Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Antnäsloppet
2020-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Antnäs BK
Plats: Luleå
Längdskidor
Fristil
Intervallstart/ Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 18
11km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Saga Norberg
Ersnäs IF
39:20.235900
54.4p
2
Jennifer Grensjö
Antnäs BK
52:56.317500
40.4p
D 20
11km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Amalia Söderberg
Sunderby SK
42:20.253900
50.6p
D 21
11km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ellinor Bergman
Luleå Gjutarens IF
49:49.298800
43.0p
H 18
11km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Sundén
Strömnäs GIF
31:09.186800
68.7p
2
Simon Eriksson
Kalix SK
31:48.190700
67.3p
3
Lukas Stridsman
Antnäs BK
33:46.202500
63.4p
H 21
11km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Erik Oskarsson
Sorsele SK
29:23.176200
72.8p
2
Henrik Blom
Obbola IK
29:41.178000
72.1p
3
Andreas Nilsson
Sävast Ski Team IF
30:30.182900
70.2p
D 15
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nora Wallenius
Täfteå IK
17:52.107100
2
Ellen Berglund
Skellefteå SK
19:54.119300
3
Alva Engström
Luleå Gjutarens IF
25:20.151900
D 16
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ella Turesson
Luleå Gjutarens IF
18:30.110900
2
Tindra Wilhelmsson
Lidköpings VSK
20:15.121400
H 15
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Filip Enberg
Strömnäs GIF
16:59.101800
2
Tim Lundberg
Luleå Gjutarens IF
18:01.108000
3
Jim Blomqvist
Luleå Gjutarens IF
19:26.116500
H 16
6km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nikolaj Riekkola
Luleå Gjutarens IF
16:17.97600
2
Valter Eriksson
Luleå Gjutarens IF
16:32.99100
3
Anton Ökvist
Ersnäs IF
17:34.105300
D 13
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mathea Eriksson
Sunderby SK
10:39.63800
2
Märta Johansson
Luleå Gjutarens IF
10:46.64500
3
My Blomqvist
Luleå Gjutarens IF
10:55.65400
D 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Lindgren
Täfteå IK
9:44.58300
2
Thea Lundqvist
Skellefteå SK
11:09.66800
3
Inez Häggrot
Jukkasjärvi IF
12:07.72600
H 13
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
David Lindgren
IFK Umeå
10:20.61900
2
Edvin Nilsson
Sävast Ski Team IF
11:28.68700
3
Egon Kvibacke
Sävast Ski Team IF
11:34.69300
H 14
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ulrik Jonsson
Strömnäs GIF
8:59.53800
2
Tor Kronholm
Luleå Gjutarens IF
9:49.58800
3
Samuel Gustavsson
Luleå Gjutarens IF
9:52.59100
D 9
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gertrud Engqvist
Malmbergets AIF
8:18.49700
2
Cornelia Dahlberg
Luleå Gjutarens IF
9:46.58500
3
Selma Hedlund
Luleå Gjutarens IF
10:06.60500
D 10
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Linnea Agerfalk
Sävast Ski Team IF
8:21.50000
2
Ellen Bergkvist
Luleå Gjutarens IF
8:45.52400
3
Signe Nyström
Brändöns IF
9:15.55400
D 11
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Thelma Falk
Luleå Gjutarens IF
8:41.52000
2
Tilda Sundqvist
Luleå Gjutarens IF
9:15.55400
3
Vilma Kuokkanen
Luleå Gjutarens IF
9:17.55600
D 12
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Maja Stridsman
Luleå Gjutarens IF
8:25.50400
2
Iris Bergkvist
Luleå Gjutarens IF
8:42.52100
2
Stella Vilhelmsson
Lidköpings VSK
8:42.52100
2
Milly Hansson
Malmbergets AIF
8:42.52100
H 9
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Charlie Lundqvist
Skellefteå SK
8:57.53600
2
Einar Persson Strand
Luleå Gjutarens IF
9:10.54900
3
Birk Waara
OK Sarven
9:38.57700
H 10
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Hilding Cedering
Överkalix IF
8:27.50600
2
Elias Leven Engström
Luleå Gjutarens IF
9:09.54800
3
Vidar Marklund
Hemmingsmarks IF
9:14.55300
H 11
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ivar Kronholm
Luleå Gjutarens IF
8:07.48600
2
Malte Kempe
Luleå Gjutarens IF
8:21.50000
3
Hugo Lindgren
Täfteå IK
8:22.50100
H 12
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ruben Eriksson
Luleå Gjutarens IF
8:04.48300
2
Nils Wallenius
IFK Umeå
8:09.48800
D 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Elvira Avergren
Luleå Gjutarens IF
-
Elma Aidanpää
Sunderby SK
-
Helga Cedering
Överkalix IF
-
Greta Engqvist
Malmbergets AIF
-
Linnea Johansson
Antnäs BK
-
Tyra Leven Engström
Luleå Gjutarens IF
-
Vilja Nyström
Brändöns IF
-
Emma Olsson
Kalix SK
-
Novalie Persson
Kalix SK
-
Edith Ramström
Luleå Gjutarens IF
-
Ina Vikström
Brändöns IF
-
Lova Vikström
Brändöns IF
H 8
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
-
Hugo Pettersson
Jukkasjärvi IF
-
Emil Bergman
Luleå Gjutarens IF
-
Rasmus Bergman
Luleå Gjutarens IF
-
Albin Bergstedt
Sunderby SK
-
Wilmer Dahlberg
Luleå Gjutarens IF
-
Alfred Falk
Luleå Gjutarens IF
-
Filip From
Antnäs BK
-
Alvar Hedlund
Luleå Gjutarens IF
-
Leo Hester Åsberg
Bergnäsets AIK
-
Frank Larsson
Hemmingsmarks IF
-
Frans Linder
Sunderby SK
-
Hannes Lindgren
IFK Umeå
-
Anton Lindmark
OK Sarven
-
Ludvig Viklund Rodälv
Luleå Gjutarens IF
D 35 Motion
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maria Ökvist
Ersnäs IF
26:15.157400
H 35 Motion
5km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Anders Paganus
Malmbergets AIF
19:01.114000
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Officiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är uppladdade av arrangörerna själva, detta är alltså officiella resultat.
Läs mer
Öppen tävling
Det här är en
öppen tävling
på Skidresultat.se, det betyder att alla inloggade användare kan ändra/lägga till uppgifter och resultat.
Du kan
ansöka om att bli tävlingsadministratör för den här tävlingen här!
läs mer...
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Antnäsloppet 2020
Antnäsloppet 2015
Antnäsloppet 2014
Antnäsloppet 2013
Antnäsloppet 2012
Antnäsloppet 2011
Upunorsprinten 2011
Antnäsloppet 2010
Tävlingar i närheten
Lilla Karlavagnen fristil 2020
Byskeloppet 2020
Lilla Karlavagnen klassiskt 2020
Sävastspelen 2020
Andörjan 2020
Bodenloppet 2020
Malmstråket 2020
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan