Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup sprint
2020-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Astrid Hermansson
Dalarna
1:53.11210
2
Ester Strand
Göteborg
1:54.11360
+1.50
3
Lova Masapärs
Dalarna
1:56.11580
+3.270
4
Mathea Eriksson
Norrbotten
1:57.11690
+4.380
5
Märta Johansson
Norrbotten
1:59.11830
+6.520
6
Tilde Karlsson
Dalarna
1:59.11840
+6.530
7
Elsa Tänglander
Jämtland Härjedalen
2:00.11940
+7.630
8
Ida Persson
Hälsingland
2:02.12170
+9.860
8
Alma Gyllroth
Ångermanland
2:02.12170
+9.860
10
Signe Zetterberg
Gästrikland
2:02.12180
+9.870
11
Selma Johansson
Norrbotten
2:03.12210
+10.900
12
Juvina Agerfalk
Norrbotten
2:03.12260
+10.950
13
Hanna Lidström
Göteborg
2:03.12270
+10.960
13
Linnea Arnlöf
Ångermanland
2:03.12270
+10.960
15
Juni Rudström
Värmland
2:04.12310
+11.1000
16
Nora Samuelsson
Jämtland Härjedalen
2:04.12340
+11.1030
17
Minna Turesson
Norrbotten
2:04.12360
+11.1050
18
Pauline Bylund
Uppland
2:05.12450
+12.1140
19
Lydia Hägg Eveby
Jämtland Härjedalen
2:05.12490
+12.1180
20
Alva Olsson
Bohuslän Dal
2:06.12510
+13.1200
21
Tuva Landfors
Ångermanland
2:06.12530
+13.1220
22
Alva Widegren
Stockholm
2:06.12540
+13.1230
23
Ellen Lundholm
Norrbotten
2:06.12550
+13.1240
24
My Blomqvist
Norrbotten
2:06.12560
+13.1250
25
Teresia Ytterbom
Medelpad
2:06.12570
+13.1260
25
Klara Edström
Medelpad
2:06.12570
+13.1260
27
Agnes Isaksson
Norrbotten
2:06.12590
+13.1280
28
Selma Partanen
Gästrikland
2:07.12600
+13.1290
28
Alice Broström
Norrbotten
2:07.12600
+13.1290
30
Edit Söderlind
Norrbotten
2:07.12650
+14.1340
30
Meja Burman
Västerbotten
2:07.12650
+14.1340
30
Nea Seiger
Västerbotten
2:07.12650
+14.1340
33
Svea Pettersson
Norrbotten
2:07.12660
+14.1350
33
Clara Thoresson
Uppland
2:07.12660
+14.1350
35
Nilla Grönborg
Medelpad
2:07.12670
+14.1360
36
Edith Carlander
Östergötland
2:08.12720
+15.1410
37
Maja Lax
Småland
2:09.12810
+16.1500
38
Matilda Grahn
Småland
2:09.12820
+16.1510
39
Delia Aidanpää
Norrbotten
2:09.12830
+16.1520
39
Wilma Lindström
Medelpad
2:09.12830
+16.1520
41
Stella Winell
Uppland
2:09.12860
+16.1550
42
Viola Gustafsson
Östergötland
2:09.12880
+16.1570
43
Frida Bergkvist
Medelpad
2:10.12940
+17.1630
44
HOLMBERG Johanna
Västmanland
2:10.12980
+17.1670
45
Elsa Martinsson
Västmanland
2:11.13010
+18.1700
46
Hedvig Ulander
Ångermanland
2:11.13030
+18.1720
47
Elin Axelsson
Göteborg
2:11.13070
+18.1760
48
Ida Zeffer
Stockholm
2:11.13080
+18.1770
49
Märta Wernersson
Småland
2:12.13190
+19.1880
50
Elin Nisén
Dalarna
2:13.13250
+20.1940
51
Vilma Majbäck
Norrbotten
2:14.13320
+21.2010
52
Elsa Karlsson
Västergötland
2:14.13360
+21.2050
53
Anine Karlsson
Dalarna
2:14.13390
+21.2080
54
Saga Westerlund
Uppland
2:15.13430
+22.2120
55
Ottilia Alvarsson
Stockholm
2:15.13450
+22.2140
55
Katja Malm
