Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wolksvagen cup jaktstart
2020-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
H 21
15km, Längdskidor, Jaktstart
1
Gilberto Panisi
Falun Borlänge SK
39:51.239060
92.4p
2
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
39:52.239130
+0
92.4p
3
Axel Ekström
IFK Mora SK
39:56.239530
+4.370
92.2p
4
Björn Sandström
Piteå Elit SK
39:56.239570
+5.410
92.2p
5
Leo Johansson
Falun Borlänge SK
40:02.240110
+10.950
92.1p
6
Fredrik Andersson
Sollefteå Skidor IF
40:07.240620
+15.1460
91.9p
7
Eric Rosjö
IFK Mora SK
40:09.240860
+18.1700
91.9p
8
Anton Persson
SK Bore
40:18.241710
+26.2550
91.6p
9
Johan Herbert
IFK Mora SK
40:23.242230
+31.3070
91.5p
10
Jacob Nystedt
Hudiksvalls IF
40:29.242850
+37.3690
91.3p
11
Gabriel Thorn
SK Bore
41:15.247480
+1:24.8320
90.1p
12
Petter Engdahl
Falun Borlänge SK
41:18.247740
+1:26.8580
90.0p
13
Oscar Persson
SK Bore
41:33.249290
+1:42.10130
89.6p
14
Marcus Fredriksson
Hudiksvalls IF
41:34.249320
+1:42.10160
89.6p
15
Gjermund Løfald
Norway
41:58.251760
+2:07.12600
88.9p
16
Viktor Brännmark
Piteå Elit SK
42:03.252240
+2:11.13080
88.8p
17
Alfred Buskqvist
IK Stern
42:05.252450
+2:13.13290
88.7p
18
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
42:06.252550
+2:14.13390
88.7p
19
Anton Elvseth
Offerdals SK
42:15.253430
+2:23.14270
88.5p
20
Gustaf Berglund
IFK Mora SK
42:17.253670
+2:26.14510
88.4p
21
Adam Gillman
Garphyttans IF
42:42.256150
+2:50.16990
87.8p
22
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
42:45.256450
+2:53.17290
87.7p
23
Simon Karlsson
IFK Umeå
42:47.256610
+2:55.17450
87.7p
24
Jonathan Engström
Borås SK
42:49.256820
+2:57.17660
87.6p
25
Marcus Grate
IFK Umeå
43:31.261030
+3:39.21870
86.6p
26
Axel Jutterström
IFK Mora SK
43:43.262200
+3:51.23040
86.3p
27
Jonas Eriksson
IFK Mora SK
43:44.262310
+3:52.23150
86.3p
28
Olof Roos
Östersunds SK
44:08.264780
+4:17.25620
85.6p
29
Erik Silfver
IFK Umeå
44:11.265040
+4:19.25880
85.6p
30
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
44:11.265070
+4:20.25910
85.6p
31
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
44:11.265090
+4:20.25930
85.6p
32
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
44:29.266890
+4:38.27730
85.1p
33
Emil Talsi
Åsarna IK
44:48.268710
+4:56.29550
84.7p
34
Axel Aflodal
Offerdals SK
44:55.269410
+5:03.30250
84.5p
35
Petter Hedman
IFK Umeå
44:56.269550
+5:04.30390
84.5p
36
Victor Hallquist
Åsarna IK
44:57.269610
+5:05.30450
84.5p
37
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
44:58.269750
+5:06.30590
84.5p
38
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
45:05.270420
+5:13.31260
84.3p
39
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
45:11.271030
+5:19.31870
84.2p
40
Oskar Årebäck
Hudiksvalls IF
45:18.271750
+5:26.32590
84.0p
41
Gustav Nordström
Borås SK
45:19.271850
+5:27.32690
84.0p
42
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
45:36.273570
+5:45.34410
83.6p
43
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
45:59.275850
+6:07.36690
83.0p
44
Simeon Deyanov
Trillevallens Sportklubb
46:04.276370
+6:13.37210
82.9p
45
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
46:19.277840
+6:27.38680
82.6p
46
John Leander
Åsarna IK
46:40.279960
+6:49.40800
82.1p
47
Gustav Jonsson
IFK Mora SK
46:51.281080
+7:00.41920
81.9p
48
Karl Hjalmarsson
IK Stern
46:52.281190
+7:01.42030
81.8p
49
Gustav Rotvold
Åsarna IK
46:54.281310
+7:02.42150
81.8p
50
Måns Sunesson
Sellnäs IF
47:14.283340
+7:22.44180
81.4p
51
Einar Flaktveit Viking Moxnes
Norway
47:33.285230
+7:41.46070
81.0p
52
Alexander Mathisen
Sellnäs IF
47:57.287670
+8:06.48510
80.4p
53
Linus Nygren
Ulricehamns IF
47:58.287740
+8:06.48580
80.4p
54
Carl Olander
IK Stern
47:59.287850
+8:07.48690
80.4p
55
Edvard Sundman
Åsarna IK
48:20.289910
+8:28.50750
80.0p
56
Patrik Tallbom
Östersunds SK
48:29.290860
+8:38.51700
79.8p
57
Johan Bergman
Sollefteå Skidor IF
49:25.296490
+9:34.57330
78.6p
58
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
49:30.296920
+9:38.57760
78.5p
59
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
50:43.304280
+10:52.65120
77.0p
60
Adam Westman
Hudiksvalls IF
50:49.304880
+10:58.65720
76.9p
61
Elias Andersson
Sunderby SK
50:59.305890
+11:08.66730
76.7p
62
Andreas Karlsson
Kalix SK
51:04.306360
+11:13.67200
76.6p
63
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
51:12.307140
+11:20.67980
76.5p
64
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
