Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Röbäcks Ski Marathon
2020-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Silfver
IFK Umeå
1:52:08.672750
85.6p
2
Martin Rosvall
Ttgu IF
1:52:09.672810
+0
85.6p
3
Daniel Holmgren
IFK Umeå
1:52:10.672930
+1.80
85.6p
4
Tobias Åhman
1life IF
1:52:13.673270
+5.420
85.5p
5
Simon Lageson
Falun Borlänge SK
1:52:18.673700
+9.850
85.4p
6
Ludvig WERKMÄSTER
Ttgu IF
1:55:45.694480
+3:37.21630
82.2p
7
Robert Lindberg
Ttgu IF
1:55:46.694550
+3:38.21700
82.2p
8
Andreas Oskarsson
Sorsele SK
1:58:11.709030
+6:02.36180
80.1p
9
Hannes Stenström
Trillevallens Sportklubb
1:58:11.709050
+6:03.36200
80.1p
10
Karl Hjalmarsson
IK Stern
1:58:13.709290
+6:05.36440
80.1p
11
Kristofer Linder
Ttgu IF
2:01:19.727860
+9:11.55010
77.6p
12
Tommy Hedlund
Ttgu IF
2:01:34.729360
+9:26.56510
77.4p
13
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
2:01:37.729660
+9:29.56810
77.3p
14
Kasper Lönnbäck
IF Minken
2:01:38.729750
+9:30.56900
77.3p
15
Benjamin Holmgren
if
2:01:54.731330
+9:45.58480
77.1p
16
Erik Johansson
Tranemo IF
2:04:10.744920
+12:01.72070
75.4p
17
Daniel Granberg
Mellansel IF
2:05:49.754830
+13:40.81980
74.2p
18
Petter Persson
Borås SK
2:07:38.765750
+15:30.92900
72.9p
19
Jesper Spjuth
IF Ski Team Skåne
2:08:26.770510
+16:17.97660
72.3p
20
Albin Persson
Tranemo IF
2:11:30.788960
+19:22.116110
70.3p
21
Emil Winsa
Gellivare Skidallians IK
2:15:09.810860
+23:01.138010
68.0p
22
William Englund
IFK Umeå
2:16:08.816790
+24:00.143940
67.4p
23
Oskar Berglund
IFK Mora SK
2:20:12.841130
+28:03.168280
65.0p
24
Lars LUNDBERG
Ttgu IF
2:22:56.857580
+30:48.184730
63.5p
25
Sebastian KURTÉN KAINBERG
if
2:23:15.859470
+31:07.186620
63.4p
26
Daniel Nilsson
Umedalens IF
2:25:46.874540
+33:37.201690
62.1p
27
Mikael NILSSON
Hissjö SK
2:31:57.911610
+39:48.238760
59.1p
28
Emil Göhlin
Gnosjö FK
2:38:28.950710
+46:19.277860
56.2p
29
Fredrik Nyberg
Överkalix IF
2:43:15.979450
+51:07.306600
54.3p
30
Ludvig Wiechel
Röbäcks SK
3:06:24.1118320
+1:14:15.445470
46.6p
31
Erik Edin
Duveds IF
3:07:52.1127150
+1:15:44.454300
46.2p
32
Josef Sandlund
Kalix SK
3:19:22.1196180
+1:27:14.523330
43.2p
-
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
Johan Sjöberg
Sågmyra SK
23:59:58.8639700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)