2:29.14820
81.7p
36
Mehis Udam
Estonia
33:18.199790
+2:30.14970
81.6p
37
Oliver Kinks
Estonia
33:22.200100
+2:33.15280
81.5p
38
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
33:23.200270
+2:35.15450
81.5p
39
Ville Muhonen
Vinn
33:25.200420
+2:37.15600
81.4p
40
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
33:28.200700
+2:39.15880
81.3p
41
Albin Augustsson
Källbottens IK
33:28.200770
+2:40.15950
81.3p
42
Rico Rohi
Estonia
33:44.202380
+2:56.17560
80.7p
43
Mark Markos Kehva
Estonia
33:48.202720
+3:00.17900
80.6p
44
Karl Grywenz
Täby IS SK
33:49.202800
+3:00.17980
80.6p
45
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
33:52.203180
+3:04.18360
80.4p
46
Jussi Hyytiäinen
Vinn
33:53.203210
+3:04.18390
80.4p
47
Albin Gezelius
IFK Mora SK
33:56.203530
+3:08.18710
80.3p
48
Loke Sköld
Häverödals SK
34:00.203930
+3:12.19110
80.2p
49
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
34:00.203980
+3:12.19160
80.2p
50
Erik Johansson
Domnarvets GOIF
34:03.204270
+3:15.19450
80.1p
51
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
34:05.204480
+3:17.19660
80.0p
52
Oskar Algotsson
Åsarna IK
34:07.204690
+3:19.19870
79.9p
53
Albin Blomberg
Rehns BK
34:12.205130
+3:24.20310
79.8p
54
Gustav Hedström
Östersunds SK
34:15.205470
+3:27.20650
79.6p
55
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
34:19.205870
+3:31.21050
79.5p
56
Iiro Uusitalo
Vinn
34:20.205930
+3:32.21110
79.5p
57
Ludvig Anderberg
IFK Skövde SK
34:25.206400
+3:36.21580
79.3p
58
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
34:25.206410
+3:36.21590
79.3p
59
Jon Oscarsson
Ås IF
34:28.206720
+3:39.21900
79.2p
60
Melker Nordgren
Falu IK
34:32.207130
+3:44.22310
79.1p
61
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
35:02.210100
+4:13.25280
78.1p
62
Erik Fransson
Borås SK
35:03.210200
+4:14.25380
78.1p
63
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
35:09.210830
+4:21.26010
77.8p
64
David Melin
Gimo IF SK
35:14.211330
+4:26.26510
77.7p
65
Oskar Lundberg
Borås SK
35:18.211770
+4:30.26950
77.5p
66
Nils Sjöberg
OK Landehof
35:21.212010
+4:32.27190
77.5p
67
Axel Karlsson
Täby IS SK
35:22.212150
+4:34.27330
77.4p
68
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
35:25.212480
+4:37.27660
77.3p
69
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
35:31.213030
+4:43.28210
77.1p
70
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
35:32.213130
+4:44.28310
77.1p
71
Hugo Sjögren
Tranemo IF
35:33.213280
+4:45.28460
77.0p
72
Viktor Holmgren
Täfteå IK
35:37.213640
+4:49.28820
76.9p
73
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
35:39.213860
+4:51.29040
76.9p
74
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
35:40.213990
+4:52.29170
76.8p
75
Axel Erixson
Grava SK
35:43.214230
+4:55.29410
76.7p
76
Paar Suursild
Estonia
35:44.214350
+4:56.29530
76.7p
77
Jonas Lenz
Matfors SK
35:45.214480
+4:57.29660
76.7p
78
Rasmus Hedeberg
SK Bore
35:48.214740
+5:00.29920
76.6p
79
Tor Vincent
Sätra IF
35:48.214770
+5:00.29950
76.6p
80
Hendrik Peterson
Estonia
35:49.214830
+5:01.30010
76.6p
81
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
35:54.215390
+5:06.30570
76.4p
82
Victor Berglund
Duveds IF
36:01.216090
+5:13.31270
76.2p
83
Seth Gustafsson
Grava SK
36:02.216180
+5:14.31360
76.1p
84
Leevi Vuorinen
Vinn
36:05.216490
+5:17.31670
76.0p
85
Alexander Thudeen
Sya SK
36:07.216660
+5:19.31840
76.0p
86
