Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2020-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
43.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
2:08:39.771800
87.0p
2
H 21
Ludwig Tärning
SK Bore
2:08:41.772000
+2.100
87.0p
3
H 21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
2:08:43.772200
+4.300
87.0p
4
H 21
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
2:08:52.773100
+13.1200
86.9p
5
H 21
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
2:10:03.780200
+1:24.8300
85.8p
6
H 21
Rasmus Blom
SK Bore
2:11:04.786300
+2:25.14400
85.0p
7
H 21
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
2:11:22.788100
+2:43.16200
84.7p
8
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
2:13:24.800300
+4:45.28400
83.0p
9
H 21
Johan Stridh
Ockelbo SK
2:13:27.800600
+4:48.28700
83.0p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:15:00
10
H 40
Fredrik Wallström
Naprapat Walle Skidklubb
2:16:32.819100
+7:53.47200
80.6p
11
H 21
Isak Augustsson
IFK Mora SK
2:16:37.819600
+7:58.47700
80.5p
12
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:18:32.831100
+9:53.59200
79.1p
13
H 21
Patrik Lind
Tunafors SK
2:18:46.832500
+10:07.60600
78.9p
14
H 21
Michael Eklöf
Tunafors SK
2:19:15.835400
+10:36.63500
78.6p
15
H 21
Joachim Ronneback
XC Sthlm Ski Club
2:19:19.835800
+10:40.63900
78.5p
16
H 40
Niklas Österberg
Storvreta IK
2:21:27.848600
+12:48.76700
77.0p
17
H 40
Tobias Johansson
Axa SC
2:21:50.850900
+13:11.79000
76.8p
18
H 21
Johan Myhr
Bravur Sports Club
2:21:55.851400
+13:16.79500
76.7p
19
D 21
Laila Kveli
Östersunds SK
2:22:04.852300
+13:25.80400
76.6p
20
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:22:49.856800
+14:10.84900
76.1p
21
H 21
Marcus Look
XC Sthlm Ski Club
2:23:44.862300
+15:05.90400
75.5p
22
H 21
Christoffer Grudd
IFK Mora SK
2:23:45.862400
+15:06.90500
75.5p
23
H 50
Alar Savastver
Tumba-mälarhöjden OK
2:24:28.866700
+15:49.94800
75.0p
24
H 21
Edwin Franzen
IFK Mora SK
2:24:33.867200
+15:54.95300
74.9p
25
H 40
Alexander Gingsjö
XC Sthlm Ski Club
2:24:57.869600
+16:18.97700
74.7p
26
H 21
Martin Söderström
IK Rex
2:24:59.869800
+16:20.97900
74.6p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:25:00
27
H 21
Peeter Poopuu
Äspereds IF
2:25:04.870300
+16:25.98400
74.6p
28
H 21
Ami Laamo
Järvsö IF
2:25:47.874600
+17:08.102700
74.1p
29
H 21
Tobias Hartig
Foreign Citizen
2:26:39.879800
+18:00.107900
73.6p
30
H 40
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:26:44.880300
+18:05.108400
73.5p
31
H 50
Thomas Skogh
IK Rex
2:27:12.883100
+18:33.111200
73.2p
32
H 21
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
2:27:19.883800
+18:40.111900
73.2p
33
H 21
Benjamin Lembke
Linköpings SK
2:27:22.884100
+18:43.112200
73.1p
34
H 21
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
2:27:24.884300
+18:45.112400
73.1p
35
H 21
Erik Hållström
Naprapat Walle Skidklubb
2:27:31.885000
+18:52.113100
73.0p
36
H 50
Leif Markfjärd
Brovallens IF
2:28:07.888600
+19:28.116700
72.7p
37
H 21
Erik Engström
Tunafors SK
2:29:34.897300
+20:55.125400
71.8p
38
H 50
Lennart Romin
Naprapat Walle Skidklubb
2:29:38.897700
+20:59.125800
71.7p
39
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:30:02.900100
+21:23.128200
71.5p
40
H 21
Björn Lystedt
Nacka Värmdö SK
2:30:24.902300
+21:45.130400
71.3p
41
H 21
Svante Sundholm
Nacka Värmdö SK
2:30:26.902500
+21:47.130600
71.3p
42
H 21
Anders Carbonnier
XC Sthlm Ski Club
2:30:58.905700
+22:19.133800
70.9p
43
H 21
Richard Johansson
Bålsta SK
2:31:23.908200
+22:44.136300
70.7p
44
H 21 Motion
Axel Strandell
Storvreta IK
2:31:25.908400
+22:46.136500
70.7p
45
H 21
Stellan Lindgren
Stockholms RK
2:31:26.908500
+22:47.136600
70.7p
46
H 21
Björn Strömbäck
Vallsta SK
2:31:30.908900
+22:51.137000
70.6p
47
H 21
Magnus Grill
Axa SC
2:33:00.917900
+24:21.146000
69.8p
48
H 40
Jonas Hägglund
Sya SK
2:33:07.918600
+24:28.146700
69.7p
49
H 21
David Hollsten
Rehns BK
2:33:13.919200
+24:34.147300
69.6p
49
D 21
Olivia Hansson
Karlslunds IF SF
2:33:13.919200
+24:34.147300
69.6p
51
H 21
Viktor Hansson
Brohyttans IF
2:33:35.921400
+24:56.149500
69.4p
52
H 50
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:33:58.923700
+25:19.151800
69.2p
53
H 50
Thomas Gustafsson
IK Rex
2:34:18.925700
+25:39.153800
69.0p
54
H 21
Anders Söderlund
Nacka Värmdö SK
2:34:30.926900
+25:51.155000
68.9p
55
H 21
Kalev Kalda
Aspås IF
2:34:41.928000
+26:02.156100
68.8p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:35:00
56
H 40
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:35:09.930800
