Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2006-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
Ulricehamns IF
1:46:08.636700
85.9p
2
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
1:48:32.651100
+2:24.14300
83.6p
3
Christian Olsson
Tranemo IF
1:48:52.653100
+2:44.16300
83.3p
4
Oscar Lund
IF Hallby SOK
1:53:51.683000
+7:43.46200
79.0p
5
Pär-Anders Järsenholt
Vålådalen SK
1:54:31.687000
+8:23.50200
78.5p
6
Torbjörn Svenningsson
Mullsjö SOK
1:56:16.697500
+10:08.60700
77.1p
7
Per Löwendahl
Mölndals RK
1:56:16.697500
+10:08.60700
77.1p
8
Peter Blom
Dala-Järna IK
1:56:23.698200
+10:15.61400
77.0p
9
Keith Ilvesson
Tidaholm SOK Sisu
1:58:56.713500
+12:48.76700
75.1p
10
Joakim Carlson
IK Trasten
1:59:21.716000
+13:13.79200
74.8p
11
Anders Wikström
Sjömarkens IF
1:59:22.716100
+13:14.79300
74.8p
12
Henrik Andersson
Torestorps IF
1:59:23.716200
+13:15.79400
74.8p
13
Mikael Almén
Ryda SK
1:59:35.717400
+13:27.80600
74.6p
14
Fredrik Englundh
Trollhättans SOK
2:00:18.721700
+14:10.84900
74.1p
15
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
2:00:43.724200
+14:35.87400
73.8p
16
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:00:45.724400
+14:37.87600
73.8p
17
Hans Strid
Ulricehamns IF
2:01:16.727500
+15:08.90700
73.4p
18
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:01:41.730000
+15:33.93200
73.2p
19
Thorbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:01:54.731300
+15:46.94500
73.0p
20
Peter Johansson
OK Skogshjortarna
2:02:33.735200
+16:25.98400
72.6p
21
Johannes Laago
IF Hallby SOK
2:02:53.737200
+16:45.100400
72.3p
22
Roberth Larsson
Tranemo IF
2:03:03.738200
+16:55.101400
72.2p
23
Anders Soovik
Göteborgs Hamns IF
2:03:16.739500
+17:08.102700
72.1p
24
Erik Martinsson
Dalstorps IF
2:03:38.741700
+17:30.104900
71.8p
25
David Erixon
OK Berget
2:03:41.742000
+17:33.105200
71.8p
26
Kristian Mauritz Lindqvist
Skillingaryds FK
2:03:48.742700
+17:40.105900
71.7p
27
Karl Fredrik Georgsson
OK Berget
2:04:25.746400
+18:17.109600
71.3p
28
Ulrik Olsson
Brattås Ck
2:04:31.747000
+18:23.110200
71.2p
29
Anders Ottosson
Örserums IK
2:04:48.748700
+18:40.111900
71.0p
30
Lars Björk
Bäckefors IF
2:05:27.752600
+19:19.115800
70.6p
31
Eine Kallin
Länghems IF
2:06:02.756100
+19:54.119300
70.2p
32
Dan Johansson
Stångenäs Ais
2:06:04.756300
+19:56.119500
70.2p
33
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
2:06:18.757700
+20:10.120900
70.1p
34
Fredrik Ousbäck
Järpens SK
2:06:21.758000
+20:13.121200
70.0p
35
Gustav Westh
Mullsjö SOK
2:06:48.760700
+20:40.123900
69.8p
36
Daniel Danielsson
Sya SK
2:07:44.766300
+21:36.129500
69.2p
37
Martin Mattsson
Uddevalla SK
2:08:21.770000
+22:13.133200
68.8p
38
Peter Svenningsson
Ulricehamns IF
2:08:28.770700
+22:20.133900
68.7p
39
Johan Åhlund
OK Alehof
2:08:48.772700
+22:40.135900
68.5p
40
