Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wolksvagen cup sprintprolog
2020-02-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
D 21
1.4km, Längdskidor, Fristil
1
Johanna Hagström
Ulricehamns IF
3:14.19310
2
Hanna Falk
Ulricehamns IF
3:14.19330
+0
3
Jennie Öberg
Kalix SK
3:17.19670
+3.260
4
Maria Nordström
Borås SK
3:21.20040
+7.630
5
Moa Olsson
Falun Borlänge SK
3:21.20070
+7.660
6
Alicia Persson
Stockviks SF
3:23.20220
+9.810
7
Lisa Vinsa
Piteå Elit SK
3:27.20610
+13.1200
8
Jenny Solin
Sollefteå Skidor IF
3:27.20670
+13.1260
9
Lovisa Modig
SK Bore
3:28.20720
+14.1310
10
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
3:28.20770
+14.1360
11
Josefina Sundman
Åsarna IK
3:28.20780
+14.1370
12
Rebecca Öhrn
IFK Umeå
3:30.20910
+16.1500
13
Jenny Larsson
Östersunds SK
3:30.20930
+16.1520
14
Ella Halvarsson
IFK Mora SK
3:30.20950
+16.1540
15
Frida Erkers
IFK Mora SK
3:31.21000
+16.1590
16
Maria Jonasson
SK Bore
3:31.21040
+17.1630
17
Frida Hallquist
Åsarna IK
3:31.21060
+17.1650
18
Sandra Olsson
Malungs IF
3:31.21090
+17.1680
19
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
3:32.21180
+18.1770
20
Maja Majbäck
Jukkasjärvi IF
3:33.21270
+19.1860
21
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
3:36.21500
+21.2090
22
Emma Björklund
IFK Mora SK
3:36.21550
+22.2140
23
Karin Björnlinger
Ulricehamns IF
3:36.21590
+22.2180
24
Emma Ivarsson
Årsunda IF
3:37.21620
+23.2210
25
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
3:39.21830
+25.2420
26
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
3:39.21890
+25.2480
27
Helena Lundkvist
Kalix SK
3:39.21890
+25.2480
28
Emma Wikén
Åsarna IK
3:40.21940
+26.2530
29
Vilma Funck
Gellivare Skidallians IK
3:40.21940
+26.2530
30
Lisa K Svensson
Åsarna IK
3:41.22010
+27.2600
31
Moa Olsson
SK Bore
3:42.22160
+28.2750
32
Ida Persson
Högbo GIF
3:42.22190
+28.2780
33
Ulrika Axelsson
Sya SK
3:43.22200
+28.2790
34
Signe Rosenberg
Åsarna IK
3:43.22290
+29.2880
35
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
3:45.22410
+31.3000
36
Evelina Niemi
Kalix SK
3:45.22470
+31.3060
37
Vendela Blom
Stockviks SF
3:45.22480
+31.3070
38
Maria Olofsson
Kalix SK
3:46.22560
+32.3150
39
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
3:48.22730
+34.3320
40
Kristina Axelsson
Sya SK
3:51.23010
+37.3600
41
Cajsa Martinsson
Östersunds SK
3:52.23190
+38.3780
42
Märtha Lindmark
IFK Kiruna
3:57.23660
+43.4250
43
Josefine AUGUSTSSON
Åsarna IK
3:58.23770
+44.4360
44
Madelene Melin
Malungs IF
3:59.23880
+45.4470
45
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
4:03.24270
+49.4860
46
Anja Svedholm
Östersunds SK
4:04.24390
+50.4980
47
Moa Westh
Malungs IF
4:10.24930
+56.5520
48
Ida Hallquist
Åsarna IK
4:17.25610
+1:03.6200