Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vårbyruschen
2020-02-22
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
1.2km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 20
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
3:15.19410
2
H 35
Andreas Domeij
1life IF
3:16.19590
+1.80
3
H 21
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
3:22.20190
+7.680
4
H 16
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
3:25.20400
+9.890
5
H 15
Oskar Höglund
Sollefteå Skidor IF
3:26.20500
+10.990
6
H 15
Viking Olsson
Hägglunds Ski Team SK
3:28.20740
+13.1230
7
H 16
Carl Gustafsson
Vårby IK
3:29.20820
+14.1310
8
H 20
Laban Nordin
Vårby IK
3:30.20960
+15.1450
9
D 16
Elin Näslund
Vårby IK
3:34.21350
+19.1840
10
H 20
Melker Eklund
Vårby IK
3:34.21390
+19.1880
10
H 35
Magnus Hultdin
IFK Umeå
3:34.21390
+19.1880
12
D 20
Sigrid Hübenette
Hägglunds Ski Team SK
3:37.21620
+22.2110
13
H 35
Anders Mannelqvist
Vårby IK
3:40.21950
+25.2440
14
H 13
Martin Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
3:41.22090
+26.2580
15
H 16
Isac Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
3:42.22150
+27.2640
16
H 16
Erik Byström
Vårby IK
3:42.22170
+27.2660
17
H 13
Frans Lundberg
IFK Umeå
3:43.22290
+28.2780
18
D 20
Elin Forsgren
Vårby IK
3:45.22470
+30.2960
19
D 14
Minna Mikaelsson
Vårby IK
3:47.22620
+32.3110
20
H 15
Melker Hultdin
IFK Umeå
3:49.22850
+34.3340
21
H 16
Erik Sundberg
Vårby IK
3:52.23110
+37.3600
22
D 14
Anna Johansson
IFK Umeå
3:54.23390
+39.3880
23
H 15
Charlie Ahlmark
Sollefteå Skidor IF
3:56.23540
+41.4030
23
D 20
Klara Torshage
Vårby IK
3:56.23540
+41.4030
25
D 20
Elsa Eriksson
Hägglunds Ski Team SK
3:58.23710
+43.4200
26
D 14
Emma Forsgren
Vårby IK
3:58.23740
+43.4230
27
H 13
Erik Gustafsson
Vårby IK
4:00.23990
+45.4480
28
D 16
Elsa Granholm
Stockviks SF
4:02.24130
+47.4620
29
D 15
Ellen Norenius
Hägglunds Ski Team SK
4:02.24180
+47.4670
30
H 13
Noa Rindeskog
Hägglunds Ski Team SK
4:05.24470
+50.4960
31
D 16
Alma Söderlund
Hägglunds Ski Team SK
4:06.24540
+51.5030
32
D 14
Saga Hampusson
IFK Umeå
4:07.24630
+52.5120
33
H 14
Ragnar Hultdin
IFK Umeå
4:07.24670
+52.5160
34
H 14
Linus Källman
Sollefteå Skidor IF
4:09.24850
+54.5340
34
D 15
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
4:09.24850
+54.5340
36
H 15
Linus Pettersson
Sollefteå Skidor IF
4:09.24860
+54.5350
37
H 14
Joel Byström
Vårby IK
4:10.24920
+55.5410
38
D 20
Johanna Dahl
Vårby IK
4:10.24960
+55.5450
39
D 16
Belle Spets
Vårby IK
4:10.24970
+55.5460
40
H 14
Marcus Edlund Nylander
Hägglunds Ski Team SK
4:12.25170
+57.5660
41
H 13
Felix Öhman
Hägglunds Ski Team SK
4:12.25180
+57.5670
42
D 15
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
4:13.25230
+58.5720
43
D 12
Hannah Karlsson
Sollefteå Skidor IF
4:13.25280
+58.5770
44
H 13
Theo Lundblad
Hägglunds Ski Team SK
4:15.25490
+1:00.5980
45
D 16
Ylva Sandström
Stockviks SF
4:17.25650
+1:02.6140
46
D 14
Kajsa Johansson
Hägglunds Ski Team SK
4:19.25810
+1:04.6300
47
D 12
Filippa Källman
Sollefteå Skidor IF
4:23.26200
+1:07.6690
48
D 14
Penny Spets
Vårby IK
4:23.26220
+1:08.6710
49
D 15
Ronja Nilsson
Sollefteå Skidor IF
4:23.26270
+1:08.6760
50
D 13