+26:30.158900
68.6p
57
H 21
Anton Bergerståhl
Kilafors SK
2:35:18.931700
+26:39.159800
68.5p
58
H 40
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
2:35:25.932400
+26:46.160500
68.4p
59
H 50
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:35:47.934600
+27:08.162700
68.2p
60
H 40
Fredrik Ström
Bålsta SK
2:36:21.938000
+27:42.166100
67.9p
61
H 40
Julius Hefte
Åkersberga SK
2:36:32.939100
+27:53.167200
67.8p
61
H 40
Fredrik Palm
Åkersberga SK
2:36:32.939100
+27:53.167200
67.8p
63
H 40
JANI ALANKO
Järvsö IF
2:36:52.941100
+28:13.169200
67.6p
64
H 21
Paavola Petri
Axa SC
2:37:10.942900
+28:31.171000
67.5p
65
H 40
Mattias Svärd
Gävle SK
2:37:48.946700
+29:09.174800
67.1p
66
H 50
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:38:10.948900
+29:31.177000
66.9p
67
H 21
Magnus Walther
Hybo AIK
2:38:11.949000
+29:32.177100
66.9p
68
H 21
Andreas Nehvonen
Järbo IF
2:38:14.949300
+29:35.177400
66.9p
69
H 21
Joakim Florentinsson
XC Sthlm Ski Club
2:38:43.952200
+30:04.180300
66.7p
70
H 21
David Boija
Österfärnebo IF
2:38:59.953800
+30:20.181900
66.5p
71
H 21 Motion
William Sjöberg
Helsinki skiclub
2:39:58.959700
+31:19.187800
66.0p
72
H 40
Larz Andersson
Karlslunds IF SF
2:40:46.964500
+32:07.192600
65.6p
73
H 21
Elias Claesson
Öregrunds IK
2:41:02.966100
+32:23.194200
65.5p
74
H 50
Christer Bäckström
IK Aluminium
2:41:03.966200
+32:24.194300
65.5p
75
H 50
Mats Nilsson
Dala-Järna IK
2:41:18.967700
+32:39.195800
65.3p
76
H 21
Simon Bjurén
Sågmyra SK
2:41:40.969900
+33:01.198000
65.2p
77
H 60
Göran Hillgren
Stockholms RK
2:42:36.975500
+33:57.203600
64.7p
78
H 40
Torbjörn Blom
Högbo GIF
2:43:17.979600
+34:38.207700
64.4p
79
H 21
Erik Westberg
Vallsta SK
2:43:32.981100
+34:53.209200
64.2p
80
D 21
Hanna Lodin
Tunafors SK
2:44:01.984000
+35:22.212100
64.0p
81
H 40
Mikael Gelin
Bålsta SK
2:44:17.985600
+35:38.213700
63.9p
82
H 21
Daniel Pelyhe
Söders SOL Tyresö
2:45:00.989900
+36:21.218000
63.5p
83
H 50
Lars Karlsson
Oxvretens SK
2:45:11.991000
+36:32.219100
63.5p
84
H 50
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:45:14.991300
+36:35.219400
63.4p
85
H 21
Adam Burström
SK Järven
2:45:39.993800
+37:00.221900
63.2p
86
H 40
Anders Möllerberg
Valbo Aif
2:45:46.994500
+37:07.222600
63.2p
87
H 21
Johan Lundh
Vattholma IF
2:46:04.996300
+37:25.224400
63.0p
88
H 21
Roger Lindqvist
XC Sthlm Ski Club
2:46:08.996700
+37:29.224800
63.0p
89
H 21 Motion
Nikolas Sjöberg
Helsinki skiclub
2:46:33.999200
+37:54.227300
62.8p
90
H 21
Oskar Johnels
Bålsta SK
2:46:53.1001200
+38:14.229300
62.7p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:47:00
91
H 40
Martin Othozon
Falu IK
2:47:39.1005800
+39:00.233900
62.3p
92
H 50
Rikard Westman
Axa SC
2:47:41.1006000
+39:02.234100
62.3p
93
H 21
Olof Persson
Vreta Skid o Mk
2:47:55.1007400
+39:16.235500
62.2p
94
H 21
Rickard Uske
Bålsta SK
2:48:06.1008500
+39:27.236600
62.1p
95
H 21
Johan Lindkvist
Storviks IF
2:48:15.1009400
+39:36.237500
62.0p
96
H 21
Oscar Stenhammar
IK Rex
2:48:22.1010100
+39:43.238200
62.0p
97
H 21
Mikael Hautaluoma
XC Sthlm Ski Club
2:48:26.1010500
+39:47.238600
62.0p
98
H 21
Christian Brink
Gävle SK
2:48:36.1011500
+39:57.239600
61.9p
99
H 21
Mattias Karlsson
Roslagsbro IF
2:49:35.1017400
+40:56.245500
61.5p
100
H 21
Johan Lidström
IFK Lidingö Slalomklubb
2:49:39.1017800
+41:00.245900
61.4p
101
H 21
Viktor Gingsjö
Söders SOL Tyresö
2:49:40.1017900
+41:01.246000
61.4p
102
D 21
Erika Stolpe
Filipstads SF
2:51:33.1029200
+42:54.257300
60.6p
103
H 21
Magnus Olsson
Bergsjö IF
2:51:38.1029700
+42:59.257800
60.6p
104
H 60
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:51:45.1030400
+43:06.258500
60.5p
105
H 21
Anders Tarandi
IFK Lidingö Slalomklubb
2:52:04.1032300
+43:25.260400
60.4p
106
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
2:52:20.1033900
+43:41.262000
60.3p
107
H 50
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:52:36.1035500
+43:57.263600
60.1p
108
H 60
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:52:56.1037500
+44:17.265600
60.0p
109
H 21
Sebastian Lembke
Ncc IF Stockholm
2:52:59.1037800
+44:20.265900
60.0p
110
H 60
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
2:53:09.1038800
+44:30.266900
59.9p
111
H 40
Niclas Gregoriusson
Axa SC
2:53:10.1038900
+44:31.267000
59.9p
112
H 40
Kjell Häggquist
Näsvikens IK
2:53:24.1040300
+44:45.268400
59.8p
113
H 21
Tomas Lundin
Ufk
2:54:15.1045400
+45:36.273500
59.5p
114
H 60
Sven Andersson
Enköpings Aif
2:54:58.1049700
+46:19.277800
59.2p
115
H 60
Allan Einarsson
Malungs IF
2:55:26.1052500