Mattias Davidsson
Burseryds IF
2:09:25.776400
+23:17.139600
68.1p
41
Joakim Kjellander
Ryda SK
2:09:32.777100
+23:24.140300
68.1p
42
Roland Börjesson
Tranemo IF
2:10:10.780900
+24:02.144100
67.7p
43
Stefan Andersson
SOK Träff
2:10:14.781300
+24:06.144500
67.6p
44
Peter Reinholdsson
Ulricehamns IF
2:10:25.782400
+24:17.145600
67.5p
45
William Andreasson
Ulricehamns IF
2:10:26.782500
+24:18.145700
67.5p
46
Christian Arvidsson
IK Trasten
2:10:34.783300
+24:26.146500
67.4p
47
Anders Johansson
Hestra IF
2:11:15.787400
+25:07.150600
67.0p
48
Johan Grahn
Göteborgs SK
2:11:18.787700
+25:10.150900
67.0p
49
Jörgen Håkansson
IK Ymer
2:11:34.789300
+25:26.152500
66.9p
50
Johan Tykesson
Sya SK
2:11:43.790200
+25:35.153400
66.8p
51
Gustav Hansson
Sya SK
2:12:05.792400
+25:57.155600
66.6p
52
Per Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:12:14.793300
+26:06.156500
66.5p
53
Daniel Björndahl
IK Stern
2:12:27.794600
+26:19.157800
66.3p
54
Thomas Hellner
Istrums SK
2:12:33.795200
+26:25.158400
66.3p
55
Stefan Bengtsson
OK Alehof
2:12:36.795500
+26:28.158700
66.3p
56
Patrik Svensson
Göteborgs SK
2:12:38.795700
+26:30.158900
66.2p
57
Henrik Danielsson
Sya SK
2:12:59.797800
+26:51.161000
66.0p
58
Peter Edvardsson
OK Alehof
2:13:10.798900
+27:02.162100
65.9p
59
Bo Ragnar Magnus Göransson
Gnosjö FK
2:13:17.799600
+27:09.162800
65.9p
60
Johan Nyman
SOL Tranås
2:13:23.800200
+27:15.163400
65.8p
61
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:13:30.800900
+27:22.164100
65.8p
62
Peter Sundén
Huddinge SK LF
2:13:34.801300
+27:26.164500
65.7p
63
Carl Åke Gunnar Carlsson
OK Berget
2:13:42.802100
+27:34.165300
65.6p
64
Peter Gustavsson
Värnamo Ck
2:13:54.803300
+27:46.166500
65.5p
65
Niklas Grahn
Göteborgs SK
2:13:55.803400
+27:47.166600
65.5p
66
Magnus Månsson
Brittatorps Tk
2:14:06.804500
+27:58.167700
65.4p
67
Thomas Ericsson
Sya SK
2:14:17.805600
+28:09.168800
65.3p
68
Lennart Alleborg
OK Landehof
2:14:19.805800
+28:11.169000
65.3p
69
Peter Karlsson
IK Stern
2:14:47.808600
+28:39.171800
65.0p
70
Johan Provén
Dannike IK
2:15:25.812400
+29:17.175600
64.7p
71
Åke Johansson
Rydboholms SK
2:16:48.820700
+30:40.183900
63.9p
72
Eric Ristenstrand
Linköpings SK
2:16:55.821400
+30:47.184600
63.9p
73
Mikael Björndal
Göteborgs SK
2:17:02.822100
+30:54.185300
63.8p
74
Pär Sundkvist
OK Berget
2:17:21.824000
+31:13.187200
63.7p
75
Mattias Gotting
Grönahögs IK
2:17:32.825100
+31:24.188300
63.6p
76
Roger Frölander
Mullsjö SOK
2:17:36.825500
+31:28.188700
63.5p
77
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:17:40.825900
+31:32.189100
63.5p
78
Christian Andersson
Torestorps IF
2:17:54.827300
+31:46.190500
63.4p
79
Christer Nilsson
Sjövalla FK
2:17:59.827800
+31:51.191000
63.3p
80
Arne Lennart Lund
Trollhättans SOK
2:18:02.828100
+31:54.191300
63.3p
81
Robert Gren
Munkedals SOK
2:18:26.830500
