Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2020-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hannes Boström
IFK Arvidsjaur SK
1:53:32.681100
82.6p
2
Jim Lundmark
Skellefteå SK
2:01:08.726700
+7:36.45500
76.2p
3
Martin Ottosson
Skellefteå SK
2:01:57.731600
+8:25.50400
75.6p
4
Jesper Lundqvist
Skellefteå SK
2:04:11.745000
+10:39.63800
73.9p
5
Erik Jonsson
Rossöns IF
2:06:06.756500
+12:34.75300
72.5p
6
Jonatan Lindqvist
Täfteå IK
2:07:11.763000
+13:39.81800
71.7p
7
Olof Burström
SK Järven
2:10:29.782800
+16:57.101600
69.5p
8
Emil Carlsson
Slussfors IK
2:10:33.783200
+17:01.102000
69.5p
9
Johan Gädda
Vinn
2:10:34.783300
+17:02.102100
69.5p
10
Henrik Risberg
Svensby SK
2:11:13.787200
+17:41.106000
69.1p
11
Johan Bellgran
Getryggens SK
2:11:36.789500
+18:04.108300
68.8p
12
Albin Karlsson
Skellefteå SK
2:11:37.789600
+18:05.108400
68.8p
13
Rasmus SJÖLUND
Isk
2:13:17.799600
+19:45.118400
67.7p
14
Thomas Michaelsen
Oksskolten IL
2:13:18.799700
+19:46.118500
67.7p
15
Peter Öbrand
Lycksele IF
2:13:20.799900
+19:48.118700
67.7p
16
Nils Lindberg
Umepolisens Skytte o IK
2:13:45.802400
+20:13.121200
67.5p
17
Johan Söderberg
Skellefteå SK
2:16:59.821800
+23:27.140600
65.5p
18
Christian Wallgren
Skellefteå SK
2:18:14.829300
+24:42.148100
64.8p
19
Rikard Ingvarsson
Göteborgs Polismäns IF
2:18:45.832400
+25:13.151200
64.5p
20
Erik Granström
IFK Arvidsjaur SK
2:20:39.843800
+27:07.162600
63.5p
21
Marcus Lundmark
Skellefteå SK
2:21:47.850600
+28:15.169400
62.9p
22
Jacob Fürstenhoff
Skellefteå SK
2:21:53.851200
+28:21.170000
62.8p
23
Anders Eriksson
Antnäs BK
2:23:29.860800
+29:57.179600
62.0p
24
Andreas Karlsson
Umara SC
2:27:16.883500
+33:44.202300
60.1p
25
Aleksander Larsson
Axa SC
2:28:25.890400
+34:53.209200
59.5p
26
Anton Boman
Byske SK
2:30:21.902000
+36:49.220800
58.6p
27
Simon Johansson
Vännäs SK
2:32:18.913700
+38:46.232500
57.7p
28
Simon Larsson
Skellefteå SK
2:34:32.927100
+41:00.245900
56.8p
29
Robin Fahlesson
Burträsk SK
2:40:32.963100
+47:00.281900
54.3p
30
Mattias Rönnbäck
Luleå Gjutarens IF
2:44:16.985500
+50:44.304300
52.8p
31
Anton Nylund
Axa SC
2:48:59.1013800
+55:27.332600
51.1p
32
Christoffer Widmark
IK Stern
2:51:02.1026100
+57:30.344900
50.4p
33
Arvid Pettersson
Arvidsjaur
2:51:48.1030700
+58:16.349500
50.1p
34
Joakim Johansson
Sävar IK
2:54:32.1047100
+1:01:00.365900
49.2p
35
Joakim Burström
SK Järven
2:54:52.1049100
+1:01:20.367900
49.1p
36
Robert Frederiksen
IK Stern
3:02:43.1096200
+1:09:11.415000
46.7p
37
Stefan Andersson
Axa SC
3:02:43.1096200
+1:09:11.415000
46.7p
38
Viktor Berggren
Hemmingsmarks IF
3:05:37.1113600
+1:12:05.432400
45.9p
39
Daniel KLÄTTESJÖ
Axa SC
3:08:15.1129400
+1:14:43.448200
45.1p
40
Johan Burström
Kågedalens SK
3:08:52.1133100
+1:15:20.451900
45.0p
41
Mikael Björk
Skellefteå SK
3:09:43.1138200
+1:16:11.457000
44.7p
42
Marcus Isaksson
Skellefteå SK
3:10:18.1141700
+1:16:46.460500
44.6p
43
Daniel Lexås
Lahnajärvi SIF
3:14:15.1165400
+1:20:43.484200
43.5p
-
Marcus Fahlgren
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
Anton Cederberg
Lycksele IF
23:59:58.8639700
-
Adam Pettersson
Skogis IF
23:59:59.8639800
-
Göran Olsson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)