Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Volkswagen ungdomscup distans
2020-03-06
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frans Persson
Västerbotten
9:03.54200
2
Tage Börjesson
Östergötland
9:11.55050
+8.750
3
Oskar Olsson
Västergötland
9:11.55070
+8.770
4
Martin Nilsson
Ångermanland
9:22.56150
+19.1850
5
Olle Sehlstedt
Västerbotten
9:24.56390
+21.2090
6
Ludvig Eggöy Markhester
Stockholm
9:25.56460
+22.2160
7
Frans Lundberg
Västerbotten
9:29.56880
+26.2580
8
Arvid Trofast
Östergötland
9:31.57030
+28.2730
9
Erik Danielsson
Dalarna
9:32.57150
+29.2850
10
Vegard Nordbrandt
Jämtland Härjedalen
9:33.57260
+30.2960
11
Arvid Nordin
Västerbotten
9:36.57540
+33.3240
12
Pelle Anger
Dalarna
9:39.57850
+36.3550
13
David Lindgren
Västerbotten
9:41.58080
+38.3780
14
Vilgot Kuokkanen
Norrbotten
9:43.58260
+40.3960
15
Noa Rindeskog
Ångermanland
9:46.58530
+43.4230
16
Martin Engström
Norrbotten
9:46.58590
+43.4290
17
Olle Rune
Stockholm
9:51.59070
+48.4770
18
Leon Kvistegård
Gästrikland
9:51.59080
+48.4780
19
Rasmus Lövgren
Östergötland
9:52.59170
+49.4870
20
Olle Gedda
Göteborg
9:53.59280
+50.4980
21
Manne Bernhardsson
Jämtland Härjedalen
9:55.59440
+52.5140
22
Oskar Söder
Dalarna
9:55.59450
+52.5150
23
Erik Gustavsson
Ångermanland
9:59.59800
+56.5500
24
Leo Reinholdsson
Västergötland
10:02.60170
+59.5870
25
Petter Karlsson
Värmland
10:04.60300
+1:01.6000
26
Atle Blomquist
Jämtland Härjedalen
10:05.60420
+1:02.6120
27
Kalle Grahn-Birve
Medelpad
10:05.60490
+1:02.6190
28
Viktor Östberg
Dalarna
10:06.60580
+1:03.6280
29
Gustav Gränborn
Hälsingland
10:07.60610
+1:04.6310
30
Anton Persson
Bohuslän Dal
10:09.60870
+1:06.6570
31
Isak Lind
Medelpad
10:10.60930
+1:07.6630
32
Lucas Tommila
Hälsingland
10:11.61030
+1:08.6730
33
Isac Berglund
Västergötland
10:12.61110
+1:09.6810
34
Vile Noaksson
Jämtland Härjedalen
10:13.61290
+1:10.6990
35
Erik Borg
Hälsingland
10:14.61310
+1:11.7010
36
Jonatan Walther
Medelpad
10:15.61440
+1:12.7140
37
Erik Wiklund
Stockholm
10:15.61470
+1:12.7170
38
Frode Montelius Risberg
Dalarna
10:16.61590
+1:13.7290
39
Eric Stigers
Dalarna
10:19.61820
+1:16.7520
40
Ebbe Göransson
Jämtland Härjedalen
10:22.62100
+1:19.7800
41
Nils-markus Marakatt
Norrbotten
10:22.62180
+1:19.7880
42
Axel Samuelsson
Västerbotten
10:23.62230
+1:20.7930
43
Elias Jeleby
Uppland
10:28.62700
+1:25.8400
44
Vilgot Lundin
Medelpad
10:28.62710
+1:25.8410
45
Björn Bromée
Jämtland Härjedalen
10:28.62750
+1:25.8450
46
Ludwig Norén
Västergötland
10:33.63220
+1:30.8920
47
Hugo Enhörning
Stockholm
10:34.63350
+1:31.9050
48
Einar Olsson
Norrbotten
10:34.63390
