Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic cup Lycksele 5/10 km K
2020-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
26:57.161610
89.1p
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
27:42.166150
+45.4440
87.0p
3
Gustav Pålsson
Utrikes SK
27:50.166950
+53.5240
86.6p
4
Axel Werner
IK Stern
27:56.167510
+59.5800
86.4p
5
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
28:10.168980
+1:13.7270
85.7p
6
Tor Rönnestrand
Ås IF
28:14.169350
+1:17.7640
85.6p
7
Jens Junes
IFK Umeå
28:18.169720
+1:21.8010
85.4p
8
Albin Åström
Bodens SK
28:24.170340
+1:27.8630
85.1p
9
Andreas Elvseth
Offerdals SK
28:25.170400
+1:27.8690
85.1p
10
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
28:26.170540
+1:29.8830
85.0p
11
Erik Larsson
IFK Mora SK
28:40.171920
+1:43.10210
84.5p
12
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
28:40.171980
+1:43.10270
84.4p
13
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
28:44.172300
+1:46.10590
84.3p
14
Melker Nordgren
Falu IK
28:56.173570
+1:59.11860
83.8p
15
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
29:09.174800
+2:11.13090
83.2p
16
Calle Rune
Täby IS SK
29:11.175040
+2:14.13330
83.1p
17
Henri Murto
Gellivare Skidallians IK
29:18.175740
+2:21.14030
82.9p
18
Viktor Majbäck
Jukkasjärvi IF
29:21.176020
+2:24.14310
82.7p
19
Oskar Algotsson
Åsarna IK
29:21.176090
+2:24.14380
82.7p
20
David Lantto
Gellivare Skidallians IK
29:30.176930
+2:33.15220
82.4p
21
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
29:35.177480
+2:38.15770
82.2p
22
Victor Berglund
Bodens SK
29:46.178540
+2:49.16830
81.7p
23
Wille Långberg
Hudiksvalls IF
29:46.178550
+2:49.16840
81.7p
24
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
29:54.179370
+2:57.17660
81.4p
25
Gabriel Söderqvist
Storvreta IK
29:58.179720
+3:01.18010
81.3p
26
Jon Oscarsson
Ås IF
30:00.179900
+3:02.18190
81.2p
27
Karl Grywenz
Täby IS SK
30:00.179950
+3:03.18240
81.2p
28
Gustav Hedström
Östersunds SK
30:07.180690
+3:10.18980
80.9p
29
Birk Blomqvist
Rehns BK
30:14.181350
+3:17.19640
80.6p
30
Albin Augustsson
Källbottens IK
30:18.181750
+3:21.20040
80.5p
31
Eric Westberg
SK Bore
30:21.182060
+3:24.20350
80.4p
32
Tor Vincent
Sätra IF
30:23.182210
+3:26.20500
80.3p
33
Kalle Georgsson
Högbo GIF
30:30.182950
+3:33.21240
80.0p
34
Herman Swärd
Tidaholm SOK Sisu
30:32.183180
+3:35.21470
79.9p
35
Leo Svahn
Östersunds SK
30:34.183330
+3:37.21620
79.9p
36
Martin Lundström
Bodens SK
30:35.183430
+3:38.21720
79.8p
37
Albin Blomberg
Rehns BK
30:35.183490
+3:38.21780
79.8p
38
Filip Strand
Sunne SLF
30:39.183820
+3:42.22110
79.7p
39
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
30:39.183830
+3:42.22120
79.7p
40
Axel Karlsson
Täby IS SK
30:40.183970
+3:43.22260
79.6p
41
Viktor Holmgren
Täfteå IK
30:46.184530
+3:49.22820
79.4p
42
Nils Sjöberg
OK Landehof
30:51.185080
+3:54.23370
79.2p
43
Isak Lundholm
Täfteå IK
30:52.185170
+3:55.23460
79.2p
44
Ludvig Jonsson
Hudiksvalls IF
30:53.185220
+3:56.23510
79.2p
45
Erik Bryne
Sunne SLF
30:57.185690
+4:00.23980
79.0p
46
Rasmus Westerlund
Bergeforsens SK
30:58.185720
