Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup skicross
2020-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ida Persson
Hälsingland
1:06.6590
2
Märta Johansson
Norrbotten
1:11.7070
+4.380
3
Alva Olsson
Bohuslän Dal
1:12.7100
+5.410
4
Elsa Tänglander
Jämtland Härjedalen
1:12.7110
+5.420
5
Minna Turesson
Norrbotten
1:12.7150
+5.460
5
My Blomqvist
Norrbotten
1:12.7150
+5.460
7
Tilde Karlsson
Dalarna
1:13.7280
+6.590
8
Alva Widegren
Stockholm
1:14.7330
+7.640
9
Frida Bergkvist
Medelpad
1:14.7370
+7.680
10
Linnea Arnlöf
Ångermanland
1:14.7380
+7.690
11
Mathea Eriksson
Norrbotten
1:15.7410
+8.720
12
Saga Westerlund
Uppland
1:15.7420
+8.730
13
Ottilia Alvarsson
Stockholm
1:15.7460
+8.770
14
Edit Söderlind
Norrbotten
1:15.7480
+8.790
15
Alice Broström
Norrbotten
1:15.7490
+9.800
16
Lydia Hägg Eveby
Jämtland Härjedalen
1:16.7510
+9.820
16
Nilla Grönborg
Medelpad
1:16.7510
+9.820
18
Alma Gyllroth
Ångermanland
1:16.7550
+9.860
19
Wilma Lindström
Medelpad
1:16.7560
+9.870
20
Selma Partanen
Gästrikland
1:16.7580
+9.890
20
Selma Johansson
Norrbotten
1:16.7580
+9.890
22
Teresia Ytterbom
Medelpad
1:17.7600
+10.910
23
Hanna Lidström
Göteborg
1:17.7640
+10.950
24
Juvina Agerfalk
Norrbotten
1:17.7660
+10.970
25
Lova Masapärs
Dalarna
1:17.7680
+10.990
26
Astrid Hermansson
Dalarna
1:17.7690
+11.1000
27
Edith Carlander
Östergötland
1:18.7700
+11.1010
28
Stella Winell
Uppland
1:18.7710
+11.1020
29
Nea Seiger
Västerbotten
1:18.7740
+11.1050
29
Tuva Landfors
Ångermanland
1:18.7740
+11.1050
31
Maja Lax
Småland
1:18.7750
+11.1060
32
Signe Zetterberg
Gästrikland
1:19.7800
+12.1110
33
Märta Wernersson
Småland
1:19.7830
+12.1140
34
Olivia Jonsson
Norrbotten
1:19.7840
+12.1150
35
Nora Samuelsson
Jämtland Härjedalen
1:19.7850
+12.1160
36
Ellen Lundholm
Norrbotten
1:19.7860
+12.1170
37
Ester Strand
Göteborg
1:20.7910
+13.1220
38
Pauline Bylund
Uppland
1:20.7920
+13.1230
39
Anine Karlsson
Dalarna
1:20.7960
+13.1270
40
Klara Edström
Medelpad
1:20.7980
+13.1290
40
Juni Rudström
Värmland
1:20.7980
+13.1290
42
Elin Axelsson
Göteborg
1:21.8000
+14.1310
43
Svea Pettersson
Norrbotten
1:21.8030
+14.1340
44
Elin Nisén
Dalarna
1:21.8090
+15.1400
45
Saga Lingman
Norrbotten
1:22.8100
+15.1410
46
Elsa Martinsson
Västmanland
1:22.8140
+15.1450
47
Alva Johansson
Västergötland
1:23.8200
+16.1510
47
Meja Burman
Västerbotten
1:23.8200
+16.1510
49
Viola Gustafsson
Östergötland
1:23.8210
+16.1520
49
Ester Törngren
Norrbotten
1:23.8210
+16.1520
49
Clara Thoresson
Uppland
1:23.8210
+16.1520
52
Delia Aidanpää
Norrbotten
1:23.8230
+16.1540
53
Alma Linder
Norrbotten
1:23.8240
+16.1550
54
Agnes Isaksson
Norrbotten
1:23.8250
+16.1560
55
Ida Zeffer
Stockholm
1:23.8270
+16.1580
56
Elin Quick
Västergötland