Västerbotten
2:15.13450
+22.2140
57
Saga Lingman
Norrbotten
2:16.13520
+23.2210
58
Alva Strand
Medelpad
2:17.13620
+24.2310
58
Ester Törngren
Norrbotten
2:17.13620
+24.2310
60
Ellen Virding Mattsson
Norrbotten
2:17.13670
+24.2360
61
Olivia Jonsson
Norrbotten
2:18.13770
+25.2460
61
Anna Jonsson
Jämtland Härjedalen
2:18.13770
+25.2460
63
Silje Abrahamsen
Värmland
2:19.13820
+26.2510
64
Kajsa Eklund
Medelpad
2:21.14030
+28.2720
65
Hilma Bylund null
Hälsingland
2:21.14050
+28.2740
66
Nora Pouliot
Norrbotten
2:21.14060
+28.2750
67
Hilda Bergqvist
Ångermanland
2:21.14070
+28.2760
68
Elin Quick
Västergötland
2:21.14080
+28.2770
69
Alma Linder
Norrbotten
2:21.14090
+28.2780
70
Tilda Persson
Värmland
2:23.14200
+29.2890
71
Alva Johansson
Västergötland
2:24.14360
+31.3050
71
Moa Robertsson
Ångermanland
2:24.14360
+31.3050
73
Amanda Karunarathna
Medelpad
2:25.14480
+32.3170
74
Mina Jakobsson
Västerbotten
2:26.14570
+33.3260
75
Elsa Hedin
Värmland
2:27.14600
+33.3290
76
Lina Lindström
Ångermanland
2:28.14710
+35.3400
77
Tilde Johnson
Jämtland Härjedalen
2:28.14720
+35.3410
78
Julia Andersson
Norrbotten
2:28.14730
+35.3420
79
Klara Olofsson
Ångermanland
2:29.14870
+36.3560
80
Ellen Nordberg Fränckel
Ångermanland
2:29.14890
+36.3580
81
Lina Biberg
Medelpad
2:32.15160
+39.3850
82
Moa Däldehög
Hälsingland
2:34.15340
+41.4030
83
Noelia Frank
Medelpad
2:36.15530
+43.4220
84
Tova Kihlberg
Östergötland
2:41.16030
+48.4720
85
Sofia Hjeltström
Medelpad
2:47.16620
+54.5310
D 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emmy Johansson
Norrbotten
1:51.11030
2
Hilde Oscarsson
Jämtland Härjedalen
1:52.11180
+1.50
3
Anna Johansson
Västerbotten
1:53.11200
+1.70
4
Minna Mikaelsson
Ångermanland
1:53.11230
+2.100
4
Maja Pålsson
Jämtland Härjedalen
1:53.11230
+2.100
6
Moa Lindgren
Västerbotten
1:53.11270
+2.140
7
Emma Forsgren
Ångermanland
1:55.11440
+4.310
8
Maja Lundholm
Västerbotten
1:55.11450
+4.320
9
Enya Daabach
Jämtland Härjedalen
1:55.11470
+4.340
10
SOL Svensson
Västergötland
1:57.11600
+5.470
11
Nea Malm
Västerbotten
1:57.11670
+6.540
12
Johanna Hägg
Östergötland
1:57.11680
+6.550
13
Linnea Hermansson
Dalarna
1:59.11840
+8.710
14
Maya Rennermalm
Dalarna
1:59.11890
+8.760
15
Kajsa Ekenberg
Göteborg
2:00.11970
+9.840
16
Tuva Furunäs
Dalarna
2:00.11980
+9.850
16
Ida Swärd
Västergötland
2:00.11980
+9.850
18
Elin Gezelius
Dalarna
2:01.12000
+9.870
19
Julia Noren
Jämtland Härjedalen
2:01.12010
+9.880
20
Saga Hampusson
Västerbotten
2:01.12030
+10.900
21
Agnes Josefsson
Stockholm
2:01.12040
+10.910
22
Ida Hammarberg
Göteborg
2:01.12050
+10.920
23
Agnes Millén
Dalarna
2:01.12070
+10.940
24
Klara Pettersson
Bohuslän Dal
2:02.12100
+10.970
25
Elsa Moqvist
Göteborg
2:02.12120
+10.990
25
Agnes Niemi
Norrbotten
2:02.12120
+10.990
27
Ester Selander