+1:31.9090
49
Tuve Johnson
Jämtland Härjedalen
10:36.63510
+1:33.9210
50
Alex Andersson
Medelpad
10:39.63810
+1:36.9510
51
Erik Pihl
Västergötland
10:39.63840
+1:36.9540
52
Edvin Skytt
Dalarna
10:40.63910
+1:37.9610
53
Isak Hertz
Småland
10:40.63970
+1:37.9670
54
Elias Wetterskog
Dalarna
10:43.64280
+1:40.9980
55
Samuel Gustavsson
Västmanland
10:43.64290
+1:40.9990
56
Oscar Gärdt
Värmland
10:45.64410
+1:42.10110
57
Miron Weber
Östergötland
10:48.64730
+1:45.10430
58
Isak Oscarsson
Jämtland Härjedalen
10:51.65000
+1:48.10700
59
Erik Nordin
Medelpad
10:52.65160
+1:49.10860
60
Kalle Helgesson
Jämtland Härjedalen
10:56.65570
+1:53.11270
61
Hampus Hult
Dalarna
10:58.65730
+1:55.11430
62
David Kettunen
Västerbotten
11:03.66250
+2:00.11950
63
Dennis Vilhelmsson
Västerbotten
11:06.66500
+2:03.12200
64
Tim Persson
Gästrikland
11:06.66520
+2:03.12220
65
Einar Ljungdahl
Medelpad
11:06.66550
+2:03.12250
66
Henning Lindqvist
Uppland
11:06.66590
+2:03.12290
67
Melker Rentzhog
Jämtland Härjedalen
11:08.66740
+2:05.12440
68
Alfred Claesson
Småland
11:10.66970
+2:07.12670
69
Egon Kvibacke
Norrbotten
11:11.67010
+2:08.12710
70
Albin Persson
Stockholm
11:15.67480
+2:12.13180
71
Ville Norlin
Dalarna
11:22.68110
+2:19.13810
72
Harald Strömblad
Stockholm
11:22.68120
+2:19.13820
73
Albert Östlund
Medelpad
11:22.68170
+2:19.13870
74
Martin Larsson
Norrbotten
11:25.68440
+2:22.14140
75
Viktor Johansson
Skåne
11:25.68450
+2:22.14150
76
Eskil Branzell
Östergötland
11:25.68460
+2:22.14160
77
Anton Hedmark
Stockholm
11:28.68730
+2:25.14430
78
Lowe Engström
Uppland
11:29.68830
+2:26.14530
79
Elias Enström Isaksson
Norrbotten
11:30.68920
+2:27.14620
80
Nils Wallberg
Ångermanland
11:33.69280
+2:30.14980
81
Melker Svensson
Småland
11:36.69550
+2:33.15250
82
Arvid Eriksson
Jämtland Härjedalen
11:36.69560
+2:33.15260
83
Pontus Nilsson
Bohuslän Dal
11:40.69980
+2:37.15680
84
Lars Persson
Hälsingland
11:46.70590
+2:43.16290
85
Joel Lindqvist
Medelpad
11:47.70670
+2:44.16370
86
Lucas Lingblom
Västmanland
11:54.71360
+2:51.17060
87
Folke Röös
Uppland
11:55.71440
+2:52.17140
88
Jakob Falkeström
Västmanland
11:59.71830
+2:56.17530
89
Alvin Nordensson
Medelpad
12:07.72660
+3:04.18360
90
Filip Falkeström
Västmanland
12:21.74090
+3:18.19790
91
Alfred Olsson
Skåne
12:34.75350
+3:31.21050
92
Jordan Blomqvist
Medelpad
12:44.76340
+3:41.22040
93
Erik Persson
Västmanland
12:53.77230
+3:50.22930
94
Arvid Eriksson
Blekinge
13:00.77980
+3:57.23680
95
Oskar Egerstedt
Västmanland
13:01.78060
+3:58.23760
96
Olof Wingren
Skåne
16:18.97780
+7:15.43480
-
Vidar Lans
Hälsingland
23:59:59.8639800