Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM 2020 Distans
2020-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 16
7.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Bosse Lövgren
Falu IK
20:07.120600
2
Elias Danielsson
Högbo GIF
20:07.120670
+0
3
Arvid Törnblom
IFK Umeå
20:44.124380
+37.3680
4
Anton Grahn
IF Hallby SOK
21:00.125910
+53.5210
5
Hugo Ström
Dala-Järna IK
21:00.125940
+53.5240
6
Viktor Norberg
Falu IK
21:01.126080
+54.5380
7
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
21:05.126460
+58.5760
8
Hjalmar Oskarsson
Ås IF
21:39.129810
+1:32.9110
9
Melker Åkerström
IFK Skövde SK
21:41.130040
+1:34.9340
10
Gabriel Norder
IF Rigor
21:41.130060
+1:34.9360
11
Carl Gustafsson
Vårby IK
21:45.130410
+1:38.9710
12
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
21:45.130450
+1:38.9750
13
Alfons Wedin
Garphyttans IF
21:47.130680
+1:40.9980
14
Arvid Norberg
Hudiksvalls IF
21:50.130990
+1:43.10290
15
Axel Mäkinen
Högbo GIF
21:51.131050
+1:44.10350
16
Edvin Schön
Storvreta IK
21:56.131550
+1:49.10850
17
Joel Nilsson
IFK Umeå
22:10.132900
+2:03.12200
18
Elof Karlsson
IFK Umeå
22:11.133010
+2:04.12310
19
Simon Claesson
Ulricehamns IF
22:11.133030
+2:04.12330
20
Axel Palm
Falu IK
22:16.133500
+2:09.12800
21
Nils Olsson
Göteborgs SK
22:16.133570
+2:09.12870
22
Isak Andersson Lind
IFK Umeå
22:18.133710
+2:11.13010
23
Marcus Nilsson
Hägglunds Ski Team SK
22:23.134260
+2:16.13560
24
Melker Hendén
Ulricehamns IF
22:26.134520
+2:19.13820
25
Emil Porret
Matfors SK
22:28.134740
+2:21.14040
26
Rikard Sjödin
Matfors SK
22:35.135410
+2:28.14710
27
Erik Franzén
Duveds IF
22:36.135500
+2:29.14800
28
Eskil Peterson
Borås GIF
22:45.136460
+2:38.15760
29
Edvin Högman
Ulricehamns IF
22:46.136590
+2:39.15890
30
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
22:50.136950
+2:43.16250
31
Elias Jannok
Gällivare SK
22:51.137000
+2:44.16300
32
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
22:52.137150
+2:45.16450
33
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
23:04.138310
+2:57.17610
34
Axel Gunneriusson
Östersunds SK
23:08.138740
+3:01.18040
35
Axel Broms
FK Friskus Varberg
23:09.138830
+3:02.18130
36
Esbjörn Montelius
Falu IK
23:09.138840
+3:02.18140
37
Leo Karlöf
Täby IS SK
23:12.139110
+3:05.18410
38
Filip Berglund
Ulricehamns IF
23:12.139190
+3:05.18490
39
Martin Lundholm
Luleå Gjutarens IF
23:15.139480
+3:08.18780
40
Pelle Boberg
Duveds IF
23:16.139540
+3:09.18840
41
Linus Grundström
Täfteå IK
23:17.139680
+3:10.18980
42
Jonathan Hedberg
Sunne SLF
23:22.140130
+3:15.19430
43
Sebastian Svahn
IFK Mora SK
23:24.140330
+3:17.19630
44
Karl Kylborn
Almby IK
23:25.140410
+3:18.19710
45
Axel Sandberg
OK Landehof
23:27.140690
+3:20.19990
46
Hampus Widebo
IFK Umeå
23:28.140770
+3:21.20070
47
Ludvig Millestu
Utrikes SK
23:40.141930
+3:33.21230
48
Valter Ljungdahl
Matfors SK
23:45.142400
+3:38.21700
49
Gustav Berggren
Skellefteå SK
23:51.143060
+3:44.22360
50
Edwin Nordmark
Täfteå IK
23:56.143590
+3:49.22890
51
Leo Eriksson
Östersunds SK
23:57.143680
+3:50.22980
52
Linus Antonsen
Sävast Ski Team IF
24:01.144090
+3:54.23390
53
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
24:04.144380
+3:57.23680
54
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
24:06.144580
+3:59.23880
55
Ruben Tholander
Sundbybergs IK
24:07.144640
+4:00.23940
56
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
24:11.145010
+4:04.24310
57
Johan Borg
Hudiksvalls IF
24:13.145280
+4:06.24580
58
Erik Sundberg
Vårby IK
24:27.146630
+4:20.25930
59
Filip Sundin
Grava SK
24:30.146940
+4:23.26240
60
Lukas Walther
Matfors SK
24:33.147280
+4:26.26580
61
Adam Dahlgren
Ulricehamns IF
24:37.147630
+4:30.26930
62
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
24:37.147660
+4:30.26960
63
Arvid Welin
Ersnäs IF
24:39.147860
+4:32.27160
64
Elliot Åkesson
IF Hallby SOK
24:41.148020
+4:34.27320
65
Axel Svensson
Sundbybergs IK
24:53.149220
+4:46.28520
66
Anton Andersson
Falu IK
24:54.149390
+4:47.28690
67
Ceasar Helmersson-kareld
Kvarnsvedens GOIF SK
25:08.150720
+5:01.30020
68
Oskar Jäderblom
Fjärdhundra SK
25:15.151470
+5:08.30770
69
Jon Hansson
Falu IK
25:20.151910
+5:13.31210
70
Melwin Bång
Östersunds SK
25:21.152070
+5:14.31370
71
Viggo Stein
Ås IF
25:34.153390
+5:27.32690
72
Viggo Östlund
Bergeforsens SK
25:35.153490
+5:28.32790
73
Wiliam Björklin
Högbo GIF
25:41.154050
+5:34.33350
74
Axel Rustas
Storvreta IK
25:44.154330
+5:37.33630
75
Elias Lantto
IFK Umeå
25:52.155110
+5:45.34410
76
Alexander Macdonald-larsson
Garphyttans IF
25:55.155420
+5:48.34720
77
Sixten Bihl
Grava SK
26:13.157250
+6:06.36550
78
Johan Lindén
Matfors SK
26:23.158280
+6:16.37580
79
Sune Ögren
Jukkasjärvi IF
26:26.158510
+6:19.37810
80
Anton Larsson
OK Landehof
26:44.160390
+6:37.39690
81
Isak Bodin
Sollefteå Skidor IF
26:45.160410
+6:38.39710
82
Sebastian Lidström
Tynderö IK
28:27.170620
+8:20.49920
-
Arvid Jonsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Erik Byström
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Filip Lyckelid
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
Axel Arnesson
Ås IF
23:59:59.8639800
-
Linus Nilsson
Åmåls OK
23:59:59.8639800
-
Alvin Ljunggren
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)