Hedvig Ulander
Husums IF SK
4:26.26540
+1:11.7030
51
D 14
Märta Hübenette
Husums IF SK
4:26.26570
+1:11.7060
52
D 13
Tuva Landfors
Hägglunds Ski Team SK
4:28.26720
+1:13.7210
53
H 12
Melker Jakobsson
Alnö SK
4:28.26760
+1:13.7250
54
H 14
Wilmer Thorén
Hägglunds Ski Team SK
4:29.26860
+1:14.7350
55
H 12
Samuel Nordlund
Alnö SK
4:36.27510
+1:21.8000
56
D 12
MY Mikaelsson
Vårby IK
4:37.27600
+1:21.8090
57
D 12
Molly Hampusson
IFK Umeå
4:38.27710
+1:23.8200
58
D 13
Hilda Bergqvist
Sollefteå Skidor IF
4:42.28160
+1:27.8650
59
H 13
Erik Nordenmark
Sollefteå Skidor IF
4:44.28390
+1:29.8880
60
D 10
Freja Jakobsson
Alnö SK
4:46.28560
+1:31.9050
61
H 11
Oscar Gustafsson
Vårby IK
4:47.28640
+1:32.9130
62
D 13
Klara Olofsson
Vårby IK
4:51.29000
+1:35.9490
63
D 11
Sofia Otten
Täfteå IK
4:53.29290
+1:38.9780
64
H 13
Albin Gyllenflykt
Sidensjö IK
4:56.29590
+1:41.10080
65
D 16
Wilma Nilsson
Sollefteå Skidor IF
4:57.29690
+1:42.10180
66
D 11
Elsa Sahlman
Vårby IK
4:58.29760
+1:43.10250
67
D 13
Ebba Lindström
Husums IF SK
4:59.29810
+1:44.10300
68
H 13
Oskar Andersson
Sollefteå Skidor IF
5:00.29990
+1:45.10480
69
D 11
Alice Bryngelsson
Vårby IK
5:01.30080
+1:46.10570
70
H 12
Hilmer Bergqvist
Husums IF SK
5:02.30130
+1:47.10620
71
H 13
Ivar Granholm
Stockviks SF
5:02.30190
+1:47.10680
72
H 13
Jakob Edlund Fransson
Täby IS SK
5:09.30890
+1:54.11380
73
H 11
Erik Tingelöf
Sollefteå Skidor IF
5:10.30970
+1:55.11460
74
H 12
Sigge Saitton
Vårby IK
5:12.31140
+1:57.11630
75
D 13
Tyra Lindehall
Bondsjöhöjdens IK
5:13.31280
+1:58.11770
76
D 12
Emmy Gustafsson
Vårby IK
5:14.31360
+1:59.11850
77
D 13
Lina Lindström
Hägglunds Ski Team SK
5:15.31440
+2:00.11930
78
D 12
Elsa Nilsson
Vårby IK
5:16.31520
+2:01.12010
79
H 11
William Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
5:16.31580
+2:01.12070
80
D 11
Alma Näsström
Vårby IK
5:19.31830
+2:04.12320
81
D 14
Ida Moström Ahlberg
Vårby IK
5:21.32010
+2:06.12500
82
D 14
Nora Nordqvist
Husums IF SK
5:22.32140
+2:07.12630
83
D 11
Vanja Björk
Vårby IK
5:23.32250
+2:08.12740
84
D 12
Evelina Jonsson
Nätra SK
5:24.32300
+2:08.12790
85
H 13
Edvin Källström
Sollefteå Skidor IF
5:28.32710
+2:13.13200
86
D 11
Meja Hållberg
Hägglunds Ski Team SK
5:33.33230
+2:18.13720
87
D 10
Elsa Hultdin
IFK Umeå
5:36.33530
+2:21.14020
88
D 11
Märta Mannelqvist
Vårby IK
5:37.33650
+2:22.14140
89
D 12
Emma Perbo
Vårby IK
5:37.33680
+2:22.14170
90
D 11
Lisa Grundström
Täfteå IK
5:38.33700
+2:22.14190
91
H 12
William Backlund
Sidensjö IK
5:40.33910
+2:25.14400
92
D 10
Hilma Sundström
Husums IF SK
5:49.34880
+2:34.15370
93
D 12
Ester Sundberg
Vårby IK
5:50.34910
+2:35.15400
94
D 12
Tyra Stattin
Bondsjöhöjdens IK
5:51.35050
+2:36.15540
95
D 10
Evelin Magnusson
IFK Umeå
5:52.35170
+2:37.15660
96
H 12
Jakob Lønborg
Vårby IK
5:54.35330
+2:39.15820
97
H 9
Hugo Ribbefors
Sollefteå Skidor IF
5:56.35530
+2:41.16020
98
D 11
Livia Forsberg
Vårby IK
5:57.35680
+2:42.16170
99
H 13
Elton Sundquist
Vårby IK
5:58.35700
+2:42.16190
100
H 12
Leo Nordin
Vårby IK
5:58.35740
+2:43.16230
101
D 11
Meja Öberg
Vårby IK
5:59.35860
+2:44.16350
102
D 10
Alva Häggström
Vårby IK
6:00.35910
+2:45.16400
103
D 10
Alice Vestman
Husums IF SK
