Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM 2020 Sprint
2020-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
Final
1
Maja Axelsson
OK Landehof
2
Alva Svahn
Östersunds SK
3
Alva Nilsson
Bergeforsens SK
4
Linnea Björkman
IFK Mora SK
5
Nora Wallenius
Täfteå IK
6
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
7
Lina Lantto
Gällivare SK
8
Hanna Stenmark
Östersunds SK
9
Mira Göransson
Äspereds IF
10
Moa Birkebaek
Stora Tuna IK SK
11
Diana Söderberg
Kalix SK
12
Tindra Viksten
Östersunds SK
13
Sofia Pedersen
Järpens SK
14
Ellen Berglund
Skellefteå SK
15
Hanna Östberg
Domnarvets GOIF
16
Elsa Palmberg
Högbo GIF
17
Irma Burman
Alnö SK
18
Nelly Söderström
Malungs IF
19
Agnes Jansson Gripemo
IK Rex
20
Sofie Ettling
Finspångs SOK
21
Ebba Johansson
IF Ski Team Skåne
22
Saga Östling
Bergeforsens SK
23
Sofie Karlsson-holmer
IFK Mora SK
24
Astrid Karlstedt
Spikbodarnas IK
25
Emma Strand
Bergeforsens SK
26
Vera Vennberg
Sävast Ski Team IF
27
Alma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
28
Philippa Lönnback
Storumans IK
29
Pipar Maja Gruvris
Siljansnäs Skid & Löparklubb
30
Louise Wallin
IFK Mora SK
31
Ebba Hennings
Östersunds SK
32
Ida Bervenstål
Granbergsdals IF
33
Alva Ersson
IFK Mora SK
34
Emelie Olsson
Åmåls OK
35
Lizzie Sonnefelt
Duveds IF
36
Filippa Bernsten
Spikbodarnas IK
37
Alva Thudeen
Sya SK
38
Nelly Mårtensson
Garphyttans IF
39
Klara Eriksson
Högbo GIF
40
Filippa Hägglund
Sollefteå Skidor IF
41
Moa Blomgren
Östersunds SK
42
Isabell Åberg
Luleå Gjutarens IF
43
Ida Ernstsson
Finspångs SOK
44
Anna Backlund
Högbo GIF
45
Ella Hyttinen
IFK Hedemora SK
46
Julia Byvall
Matfors SK
47
Tuva Åhlen
Vassunda IF
48
Felicia Westin
Sävast Ski Team IF
49
Frida Melin
Gimo IF SK
50
Lisa Östensson
Tranemo IF
51
Karin Emilsdotter
Domnarvets GOIF
52
Elsa Malmgren
Östersunds SK
53
Lovisa Isaksson
Luleå Gjutarens IF
54
Nova Johansson
Funäsdalens IF
55
Isabell Engberg
Stockviks SF
56
Agnes Hertz
IF Hallby SOK
57
Liv Persson
Sollefteå Skidor IF
58
Rebecka Rudholm
Skellefteå SK
59
Sanna Hörnell
Domnarvets GOIF
60
Agnes Åsberg
Boxholm-Ekeby SK
61
Tuva Appeltofft
Sundbybergs IK
62
Emeli Behr
Garphyttans IF
63
Saga Bergvin
Hägglunds Ski Team SK
64
Elin Bygg
Malungs IF
65
Moa Flodin
Alnö SK
66
Emma Antonsen
Sävast Ski Team IF
67
Ella Larsson
Luleå Gjutarens IF
68
Hanna Lindqvist
Spikbodarnas IK
69
Julia Hagelberg-nordahl
Falu IK
70
Hedvig Lindqvist
IK Rex
71
Klara Kastensson
Luleå Gjutarens IF
72
Elin Jonsson
Åsarna IK
73
Thea Hägg
Funäsdalens IF
74
Anna Granås
Hudiksvalls IF
75
Ida Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
76
Alva Perbo
Vårby IK