1:24.8300
+17.1610
57
HOLMBERG Johanna
Västmanland
1:24.8320
+17.1630
58
Katja Malm
Västerbotten
1:24.8360
+17.1670
59
Moa Robertsson
Ångermanland
1:25.8400
+18.1710
60
Hilda Bergqvist
Ångermanland
1:25.8430
+18.1740
60
Alva Strand
Medelpad
1:25.8430
+18.1740
62
Elsa Karlsson
Västergötland
1:25.8460
+18.1770
63
Nora Pouliot
Norrbotten
1:25.8480
+18.1790
64
Hilma Bylund null
Hälsingland
1:26.8510
+19.1820
65
Elsa Hedin
Värmland
1:26.8570
+19.1880
66
Ellen Virding Mattsson
Norrbotten
1:27.8630
+20.1940
66
Lina Lindström
Ångermanland
1:27.8630
+20.1940
66
Matilda Grahn
Småland
1:27.8630
+20.1940
69
Tilda Persson
Värmland
1:27.8660
+20.1970
70
Vilma Majbäck
Norrbotten
1:28.8740
+21.2050
71
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
1:28.8750
+21.2060
72
Kajsa Eklund
Medelpad
1:28.8770
+21.2080
73
Lina Biberg
Medelpad
1:29.8800
+22.2110
74
Noelia Frank
Medelpad
1:29.8850
+22.2160
75
Silje Abrahamsen
Värmland
1:30.8970
+23.2280
75
Amanda Karunarathna
Medelpad
1:30.8970
+23.2280
77
Ellen Nordberg Fränckel
Ångermanland
1:30.8980
+23.2290
78
Klara Olofsson
Ångermanland
1:31.9020
+24.2330
79
Tilde Johnson
Jämtland Härjedalen
1:33.9270
+26.2580
80
Julia Andersson
Norrbotten
1:33.9290
+27.2600
81
Hedvig Ulander
Ångermanland
1:35.9420
+28.2730
82
Mina Jakobsson
Västerbotten
1:36.9520
+29.2830
83
Tova Kihlberg
Östergötland
1:36.9560
+29.2870
84
Sofia Hjeltström
Medelpad
1:42.10160
+35.3470
85
Moa Däldehög
Hälsingland
2:00.11980
+53.5290
D 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emmy Johansson
Norrbotten
1:06.6580
2
Maja Pålsson
Jämtland Härjedalen
1:08.6730
+1.50
3
Emma Forsgren
Ångermanland
1:08.6770
+1.90
4
Maja Lundholm
Västerbotten
1:09.6830
+2.150
5
Moa Lindgren
Västerbotten
1:09.6890
+3.210
6
Hilde Oscarsson
Jämtland Härjedalen
1:10.6930
+3.250
7
Felicia Ståhlberg
Gästrikland
1:11.7050
+4.370
8
Stina Olsson Wallin
Medelpad
1:11.7070
+4.390
9
Frida Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
1:12.7100
+5.420
10
Nea Malm
Västerbotten
1:12.7150
+5.470
11
Agnes Niemi
Norrbotten
1:12.7190
+6.510
12
Elin Gezelius
Dalarna
1:13.7220
+6.540
13
Maya Rennermalm
Dalarna
1:13.7250
+6.570
14
Tyra Larsson
Västerbotten
1:13.7270
+6.590
15
Emma Enerud
Hälsingland
1:14.7300
+7.620
16
Agnes Millén
Dalarna
1:14.7310
+7.630
17
Kajsa Limby
Dalarna
1:14.7340
+7.660
18
Vilma Högman
Västergötland
1:14.7360
+7.680
19
Agnes Josefsson
Stockholm
1:14.7370
+7.690
20
Kajsa Ekenberg
Göteborg
1:15.7420
+8.740
21
Ellen Berg
Värmland
1:15.7450
+8.770
22
Anna Johansson
Västerbotten
1:15.7460
+8.780
22
Ida Swärd
Västergötland
1:15.7460
+8.780
22
Elsa Moqvist
Göteborg
1:15.7460
+8.780
25
Klara Johansson
Norrbotten
1:15.7470
+8.790
26
Julia Noren
Jämtland Härjedalen