52:04.312390
+12:13.73230
75.5p
65
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
52:06.312540
+12:14.73380
75.5p
66
Pontus Hermansson
SK Bore
52:50.316950
+12:58.77790
74.6p
67
Albin Johansson
Orsa SK
53:02.318110
+13:10.78950
74.4p
68
Albert Askengren
Visborgs OK
53:10.318950
+13:18.79790
74.3p
69
Ragnar Sigurgeirsson
IK Vista
54:16.325580
+14:25.86420
73.1p
70
Oscar Lindell
Stockviks SF
55:56.335500
+16:04.96340
71.4p
71
Joakim Ståhl
Järbo IF
56:05.336460
+16:14.97300
71.2p
72
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
58:12.349140
+18:20.109980
69.1p
73
Oscar Strömberg
Hägglunds Ski Team SK
1:00:05.360470
+20:14.121310
67.4p
74
Lars Johansson
Lycksele IF
1:02:42.376180
+22:51.137020
65.1p
-
Simon Hallström
Borås SK
23:59:58.8639700
-
Konrad Mattsson Myhr
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
Anton Murto
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Adam Persson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Martin Herbert
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Dagur Benediktsson
Island
23:59:58.8639700
-
Gustav Aflodal
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
23:59:58.8639700
-
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
Jens Andersson
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
Alexander Karlsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Jaktstart
1
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
32:51.197020
83.0p
2
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
32:52.197120
+1
82.9p
3
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
32:53.197260
+2.140
82.9p
4
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
32:58.197720
+7.600
82.8p
5
Hanna Falk
Ulricehamns IF
33:38.201750
+47.4630
81.5p
6
Maria Nordström
Borås SK
34:04.204320
+1:13.7200
80.7p
7
Lovisa Modig
SK Bore
34:07.204610
+1:15.7490
80.6p
8
Jennie Öberg
Kalix SK
34:42.208120
+1:50.11000
79.6p
9
Alicia Persson
Stockviks SF
34:43.208230
+1:52.11110
79.6p
10
Frida Erkers
IFK Mora SK
34:45.208440
+1:54.11320
79.5p
11
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
34:49.208880
+1:58.11760
79.4p
12
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
35:20.211950
+2:29.14830
78.5p
13
Emma Wikén
Åsarna IK
35:28.212730
+2:37.15610
78.3p
14
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
35:42.214130
+2:51.17010
77.9p
15
Jenny Larsson
Östersunds SK
36:07.216660
+3:16.19540
77.2p
16
Frida Hallquist
Åsarna IK
36:14.217340
+3:23.20220
77.0p
17
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
36:26.218570
+3:35.21450
76.7p
18
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
36:46.220530
+3:55.23410
76.2p
19
Maria Jonasson
SK Bore
36:59.221890
+4:08.24770
75.8p
20
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
37:35.225470
+4:44.28350
74.9p
21
Helena Lundkvist
Kalix SK
38:05.228430
+5:14.31310
74.1p
22
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
38:33.231250
+5:42.34130
73.4p
23
Josefina Sundman
Åsarna IK
38:49.232890
+5:58.35770
73.0p
24
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
39:02.234100
+6:10.36980
72.7p
25
Lisa K Svensson
Åsarna IK
39:58.239750
+7:07.42630
71.4p
26
Ida Persson
Högbo GIF
39:58.239780
+7:07.42660
71.4p
27
Emma Ivarsson
Årsunda IF
40:01.240080
+7:10.42960
71.3p
28
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
40:13.241230
+7:22.44110
71.0p
29
Signe Rosenberg
Åsarna IK
40:15.241400
+7:23.44280
71.0p
30
Maria Olofsson
Kalix SK
41:12.247110
+8:20.49990
69.7p
31
Ulrika Axelsson
Sya SK
43:18.259770
+10:27.62650
67.0p
32
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
45:37.273600
+12:45.76480
64.2p
33
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
48:15.289420
+15:23.92300
61.4p
34
Moa Westh
Malungs IF
49:23.296200
+16:31.99080
60.2p
35
Anja Svedholm
Östersunds SK
51:42.310110
+18:50.112990
58.0p
-
Sandra Olsson
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
Kristina Axelsson
Sya SK
23:59:58.8639700
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Vilma Funck
Gellivare Skidallians IK
23:59:58.8639700
-
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
23:59:58.8639700
-
Madelene Melin
Malungs IF
23:59:58.8639700
-
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Moa Olsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
23:59:59.8639800
-
Vendela Blom
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
Ida Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)