+46:47.280600
59.0p
116
D 21
Johanna Engström
Falun Borlänge SK
2:55:49.1054800
+47:10.282900
58.8p
117
H 21
Niklas Karlsson
Knutby IF
2:55:55.1055400
+47:16.283500
58.8p
118
H 21 Motion
Fredrik Hedqvist
Vaxholms Kanotsällskap
2:55:57.1055600
+47:18.283700
58.8p
119
H 21
Mikael Lundin
Jättendals IF
2:56:12.1057100
+47:33.285200
58.7p
120
H 40
Patrik Grönman
Axa SC
2:56:13.1057200
+47:34.285300
58.7p
121
H 50
Peter Warlich
Linköpings SK
2:56:19.1057800
+47:40.285900
58.6p
122
H 21 Motion
Anders Näslund
Södertälje
2:56:37.1059600
+47:58.287700
58.5p
123
H 21
Micke Heed
Hybo AIK
2:56:39.1059800
+48:00.287900
58.5p
124
H 21
Robert Johansson
Täby OK
2:56:49.1060800
+48:10.288900
58.4p
125
H 21
Olof Sundström
Axa SC
2:57:15.1063400
+48:36.291500
58.2p
126
H 21
Björn Gustafsson
Peab Bedriftsidrettslag
2:57:31.1065000
+48:52.293100
58.1p
127
H 21
Andreas Jilvero
Navåsens FK
2:57:53.1067200
+49:14.295300
58.0p
128
H 21 Motion
Niclas Sundberg
Team Bauhaus
2:58:28.1070700
+49:49.298800
57.8p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:59:00
129
H 21 Motion
Pierre Cariofilis
Sollentuna
2:59:09.1074800
+50:30.302900
57.5p
130
H 21
Alfred Emanuelsson
OK 64 Torpa
2:59:22.1076100
+50:43.304200
57.4p
131
H 21 Motion
Henrik Andersson
Axa SC
2:59:34.1077300
+50:55.305400
57.3p
132
H 50
Lars Abrahamsson Hjerpe
Finspångs SOK
2:59:38.1077700
+50:59.305800
57.3p
133
H 21 Motion
Lasse Pettersson
Storviks IF
3:00:29.1082800
+51:50.310900
57.0p
134
H 40
Anders Rehn
Högbo GIF
3:00:33.1083200
+51:54.311300
57.0p
135
H 50
Ove Borg
Loos IF
3:00:35.1083400
+51:56.311500
57.0p
136
H 50
Stefan Born
Ufk
3:01:25.1088400
+52:46.316500
56.6p
137
D 21
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
3:01:41.1090000
+53:02.318100
56.5p
138
H 21
Patrik Olsson
Malungs IF
3:01:52.1091100
+53:13.319200
56.5p
139
H 21
Marcus Österman
Vassunda IF
3:02:14.1093300
+53:35.321400
56.3p
140
D 21 Motion
Madelene Höglund
Axa SC
3:02:31.1095000
+53:52.323100
56.2p
141
H 21 Motion
Jonas Andersson
Hybo AIK
3:02:47.1096600
+54:08.324700
56.1p
142
H 21 Motion
Claes Hedström
Nybro Ski
3:02:59.1097800
+54:20.325900
56.1p
143
H 60
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
3:03:01.1098000
+54:22.326100
56.0p
144
H 21
Mattias Svensson
Axa SC
3:03:26.1100500
+54:47.328600
55.9p
145
H 40
Erik Nord
Ställbergs IK
3:03:40.1101900
+55:01.330000
55.8p
146
H 21
Marcus Jacobi
XC Sthlm Ski Club
3:03:50.1102900
+55:11.331000
55.7p
147
D 21
Johanna Gustafsson
Högsäters GF
3:04:58.1109700
+56:19.337800
55.3p
148
H 21
Tobias Olli
Umara SC
3:05:17.1111600
+56:38.339700
55.2p
149
H 21
Måns Widemark
Österfärnebo IF
3:05:28.1112700
+56:49.340800
55.2p
150
H 21
Rasmus Vonschoultz
Åsarna IK
3:05:55.1115400
+57:16.343500
55.0p
151
H 21 Motion
Lars Jonsson
Järfälla
3:06:58.1121700
+58:19.349800
54.6p
152
H 21 Motion
Jesper Gordon
Stockholm
3:07:21.1124000
+58:42.352100
54.5p
153
H 40
Lars Starrin
Axa SC
3:07:38.1125700
+58:59.353800
54.4p
154
H 21
Theodor Jorius
IFK Lidingö SOK
3:07:43.1126200
+59:04.354300
54.4p
155
H 50
Ulf Axelsson
Axa SC
3:07:48.1126700
+59:09.354800
54.3p
155
H 21 Motion
Fredrik Larsson
Valbo Aif
3:07:48.1126700
+59:09.354800
54.3p
157
D 21 Motion
Elin Gordon
Stockholm
3:08:38.1131700
+59:59.359800
54.1p
158
H 21 Motion
Peter Frejd
Högbo GIF
3:08:53.1133200
+1:00:14.361300
54.0p
159
H 60
Christer Backman
Jäderfors SK
3:08:54.1133300
+1:00:15.361400
54.0p
160
H 50
Mikael Andersson
Spirit IF
3:08:58.1133700
+1:00:19.361800
53.9p
161
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle SK
3:09:10.1134900
+1:00:31.363000
53.9p
162
H 21 Motion
Per Hansen
Axa SC
3:09:13.1135200
+1:00:34.363300
53.9p
163
H 50
Martin Larsson
Vallsta SK
3:09:16.1135500
+1:00:37.363600
53.8p
164
H 21 Motion
Andreas Mattsson
Lucksta IF
3:09:47.1138600
+1:01:08.366700
53.7p
165
H 40
Thimmy Avonds
Karlslunds IF SF
3:09:54.1139300
+1:01:15.367400
53.6p
166
H 21
Mats Wiklund
Linköpings SK
3:09:57.1139600
+1:01:18.367700
53.6p
167
H 40
Peter Folkesson
Årsunda IF
3:10:17.1141600
+1:01:38.369700
53.5p
168
H 50
Stig Jeppsson
Gävle SK
3:11:13.1147200
+1:02:34.375300
53.2p
169
H 21 Motion
Johnny Pettersson
Föreningen IKJ Haninge
3:11:29.1148800
+1:02:50.376900
53.1p
170
H 21 Motion
Oskar Gunnarsson
Årsta
3:12:26.1154500
+1:03:47.382600
52.8p
171
H 21
David Brandemark
Västerås Skidklubb
3:13:09.1158800
+1:04:30.386900
52.6p
172
H 50
Johan Larsson
Nybro Ski
3:13:13.1159200
+1:04:34.387300
52.5p
173
H 60
Stefan Bohn
Delsbo IF
3:13:18.1159700
+1:04:39.387800
52.5p
174
H 50
Leif Jonsson
Järvsö IF
3:13:20.1159900