Västergötland
2:02.12160
+11.1030
28
Kajsa Limby
Dalarna
2:02.12180
+11.1050
29
Nora Nordlund
Dalarna
2:02.12190
+11.1060
30
Frida Persson Kjellgren
Jämtland Härjedalen
2:03.12200
+11.1070
31
Hanna Jonsson
Gästrikland
2:03.12220
+11.1090
32
Maja Hörnström
Värmland
2:03.12250
+12.1120
33
Elsa Henriksson
Västerbotten
2:03.12260
+12.1130
34
Amanda Frid
Värmland
2:04.12320
+12.1190
34
Ellen Berg
Värmland
2:04.12320
+12.1190
34
Ellen Rydhult
Jämtland Härjedalen
2:04.12320
+12.1190
37
Hannah Hedström
Värmland
2:04.12350
+13.1220
38
Stina Olsson Wallin
Medelpad
2:04.12360
+13.1230
39
Ella Jansson
Västergötland
2:04.12380
+13.1250
40
Nellie Sjöberg
Medelpad
2:05.12430
+14.1300
41
Thea Lundqvist
Västerbotten
2:06.12520
+14.1390
41
Wilma Olofsson
Dalarna
2:06.12520
+14.1390
43
Emma Enerud
Hälsingland
2:06.12530
+15.1400
44
Emilina Bång
Jämtland Härjedalen
2:06.12550
+15.1420
45
Philippa Eriksson
Värmland
2:07.12600
+15.1470
45
Vilma Högman
Västergötland
2:07.12600
+15.1470
47
Selma Rudlund
Ångermanland
2:07.12610
+15.1480
48
Tyra Larsson
Västerbotten
2:07.12660
+16.1530
49
Felicia Ståhlberg
Gästrikland
2:08.12710
+16.1580
50
Hanna Bengtsson
Östergötland
2:08.12730
+17.1600
50
Ebba Vestrin
Hälsingland
2:08.12730
+17.1600
52
Elma Rudklint
Göteborg
2:08.12770
+17.1640
53
Tuva Karlén
Småland
2:09.12810
+17.1680
54
Julia Jonsson
Medelpad
2:09.12820
+17.1690
54
Rebecka Winroth
Västerbotten
2:09.12820
+17.1690
56
Klara Johansson
Norrbotten
2:09.12870
+18.1740
56
Ayla Boberg
Dalarna
2:09.12870
+18.1740
58
Märta Hübenette
Ångermanland
2:09.12880
+18.1750
59
Sandra Forsman
Gästrikland
2:10.12930
+19.1800
60
Wilda Lundqvist
Stockholm
2:10.12950
+19.1820
61
Stina Widholm
Västergötland
2:10.12970
+19.1840
61
Elin Lönnqvist
Södermanland
2:10.12970
+19.1840
63
Irma Lind
Stockholm
2:11.13040
+20.1910
64
Klara Nygård
Jämtland Härjedalen
2:11.13070
+20.1940
65
Tilda Eriksson
Värmland
2:11.13090
+20.1960
66
Alva Bengtsson
Västergötland
2:12.13100
+20.1970
66
Frida Karlsson
Jämtland Härjedalen
2:12.13100
+20.1970
68
Greta Hedman
Jämtland Härjedalen
2:12.13140
+21.2010
69
Penny Spets
Ångermanland
2:12.13190
+21.2060
70
Elsa Norberg
Hälsingland
2:13.13230
+22.2100
71
Isabelle Johnselius
Norrbotten
2:13.13260
+22.2130
72
Inez Häggrot
Norrbotten
2:13.13270
+22.2140
73
Nova Bergstrand Ståhl
Jämtland Härjedalen
2:13.13290
+22.2160
73
Angelica Dahlgren
Dalarna
2:13.13290
+22.2160
75
Josefin Persson
Norrbotten
2:14.13330
+23.2200
76
Ida Johansson
Dalarna
2:14.13340
+23.2210
77
Viktoria Leandersson
Dalarna
2:14.13360
+23.2230
78
Beata Åkerström
Västergötland
2:15.13440
+24.2310
79
Moa Söderqvist
Uppland
2:16.13520
+24.2390
80
Ebba Johansson
Västergötland
2:16.13580
+25.2450
81
Tilde Strid
Göteborg
2:18.13700
+26.2570
82
Frida Tynell
Dalarna
2:18.13730
+27.2600
83