+32:18.193700
63.1p
82
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:18:30.830900
+32:22.194100
63.1p
83
Åke Albinsson
IK Hakarpspojkarna
2:19:06.834500
+32:58.197700
62.7p
84
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:19:11.835000
+33:03.198200
62.7p
85
Henric Svensson
FK Finn
2:19:14.835300
+33:06.198500
62.7p
86
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:19:17.835600
+33:09.198800
62.6p
87
Magnus Ullman
OK Alehof
2:19:29.836800
+33:21.200000
62.5p
88
Anders Stenberg
Tranemo IF
2:19:40.837900
+33:32.201100
62.5p
89
Fredrik Lindh
Blybergs FF
2:19:53.839200
+33:45.202400
62.3p
90
Sebastian Edlund
Elfsborgs SOK
2:20:05.840400
+33:57.203600
62.2p
91
Krister Musslinder
Falköpings AIK SK
2:21:16.847500
+35:08.210700
61.7p
92
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
2:21:17.847600
+35:09.210800
61.6p
93
Berndt Lindberg
Kisa SK
2:21:59.851800
+35:51.215000
61.3p
94
Thomas Engqvist
Ulricehamns IF
2:22:17.853600
+36:09.216800
61.2p
95
Björn Andersson
Volvo IF
2:22:20.853900
+36:12.217100
61.1p
96
Lars Erik Brittus
Sågmyra SK
2:22:46.856500
+36:38.219700
60.9p
97
David Jönsson
Tenhults SOK
2:22:55.857400
+36:47.220600
60.8p
98
Jan Evertsson
IK Trasten
2:23:49.862800
+37:41.226000
60.4p
99
Eskil Laago
IF Hallby SOK
2:24:14.865300
+38:06.228500
60.2p
100
Jesper Stenström
Vänersborgs SK
2:24:15.865400
+38:07.228600
60.2p
101
Jan Nilsson
FK Friskus Varberg
2:24:16.865500
+38:08.228700
60.2p
102
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:24:21.866000
+38:13.229200
60.2p
103
Jan-Erik Johansson
Torestorps IF
2:24:32.867100
+38:24.230300
60.1p
104
Kjell Martinsson
Dalstorps IF
2:24:47.868600
+38:39.231800
60.0p
105
Jörgen Ivarson
IK Ymer
2:24:53.869200
+38:45.232400
59.9p
106
Eiler Tigerberg
Lidköpings VSK
2:24:54.869300
+38:46.232500
59.9p
107
Conny Svensson
Tranemo IF
2:24:55.869400
+38:47.232600
59.9p
108
Göran Jern
IF Hagen SK
2:25:36.873500
+39:28.236700
59.6p
109
Mårten Gustavsson
SOL Tranås
2:25:48.874700
+39:40.237900
59.5p
110
Thomas Josefsson
Redvägs SK
2:25:52.875100
+39:44.238300
59.5p
111
Mikael Öhrn
Hvetlanda SK
2:26:00.875900
+39:52.239100
59.4p
112
Stefan Carlen
OK Landehof
2:26:03.876200
+39:55.239400
59.4p
113
Bo-Arne Olsson
Eslövs FK
2:26:03.876200
+39:55.239400
59.4p
114
Bernt Henriksson
IK Albion
2:26:34.879300
+40:26.242500
59.1p
115
Sten-Olof Svantesson
Ulricehamns IF
2:26:41.880000
+40:33.243200
59.1p
116
Robert Nyman
SOL Tranås
2:26:51.881000
+40:43.244200
59.0p
117
Carl Gunnar Torsten Hansson
Sya SK
2:26:56.881500
+40:48.244700
59.0p
118
Tomas Nilsson
OK Gipen
2:27:17.883600
+41:09.246800
58.8p
119
Jonny Olofsson
Dalstorps IF
2:27:36.885500
+41:28.248700
58.7p
120
Patrik Emanuelsson
Värnamo Ck
2:27:50.886900
+41:42.250100
58.6p
121
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:28:14.889300