1:15.7480
+9.800
27
Julia Jonsson
Medelpad
1:15.7490
+9.810
27
Ellen Rydhult
Jämtland Härjedalen
1:15.7490
+9.810
29
Nellie Sjöberg
Medelpad
1:16.7510
+9.830
30
Moa Söderqvist
Uppland
1:16.7540
+9.860
31
Johanna Hägg
Östergötland
1:16.7550
+9.870
31
Enya Daabach
Jämtland Härjedalen
1:16.7550
+9.870
33
Elin Lönnqvist
Södermanland
1:16.7560
+9.880
34
Tuva Furunäs
Dalarna
1:16.7570
+9.890
34
Penny Spets
Ångermanland
1:16.7570
+9.890
36
Linnea Hermansson
Dalarna
1:17.7600
+10.920
37
Thea Lundqvist
Västerbotten
1:17.7620
+10.940
38
Alva Bengtsson
Västergötland
1:17.7660
+10.980
38
Selma Rudlund
Ångermanland
1:17.7660
+10.980
38
Ida Hammarberg
Göteborg
1:17.7660
+10.980
41
Ebba Vestrin
Hälsingland
1:17.7670
+10.990
42
Elsa Henriksson
Västerbotten
1:17.7690
+11.1010
43
Maja Hörnström
Värmland
1:18.7700
+11.1020
43
Rebecka Winroth
Västerbotten
1:18.7700
+11.1020
43
Hanna Jonsson
Gästrikland
1:18.7700
+11.1020
46
Hanna Bengtsson
Östergötland
1:18.7710
+11.1030
46
Emilina Bång
Jämtland Härjedalen
1:18.7710
+11.1030
46
Wilda Lundqvist
Stockholm
1:18.7710
+11.1030
49
Sandra Forsman
Gästrikland
1:18.7730
+11.1050
50
Astrid Öhrn
Medelpad
1:18.7760
+11.1080
51
Tilda Eriksson
Värmland
1:18.7780
+12.1100
51
Nova Bergstrand Ståhl
Jämtland Härjedalen
1:18.7780
+12.1100
51
Ella Jansson
Västergötland
1:18.7780
+12.1100
54
Hanna Johansen
Gästrikland
1:19.7840
+12.1160
55
Josefin Persson
Norrbotten
1:19.7890
+13.1210
56
Tuva Karlén
Småland
1:20.7900
+13.1220
57
Angelica Dahlgren
Dalarna
1:20.7910
+13.1230
57
Märta Hübenette
Ångermanland
1:20.7910
+13.1230
59
Wilma Olofsson
Dalarna
1:20.7990
+14.1310
60
Klara Nygård
Jämtland Härjedalen
1:21.8010
+14.1330
60
Nora Nordlund
Dalarna
1:21.8010
+14.1330
62
Greta Hedman
Jämtland Härjedalen
1:21.8020
+14.1340
63
Minna Mikaelsson
Ångermanland
1:21.8030
+14.1350
64
SOL Svensson
Västergötland
1:21.8040
+14.1360
65
Hannah Hedström
Värmland
1:21.8060
+14.1380
66
Ester Selander
Västergötland
1:21.8080
+15.1400
67
Saga Hampusson
Västerbotten
1:22.8100
+15.1420
68
Ebba Johansson
Västergötland
1:22.8110
+15.1430
69
Klara Pettersson
Bohuslän Dal
1:22.8120
+15.1440
70
Frida Karlsson
Jämtland Härjedalen
1:22.8150
+15.1470
71
Viktoria Leandersson
Dalarna
1:22.8180
+16.1500
72
Ida Johansson
Dalarna
1:23.8220
+16.1540
72
Inez Häggrot
Norrbotten
1:23.8220
+16.1540
74
Emilia Westermark
Ångermanland
1:23.8260
+16.1580
75
Philippa Eriksson
Värmland
1:23.8280
+17.1600
76
Stina Widholm
Västergötland
1:23.8290
+17.1610
77
Frida Tynell
Dalarna
1:24.8310
+17.1630
77
Embla Näsbom
Västmanland
1:24.8310
+17.1630
77
Elma Rudklint
Göteborg
1:24.8310
+17.1630
80
Ayla Boberg
Dalarna
1:24.8350
+17.1670
81
Isabelle Johnselius
Norrbotten
1:24.8370
+17.1690
81
Beata Åkerström
