Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM 2020 Sprint
2020-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 16
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
Final
1
Elin Näslund
Vårby IK
2
Erika Lavén
Täby IS SK
3
Lina Rydén
IFK Mora SK
4
Hedda Samuelsson
Östersunds SK
5
Jonna Persson Kjellgren
Järpens SK
6
Evelina Crüsell
Skellefteå SK
7
Ida Garfvè
IFK Mora SK
8
Elvira Nilsson
Sollefteå Skidor IF
9
Maja Boberg
Duveds IF
10
Tova Andersson
Brovallens IF
11
Matilda Bandefur
Idre SK
12
Alva Isaksson
Sävast Ski Team IF
13
Malin Oskarsson
IFK Mora SK
14
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
15
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
16
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
17
Elsa Gustafsson
Täby IS SK
18
Clara Granljung
Kalix SK
19
Alva Dahlin
Bergeforsens SK
20
Maja Aronsson
Östersunds SK
21
Vilda Book
IFK Strömsund
22
Astrid Kolberg
Sunne SLF
23
Ebba Andersson
Stockviks SF
24
Elsa Carling
Falu IK
25
Wilma Karlsson
Östersunds SK
26
Nora Bråmer
IFK Mora SK
27
Wilma Lundqvist
Skellefteå SK
28
Ida Abrahamson
Äspereds IF
29
Tilde Josefsson
Täby IS SK
30
Kerstin Åberg
Tumba-mälarhöjden OK
31
Emma Bengtsson
Tranemo IF
32
Ella Burman
Skellefteå SK
33
Louise Jonsson
Alnö SK
34
Tuva Lundin
Alnö SK
35
Greta Perers
IFK Hedemora SK
36
Ylva Sandström
Stockviks SF
37
Greta Lind
Täby IS SK
38
Wilma Gustafsson
IFK Hedemora SK
39
Irma Östberg
Åsarna IK
40
Sara Henriksson
Tynderö IK
41
Emilia Johansson
Hägglunds Ski Team SK
42
Linnea Carlsson
Grava SK
43
Elin Morlind
Åsarna IK
44
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
45
Louise Hallander
Vreta Skid o Mk
46
Tilda Andersson
Åsarna IK
47
Frida Lundgren
Filipstads SF
48
Ida Öjerskog
OK Landehof
49
Signe Schagerström
Garphyttans IF
50
Brule Gundale
Täfteå IK
51
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
52
Frida Eriksson
Åsarna IK
53
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
54
Ebba Lindholm
Stockviks SF
55
Stina Lindholm
Stockviks SF
56
Wilma Åkebring
Matfors SK
57
Hanny Edström
Bondsjöhöjdens IK