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
36:08.216790
+5:20.31970
75.9p
87
Emil Löfgren
Täfteå IK
36:09.216810
+5:20.31990
75.9p
88
Isac Morin
Utrikes SK
36:14.217380
+5:26.32560
75.7p
89
Malte Jutterdal
Vreta Skid o Mk
36:20.217980
+5:32.33160
75.6p
90
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
36:37.219630
+5:49.34810
75.1p
91
Axel Saitton
Vårby IK
36:38.219720
+5:49.34900
75.0p
92
Hjalmar Gedda
OK Landehof
36:39.219880
+5:51.35060
75.0p
93
Laban Nordin
Vårby IK
36:48.220700
+5:59.35880
74.7p
94
Arve Lignell
Lucksta IF
36:58.221760
+6:10.36940
74.4p
95
Sebastian Rilde
Garphyttans IF
36:59.221890
+6:11.37070
74.4p
96
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
37:00.221960
+6:12.37140
74.3p
97
Joel Björnlinger
IK Vista
37:02.222150
+6:14.37330
74.3p
98
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
37:05.222450
+6:17.37630
74.2p
99
Leo Svahn
Östersunds SK
37:06.222560
+6:18.37740
74.2p
100
Harald Ekenberg
IK Stern
37:11.223080
+6:23.38260
74.0p
101
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
37:14.223360
+6:26.38540
73.9p
102
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
37:20.223900
+6:31.39080
73.8p
103
Måns Olsen
Grava SK
37:20.223990
+6:32.39170
73.7p
104
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
37:29.224820
+6:40.40000
73.5p
105
Karl Rasmus Tiislar
Estonia
37:56.227540
+7:08.42720
72.7p
106
Adrian Skiöld
Borås SK
37:59.227830
+7:11.43010
72.6p
107
Karl-filip Köld
Medåkers IF
38:06.228540
+7:18.43720
72.4p
108
Anton Linden
Medåkers IF
38:22.230120
+7:33.45300
72.0p
109
Rando Teearu
Estonia
38:25.230420
+7:36.45600
71.9p
110
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
38:29.230850
+7:41.46030
71.8p
111
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
38:32.231140
+7:44.46320
71.7p
112
Karl Ramses Tiislar
Estonia
38:48.232740
+8:00.47920
71.3p
113
Måns Sandmark
Gävle SK
39:02.234170
+8:14.49350
70.9p
114
Nils Schagerström
Garphyttans IF
39:05.234420
+8:16.49600
70.8p
115
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
39:33.237230
+8:45.52410
70.0p
116
Filip Andersson
Garphyttans IF
40:11.241030
+9:23.56210
69.0p
117
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
40:43.244270
+9:55.59450
68.2p
118
Elias Pedersen
Åsarna IK
40:48.244780
+10:00.59960
68.1p
119
Jon Trägårdh
IFK Umeå
41:02.246120
+10:13.61300
67.7p
120
Linus Sörlin
Offerdals SK
41:16.247520
+10:27.62700
67.4p
121
Anton Henriksson
Rehns BK
41:23.248260
+10:35.63440
67.2p
122
Lukas Karlberg
IK Rex
42:06.252580
+11:18.67760
66.2p
-
Steve Vahi
Estonia
23:59:58.8639700
-
Aron Ott
Estonia
23:59:58.8639700
-
Birk Blomqvist
Rehns BK
23:59:58.8639700
-
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
Kalle Georgsson
Högbo GIF
23:59:58.8639700
-
Albin Källiden
Granbergsdals IF
23:59:58.8639700
-
Markus Melén
Falu IK
23:59:58.8639700
-
Hampus Björck
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Filip Strand
Sunne SLF
23:59:58.8639700
-
Carl Nilsson
Mälarö SOK
23:59:58.8639700
-
Isac Andersson
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
Albin Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
Hjalmar Berg
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
Gabriel Miernik
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Erik Bryne
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
Albin Nyqvist
OK Landehof
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)