Västergötland
1:24.8370
+17.1690
83
Tilde Gyllbäck
Stockholm
1:25.8410
+18.1730
84
Nova Stattin
Ångermanland
1:25.8440
+18.1760
85
Amanda Frid
Värmland
1:26.8500
+19.1820
86
Irma Lind
Stockholm
1:27.8640
+20.1960
87
Alice Mohr
Västergötland
1:27.8670
+20.1990
88
Vilma Aktner
Östergötland
1:27.8690
+21.2010
89
Ida Moström Ahlberg
Ångermanland
1:28.8700
+21.2020
90
Amanda Kjellgren
Värmland
1:29.8810
+22.2130
91
Tilde Strid
Göteborg
1:30.8910
+23.2230
92
Elsa Norberg
Hälsingland
1:30.8930
+23.2250
93
Nora Nordqvist
Ångermanland
1:30.8970
+23.2290
94
Elin Saleskog
Blekinge
1:31.9010
+24.2330
95
Klara Bodén
Jämtland Härjedalen
1:32.9130
+25.2450
96
Ellen Thermaenius
Stockholm
1:32.9140
+25.2460
97
Linnéa Bertilsson
Västergötland
1:34.9340
+27.2660
98
Hanna Bäcklund
Blekinge
1:35.9450
+28.2770
99
Siri Ramström
Västmanland
1:35.9480
+29.2800
100
Elina Brantvall
Skåne
1:40.9970
+33.3290
101
Alma Horneij Sohlin
Ångermanland
1:48.10750
+41.4070
102
Ellen Westerlund
Ångermanland
1:55.11460
+48.4780
103
Alina Kruglowa
Östergötland
1:56.11510
+49.4830
H 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frans Lundberg
Västerbotten
1:03.6240
2
Tage Börjesson
Östergötland
1:03.6250
+0
3
Noa Rindeskog
Ångermanland
1:05.6450
+2.110
3
Oskar Söder
Dalarna
1:05.6450
+2.110
5
Arvid Nordin
Västerbotten
1:06.6520
+2.180
6
Arvid Trofast
Östergötland
1:07.6650
+4.310
7
Viktor Östberg
Dalarna
1:07.6660
+4.320
8
Ludvig Eggöy Markhester
Stockholm
1:07.6690
+4.350
9
Kalle Grahn-Birve
Medelpad
1:08.6700
+4.360
10
Vilgot Lundin
Medelpad
1:08.6720
+4.380
11
Erik Gustavsson
Ångermanland
1:08.6740
+5.400
11
Pelle Anger
Dalarna
1:08.6740
+5.400
Logga in för att slippa de här annonserna
13
Olle Rune
Stockholm
1:09.6810
+5.470
14
Erik Wiklund
Stockholm
1:09.6820
+5.480
15
Martin Nilsson
Ångermanland
1:10.6950
+7.610
16
Isac Berglund
Västergötland
1:10.6960
+7.620
16
Ville Norlin
Dalarna
1:10.6960
+7.620
16
Frans Persson
Västerbotten
1:10.6960
+7.620
19
Hugo Enhörning
Stockholm
1:10.6970
+7.630
20
Leo Reinholdsson
Västergötland
1:10.6980
+7.640
20
Olle Sehlstedt
Västerbotten
1:10.6980
+7.640
22
Vegard Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
1:11.7010
+7.670
23
Leon Kvistegård
Gästrikland
1:11.7020
+7.680
24
Erik Borg
Hälsingland
1:11.7050
+8.710
25
Elias Jeleby
Uppland
1:11.7080
+8.740
26
Jonatan Walther
Medelpad
1:12.7110
+8.770
27
Rasmus Lövgren
Östergötland
1:12.7120
+8.780
28
Erik Pihl
Västergötland
1:12.7140
+9.800
28
Martin Engström
Norrbotten
1:12.7140
+9.800
30
Erik Danielsson
Dalarna
1:12.7150
+9.810
30
Isak Lind
Medelpad
1:12.7150
+9.810
32
Miron Weber
Östergötland
1:12.7170
+9.830
33
Axel Samuelsson
Västerbotten
1:13.7220
+9.880
34
Petter Karlsson
Värmland