+42:06.252500
58.4p
122
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
2:28:16.889500
+42:08.252700
58.4p
123
Henning Bergqvist
Brännebrona SK
2:28:35.891400
+42:27.254600
58.2p
124
Mikael Johansson
Tranemo IF
2:28:42.892100
+42:34.255300
58.2p
125
Marcus Gustavsson
Tranemo IF
2:28:47.892600
+42:39.255800
58.1p
126
Tommy Kjellgren
Tidaholm SOK Sisu
2:28:51.893000
+42:43.256200
58.1p
127
Thomas Nilsson
Eslövs FK
2:29:28.896700
+43:20.259900
57.8p
128
Tom Larry Owe Wadlin
Främmestads IK
2:29:32.897100
+43:24.260300
57.8p
129
Torgny Sundqvist
Gnosjö FK
2:29:34.897300
+43:26.260500
57.8p
130
Patrik Hylander
Hössna IF
2:29:43.898200
+43:35.261400
57.7p
131
Jörgen Damm
Kisa SK
2:29:44.898300
+43:36.261500
57.7p
132
Tord Karlsson
Vänersborgs SK
2:30:07.900600
+43:59.263800
57.6p
133
Enar Andersson
Göteborgs SK
2:30:14.901300
+44:06.264500
57.5p
134
Jan Anders Johansson
IF Saab
2:30:36.903500
+44:28.266700
57.4p
135
Joan Starck
Hvetlanda SK
2:30:39.903800
+44:31.267000
57.3p
136
Vidar Faxén
IK Stern
2:30:48.904700
+44:40.267900
57.3p
137
Jan Flodin
Elfsborgs SOK
2:31:04.906300
+44:56.269500
57.2p
138
Tore Hjalmarsson
Malma Aif
2:31:09.906800
+45:01.270000
57.1p
139
Anders Pääjärvi
IK Stern
2:31:20.907900
+45:12.271100
57.0p
140
Anders Axenborg
Göteborg/Majorna OK
2:31:29.908800
+45:21.272000
57.0p
141
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
2:31:34.909300
+45:26.272500
56.9p
142
Håkan Gustafsson
Lerums SOK
2:31:39.909800
+45:31.273000
56.9p
143
Mats Lindahl
IK Hakarpspojkarna
2:31:55.911400
+45:47.274600
56.8p
144
Johan Nilsson
Sya SK
2:32:02.912100
+45:54.275300
56.7p
145
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:32:16.913500
+46:08.276700
56.7p
146
Josef Källström
Mölndals RK
2:32:22.914100
+46:14.277300
56.6p
147
Nillas Henriksson
Mullsjö SOK
2:32:36.915500
+46:28.278700
56.5p
148
Johan Carlsson
Trollhättans SOK
2:32:54.917300
+46:46.280500
56.4p
149
Andreas Karlsson
Munkedals SOK
2:32:57.917600
+46:49.280800
56.4p
150
Olle Edvardsson
OK Alehof
2:33:19.919800
+47:11.283000
56.2p
151
Freddy Wegelius
Bredareds IF
2:33:22.920100
+47:14.283300
56.2p
152
Urban Andersson
SOK 68
2:33:27.920600
+47:19.283800
56.2p
153
Christian Jansson
Tranemo IF
2:33:29.920800
+47:21.284000
56.1p
154
Mats Gunnarsson
IK Stern
2:33:35.921400
+47:27.284600
56.1p
155
Lars Dalberg
IK Stern
2:33:40.921900
+47:32.285100
56.1p
156
Peter Wirkensjö
Ljungbypolisens SIF
2:33:47.922600
+47:39.285800
56.0p
157
Bengt Axelsson
Borås GIF
2:33:59.923800
+47:51.287000
55.9p
158
Lars Jonsson
OK Alehof
2:34:02.924100
+47:54.287300
55.9p
159
Anders Johansson
Torestorps IF
2:34:24.926300
+48:16.289500
55.8p
160
Niklas Skoog
Göteborg/Majorna OK
2:34:33.927200
+48:25.290400
55.7p
161
Pelle Dalberg
IK Stern
2:34:47.928600
+48:39.291800
55.6p
162
Peter Lund
OK Skogshjortarna