Emilia Westermark
Ångermanland
2:18.13740
+27.2610
84
Tilde Gyllbäck
Stockholm
2:18.13760
+27.2630
85
Hanna Johansen
Gästrikland
2:18.13770
+27.2640
86
Astrid Öhrn
Medelpad
2:19.13850
+28.2720
87
Embla Näsbom
Västmanland
2:20.13920
+28.2790
88
Amanda Kjellgren
Värmland
2:21.14030
+30.2900
89
Alice Mohr
Västergötland
2:21.14080
+30.2950
90
Hanna Bäcklund
Blekinge
2:27.14620
+35.3490
91
Ida Moström Ahlberg
Ångermanland
2:27.14640
+36.3510
92
Ellen Thermaenius
Stockholm
2:28.14700
+36.3570
93
Nora Nordqvist
Ångermanland
2:28.14720
+36.3590
94
Nova Stattin
Ångermanland
2:28.14750
+37.3620
95
Vilma Aktner
Östergötland
2:28.14780
+37.3650
96
Alma Horneij Sohlin
Ångermanland
2:29.14840
+38.3710
97
Siri Ramström
Västmanland
2:31.15090
+40.3960
98
Klara Bodén
Jämtland Härjedalen
2:35.15470
+44.4340
99
Elina Brantvall
Skåne
2:35.15490
+44.4360
100
Alina Kruglowa
Östergötland
2:41.16040
+50.4910
101
Elin Saleskog
Blekinge
2:44.16370
+53.5240
102
Linnéa Bertilsson
Västergötland
2:46.16560
+55.5430
103
Ellen Westerlund
Ångermanland
2:48.16780
+57.5650
H 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frans Persson
Västerbotten
1:46.10550
2
Tage Börjesson
Östergötland
1:50.10980
+4.330
3
Vilgot Kuokkanen
Norrbotten
1:51.11030
+4.380
4
Ludvig Eggöy Markhester
Stockholm
1:51.11050
+5.400
5
Martin Nilsson
Ångermanland
1:52.11100
+5.450
6
Noa Rindeskog
Ångermanland
1:52.11110
+5.460
7
Pelle Anger
Dalarna
1:53.11220
+6.570
8
Frans Lundberg
Västerbotten
1:53.11250
+7.600
9
Oskar Olsson
Västergötland
1:53.11270
+7.620
10
Olle Sehlstedt
Västerbotten
1:54.11370
+8.720
11
David Lindgren
Västerbotten
1:54.11390
+8.740
12
Arvid Nordin
Västerbotten
1:55.11460
+9.810
Logga in för att slippa de här annonserna
13
Oskar Söder
Dalarna
1:55.11470
+9.820
14
Petter Karlsson
Värmland
1:56.11560
+10.910
15
Arvid Trofast
Östergötland
1:56.11590
+10.940
16
Olle Rune
Stockholm
1:57.11670
+11.1020
17
Erik Danielsson
Dalarna
1:57.11690
+11.1040
18
Leon Kvistegård
Gästrikland
1:58.11730
+11.1080
19
Olle Gedda
Göteborg
1:58.11780
+12.1130
20
Isak Lind
Medelpad
1:59.11820
+12.1170
21
Gustav Gränborn
Hälsingland
1:59.11830
+12.1180
22
Kalle Grahn-Birve
Medelpad
1:59.11840
+12.1190
23
Vegard Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
1:59.11870
+13.1220
24
Rasmus Lövgren
Östergötland
2:00.11930
+13.1280
25
Alex Andersson
Medelpad
2:00.11950
+14.1300
26
Erik Gustavsson
Ångermanland
2:00.11960
+14.1310
27
Leo Reinholdsson
Västergötland
2:00.11970
+14.1320
28
Anton Persson
Bohuslän Dal
2:01.12040
+14.1390
29
Isac Berglund
Västergötland
2:01.12070
+15.1420
30
Miron Weber
Östergötland
2:01.12090
+15.1440
31
Samuel Gustavsson
Västmanland
2:02.12170
+16.1520
32
Ville Norlin
Dalarna
2:02.12190
+16.1540
33
Viktor Östberg
Dalarna
2:03.12270
+17.1620
34
Elias Jeleby