+1:04:41.388000
52.5p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 3:14:00
175
H 40
Magnus Westbergh
Gävle SK
3:14:14.1165300
+1:05:35.393400
52.2p
176
H 21 Motion
Johannes Kirchheim
Livgardets IK
3:14:27.1166600
+1:05:48.394700
52.1p
176
H 21 Motion
Melker Andersson
Boo IF
3:14:27.1166600
+1:05:48.394700
52.1p
178
H 21 Motion
Jerry Bolin
Morgongåva SK
3:14:35.1167400
+1:05:56.395500
52.1p
179
H 21
Oskar Birkne
Bålsta SK
3:14:36.1167500
+1:05:57.395600
52.1p
180
H 21 Motion
Axel Rantil
Stockholm
3:14:37.1167600
+1:05:58.395700
52.1p
181
H 40
Robert Rönn
Bälinge IF
3:15:06.1170500
+1:06:27.398600
51.9p
182
H 21 Motion
Mikael Henriksson
Föreningen IKJ Haninge
3:15:34.1173300
+1:06:55.401400
51.8p
183
H 40
Peter Engblom
Nacka Värmdö SK
3:16:22.1178100
+1:07:43.406200
51.5p
184
H 21 Motion
Jonas Nilsson
Axa SC
3:16:45.1180400
+1:08:06.408500
51.4p
185
H 40
Magnus Ström
Ufk
3:17:48.1186700
+1:09:09.414800
51.1p
186
H 21 Motion
Lars Noresten
Karlskrona SOK
3:17:56.1187500
+1:09:17.415600
51.1p
187
H 21 Motion
Tony Eriksson
Nynäshamns IF SK
3:18:15.1189400
+1:09:36.417500
51.0p
188
H 50
Jonas Ekman
Åshammars IK
3:18:22.1190100
+1:09:43.418200
50.9p
189
H 21 Motion
Hannes Törnqvist
Stockholm
3:18:26.1190500
+1:09:47.418600
50.9p
190
H 50
Jan Karlsson
OK Borgen
3:18:32.1191100
+1:09:53.419200
50.9p
191
H 21
Fredrik Olsson
Åmots SK
3:18:58.1193700
+1:10:19.421800
50.7p
192
H 21
Johan Olsson
Dellner Couplers IK
3:19:06.1194500
+1:10:27.422600
50.7p
193
H 50
Thomas Jansson
Ufk
3:19:23.1196200
+1:10:44.424300
50.6p
194
H 21 Motion
Johan Åberg
Heby Allmänna IF
3:19:49.1198800
+1:11:10.426900
50.5p
195
H 21 Motion
Jörgen Hellgren
Uppsala
3:20:14.1201300
+1:11:35.429400
50.4p
196
D 21 Motion
Sara Granqvist
Kungsgårdens SK
3:20:15.1201400
+1:11:36.429500
50.4p
197
H 21 Motion
Tomas Bengtsson
Stenungsunds OK
3:21:22.1208100
+1:12:43.436200
50.0p
198
H 50
Tomas Finn
Täby IS SK
3:21:31.1209000
+1:12:52.437100
50.0p
199
H 21 Motion
Göran Heggeland
Hybo AIK
3:21:37.1209600
+1:12:58.437700
50.0p
200
H 21
Edvin Ekblad
Axa SC
3:22:51.1217000
+1:14:12.445100
49.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Peter Flodin
Axa SC
3:23:01.1218000
+1:14:22.446100
49.6p
202
H 40
Matias Olsson
Umara SC
3:23:29.1220800
+1:14:50.448900
49.4p
203
H 21 Motion
Peo Sundberg
Storvreta IK
3:23:35.1221400
+1:14:56.449500
49.4p
204
H 21 Motion
Fredrik Antevik
Axa SC
3:23:41.1222000
+1:15:02.450100
49.4p
205
H 21 Motion
Viktor Wachsmann
Gävle
3:23:44.1222300
+1:15:05.450400
49.3p
205
H 21 Motion
Håkan Östlund
Gävle SK
3:23:44.1222300
+1:15:05.450400
49.3p
207
H 60
Michael Westling
Täby Slalomklubb
3:24:23.1226200
+1:15:44.454300
49.2p
208
H 21
Karl Ek
Axa SC
3:24:50.1228900
+1:16:11.457000
49.0p
209
H 21 Motion
Andreas Forsling
Gävle
3:25:02.1230100
+1:16:23.458200
49.0p
210
H 21 Motion
Fredrik Landelius
Axa SC
3:25:42.1234100
+1:17:03.462200
48.8p
211
H 21 Motion
Erik Dahlqvist
Täby IS SK
3:26:46.1240500
+1:18:07.468600
48.5p
212
H 21 Motion
Fredrik Balkåsen
Zengun
3:26:49.1240800
+1:18:10.468900
48.5p
213
H 21 Motion
Stefan Bjärkefur
Hybo AIK
3:27:12.1243100
+1:18:33.471200
48.4p
214
H 21 Motion
Ville Lagerstedt
Huddinge
3:27:38.1245700
+1:18:59.473800
48.3p
215
H 21 Motion
Gustaf Johnsson
Stockholm
3:27:47.1246600
+1:19:08.474700
48.2p
216
H 21 Motion
Petter Lindström
Bromma
3:28:55.1253400
+1:20:16.481500
47.9p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:29:00
217
H 21 Motion
Nils Norlander
Uppsala
3:29:00.1253900
+1:20:21.482000
47.9p
218
H 21 Motion
Mats Pettersson
Järvsö IF
3:29:07.1254600
+1:20:28.482700
47.9p
219
H 60
Gunnar Hedlund
Sundbybergs IK
3:29:17.1255600
+1:20:38.483700
47.8p
220
H 21 Motion
Sebastian Welling
Axa SC
3:30:20.1261900
+1:21:41.490000
47.5p
221
H 21 Motion
David Broberg Engstrand
Stockholm
3:31:02.1266100
+1:22:23.494200
47.4p
222
H 21 Motion
Max Billgert
Erikslunds SK
3:31:20.1267900
+1:22:41.496000
47.3p
223
H 21 Motion
Johan Almgren
Axa SC
3:33:35.1281400
+1:24:56.509500
46.7p
224
H 21
Daniel Elfström
Gävle SK
3:33:36.1281500
+1:24:57.509600
46.7p
225
H 21 Motion
Andreas Marcetic
Storängens Skidklubb
3:36:09.1296800
+1:27:30.524900
46.0p
226
H 40
Jan Sarnet
Göteborgs SK
3:36:13.1297200
+1:27:34.525300
46.0p
227
H 40
Anders Lindberg
Kungsgårdens SK
3:36:44.1300300
+1:28:05.528400
45.9p
228
H 21 Motion
Pär Andersson
IK Rex
3:36:53.1301200
+1:28:14.529300
45.9p
229
H 21 Motion
Henrik Landgren
Axa SC
3:37:29.1304800
+1:28:50.532900
45.7p
230
H 21
Christoffer Lindqvist
Bålsta SK
3:38:48.1312700
+1:30:09.540800
45.4p
231