2:35:01.930000
+48:53.293200
55.5p
163
Jan Andersson
OK Skogshjortarna
2:35:01.930000
+48:53.293200
55.5p
164
Håkan Karlsson
FK Finn
2:35:04.930300
+48:56.293500
55.5p
165
David Bernhardsson
Trollhättans SOK
2:35:09.930800
+49:01.294000
55.5p
166
Markus Lindström
Timmersdala Motion
2:35:12.931100
+49:04.294300
55.5p
167
Geir Inge Folkestad
Anderstorps OK
2:35:13.931200
+49:05.294400
55.4p
168
Fredrik Gustafsson
Grönahögs IK
2:35:16.931500
+49:08.294700
55.4p
169
Peder Folmanis
Dalstorps IF
2:35:21.932000
+49:13.295200
55.4p
170
Jan-Erik Jansson
Tidaholm SOK Sisu
2:35:46.934500
+49:38.297700
55.2p
171
Peter Davidson
OK Kullingshof
2:35:48.934700
+49:40.297900
55.2p
172
Henrik Aiff
Sisu Forshaga SK
2:35:57.935600
+49:49.298800
55.2p
173
Christer Kannisto
Malma Aif
2:35:59.935800
+49:51.299000
55.1p
174
Nicklas Appelteg
Hermansby IF
2:36:04.936300
+49:56.299500
55.1p
175
Johan Davidsson
Nässjö SF
2:36:08.936700
+50:00.299900
55.1p
176
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:36:34.939300
+50:26.302500
54.9p
177
Magnus Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:36:49.940800
+50:41.304000
54.8p
178
Gert Johansson
OK Alehof
2:36:52.941100
+50:44.304300
54.8p
179
Francesc Sala
Spain
2:37:12.943100
+51:04.306300
54.7p
180
Ulf Sjödin
OK Skogshjortarna
2:37:41.946000
+51:33.309200
54.5p
181
Pekka Ahola
Borås GIF
2:38:12.949100
+52:04.312300
54.3p
182
Tobias Arnekvist
Ödeshögs SK
2:38:21.950000
+52:13.313200
54.2p
183
Lennart Adolfsson
Anderstorps OK
2:38:33.951200
+52:25.314400
54.1p
184
Per Sander
Göteborg/Majorna OK
2:38:41.952000
+52:33.315200
54.1p
185
Lars Christensen
Danmark
2:38:48.952700
+52:40.315900
54.0p
186
Jems Martinsson
Hvetlanda SK
2:38:54.953300
+52:46.316500
54.0p
187
Joacim Sandström
Bankeryds Skid o Mk
2:38:59.953800
+52:51.317000
54.0p
188
Mikael Trofast
Lekeryd-Svarttorps SK
2:39:02.954100
+52:54.317300
54.0p
189
Joachim Ohlsson
IK Stern
2:39:06.954500
+52:58.317700
53.9p
190
Tommy Börjesson
Tranemo IF
2:39:13.955200
+53:05.318400
53.9p
191
Ulf Adolfsson
Lidköpings VSK
2:39:29.956800
+53:21.320000
53.8p
192
Jonny Persson
OK Gipen
2:39:51.959000
+53:43.322200
53.6p
193
Hans Boström
Ellos IF
2:39:56.959500
+53:48.322700
53.6p
194
Christer Ekholm
Främmestads IK
2:40:02.960100
+53:54.323300
53.6p
195
Peter Fridell
Borås SK
2:40:07.960600
+53:59.323800
53.5p
196
Fredrik Jernstig
Bullarens GOIF
2:40:09.960800
+54:01.324000
53.5p
197
Lars Wistedt
Sya SK
2:40:09.960800
+54:01.324000
53.5p
198
Niklas Eklund
Joa IF
2:40:23.962200
+54:15.325400
53.5p
199
Andreas Skärbäck
OK Nackhe
2:40:25.962400
+54:17.325600
53.4p
200
Tobias Olsson
Malmbäck IF
2:40:37.963600
+54:29.326800
53.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Magnus Pernvik
IK Stern
2:40:38.963700
+54:30.326900
53.4p
202
Mattias Billson
IK Stern
2:40:41.964000
+54:33.327200