Uppland
2:04.12310
+17.1660
35
Erik Borg
Hälsingland
2:04.12330
+17.1680
35
Erik Wiklund
Stockholm
2:04.12330
+17.1680
37
Manne Bernhardsson
Jämtland Härjedalen
2:04.12360
+18.1710
38
Isak Hertz
Småland
2:04.12390
+18.1740
39
Atle Blomquist
Jämtland Härjedalen
2:05.12400
+18.1750
40
Einar Olsson
Norrbotten
2:05.12440
+18.1790
41
Vile Noaksson
Jämtland Härjedalen
2:05.12450
+19.1800
42
Erik Nordin
Medelpad
2:06.12500
+19.1850
43
Jonatan Walther
Medelpad
2:06.12520
+19.1870
43
Ebbe Göransson
Jämtland Härjedalen
2:06.12520
+19.1870
45
Erik Pihl
Västergötland
2:06.12530
+19.1880
45
Vilgot Lundin
Medelpad
2:06.12530
+19.1880
47
Hampus Hult
Dalarna
2:06.12560
+20.1910
48
Nils-markus Marakatt
Norrbotten
2:06.12570
+20.1920
49
Eric Stigers
Dalarna
2:07.12610
+20.1960
50
Frode Montelius Risberg
Dalarna
2:07.12630
+20.1980
51
Elias Wetterskog
Dalarna
2:07.12670
+21.2020
52
Björn Bromée
Jämtland Härjedalen
2:09.12800
+22.2150
53
Axel Samuelsson
Västerbotten
2:09.12820
+22.2170
54
Lucas Tommila
Hälsingland
2:09.12880
+23.2230
55
Oscar Gärdt
Värmland
2:10.12900
+23.2250
55
Ludwig Norén
Västergötland
2:10.12900
+23.2250
55
Joel Lindqvist
Medelpad
2:10.12900
+23.2250
55
Martin Engström
Norrbotten
2:10.12900
+23.2250
59
Isak Oscarsson
Jämtland Härjedalen
2:11.13040
+24.2390
60
Edvin Skytt
Dalarna
2:11.13090
+25.2440
60
Jakob Falkeström
Västmanland
2:11.13090
+25.2440
62
Hugo Enhörning
Stockholm
2:12.13160
+26.2510
63
Tim Persson
Gästrikland
2:13.13250
+27.2600
64
Harald Strömblad
Stockholm
2:14.13310
+27.2660
65
Melker Rentzhog
Jämtland Härjedalen
2:14.13330
+27.2680
66
Martin Larsson
Norrbotten
2:14.13360
+28.2710
67
Tuve Johnson
Jämtland Härjedalen
2:14.13380
+28.2730
68
Lucas Lingblom
Västmanland
2:15.13400
+28.2750
69
Alfred Claesson
Småland
2:15.13440
+28.2790
69
Alvin Nordensson
Medelpad
2:15.13440
+28.2790
71
Albert Östlund
Medelpad
2:16.13520
+29.2870
72
Dennis Vilhelmsson
Västerbotten
2:16.13530
+29.2880
72
Filip Falkeström
Västmanland
2:16.13530
+29.2880
74
Egon Kvibacke
Norrbotten
2:16.13560
+30.2910
75
Henning Lindqvist
Uppland
2:17.13630
+30.2980
76
Eskil Branzell
Östergötland
2:17.13680
+31.3030
77
Melker Svensson
Småland
2:19.13820
+32.3170
78
Kalle Helgesson
Jämtland Härjedalen
2:19.13830
+32.3180
79
Einar Ljungdahl
Medelpad
2:19.13840
+32.3190
80
Viktor Johansson
Skåne
2:19.13860
+33.3210
81
Nils Wallberg
Ångermanland
2:21.14000
+34.3350
82
Anton Hedmark
Stockholm
2:21.14010
+34.3360
83
Vidar Lans
Hälsingland
2:21.14080
+35.3430
84
Lowe Engström
Uppland
2:22.14100
+35.3450
85
Lars Persson
Hälsingland
2:22.14110
+35.3460
86
Arvid Eriksson
Jämtland Härjedalen
2:22.14160
+36.3510
87
Folke Röös
Uppland
2:22.14170
+36.3520
88
Elias Enström Isaksson
Norrbotten
2:22.14190
+36.3540
89
Albin Persson
Stockholm
2:26.14500
+39.3850