1:13.7240
+10.900
35
Olle Gedda
Göteborg
1:13.7270
+10.930
36
Manne Bernhardsson
Jämtland Härjedalen
1:13.7280
+10.940
37
Alex Andersson
Medelpad
1:13.7290
+10.950
38
Oskar Olsson
Västergötland
1:14.7300
+10.960
39
Albert Östlund
Medelpad
1:14.7380
+11.1040
40
Isak Oscarsson
Jämtland Härjedalen
1:14.7390
+11.1050
41
Eric Stigers
Dalarna
1:15.7400
+11.1060
41
Atle Blomquist
Jämtland Härjedalen
1:15.7400
+11.1060
43
Vilgot Kuokkanen
Norrbotten
1:15.7420
+11.1080
44
Vile Noaksson
Jämtland Härjedalen
1:15.7430
+11.1090
45
Elias Wetterskog
Dalarna
1:15.7470
+12.1130
46
David Lindgren
Västerbotten
1:15.7480
+12.1140
47
Arvid Eriksson
Jämtland Härjedalen
1:16.7510
+12.1170
48
Hampus Hult
Dalarna
1:16.7520
+12.1180
49
Oscar Gärdt
Värmland
1:16.7550
+13.1210
49
Björn Bromée
Jämtland Härjedalen
1:16.7550
+13.1210
51
Joel Lindqvist
Medelpad
1:16.7560
+13.1220
52
Lucas Tommila
Hälsingland
1:16.7580
+13.1240
53
Isak Hertz
Småland
1:17.7600
+13.1260
53
Erik Nordin
Medelpad
1:17.7600
+13.1260
55
Ludwig Norén
Västergötland
1:17.7660
+14.1320
56
Ebbe Göransson
Jämtland Härjedalen
1:17.7670
+14.1330
57
Tuve Johnson
Jämtland Härjedalen
1:17.7680
+14.1340
58
Melker Rentzhog
Jämtland Härjedalen
1:18.7710
+14.1370
59
Einar Ljungdahl
Medelpad
1:18.7730
+14.1390
59
Einar Olsson
Norrbotten
1:18.7730
+14.1390
61
Alvin Nordensson
Medelpad
1:18.7740
+15.1400
62
Egon Kvibacke
Norrbotten
1:18.7770
+15.1430
63
Kalle Helgesson
Jämtland Härjedalen
1:19.7810
+15.1470
64
Lars Persson
Hälsingland
1:19.7860
+16.1520
65
Harald Strömblad
Stockholm
1:19.7880
+16.1540
66
Frode Montelius Risberg
Dalarna
1:21.8000
+17.1660
67
Lowe Engström
Uppland
1:21.8040
+18.1700
68
Anton Persson
Bohuslän Dal
1:21.8050
+18.1710
69
Nils-markus Marakatt
Norrbotten
1:22.8130
+18.1790
70
Tim Persson
Gästrikland
1:22.8180
+19.1840
70
Jordan Blomqvist
Medelpad
1:22.8180
+19.1840
70
Albin Persson
Stockholm
1:22.8180
+19.1840
73
Filip Falkeström
Västmanland
1:23.8200
+19.1860
74
Anton Hedmark
Stockholm
1:23.8250
+20.1910
74
Lucas Lingblom
Västmanland
1:23.8250
+20.1910
76
Gustav Gränborn
Hälsingland
1:24.8310
+20.1970
77
Vidar Lans
Hälsingland
1:24.8320
+20.1980
77
Samuel Gustavsson
Västmanland
1:24.8320
+20.1980
79
Viktor Johansson
Skåne
1:24.8380
+21.2040
79
Edvin Skytt
Dalarna
1:24.8380
+21.2040
79
Dennis Vilhelmsson
Västerbotten
1:24.8380
+21.2040
82
Melker Svensson
Småland
1:25.8410
+21.2070
83
Jakob Falkeström
Västmanland
1:25.8420
+21.2080
84
Pontus Nilsson
Bohuslän Dal
1:25.8430
+21.2090
85
Erik Persson
Västmanland
1:25.8440
+22.2100
86
Elias Enström Isaksson
Norrbotten
1:25.8470
+22.2130
87
Nils Wallberg
Ångermanland
1:26.8530
+22.2190
88
Eskil Branzell
Östergötland
1:26.8580
+23.2240
89
Arvid Eriksson
Blekinge
