Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Upplands-DM
2020-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 45
Niklas Österberg
Storvreta IK
25:42.154100
74.0p
2
H 35
Andreas Berthagen
Storvreta IK
25:56.155500
+14.1300
73.3p
3
H 35
Fredrik Björck
IK Rex
26:05.156400
+23.2200
72.8p
4
H 35
Mandus Andersson
IK Rex
26:06.156500
+24.2300
72.7p
5
H 20
Erik Nord
Storvreta IK
26:37.159600
+55.5400
71.1p
6
H 35
John Andersson Gull
Storvreta IK
26:47.160600
+1:05.6400
70.5p
7
H 35
Björn Winell
Storvreta IK
26:58.161700
+1:16.7500
70.0p
8
H 55
Magnus Graas
OK Linné
27:09.162800
+1:27.8600
69.4p
9
H 21
Victor Johansson
Korsnäs IF SK
27:21.164000
+1:39.9800
68.8p
10
H 18
David Melin
Gimo IF SK
27:44.166300
+2:02.12100
67.7p
11
H 21
Fabian Karlsson
Ufk
27:52.167100
+2:10.12900
67.3p
12
H 18
Lukas Karlberg
IK Rex
28:00.167900
+2:18.13700
67.0p
13
H 35
Tommy Vikman
Bålsta SK
28:04.168300
+2:22.14100
66.8p
13
H 45
Stefan Jeleby
Häverödals SK
28:04.168300
+2:22.14100
66.8p
15
H 35
Per Eklund
IK Rex
28:18.169700
+2:36.15500
66.1p
16
H 45
Patrik Söderqvist
Storvreta IK
28:26.170500
+2:44.16300
65.8p
17
H 20
Arvid Schön
Storvreta IK
29:13.175200
+3:31.21000
63.7p
18
H 55
Jan Hasselgren
Bålsta SK
29:41.178000
+3:59.23800
62.6p
19
H 21
Niklas Wenngren
Östervåla IF
30:12.181100
+4:30.26900
61.4p
20
H 55
Arne Wenngren
Östervåla IF
31:25.188400
+5:43.34200
58.6p
21
D 18
Josefine Söderqvist
Storvreta IK
31:29.188800
+5:47.34600
58.5p
22
H 55
Peter Saarikoski
Ufk
31:43.190200
+6:01.36000
58.0p
23
H 65
Björn Robert Lindberg
Öregrunds IK
32:21.194000
+6:39.39800
56.7p
24
D 18
Jessica Borg
Storvreta IK
32:48.196700
+7:06.42500
55.8p
25
D 45
Pernilla Söderqvist
Storvreta IK
32:52.197100
+7:10.42900
55.7p
26
H 45
Henrik Wåhlström
Bålsta SK
33:08.198700
+7:26.44500
55.2p
27
D 45
Susanne Persson
Gimo IF SK
33:30.200900
+7:48.46700
54.5p
28
H 35
Martin Andersson
IK Rex
35:37.213600
+9:55.59400
50.9p
29
H 45
Jerker Drottenmyr
Visborgs OK
36:38.219700
+10:56.65500
49.3p
30
H 35
Magnus Karlsson
Östervåla IF
37:10.222900
+11:28.68700
48.5p
31
D 45
Barbara Knop
Mälarö SOK
38:36.231500
+12:54.77300
46.5p
32
H 35
Lars Rönn
Östervåla IF
40:38.243700
+14:56.89500
43.9p
33
D 35
Malin Brodén
Östervåla IF
41:19.247800
+15:37.93600
43.1p
34
H 35
Daniel Nilsson
Storvreta IK
44:41.268000
+18:59.113800
39.6p
35
H 65
Rolf Larsson
Östervåla IF
46:47.280600
+21:05.126400
37.6p