53.3p
203
Lars Holm
Trollhättans SOK
2:40:47.964600
+54:39.327800
53.3p
204
Ulf Nyström
Trollhättans SOK
2:40:50.964900
+54:42.328100
53.3p
205
Alexander Olausson
IK Trasten
2:41:05.966400
+54:57.329600
53.2p
206
Lennart Olof Rudo Abrahamsson
Sjövalla FK
2:41:12.967100
+55:04.330300
53.1p
207
Jonatan Lövkvist
Bankeryds Skid o Mk
2:41:19.967800
+55:11.331000
53.1p
208
Jonas Georgsson
Hofors Aif
2:41:33.969200
+55:25.332400
53.0p
209
Klas Levin
IK Hakarpspojkarna
2:41:36.969500
+55:28.332700
53.0p
210
Petter Larsson
Jönköpings OK
2:41:49.970800
+55:41.334000
52.9p
211
Hans Thorberntsson
OK Alehof
2:42:04.972300
+55:56.335500
52.8p
212
Thomas Pettersson
Göteborgs SK
2:43:07.978600
+56:59.341800
52.5p
213
Håkan Ek
Grönahögs IK
2:43:14.979300
+57:06.342500
52.4p
214
Lennart Larsson
Jönköpings OK
2:43:16.979500
+57:08.342700
52.4p
215
Fabrizio Messina
OK Skogshjortarna
2:43:20.979900
+57:12.343100
52.4p
216
Jonny Karlsson
Tidaholm SOK Sisu
2:43:30.980900
+57:22.344100
52.3p
217
Mikael Nordin
Venjans AIK
2:44:46.988500
+58:38.351700
51.9p
218
Torgny Alström
Falköpings AIK SK
2:45:00.989900
+58:52.353100
51.8p
219
Tomas Runeson
Kinnaströms SK
2:45:12.991100
+59:04.354300
51.7p
220
Thomas Eriksson
No Club
2:45:26.992500
+59:18.355700
51.6p
221
Anders Isaksson
OK Alehof
2:46:08.996700
+1:00:00.359900
51.4p
222
Staffan Runtegen
Boxholm-Ekeby SK
2:46:22.998100
+1:00:14.361300
51.3p
223
Anders Liboriussen
Danmark
2:46:36.999500
+1:00:28.362700
51.2p
224
Tor Oskarsson
Skillingaryds FK
2:46:39.999800
+1:00:31.363000
51.2p
225
Hans Trofast
Lekeryd-Svarttorps SK
2:47:26.1004500
+1:01:18.367700
51.0p
226
Kent Bäckström
Främmestads IK
2:47:36.1005500
+1:01:28.368700
50.9p
227
Magnus Jansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:47:46.1006500
+1:01:38.369700
50.8p
228
Lucas Jensen
Göteborgs Spårvägar GIF
2:48:06.1008500
+1:01:58.371700
50.7p
229
Tonny Carlsson
Storsjö IF
2:48:24.1010300
+1:02:16.373500
50.6p
230
Herman Rosén
Göteborg/Majorna OK
2:48:32.1011100
+1:02:24.374300
50.6p
231
Thure Andersson
Grönahögs IK
2:48:48.1012700
+1:02:40.375900
50.5p
232
Henrik Dellborg
IK Stern
2:49:14.1015300
+1:03:06.378500
50.3p
233
Rune Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:49:26.1016500
+1:03:18.379700
50.3p
234
Bo Sidbrant
Lidköpings VSK
2:49:35.1017400
+1:03:27.380600
50.2p
235
Anders Lindgren
Mölndals RK
2:49:50.1018900
+1:03:42.382100
50.2p
236
Magnus Uppström
Volvo IF
2:49:55.1019400
+1:03:47.382600
50.1p
237
Thomas Svensson
No Club
2:49:58.1019700
+1:03:50.382900
50.1p
238
Claes Brandt
Lekeryd-Svarttorps SK
2:50:02.1020100
+1:03:54.383300
50.1p
239
Ingemar Lemel
Hjobygdens OK
2:50:09.1020800
+1:04:01.384000
50.0p
240
Michael Svensson
Mullsjö SOK
2:50:13.1021200
+1:04:05.384400
50.0p
241
Thore Johansson
Torestorps IF
2:50:25.1022400
+1:04:17.385600
50.0p
242
