Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Andörjan
2020-02-16
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niklas Niska
Pajala IF
1:55:31.693000
82.3p
2
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:55:32.693100
+1
82.3p
3
Magnus Näslund
IFK Strömsund
1:55:33.693200
+2.100
82.3p
4
Hans Mäenpää
Ski Team Mäenpää
1:55:35.693400
+4.300
82.3p
5
Hannes Mäenpää
Ski Team Mäenpää
1:55:36.693500
+5.400
82.2p
6
Erik Skott
Aapua IF
2:03:00.737900
+7:29.44800
76.4p
7
Johan Samuelsson
SK Järven
2:03:01.738000
+7:30.44900
76.4p
8
Thomas Hollberg
I 19 IF
2:03:10.738900
+7:39.45800
76.2p
9
Jon Rackner
I 19 IF
2:04:58.749700
+9:27.56600
74.9p
10
Marcus Nilsson
XC Piteå
2:04:59.749800
+9:28.56700
74.9p
11
Johannes Rautio
Vittangi SK
2:05:00.749900
+9:29.56800
74.9p
12
Martin Ottosson
Skellefteå SK
2:06:04.756300
+10:33.63200
74.2p
13
Thomas Granholm
Vörå IF
2:07:23.764200
+11:52.71100
73.3p
14
Tomas Törevall
Gällivare Endurance
2:08:04.768300
+12:33.75200
72.8p
15
Daniel Larsson
Gällivare Endurance
2:08:06.768500
+12:35.75400
72.8p
16
Stig Lundmark
IFK Arvidsjaur SK
2:11:05.786400
+15:34.93300
70.8p
17
Jonas Häger
Ryda SK
2:11:46.790500
+16:15.97400
70.4p
18
Peter Gustavsson
Malå IF
2:11:49.790800
+16:18.97700
70.4p
19
Fredrik Mäki
Aapua IF
2:12:02.792100
+16:31.99000
70.2p
20
Robert Bergvall
XC Piteå
2:14:27.806600
+18:56.113500
68.8p
21
Andreas Almqvist
I 19 IF
2:14:32.807100
+19:01.114000
68.7p
22
Lukas Skott
Aapua IF
2:15:42.814100
+20:11.121000
68.0p
23
Andreas Ehlis
Motala Aif SK
2:17:07.822600
+21:36.129500
67.2p
24
Christer Köhler
Abisko Ioik
2:17:34.825300
+22:03.132200
67.0p
25
Robin Olsson
Roslagsbro IF
2:17:35.825400
+22:04.132300
66.9p
26
Magnus Nordlander
Östgöta Helikopterskola IF
2:17:36.825500
+22:05.132400
66.9p
27
Tomas Hedström
Fmv-Sport
2:19:23.836200
+23:52.143100
65.9p
28
Erik Lampa
Narken IF
2:21:27.848600
+25:56.155500
64.8p
29
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:21:29.848800
+25:58.155700
64.8p
30
Andreas Salmi
Jukkasjärvi IF
2:21:42.850100
+26:11.157000
64.7p
31
David Falk
Jukkasjärvi IF
2:22:09.852800
+26:38.159700
64.5p
32
Jonathan Salo
Vaasa
2:26:04.876300
+30:33.183200
62.5p
33
Jörgen Stenberg
Kågedalens SK
2:27:16.883500
+31:45.190400
61.9p
34
Robin Olofsson
SK Järven
2:27:20.883900
+31:49.190800
61.8p
35
Anders Jakobsson
Axa SC
2:28:45.892400
+33:14.199300
61.2p
36
Juha Juutila
Espoon Hiihtoseura
2:28:50.892900
+33:19.199800
61.1p
37
Johan Lasu
Vittangi SK
2:29:36.897500
+34:05.204400
60.8p
38
Roger Löf
Lulekamraterna
2:29:48.898700
+34:17.205600
60.7p
39
Gunnar Ågran
Lycksele IF
2:29:50.898900