+4:01.24010
79.0p
47
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
30:58.185760
+4:01.24050
79.0p
48
Martin Blomberg
Lycksele IF
30:58.185790
+4:01.24080
78.9p
49
Oskar Lundberg
Borås SK
31:03.186270
+4:06.24560
78.8p
50
Harald Ekenberg
IK Stern
31:09.186870
+4:12.25160
78.5p
51
Simon Markström
Luleå Gjutarens IF
31:12.187160
+4:15.25450
78.4p
52
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
31:18.187780
+4:21.26070
78.2p
53
Jonas Lenz
Matfors SK
31:28.188730
+4:31.27020
77.9p
54
Seth Gustafsson
Grava SK
31:28.188750
+4:31.27040
77.9p
55
Viktor Olsson
Hägglunds Ski Team SK
31:57.191660
+5:00.29950
76.8p
56
Erik Fransson
Borås SK
32:05.192400
+5:07.30690
76.6p
57
Axel Erixson
Grava SK
32:08.192780
+5:11.31070
76.4p
58
Alexander Danneskog
Hudiksvalls IF
32:13.193250
+5:16.31540
76.3p
59
Oscar Säfström Niemi
Kalix SK
32:18.193700
+5:20.31990
76.1p
60
Kasper Olsen
Grava SK
32:24.194330
+5:27.32620
75.9p
61
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
32:25.194480
+5:28.32770
75.8p
62
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
32:28.194730
+5:31.33020
75.8p
63
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
32:28.194770
+5:31.33060
75.7p
64
Laban Nordin
Vårby IK
32:36.195560
+5:39.33850
75.5p
65
Markus Almgren
IFK Mora SK
32:41.196050
+5:44.34340
75.3p
66
Måns Olsen
Grava SK
33:03.198210
+6:06.36500
74.6p
67
Arve Lignell
Lucksta IF
33:07.198620
+6:10.36910
74.4p
68
Alexander Thudeen
Sya SK
33:10.198990
+6:13.37280
74.3p
69
Melker Eklund
Vårby IK
33:17.199650
+6:20.37940
74.1p
70
Elliot Angelsiöö
Storvreta IK
33:56.203530
+6:59.41820
72.9p
71
Linus Sörlin
Offerdals SK
34:01.204050
+7:04.42340
72.7p
72
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
34:06.204540
+7:09.42830
72.5p
73
Hannes Sjölund Myhr
Ås IF
34:17.205670
+7:20.43960
72.2p
74
Leopold Hallnor
IFK Arvidsjaur SK
34:31.207010
+7:34.45300
71.8p
75
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
35:23.212250
+8:26.50540
70.2p
76
Gabriel Nordgren
IFK Umeå
35:23.212280
+8:26.50570
70.2p
77
Vincent Grein
Tullus Sg
36:16.217550
+9:19.55840
68.7p
78
Jonathan Bergman
Fagersta Södra IK
36:41.220090
+9:44.58380
68.0p
79
Arvid Henning
Vårby IK
38:07.228640
+11:10.66930
65.7p
80
Jon Trägårdh
IFK Umeå
38:54.233320
+11:57.71610
64.5p
-
Sebastian Hägglöf
Hägglunds Ski Team SK
23:59:58.8639700
-
Markus Melén
Falu IK
23:59:58.8639700
-
Hampus Björck
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
Lukas Karlberg
IK Rex
23:59:58.8639700
-
Edvin Olsson
Jukkasjärvi IF
23:59:58.8639700
-
Lowe Wagman
Sollefteå Skidor IF
23:59:58.8639700
-
Lukas Stridsman
Antnäs BK
23:59:59.8639800
-
Alfred Hellgren
Skorpeds SK
23:59:59.8639800
-
Elias Pedersen
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Emil Löfgren
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
Anton Linden
Medåkers IF
23:59:59.8639800
-
Adrian Skiöld
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Axel Saitton
Vårby IK
23:59:59.8639800
-
Isac Morin
Utrikes SK
23:59:59.8639800
-
Anders Dahl
Alnö SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)