H 21 Motion
Jonas Svensson
Gimo IF SK
3:39:00.1313900
+1:30:21.542000
45.4p
232
H 21 Motion
Joachim Onkenhout
Ufk
3:39:13.1315200
+1:30:34.543300
45.3p
233
H 50
Anders Kussak
Axa SC
3:39:37.1317600
+1:30:58.545700
45.2p
234
H 50
Hans Strängby
XC Sthlm Ski Club
3:39:44.1318300
+1:31:05.546400
45.2p
235
H 21 Motion
Per Norin
Vallsta SK
3:39:48.1318700
+1:31:09.546800
45.2p
236
H 21 Motion
August Svenungsson
OK Gipen
3:39:56.1319500
+1:31:17.547600
45.1p
237
D 21
Sara Tuomaala
Vreta Skid o Mk
3:40:04.1320300
+1:31:25.548400
45.1p
238
H 21 Motion
Seppo Pitkälä
HAAPAVESI
3:41:39.1329800
+1:33:00.557900
44.7p
239
H 40
Erik Hofstedt
Vattholma IF
3:41:43.1330200
+1:33:04.558300
44.7p
240
H 21
Karl Fredriksson
OK 64 Torpa
3:41:55.1331400
+1:33:16.559500
44.7p
241
D 21
Linnéa Svärd
Gävle SK
3:43:09.1338800
+1:34:30.566900
44.4p
242
H 21 Motion
Gustaf Svenungsson
OK Gipen
3:43:52.1343100
+1:35:13.571200
44.2p
243
H 21 Motion
Melker Borggren
Rimbo Cross Country Club
3:44:14.1345300
+1:35:35.573400
44.1p
244
H 21
Peter Edlund
Axa SC
3:44:35.1347400
+1:35:56.575500
44.1p
245
H 21
Linus Svedin
Hybo AIK
3:45:28.1352700
+1:36:49.580800
43.9p
246
H 21 Motion
Lars Hugo Lagerstrom
Gävle
3:47:37.1365600
+1:38:58.593700
43.4p
247
H 50
Tony Forstén
Spirit IF
3:48:47.1372600
+1:40:08.600700
43.1p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:49:00
248
H 21 Motion
Per Johansson
Axa SC
3:49:06.1374500
+1:40:27.602600
43.0p
249
D 21 Motion
Emma Isberg
Gävle
3:49:18.1375700
+1:40:39.603800
43.0p
250
H 50
Johan Jansson
Hägersta GF
3:49:19.1375800
+1:40:40.603900
43.0p
251
H 21 Motion
Torbjörn Ågren
Linköpings SK
3:49:36.1377500
+1:40:57.605600
42.9p
252
H 40
Daniel Larsson
Östervåla IF
3:50:10.1380900
+1:41:31.609000
42.8p
253
H 21 Motion
Gustav Arnesson
Axa SC
3:51:20.1387900
+1:42:41.616000
42.6p
254
H 21 Motion
Gustav Bergström
Handelsbankens IF
3:51:25.1388400
+1:42:46.616500
42.6p
255
H 21 Motion
Andreas Flemmer
Väsby SK
3:52:51.1397000
+1:44:12.625100
42.3p
256
D 21 Motion
Charlotte Gydmer
Stockholm
3:53:14.1399300
+1:44:35.627400
42.2p
257
H 50
Torsten Svärd
Gävle SK
3:53:48.1402700
+1:45:09.630800
42.1p
258
D 21
Elisabet Fredriksson
OK 64 Torpa
3:54:11.1405000
+1:45:32.633100
42.0p
259
H 21 Motion
Fredrik Gestranius
Lemlands IF
3:54:27.1406600
+1:45:48.634700
41.9p
260
H 21
Axel Fredriksson
OK 64 Torpa
3:54:46.1408500
+1:46:07.636600
41.9p
261
H 21 Motion
Olle Paulsson
Storvreta IK
3:56:25.1418400
+1:47:46.646500
41.5p
262
H 21 Motion
Andreas Kranse
Östervåla IF
3:56:34.1419300
+1:47:55.647400
41.5p
263
H 21 Motion
Bengt Jansson
Söderhamns SK
3:56:37.1419600
+1:47:58.647700
41.5p
264
H 21 Motion
Johan Vonschoultz
Bromma
3:57:24.1424300
+1:48:45.652400
41.3p
265
H 21 Motion
Staffan Billgert
Söderberg & Partners IF
3:57:39.1425800
+1:49:00.653900
41.3p
266
H 50
Fredrik Lindberg
Oxvretens SK
3:57:44.1426300
+1:49:05.654400
41.3p
267
H 21 Motion
Fredrik Forsling
Hudiksvall
3:59:45.1438400
+1:51:06.666500
40.9p
268
D 21
Sandra Kraft
Axa SC
3:59:48.1438700
+1:51:09.666800
40.8p
269
H 21 Motion
Bosse Olsson
Söderhamns SK
4:00:24.1442300
+1:51:45.670400
40.7p
270
H 21 Motion
Niklas Jonsson
Hägersten
4:01:02.1446100
+1:52:23.674200
40.6p
271
H 21 Motion
Johan Pettersson
Team B3it
4:01:37.1449600
+1:52:58.677700
40.5p
272
H 21
Björn Aronsson
Axa SC
4:02:38.1455700
+1:53:59.683800
40.3p
273
H 21 Motion
Thomas Lindström
Älvsjö
4:03:07.1458600
+1:54:28.686700
40.2p
274
H 21 Motion
Mikael Sandanger
Axa SC
4:03:45.1462400
+1:55:06.690500
40.1p
275
H 21 Motion
Jussi Marjoniemi
Svappavaara Aif
4:03:57.1463600
+1:55:18.691700
40.1p
276
H 21 Motion
Fredrik Hydén
Storviks IF
4:04:16.1465500
+1:55:37.693600
40.0p
277
H 21 Motion
Mattias Kranse
Östervåla IF
4:04:18.1465700
+1:55:39.693800
40.0p
278
D 21 Motion
Malin Bard
Scania IF
4:04:28.1466700
+1:55:49.694800
40.0p
279
H 21 Motion
BO Hesselgren
Bålsta SK
4:04:39.1467800
+1:56:00.695900
39.9p
280
H 21 Motion
Gustav Bratt
Stockholm
4:06:29.1478800
+1:57:50.706900
39.6p
281
H 21 Motion
Björn Weddig
Axa SC
4:06:31.1479000
+1:57:52.707100
39.6p
282
H 40
Magnus Karlsson
Östervåla IF
4:08:42.1492100
+2:00:03.720200
39.2p
283
H 21 Motion
David Thunberg
Axa SC
4:08:51.1493000
+2:00:12.721100
39.2p
284
D 21
Amanda Nordström
Axa SC
4:08:52.1493100
+2:00:13.721200
39.2p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 4:09:00
285
H 21 Motion
Johan Nilemar
Axa SC
4:09:19.1495800
+2:00:40.723900
39.1p
286
H 21 Motion
Henry Frödesjö
Järfälla
4:09:37.1497600
+2:00:58.725700
39.0p
287
H 21 Motion
Pontus Ringsäter
Bromma
4:09:49.1498800
