Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wolksvagen cup 10/15 F
2020-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
25:07.150670
82.7p
2
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
25:07.150690
+0
82.7p
3
Maria Nordström
Borås SK
25:29.152890
+22.2120
81.5p
4
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
25:36.153510
+28.2740
81.2p
5
Hanna Falk
Ulricehamns IF
25:48.154730
+40.3960
80.6p
6
Lovisa Modig
SK Bore
25:56.155530
+48.4760
80.1p
7
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
25:57.155600
+49.4830
80.1p
8
Alicia Persson
Stockviks SF
26:00.155950
+52.5180
79.9p
9
Jennie Öberg
Kalix SK
26:10.156940
+1:02.6170
79.4p
10
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
26:20.157900
+1:12.7130
78.9p
11
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
26:30.158990
+1:23.8220
78.4p
12
Frida Erkers
IFK Mora SK
26:36.159540
+1:28.8770
78.1p
13
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
26:56.161530
+1:48.10760
77.1p
14
Emma Wikén
Åsarna IK
26:56.161540
+1:48.10770
77.1p
15
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
27:01.162070
+1:54.11300
76.9p
16
Frida Hallquist
Åsarna IK
27:07.162660
+1:59.11890
76.6p
17
Sandra Olsson
Malungs IF
27:14.163310
+2:06.12540
76.3p
18
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
27:14.163380
+2:07.12610
76.3p
19
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
27:30.164930
+2:22.14160
75.5p
20
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
27:33.165200
+2:25.14430
75.4p
21
Josefina Sundman
Åsarna IK
27:43.166240
+2:35.15470
74.9p
22
Maria Jonasson
SK Bore
28:00.167910
+2:52.17140
74.2p
23
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
28:06.168540
+2:58.17770
73.9p
24
Jenny Larsson
Östersunds SK
28:09.168800
+3:01.18030
73.8p
25
Helena Lundkvist
Kalix SK
28:11.169020
+3:03.18250
73.7p
26
Kristina Axelsson
Sya SK
28:21.170040
+3:13.19270
73.3p
27
Ulrika Axelsson
Sya SK
28:29.170800
+3:21.20030
72.9p
28
Emma Björklund
IFK Mora SK
28:45.172430
+3:37.21660
72.2p
29
Lisa K Svensson
Åsarna IK
28:47.172640
+3:39.21870
72.2p
30
Maria Olofsson
Kalix SK
28:55.173400
+3:47.22630
71.8p
31
Ida Persson
Högbo GIF
28:56.173520
+3:48.22750
71.8p
32
Signe Rosenberg
Åsarna IK
29:01.174010
+3:53.23240
71.6p
33
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
29:01.174060
+3:53.23290
71.6p
34
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
29:07.174660
+3:59.23890
71.3p
35
Emma Ivarsson
Årsunda IF
29:07.174680
+4:00.23910
71.3p
36
Moa Olsson
SK Bore
29:18.175740
+4:10.24970
70.9p
37
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
29:29.176880
+4:22.26110
70.4p
38
Vilma Funck
Gellivare Skidallians IK
29:40.177900
+4:32.27130
70.0p
39
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
30:01.180050
+4:53.29280
69.2p
40
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
30:58.185770
+5:51.35000
67.0p
41
Vendela Blom
Stockviks SF
31:05.186400
+5:57.35630
66.8p
42
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
31:05.186470
+5:58.35700
66.8p
43
Madelene Melin
Malungs IF
31:11.187030
+6:03.36260
66.6p
44
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
31:56.191530
+6:48.40760
65.0p
45
Moa Westh
Malungs IF
32:00.191940
+6:52.41170
64.9p
46
Ida Hallquist
Åsarna IK
32:07.192600
+6:59.41830
64.6p
47
Anja Svedholm
Östersunds SK
32:18.193730
+7:10.42960
64.3p
-
Evelina Niemi
Kalix SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)