6:02.36180
+2:47.16670
104
D 11
Stella Kristoffersson
Vårby IK
6:07.36610
+2:52.17100
105
D 10
Märta Mikaelsson
Vårby IK
6:08.36710
+2:53.17200
106
D 10
Mimmi Spets
Vårby IK
6:08.36730
+2:53.17220
107
D 9
Jennifer Wahlberg
Sollefteå Skidor IF
6:11.37090
+2:56.17580
108
D 11
Emma Byström
Vårby IK
6:20.37950
+3:05.18440
109
D 10
Lily Sundquist
Vårby IK
6:22.38160
+3:07.18650
110
D 11
Moa Hansson
Sollefteå Skidor IF
6:26.38510
+3:11.19000
111
D 12
Tilde Larsson
Hägglunds Ski Team SK
6:31.39080
+3:16.19570
112
H 10
Valter Svensson
Sollefteå Skidor IF
6:34.39390
+3:19.19880
113
H 10
Linus Nylander
Sollefteå Skidor IF
6:39.39820
+3:24.20310
114
D 10
Wilma Nilsson
Vårby IK
6:39.39870
+3:24.20360
115
D 9
Tyra Sondell
Vårby IK
6:42.40150
+3:27.20640
116
D 10
Alice Eriksson
Husums IF SK
6:49.40850
+3:34.21340
117
H 9
Hannes Hellgren
Anundsjö IF
6:56.41510
+3:41.22000
118
D 11
Sara Häggquist
Vårby IK
6:56.41570
+3:41.22060
119
D 10
Sally Arvidsson
Vårby IK
6:57.41690
+3:42.22180
120
D 35
Anna Hörnquist
Hägglunds Ski Team SK
6:59.41800
+3:43.22290
121
D 9
Ingrid Gustafsson
Vårby IK
7:02.42180
+3:47.22670
122
D 11
Signe Grimell
Vårby IK
7:03.42220
+3:48.22710
123
D 11
Julina Forsman
Vårby IK
7:12.43120
+3:57.23610
124
H 9
Arvid Styf
Vårby IK
7:13.43200
+3:57.23690
125
D 9
Tilde Lundberg
Vårby IK
7:15.43400
+3:59.23890
126
D 10
Alva Hagström
Vårby IK
7:16.43570
+4:01.24060
127
D 10
Isabell Ahlqvist
Husums IF SK
7:28.44740
+4:13.25230
128
D 9
Nellie Sjölund
Husums IF SK
7:29.44820
+4:14.25310
129
D 9
Freja Björk
Vårby IK
7:36.45500
+4:20.25990
130
H 9
Sam Vörman
Sollefteå Skidor IF
8:08.48780
+4:53.29270
131
H 9
Robin Håkansson
Hägglunds Ski Team SK
8:51.53090
+5:36.33580
132
H 9
Julius Gidlund
Hägglunds Ski Team SK
8:53.53260
+5:38.33750
133
D 9
Lykke-louise Molin
Vårby IK
9:08.54700
+5:52.35190
134
H 9
Oliver Lønborg
Vårby IK
9:09.54820
+5:54.35310
135
D 9
Siri Grimell
Vårby IK
9:16.55550
+6:01.36040
136
D 10
Leia Hjort
Bälinge IF
9:28.56780
+6:13.37270
137
H 9
Noah Bergner
Hägglunds Ski Team SK
9:33.57210
+6:18.37700
138
D 10
Tora Norman
Vårby IK
9:53.59290
+6:38.39780
139
D 9
Siri Forsgren
Vårby IK
10:19.61830
+7:04.42320
140
H 9
Neo Ahlqvist
Hägglunds Ski Team SK
10:51.65050
+7:36.45540
141
D 9
Hanna Gyllenflykt
Sidensjö IK
14:20.85950
+11:05.66440
142
D 9
Maja Elfving
Vårby IK
17:24.104330
+14:09.84820
143
H 9
Hilding Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
143
D 11
Holly Strindlund
Vårby IK
23:59:59.8639800
143
H 11
Sixten Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
143
H 11
Måns Lindström
Husums IF SK
23:59:59.8639800
143
H 12
Edvin Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
143
H 13
Hugo Kallin
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
143
D 14
Rebecka Winroth
Täfteå IK
23:59:59.8639800
143
D 14
Selma Rudlund
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800
143
H 15
Knut Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
143
H 20
Axel Mannelqvist
Vårby IK
23:59:59.8639800
143
D 35
Julia Otten
Täfteå IK
23:59:59.8639800
143
H 35
Henrik Olofsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
143
H 35
Daniel J Norenius
Hägglunds Ski Team SK
23:59:59.8639800