+2:01:10.726900
39.0p
288
H 40
Jonas Vestlund
Axa SC
4:12:10.1512900
+2:03:31.741000
38.6p
289
D 21 Motion
Cecilia Tjernström
Spånga
4:12:54.1517300
+2:04:15.745400
38.4p
290
H 21 Motion
Johan Ewetz
Turebergs IF
4:13:20.1519900
+2:04:41.748000
38.4p
291
D 21
Hiu-yee Fan
Telia IoFF
4:15:32.1533100
+2:06:53.761200
38.0p
292
H 21 Motion
Christian Gustavson
Västerås Skidklubb
4:15:34.1533300
+2:06:55.761400
38.0p
293
H 21 Motion
Peter Wasström
Gävle SK
4:15:45.1534400
+2:07:06.762500
38.0p
294
H 21 Motion
Stefan Källman
Norrala IF
4:15:48.1534700
+2:07:09.762800
38.0p
295
H 21 Motion
Fredrik Löfgren
Stockholm
4:16:39.1539800
+2:08:00.767900
37.8p
295
H 21 Motion
Daniel Ströbeck
Axa SC
4:16:39.1539800
+2:08:00.767900
37.8p
297
H 21
Tommy Rönn
Östervåla IF
4:17:50.1546900
+2:09:11.775000
37.6p
298
H 21 Motion
Carl Hjälte
Täby IS SK
4:18:01.1548000
+2:09:22.776100
37.6p
299
H 21 Motion
Nicolas Ivering
Axa SC
4:19:17.1555600
+2:10:38.783700
37.4p
300
H 21 Motion
Jonas Holmberg
Täby
4:19:32.1557100
+2:10:53.785200
37.3p
301
D 21 Motion
Ingegerd Samuelsson
Sunnersta Aif
4:19:39.1557800
+2:11:00.785900
37.3p
302
H 21 Motion
Olof Aldin
IF Ski Team Skåne
4:22:00.1571900
+2:13:21.800000
36.9p
303
H 21 Motion
Per Bergström
Borlänge
4:22:02.1572100
+2:13:23.800200
36.9p
304
H 21
Philip Gunnari
Axa SC
4:23:01.1578000
+2:14:22.806100
36.8p
305
H 21 Motion
Johan Norin
Johanneshov IF
4:23:56.1583500
+2:15:17.811600
36.6p
306
H 21 Motion
Patrik Börjesson
IFK Vaxholm
4:23:57.1583600
+2:15:18.811700
36.6p
307
H 21 Motion
Martin Lidberg
Gävle
4:24:59.1589800
+2:16:20.817900
36.5p
308
H 21 Motion
Jesper Ståhl
Spirit IF
4:27:45.1606400
+2:19:06.834500
36.0p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 4:29:00
309
D 21 Motion
Linda Sundlöf
Bravur Sports Club
4:30:44.1624300
+2:22:05.852400
35.6p
310
H 21 Motion
Morgan Larsson
Älvsjö
4:32:42.1636100
+2:24:03.864200
35.3p
311
D 21 Motion
Malin Andersson
Älvsjö
4:35:59.1655800
+2:27:20.883900
34.8p
312
H 21 Motion
Sebastian Gransäter
Brysch Trysch IF
4:43:19.1699800
+2:34:40.927900
33.8p
313
H 21 Motion
Daniel Sannéus
Axa SC
4:43:58.1703700
+2:35:19.931800
33.7p
314
H 21 Motion
Fabian Holmberg
Täby
4:44:44.1708300
+2:36:05.936400
33.6p
315
D 21 Motion
Elin Larsson
Stockholm
4:50:51.1745000
+2:42:12.973100
32.8p
316
D 21 Motion
Theresa Kirchheim
Mälarö SOK
4:51:10.1746900
+2:42:31.975000
32.8p
317
H 21
Ronny Wedin
Pumpen SK
23:59:58.8639700
317
H 21
Peter Blomgren
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
317
H 21
Niklas Pettersson
Söderbärke GOIF
23:59:58.8639700
317
H 21
Taavi Kaiv
Malmö FK
23:59:58.8639700
317
H 21
Björn Haglund
Hybo AIK
23:59:58.8639700
317
H 21
John Sterner
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
317
H 21
Axel Alness Borg
Loos IF
23:59:58.8639700
317
H 21
Mikael Nilsson
IFK Arvidsjaur SK
23:59:58.8639700
317
H 21
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
23:59:58.8639700
317
H 21
Jonatan Steen
Serneke IF
23:59:58.8639700
317
H 21
Jimmy Skogström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
317
H 21
Patrik Berglund
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
317
H 21
Martin Berglund
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
317
H 21
Daniel Södersten
Orsa SK
23:59:58.8639700
317
H 21
Johan Banstorp
Slussfors IK
23:59:58.8639700
317
H 21
Rasmus Andersson
Malungs IF
23:59:58.8639700
317
H 21
Kristofer Borgström
Sockertoppen IF
23:59:58.8639700
317
H 21
Petter Bäckebjörk
Kilafors SK
23:59:58.8639700
317
D 21
Maria Hansson
Axa SC
23:59:58.8639700
317
D 21
Kati Roivas
Finland / E-Liberty ski Team
23:59:58.8639700
317
H 60
Karl-Åke Bergqkvist
IFK Bergvik
23:59:58.8639700
317
H 50
Mathias Gärdh
Årsunda IF
23:59:58.8639700
317
H 50
Lars Englund
Rehns BK
23:59:58.8639700
317
H 50
Sören Sundberg
Högbo GIF
23:59:58.8639700
317
H 50
Jari Överkvist
Västerås Skidklubb
23:59:58.8639700
317
H 50
Niclas Andersson
SK Ringen
23:59:58.8639700
317
H 50
Tommy Finell
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
317
H 50
Jari Paavola
Järvsö IF
23:59:58.8639700
317
H 50
Tomas Wahlund
Högbo GIF
23:59:58.8639700
317
H 50
Greger Olsson
Axa SC
23:59:58.8639700
317
H 40
Magnus Berg
Axa SC
23:59:58.8639700
317
H 40
Johannes Jögi
Athletic Club Salt Lake
23:59:58.8639700
317
H 40
Björn Haring
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
317
H 40
Marcus Andersson
Täby IS SK
23:59:58.8639700
317
H 40
Roger Elimä
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
317
H 40
Jon Sellén
IF Hudik Alpint
23:59:58.8639700
317
D 40
