Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2020-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 45
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Angela Johansson
XC Sthlm Ski Club
2:23:19.859800
60.9p
2
Helena Zingmark
Stockholms RK
2:31:01.906000
+7:42.46100
56.8p
3
Annakarin Söderström
Sundbybergs IK
2:33:24.920300
+10:05.60400
55.7p
4
Carina Wärme
Roslagsbro IF
2:34:28.926700
+11:09.66800
55.2p
5
Daniela Profir
Sundbybergs IK
2:41:12.967100
+17:53.107200
52.2p
6
Malin Wikström
Gustafs GOIF
2:44:05.984400
+20:46.124500
51.1p
7
Sirkka Hagberg
Team Skoglövs Bil IF
2:46:04.996300
+22:45.136400
50.3p
8
Maria Green
XC Sthlm Ski Club
2:50:33.1023200
+27:14.163300
48.6p
9
Åsa Stigers
IFK Hedemora SK
2:51:27.1028600
+28:08.168700
48.3p
10
Catharina Ehlton
Edsbyns SK
2:51:43.1030200
+28:24.170300
48.2p
11
Carola Norén Engstrand
Landsbro IF SK
2:51:45.1030400
+28:26.170500
48.2p
12
Helena Bjerke
Falköpings AIK SK
2:57:05.1062400
+33:46.202500
46.4p
13
Åsa Bergqvist
Tylla XC
2:57:44.1066300
+34:25.206400
46.2p
14
Maria Byhlin
Stora Tuna IK SK
2:57:50.1066900
+34:31.207000
46.2p
15
Kia Olofsdotter
Östervåla IF
3:01:55.1091400
+38:36.231500
44.9p
16
Kristina Johnsen
Mälarö SOK
3:08:58.1133700
+45:39.273800
42.8p
17
Stéphanie Kristensson
Telia IoFF
3:11:15.1147400
+47:56.287500
42.2p
18
Cecilia Ingard
IK Rex
3:14:22.1166100
+51:03.306200
41.4p
19
Birgitta Dahlin
Svärdsjö IF
3:14:58.1169700
+51:39.309800
41.2p
20
Jennie Falk Eriksson
Ibm-Klubben
3:15:40.1173900
+52:21.314000
41.0p
21
Sara Axelsson
Karlslunds IF SF
3:25:24.1232300
+1:02:05.372400
38.7p
22
Marie Stigson
Kalmar
3:34:55.1289400
+1:11:36.429500
36.6p
23
Malin Österström
Gryts IF
3:35:58.1295700
+1:12:39.435800
36.4p
24
Susan Basic
Axa SC
3:52:58.1397700
+1:29:39.537800
33.3p
25
Cecilia Håkansson
Vindrarps SK
4:20:25.1562400
+1:57:06.702500
29.2p
26
Johanna Wachtmeister
Bromma Vällingby SOK
4:22:08.1572700
+1:58:49.712800
29.0p
-
Irene Andersson
OK Kullingshof
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)