Lars Ander
OK Landehof
2:50:36.1023500
+1:04:28.386700
49.9p
243
Martin Hellgesson
IK Stern
2:51:00.1025900
+1:04:52.389100
49.8p
244
Petter Halling
IK Stern
2:51:28.1028700
+1:05:20.391900
49.6p
245
Kent Johansson
Tidaholm SOK Sisu
2:51:54.1031300
+1:05:46.394500
49.5p
246
Bengt Svensson
Äspereds IF
2:52:02.1032100
+1:05:54.395300
49.4p
247
Mats Brindeland
Tidaholm SOK Sisu
2:52:03.1032200
+1:05:55.395400
49.4p
248
Jan-Anders Jansson
Rydaholms GOIF
2:52:34.1035300
+1:06:26.398500
49.3p
249
Tobias Johansson
Torestorps IF
2:53:22.1040100
+1:07:14.403300
49.0p
250
Kjell Thorberntsson
OK Alehof
2:53:39.1041800
+1:07:31.405000
48.9p
251
Arne Persson
IK Ymer
2:53:47.1042600
+1:07:39.405800
48.9p
252
Björn Ingemanson
IF Rigor
2:54:00.1043900
+1:07:52.407100
48.8p
253
Anders Svensson
IK Stern
2:54:08.1044700
+1:08:00.407900
48.8p
254
Anders Isaksson
Bullarens GOIF
2:54:21.1046000
+1:08:13.409200
48.7p
255
Magnus Kollin
Uddevalla SK
2:54:39.1047800
+1:08:31.411000
48.6p
256
Jan-Erik Gustafsson
Elmhults SC
2:54:52.1049100
+1:08:44.412300
48.6p
257
Fredrik Mårlind
Ericsson IK
2:54:54.1049300
+1:08:46.412500
48.5p
258
Ragnar Uppström
FK Herkules
2:55:03.1050200
+1:08:55.413400
48.5p
259
Mikael Hugosson
Jönköpings OK
2:56:00.1055900
+1:09:52.419100
48.2p
260
Jonas Gunnarsson
Vaggeryds SOK
2:56:23.1058200
+1:10:15.421400
48.1p
261
Mats Petersson
Ulricehamns IF
2:56:37.1059600
+1:10:29.422800
48.0p
262
Linus Arnekvist
Ödeshögs SK
2:57:41.1066000
+1:11:33.429200
47.7p
263
Stefan Oscarsson
OK Berget
2:57:42.1066100
+1:11:34.429300
47.7p
264
Lennart Tång
Trollhättans SOK
2:58:02.1068100
+1:11:54.431300
47.6p
265
Emil Helldin
Brännebrona SK
2:59:29.1076800
+1:13:21.440000
47.2p
266
Johan Eriksson
OK Skogsvargarna
3:00:43.1084200
+1:14:35.447400
46.8p
267
Mikael Johansson
OK Alehof
3:00:56.1085500
+1:14:48.448700
46.8p
268
Staffan Norberg
Tenhults SOK
3:01:36.1089500
+1:15:28.452700
46.6p
269
Leif Claesson
Hermansby IF
3:02:15.1093400
+1:16:07.456600
46.4p
270
Jonny Sandström
IK Stern
3:02:31.1095000
+1:16:23.458200
46.3p
271
Pär Annvik
OK Landehof
3:02:37.1095600
+1:16:29.458800
46.3p
272
Anders Ludvigsson
Torestorps IF
3:03:04.1098300
+1:16:56.461500
46.2p
273
Mikael Söderblom
Herrljunga Skid o OL
3:03:05.1098400
+1:16:57.461600
46.2p
274
Magnus Karlström
Tenhults SOK
3:04:34.1107300
+1:18:26.470500
45.8p
275
Jonas Johansson
IK Stern
3:04:44.1108300
+1:18:36.471500
45.7p
276
Anders Johansson
OK Alehof
3:04:51.1109000
+1:18:43.472200
45.7p
277
Mikael Fransson
OK Skogsvargarna
3:05:24.1112300
+1:19:16.475500
45.5p
278
Joel Lennartsson
FK Friskus Varberg
3:05:32.1113100
+1:19:24.476300
45.5p
279
Sten Johansson
OK Kullingshof
3:06:12.1117100
+1:20:04.480300
45.3p
280
Jens Reckman
IK Stern
3:06:41.1120000
+1:20:33.483200
45.2p
281
Robert Jakobsson
Tidaholm SOK Sisu
3:06:56.1121500