Annika Elmerstad
Axa SC
23:59:58.8639700
317
D 21 Motion
Tove Törnqvist
Linköping
23:59:58.8639700
317
D 21 Motion
Ewa-Lena Bichsel
Ufk
23:59:58.8639700
317
D 21 Motion
Adelinn Persson Söör
Sollentuna
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
David Gustavsson
Team KBK
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Jonas Gustafsson
JEG IK
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Viktor Bergström
Sävar IK
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Karl-Martin Gidlund
Gävle
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Simon Karlsson
Slussfors IK
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Åke Roos
No Club
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Victor Rocha
Mariestads FK
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Per Pettersson
Hägersta GF
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Anders Geijer
HM
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Andreas Alfredeen
Axa SC
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Paul Erkki
Kungsängens IF
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Emil Erkki
Järfälla
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Mikael Olsson
Naprapat Walle Skidklubb
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Bo Bergström
IFK Hedemora SK
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Nils Fredrik Dehlin
Advokatfirman Vinge
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Rolf Øyvind Berg
Oslo
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Rasmus Tandrup
Axa SC
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Jonas Boustedt
Gävle SK
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Lennart Samuelsson
Locum IF
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Martin Berggren
Täby
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Olof Widenfalk
Ufk
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Mattias Petersson
Axa SC
23:59:58.8639700
317
H 21 Motion
Stefan Sandell
Västerås
23:59:58.8639700
380
H 21
Rickard Glamsjö
Oxvretens SK
23:59:59.8639800
380
H 21
Patrik Käll
IK Rex
23:59:59.8639800
380
H 21
Pontus Axelsson
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 21
Björn Artursson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
380
H 21
Benjamin Rubin
Yuppie Ski Club
23:59:59.8639800
380
H 21
Olof Forsberg
OK Ravinen
23:59:59.8639800
380
H 21
Linus Mattsson
Rehns BK
23:59:59.8639800
380
H 21
Daniel Persson
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
380
H 21
Carl Lönnbark
Falu IK
23:59:59.8639800
380
H 21
Niklas Vahlstrand
Järfälla SK
23:59:59.8639800
380
H 21
Markus Hayden
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 21
Sven Rindegren
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
380
H 21
Ola Jensen
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 21
Arvid Claeson
XC Sthlm Ski Club
23:59:59.8639800
380
H 21
Erik Granberg
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 21
Romain Balieu
Stockholms RK
23:59:59.8639800
380
H 21
Nicklas Gustafsson
Täby IS SK
23:59:59.8639800
380
H 21
Sebastian Hayden
Högbo GIF
23:59:59.8639800
380
H 21
Marcus Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
380
H 21
Adam Steen
Team Ormsalva
23:59:59.8639800
380
H 21
Johan Rydberg
Attunda IF
23:59:59.8639800
380
H 21
Marcus Klang
Axa SC
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
380
H 21
Bob Impola
SK Bore
23:59:59.8639800
380
D 21
Anna Ouchterlony
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
380
D 21
Karin Wallén
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
380
D 21
Linda Forsström
Stockholms RK
23:59:59.8639800
380
D 21
Elin Mccallan
Stockholms RK
23:59:59.8639800
380
H 60
Christian Hadenius
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
380
H 60
Leif Hedberg
Dellner Couplers IK
23:59:59.8639800
380
H 60
Lars Ericson
Malungs IF
23:59:59.8639800
380
H 60
Olof Granberg
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 60
Anders Rudolfsson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
380
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
23:59:59.8639800
380
H 50
Erik Klippmark
Gävle SK
23:59:59.8639800
380
H 50
Dan Lindgren
Korsnäs IF SK
23:59:59.8639800
380
H 50
Kennet Berglund
Bravur Sports Club
23:59:59.8639800
380
H 50
Karl Eriksson
Bålsta SK
23:59:59.8639800
380
H 50
Anders Boström
OK Linné
23:59:59.8639800
380
H 50
Fredrik Karlborg
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 50
Markus Björk
Åkersberga SK
23:59:59.8639800
380
H 50
Mats Midhamre
Redvägs SK
23:59:59.8639800