+34:19.205800
60.7p
40
Henrik Henriksson
Jukkasjärvi IF
2:31:07.906600
+35:36.213500
60.1p
41
Thomas Jonsson
XC Piteå
2:31:14.907300
+35:43.214200
60.0p
42
Peter Andersson
IFK Arvidsjaur SK
2:32:37.915600
+37:06.222500
59.4p
43
Robin Berg
Lycksele IF
2:32:53.917200
+37:22.224100
59.3p
44
Kay Rung
XC Piteå
2:33:04.918300
+37:33.225200
59.2p
45
Marcus Eriksson
IFK Arvidsjaur SK
2:34:43.928200
+39:12.235100
58.5p
46
Marcus Burström
Byske SK
2:34:53.929200
+39:22.236100
58.4p
47
Johan Persson
Bodens SK
2:35:26.932500
+39:55.239400
58.2p
48
Krister Lundfors
Malax IF
2:35:44.934300
+40:13.241200
58.0p
49
Mats Stjerngren
Nacka Värmdö SK
2:36:00.935900
+40:29.242800
57.9p
50
David Bellqvist
Sävast Ski Team IF
2:36:02.936100
+40:31.243000
57.9p
51
Anders Borgeryd
XC Piteå
2:36:21.938000
+40:50.244900
57.8p
52
Jonas Drugge
Lulekamraterna
2:36:52.941100
+41:21.248000
57.5p
53
Conny Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
2:40:20.961900
+44:49.268800
56.1p
54
Joakim Malmström
Umara SC
2:40:27.962600
+44:56.269500
56.1p
55
Oskar Abrahamsson
XC Piteå
2:41:38.969700
+46:07.276600
55.6p
56
Emil Risberg
No Club
2:41:40.969900
+46:09.276800
55.6p
57
Tomas Öman
Luleguttene
2:41:50.970900
+46:19.277800
55.5p
58
Mark Obers
Hästveda OK
2:43:57.983600
+48:26.290500
54.7p
59
Per Olof Nutti
Kiruna
2:48:40.1011900
+53:09.318800
53.0p
60
Petter Larsson
Vittangi SK
2:49:34.1017300
+54:03.324200
52.7p
61
Johan Lundberg
Kappa Kraftliner KK
2:51:51.1031000
+56:20.337900
51.9p
62
Linus Johnsson
Luleå
2:52:04.1032300
+56:33.339200
51.8p
63
Viktor Berggren
Hemmingsmarks IF
2:52:09.1032800
+56:38.339700
51.8p
64
Peter Vikström
Vattenfalls IF
2:53:32.1041100
+58:01.348000
51.3p
65
Mats Långström
XC Piteå
2:54:04.1044300
+58:33.351200
51.1p
66
Johan Eriksson
XC Piteå
2:59:41.1078000
+1:04:10.384900
49.4p
67
Simon Emmoth
Ersnäs IF
3:01:45.1090400
+1:06:14.397300
48.7p
68
Rami Lindgren
Napapiirin Kuljetus OY
3:18:14.1189300
+1:22:43.496200
44.2p
69
Torbjörn Nilsson
Bodens SK
3:23:49.1222800
+1:28:18.529700
42.9p
70
Tom Hägglund
IFK Arvidsjaur SK
3:30:48.1264700
+1:35:17.571600
41.3p
71
Joel Svensson
Sävast Ski Team IF
3:37:10.1302900
+1:41:39.609800
40.0p
72
Joachim Berggren
Friare Liv
3:39:38.1317700
+1:44:07.624600
39.5p
73
Ulf Johan Sjöberg
Ski Team 16s
3:42:45.1336400
+1:47:14.643300
38.9p
74
Sven Eliasson
Karesuando Fyrklövern
3:42:47.1336600
+1:47:16.643500
38.9p
75
Simen Romsdal
Tverrelvdalen IL
3:44:41.1348000
+1:49:10.654900
38.5p
76
Gustaf Granbom
Volvo IF
3:50:03.1380200
+1:54:32.687100
37.6p
77
Muaz Alzouby
Studentidrott
3:54:01.1404000
+1:58:30.710900
36.9p