+1:20:48.484700
45.1p
282
Per Salgård
Lidköpings VSK
3:07:06.1122500
+1:20:58.485700
45.1p
283
Patrik Eliasson
IK Ymer
3:08:12.1129100
+1:22:04.492300
44.8p
284
Christer Andersson
IK Ymer
3:08:54.1133300
+1:22:46.496500
44.6p
285
Niklas Johansson
Torestorps IF
3:09:10.1134900
+1:23:02.498100
44.5p
286
Daniel Pettersson
Gnosjö FK
3:09:12.1135100
+1:23:04.498300
44.5p
287
Eivind Claesson
Hermansby IF
3:09:42.1138100
+1:23:34.501300
44.4p
288
Niklas Sandström
Hermansby IF
3:09:44.1138300
+1:23:36.501500
44.4p
289
Anders Hegmo
Mölnlycke IF
3:09:54.1139300
+1:23:46.502500
44.3p
290
Gunnar Karlsson
IK Ymer
3:10:22.1142100
+1:24:14.505300
44.2p
291
Per Haglöf
Peab Dalarna IF
3:10:36.1143500
+1:24:28.506700
44.2p
292
Markus Häggsten
IK Stern
3:10:58.1145700
+1:24:50.508900
44.1p
293
Jonas Eriksson
Ericsson IK
3:11:09.1146800
+1:25:01.510000
44.0p
294
Gustaf Gabrielsson
Ericsson IK
3:11:10.1146900
+1:25:02.510100
44.0p
295
Fredrik Gunning
IK Omega
3:11:35.1149400
+1:25:27.512600
43.9p
296
Leif Johansson
Tidaholm SOK Sisu
3:11:36.1149500
+1:25:28.512700
43.9p
297
Sigvard Thompsson
OK Gisle
3:11:56.1151500
+1:25:48.514700
43.8p
298
Henrik Hammarnäs
IK Hakarpspojkarna
3:12:46.1156500
+1:26:38.519700
43.6p
299
Daniel Lundby
IK Hakarpspojkarna
3:13:03.1158200
+1:26:55.521400
43.6p
300
Kennet Bror Lennart Mörk
IK Wilske
3:14:19.1165800
+1:28:11.529000
43.2p
301
Ulf Aiff
OK Skogshjortarna
3:14:36.1167500
+1:28:28.530700
43.2p
302
Mats Karlsson
Munkedals SOK
3:14:55.1169400
+1:28:47.532600
43.1p
303
Peter Lindberg
IK Stern
3:14:59.1169800
+1:28:51.533000
43.1p
304
Mats Sjöberg
Gnosjö FK
3:15:04.1170300
+1:28:56.533500
43.1p
305
Oscar Rosengren
IK Hakarpspojkarna
3:16:45.1180400
+1:30:37.543600
42.7p
306
Ulf Runum
Gnosjö FK
3:19:50.1198900
+1:33:42.562100
41.9p
307
Kristofer Eklund
Joa IF
3:21:40.1209900
+1:35:32.573100
41.5p
308
Michael Åberg
No Club
3:22:47.1216600
+1:36:39.579800
41.3p
309
Anders Sporrong
Bullarens GOIF
3:23:39.1221800
+1:37:31.585000
41.1p
310
Tomas Gustavsson
Tidaholm SOK Sisu
3:23:51.1223000
+1:37:43.586200
41.0p
311
Hans Karlsson
Kinnaströms SK
3:24:03.1224200
+1:37:55.587400
41.0p
312
Niklas Andersson
Hermansby IF
3:24:32.1227100
+1:38:24.590300
40.9p
313
Anders Ryberg
Skillingaryds FK
3:26:53.1241200
+1:40:45.604400
40.4p
314
Göran Örjas Hansson
IK Stern
3:30:06.1260500
+1:43:58.623700
39.7p
315
Bosse Karlström
OK Berget
3:35:40.1293900
+1:49:32.657100
38.6p
316
Gösta Lindblom
Ölmstads IS
3:36:51.1301000
+1:50:43.664200
38.4p
317
Johan Gustafsson
Hvetlanda SK
3:37:11.1303000
+1:51:03.666200
38.3p
318
Bo Jonsson
Malmbäck IF
3:39:12.1315100
+1:53:04.678300
37.9p
319
Bo Samuelsson
Nässjö SF
3:40:57.1325600
+1:54:49.688800
37.6p
320
Peter Persson
Hermansby IF
3:57:18.1423700
+2:11:10.786900
34.8p
321
Gerd Haberkamm
Vkif
4:29:34.1617300
+2:43:26.980500
30.4p