90
Erik Persson
Västmanland
2:26.14560
+40.3910
90
Pontus Nilsson
Bohuslän Dal
2:26.14560
+40.3910
92
Oskar Egerstedt
Västmanland
2:27.14680
+41.4030
93
Arvid Eriksson
Blekinge
2:29.14880
+43.4230
94
Jordan Blomqvist
Medelpad
2:32.15110
+45.4460
95
Alfred Olsson
Skåne
2:36.15500
+49.4850
96
Olof Wingren
Skåne
3:01.18090
+1:15.7440
-
David Kettunen
Västerbotten
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Nederheim
Stockholm
1:37.9630
2
Eddie Pettersson
Dalarna
1:39.9860
+2.130
3
Eddie Gustavsson
Västergötland
1:43.10270
+6.540
4
Ulrik Jonsson
Norrbotten
1:43.10290
+6.560
5
William Rytter
Dalarna
1:44.10310
+6.580
6
Malte Henden
Västergötland
1:44.10350
+7.620
7
Leo Kristiansson
Dalarna
1:45.10430
+8.700
8
Nils Danneskog
Hälsingland
1:45.10450
+8.720
9
Måns Rawald
Jämtland Härjedalen
1:45.10470
+8.740
10
David Wallin
Gästrikland
1:47.10610
+9.880
11
Joel Nilsson
Medelpad
1:47.10620
+9.890
12
Harald Eriksson
Dalarna
1:47.10680
+10.950
13
Melvin Löfgren
Dalarna
1:48.10710
+10.980
14
Samuel Gustavsson
Norrbotten
1:48.10750
+11.1020
15
Albin Larsson
Värmland
1:48.10780
+11.1050
16
Joel Hoflund Martinsson
Småland
1:49.10830
+12.1100
17
Malte Andersson
Dalarna
1:49.10860
+12.1130
18
Johan Richardsson
Jämtland Härjedalen
1:50.10910
+12.1180
19
Anton Unger
Dalarna
1:50.10950
+13.1220
20
Viktor Persson
Västergötland
1:51.11040
+14.1310
21
Sixten Lindblom
Jämtland Härjedalen
1:51.11050
+14.1320
21
Simon Löfholm
Jämtland Härjedalen
1:51.11050
+14.1320
23
Gustav Jäderblom
Uppland
1:51.11070
+14.1340
23
Felix Sjölund Myhr
Jämtland Härjedalen
1:51.11070
+14.1340
25
Oliver Hedberg
Värmland
1:51.11080
+14.1350
26
Anton Modigs
Dalarna
1:52.11150
+15.1420
26
Tor Kronholm
Norrbotten
1:52.11150
+15.1420
28
Vilhelm Lernevik
Småland
1:52.11170
+15.1440
29
Malte Söderlund
Dalarna
1:53.11200
+15.1470
30
Rasmus Anttila
Gästrikland
1:53.11210
+15.1480
31
Alvin Rydin Sahlin
Västmanland
1:53.11220
+15.1490
32
Anton Nordgren
Jämtland Härjedalen
1:53.11230
+16.1500
32
Emil Snell
Norrbotten
1:53.11230
+16.1500
34
Axel Björklund
Dalarna
1:53.11240
+16.1510
35
Carl Björk
Västergötland
1:53.11260
+16.1530
36
Alvin Vestman
Jämtland Härjedalen
1:53.11280
+16.1550
37
Oskar Wikander
Medelpad
1:54.11300
+16.1570
38
Malte Lewandowski
Jämtland Härjedalen
1:54.11310
+16.1580
39
Alexander Wärne
Norrbotten
1:54.11340
+17.1610
39
Anton Weber
Västergötland
1:54.11340
+17.1610
41
Wilhelm Kuylenstierna
Göteborg
1:55.11430
+18.1700
42
William Forslund
Medelpad
1:55.11470
+18.1740
43
Arvid Ingvarsson
Norrbotten
1:55.11480
+18.1750
44
Oskar Boström
Jämtland Härjedalen
1:55.11490
+18.1760
45
Seth Nordin
Västerbotten
1:56.11510
+18.1780
46
Joel Byström
Ångermanland
1:56.11570
+19.1840
46
Felix Frykfeldt
Småland
1:56.11570
+19.1840
48
Olle Hamberg
Jämtland Härjedalen