1:27.8650
+24.2310
90
Alfred Olsson
Skåne
1:28.8760
+25.2420
91
Henning Lindqvist
Uppland
1:29.8800
+25.2460
92
Martin Larsson
Norrbotten
1:29.8830
+25.2490
93
Oskar Egerstedt
Västmanland
1:29.8890
+26.2550
94
Alfred Claesson
Småland
1:30.8960
+27.2620
95
Folke Röös
Uppland
1:31.9030
+27.2690
96
Olof Wingren
Skåne
1:51.11030
+47.4690
-
David Kettunen
Västerbotten
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Eddie Pettersson
Dalarna
1:02.6110
2
Albin Larsson
Värmland
1:03.6250
+1.40
3
Johan Richardsson
Jämtland Härjedalen
1:03.6260
+1.50
4
Tor Kronholm
Norrbotten
1:04.6340
+2.130
4
Måns Rawald
Jämtland Härjedalen
1:04.6340
+2.130
6
Erik Nederheim
Stockholm
1:04.6350
+2.140
7
Samuel Gustavsson
Norrbotten
1:04.6380
+2.170
8
Leo Kristiansson
Dalarna
1:05.6410
+2.200
9
Melvin Löfgren
Dalarna
1:05.6480
+3.270
9
Oskar Wikander
Medelpad
1:05.6480
+3.270
11
David Wallin
Gästrikland
1:06.6510
+3.300
12
William Rytter
Dalarna
1:06.6520
+4.310
13
Malte Andersson
Dalarna
1:06.6550
+4.340
14
Emil Jönsson
Dalarna
1:06.6570
+4.360
15
Malte Söderlund
Dalarna
1:06.6590
+4.380
16
Joel Byström
Ångermanland
1:07.6610
+4.400
17
Felix Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
1:07.6630
+5.420
18
Gustav Jäderblom
Uppland
1:07.6650
+5.440
18
Anton Modigs
Dalarna
1:07.6650
+5.440
18
Anton Unger
Dalarna
1:07.6650
+5.440
18
Viktor Persson
Västergötland
1:07.6650
+5.440
22
Joel Nilsson
Medelpad
1:07.6670
+5.460
22
Emil Snell
Norrbotten
1:07.6670
+5.460
24
Carl Björk
Västergötland
1:07.6680
+5.470
25
Adam Tengblad
Jämtland Härjedalen
1:07.6690
+5.480
25
Oskar Bergman
Dalarna
1:07.6690
+5.480
27
August Lilja
Medelpad
1:08.6700
+5.490
28
Eddie Gustavsson
Västergötland
1:08.6730
+6.520
29
Rasmus Anttila
Gästrikland
1:08.6750
+6.540
30
Harald Eriksson
Dalarna
1:09.6820
+7.610
30
Alfred Nilsson
Dalarna
1:09.6820
+7.610
32
Vilhelm Lernevik
Småland
1:09.6850
+7.640
32
Axel Björklund
Dalarna
1:09.6850
+7.640
34
Emil Marinus
Östergötland
1:09.6860
+7.650
35
Emil Larsson
Värmland
1:09.6880
+7.670
35
Noah Rådmark
Stockholm
1:09.6880
+7.670
37
Joel Hoflund Martinsson
Småland
1:10.6900
+7.690
38
Ulrik Jonsson
Norrbotten
1:10.6910
+7.700
39
Tore Sandegård
Gästrikland
1:10.6940
+8.730
40
Marcus Edlund
Ångermanland
1:10.6970
+8.760
41
Rasmus Persson
Uppland
1:10.6990
+8.780
41
Wilhelm Kuylenstierna
Göteborg
1:10.6990
+8.780
43
Alvin Rydin Sahlin
Västmanland
1:11.7040
+9.830
44
Max Zetterberg
Hälsingland
1:11.7050
+9.840
45
Edvin Wiberg
Småland
1:11.7080
+9.870
45
Malte Lewandowski
Jämtland Härjedalen
1:11.7080
+9.870
47
Anton Nordgren
Jämtland Härjedalen
1:11.7090
+9.880
48
Seth Nordin
Västerbotten
1:12.7100
+9.890
49
Pål Hassellöf
Göteborg
1:12.7120
+10.910
50
Olle Hamberg