380
H 40
Johan Thalin
Östervåla IF
23:59:59.8639800
380
H 40
Mikael Lange
Storvreta IK
23:59:59.8639800
380
H 40
Endrus Arge
Aspås IF
23:59:59.8639800
380
H 40
Mattias Loqvist
Åre Längdskidklubb
23:59:59.8639800
380
H 40
Björn Winell
Storvreta IK
23:59:59.8639800
380
H 40
Stefan Nilsson
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 40
Urban Selin
Matfors SK
23:59:59.8639800
380
D 60
Karin Bengtsson
Visborgs OK
23:59:59.8639800
380
D 50
Karin Marell Höglund
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
380
D 40
Åsa Asplund
Sunnansjö IK
23:59:59.8639800
380
D 21 Motion
Hanna Wagenius
Östersund
23:59:59.8639800
380
D 21 Motion
Marjaana Daniels
Hofors Aif
23:59:59.8639800
380
D 21 Motion
Karin Dahlgren
Bromma
23:59:59.8639800
380
D 21 Motion
Anette Nilsson
OK Linné
23:59:59.8639800
380
D 21 Motion
Elin Rennerfelt
Saltsjö-Duvnäs
23:59:59.8639800
380
D 21 Motion
Madelene Hörlin
Yuppie Ski Club
23:59:59.8639800
380
D 21 Motion
Eva Dencker Vansvik
Hjärnbolaget
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Emil Ohlander
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Fredrik Jansson
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Mikkel Johannesen
Bromma
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Max Lindstedt
Åkersberga SK
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Björn Boström
Enköping
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Jens Olesen
Stockholm
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Magnus Tottie
IFK Vaxholm
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Jan Lindgren
Saltvik
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Ola Lindblad
Saltsjö-Duvnäs
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Sebastian Stime
Yuppie Ski Club
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Lauris Muzikants
Spirit IF
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Aleksander Larsson
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Sebastian Lukas
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Erik Troeng
Storviks IF
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Jan Petersen
Holte Ski
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Jan Timmerman
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Christer Wallberg
Uppsala SLK
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Axel Nordblom
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Andreas Hiller
Axa SC
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Oskar Karlsson
Börje SK
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Markko Waas
Bromma
23:59:59.8639800
380
H 21 Motion
Hampus Östh Gustafsson
Upplands-Ekeby IF
23:59:59.8639800
14.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 17
Axel Mäkinen
Högbo GIF
47:14.283300
75.1p
2
D 21 Motion
Ida Palmberg
Högbo GIF
47:17.283600
+3.200
75.0p
3
H 21 Motion
Tobias Haglund
Saab FF Järfälla
50:54.305300
+3:40.21900
69.7p
4
D 17
Wilma Björkman
IFK Mora SK
54:40.327900
+7:26.44500
64.9p
5
H 17
Jonas Björs
Hybo AIK
58:43.352200
+11:29.68800
60.4p
6
D 21 Motion
Linn Alness Borg
Loos IF
1:03:52.383100
+16:38.99700
55.5p
7
H 17
Alfons Olsson
Vallsta SK
1:05:17.391600
+18:03.108200
54.3p
8
D 21 Motion
Cecilia Öberg
Gävle SK
1:05:19.391800
+18:05.108400
54.3p
9
D 21 Motion
Sofie Blomgren
Vassunda IF
1:13:02.438100
+25:48.154700
48.6p
10
D 21 Motion
Sandra Lindblå Stenberg
Norrbärke SK
1:21:53.491200
+34:39.207800
43.3p
11
D 21 Motion
Ulrika Eriksson
IK Rex
1:23:43.502200
+36:29.218800
42.4p
12
D 21 Motion
Malin Wissén
Hägersten
1:26:05.516400
+38:51.233000
41.2p
13
H 21 Motion
Rolf Larsson
Östervåla IF
1:27:07.522600
+39:53.239200
40.7p
14
D 21 Motion
Pernilla Sellfors-Forsling
Hofors Aif
1:28:48.532700
+41:34.249300
39.9p
15
D 21 Motion
Jessika Lundman Fästh
Hofors
1:28:53.533200
+41:39.249800
39.9p
16
D 21 Motion
Sofia Fernström
Älvsjö
1:28:56.533500
+41:42.250100
39.9p
17
D 21 Motion
Julia Senninger
Zeromission
1:37:01.582000
+49:47.298600
36.6p
18
D 21 Motion
Jenny Söderborg
Stockholm
1:53:48.682700
+1:06:34.399300
31.2p
19
H 21 Motion
Jonas Magnusson
Håknäs IF
23:59:59.8639800
19
H 21 Motion
Mikael Persson
Stockholm
23:59:59.8639800
19
H 21 Motion
Björn Dahlgren
Gävle
23:59:59.8639800
19
D 21 Motion
Malin Magnusson
Håknäs IF
23:59:59.8639800
19
D 21 Motion
Emilia Lindqvist
Axa SC
23:59:59.8639800
19
D 21 Motion
Linnea Gimbringer
Stockholm
23:59:59.8639800
19
D 21 Motion
Rebecka Dannberg
Högbo GIF
23:59:59.8639800
19
D 21 Motion
Katarina Westermark
Älvsjö
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)