1:57.11660
+20.1930
49
Ludvig Åkvist
Västergötland
1:57.11670
+20.1940
49
August Lilja
Medelpad
1:57.11670
+20.1940
49
Noah Rådmark
Stockholm
1:57.11670
+20.1940
52
Tore Sandegård
Gästrikland
1:58.11740
+21.2010
53
Hugo Ekström
Värmland
1:59.11810
+21.2080
54
Emil Marinus
Östergötland
1:59.11830
+22.2100
55
Oskar Bergman
Dalarna
1:59.11840
+22.2110
56
Alfred Nilsson
Dalarna
1:59.11890
+22.2160
57
Teo Dolk
Ångermanland
2:00.11920
+22.2190
58
Emil Jönsson
Dalarna
2:00.11940
+23.2210
59
Rasmus Persson
Uppland
2:01.12030
+24.2300
60
Linus Källman
Ångermanland
2:02.12110
+24.2380
61
Lucas Mårts
Göteborg
2:02.12130
+25.2400
61
Carl Svensson
Stockholm
2:02.12130
+25.2400
63
Melvin Rydin
Västergötland
2:02.12180
+25.2450
64
Pontus Nilsson
Östergötland
2:03.12210
+25.2480
65
Hugo Andersson
Norrbotten
2:03.12240
+26.2510
66
Hjalmar El-hayek
Södermanland
2:03.12260
+26.2530
67
Marcus Edlund
Ångermanland
2:04.12300
+26.2570
67
Emil Johansen
Gästrikland
2:04.12300
+26.2570
69
Sebastian Tysell
Södermanland
2:04.12310
+26.2580
70
Emil Larsson
Värmland
2:04.12320
+26.2590
71
Gustav Palm
Dalarna
2:04.12330
+27.2600
72
Adam Tengblad
Jämtland Härjedalen
2:04.12360
+27.2630
73
Walter Nordmark
Västerbotten
2:04.12380
+27.2650
74
Wilmer Thorén
Ångermanland
2:04.12390
+27.2660
75
Ragnar Hultdin
Västerbotten
2:05.12420
+27.2690
76
Oliver Lindström
Medelpad
2:05.12440
+28.2710
77
Max Zetterberg
Hälsingland
2:05.12480
+28.2750
78
Elias Hedén
Gästrikland
2:06.12540
+29.2810
78
Edvin Nilsson
Uppland
2:06.12540
+29.2810
80
Max Svensson
Medelpad
2:06.12560
+29.2830
81
Gustav Wickman
Västmanland
2:06.12590
+29.2860
82
Albin Mölleberg
Gästrikland
2:07.12660
+30.2930
83
Edvin Wiberg
Småland
2:07.12670
+30.2940
83
Lukas Ullberg
Hälsingland
2:07.12670
+30.2940
85
Sidor Nordling
Göteborg
2:07.12680
+30.2950
86
Emil Lundgren
Medelpad
2:07.12690
+30.2960
87
Gustav Wågesson
Småland
2:08.12730
+31.3000
88
Joar Rosvold
Hälsingland
2:08.12790
+31.3060
89
Max Österberg
Stockholm
2:09.12810
+31.3080
90
Vilmer Lindgren
Medelpad
2:09.12860
+32.3130
91
Olle Sjöblom
Jämtland Härjedalen
2:09.12870
+32.3140
92
Pål Hassellöf
Göteborg
2:10.12960
+33.3230
93
Oscar Lundkvist
Stockholm
2:11.13050
+34.3320
94
Filip Lagerqwist
Småland
2:11.13080
+34.3350
95
Viktor Blomquist
Norrbotten
2:11.13090
+34.3360
96
Wilhelm Karmetun
Småland
2:12.13150
+35.3420
97
Natanael Bokesand
Göteborg
2:15.13400
+37.3670
98
Alexander Mattsson
Västerbotten
2:16.13550
+39.3820
99
Emil Aronsson
Blekinge
2:18.13760
+41.4030
100
Emil Omnell
Uppland
2:19.13840
+42.4110
101
Isak Jeppling
Medelpad
2:22.14110
+44.4380
102
Tim Jakobsson
Västmanland
2:24.14330
+47.4600
103
Wilmer Johansson
Västmanland
2:26.14550
+49.4820
-
Alvin Lestander
Västmanland
23:59:59.8639800
-
Marcus Modig
Västmanland
23:59:59.8639800