Jämtland Härjedalen
1:12.7160
+10.950
51
Ludvig Åkvist
Västergötland
1:12.7180
+10.970
51
Felix Frykfeldt
Småland
1:12.7180
+10.970
51
Oliver Hedberg
Värmland
1:12.7180
+10.970
54
Gustav Wickman
Västmanland
1:12.7190
+10.980
55
Malte Henden
Västergötland
1:13.7200
+10.990
56
Hugo Ekström
Värmland
1:13.7210
+10.1000
57
Teo Dolk
Ångermanland
1:13.7220
+11.1010
58
Sixten Lindblom
Jämtland Härjedalen
1:13.7250
+11.1040
59
Vilmer Lindgren
Medelpad
1:13.7280
+11.1070
60
Carl Svensson
Stockholm
1:14.7320
+12.1110
61
Gustav Wågesson
Småland
1:14.7330
+12.1120
61
Ragnar Hultdin
Västerbotten
1:14.7330
+12.1120
61
Olle Sjöblom
Jämtland Härjedalen
1:14.7330
+12.1120
61
Max Österberg
Stockholm
1:14.7330
+12.1120
65
Natanael Bokesand
Göteborg
1:14.7340
+12.1130
66
Sebastian Tysell
Södermanland
1:14.7370
+12.1160
67
Max Svensson
Medelpad
1:15.7400
+12.1190
68
Melvin Rydin
Västergötland
1:15.7410
+12.1200
69
Emil Johansen
Gästrikland
1:15.7450
+13.1240
70
Albin Mölleberg
Gästrikland
1:15.7470
+13.1260
70
Alvin Vestman
Jämtland Härjedalen
1:15.7470
+13.1260
72
Alexander Mattsson
Västerbotten
1:15.7480
+13.1270
73
Wilmer Thorén
Ångermanland
1:16.7510
+13.1300
74
Lucas Mårts
Göteborg
1:16.7530
+14.1320
74
Filip Lagerqwist
Småland
1:16.7530
+14.1320
76
Alexander Wärne
Norrbotten
1:16.7560
+14.1350
77
Oscar Lundkvist
Stockholm
1:16.7590
+14.1380
77
William Forslund
Medelpad
1:16.7590
+14.1380
77
Oskar Boström
Jämtland Härjedalen
1:16.7590
+14.1380
80
Hjalmar El-hayek
Södermanland
1:17.7600
+14.1390
81
Lukas Ullberg
Hälsingland
1:17.7630
+15.1420
82
Viktor Blomquist
Norrbotten
1:17.7660
+15.1450
82
Anton Weber
Västergötland
1:17.7660
+15.1450
84
Emil Lundgren
Medelpad
1:17.7680
+15.1470
85
Linus Källman
Ångermanland
1:17.7690
+15.1480
85
Arvid Ingvarsson
Norrbotten
1:17.7690
+15.1480
87
Nils Danneskog
Hälsingland
1:18.7790
+16.1580
87
Hugo Andersson
Norrbotten
1:18.7790
+16.1580
89
Edvin Nilsson
Uppland
1:19.7820
+17.1610
90
Isak Jeppling
Medelpad
1:20.7910
+17.1700
90
Elias Hedén
Gästrikland
1:20.7910
+17.1700
92
Sidor Nordling
Göteborg
1:20.7920
+18.1710
93
Oliver Lindström
Medelpad
1:21.8000
+18.1790
94
Joar Rosvold
Hälsingland
1:21.8090
+19.1880
95
Pontus Nilsson
Östergötland
1:23.8250
+21.2040
96
Gustav Palm
Dalarna
1:23.8280
+21.2070
97
Wilhelm Karmetun
Småland
1:24.8360
+22.2150
98
Emil Aronsson
Blekinge
1:25.8440
+23.2230
99
Wilmer Johansson
Västmanland
1:29.8880
+27.2670
100
Tim Jakobsson
Västmanland
1:32.9180
+30.2970
101
Emil Omnell
Uppland
1:36.9520
+34.3310
102
Walter Nordmark
Västerbotten
1:37.9650
+35.3440
-
Alvin Lestander
Västmanland
23:59:59.8639800
-
Simon Löfholm
Jämtland Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Marcus Modig
Västmanland
23:59:59.8639800