Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2020-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olof Jonsson
Trillevallens Sportklubb
1:58:16.709500
85.7p
2
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
1:58:56.713500
+40.3900
85.1p
3
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:59:10.714900
+54.5300
84.8p
4
Olle Olsson Bad
Hallens SK
1:59:29.716800
+1:13.7200
84.6p
5
Anton Elvseth
Offerdals SK
1:59:55.719400
+1:39.9800
84.2p
6
John Lagerskog
Åre Längdskidklubb
2:02:13.733200
+3:57.23600
82.2p
7
Carl Olander
IK Stern
2:03:39.741800
+5:23.32200
81.0p
8
Johannes Jillerö
Trollhättans SOK
2:05:09.750800
+6:53.41200
79.8p
9
Theodor Danielsson
Enebybergs IF
2:05:47.754600
+7:31.45000
79.3p
10
Jakob Jansson
Trillevallens Sportklubb
2:06:11.757000
+7:55.47400
79.0p
11
Björn Wennblom
XC Sthlm Ski Club
2:08:10.768900
+9:54.59300
77.5p
12
Andreas Viker
IK Stern
2:09:52.779100
+11:36.69500
76.3p
13
Markus Lassus Bjälnes
Östersunds SK
2:10:12.781100
+11:56.71500
76.0p
14
Niklas Sundelin
Östersunds SK
2:10:35.783400
+12:19.73800
75.8p
15
Jonatan Viker
Trafikverkets FF
2:11:45.790400
+13:29.80800
74.9p
16
Linus af Wåhlberg
Ölands SK
2:12:15.793400
+13:59.83800
74.6p
17
Viktor Asking
IF Ski Team Skåne
2:12:35.795400
+14:19.85800
74.4p
18
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
2:13:14.799300
+14:58.89700
73.9p
19
Robin Grenholm
XCGold
2:13:22.800100
+15:06.90500
73.8p
20
Fredrik Göransson
Åsarna IK
2:15:09.810800
+16:53.101200
72.6p
21
Mikael Andersson
Krokoms Mck
2:16:10.816900
+17:54.107300
72.0p
22
Daniel Wessén
Tandsbyns IF
2:16:11.817000
+17:55.107400
72.0p
23
Anton Trotzig
Sälens IF
2:27:01.882000
+28:45.172400
65.6p
24
Patrik Lindqvist
Club Sport Office
2:28:13.889200
+29:57.179600
65.0p
25
Jesper Retsloff
Axa SC
2:29:31.897000
+31:15.187400
64.3p
26
Viktor Hurtig
Göteborgs SK
2:30:58.905700
+32:42.196100
63.6p
27
Christoffer Lindebring
Axa SC
2:35:33.933200
+37:17.223600
61.4p
28
Per Almqvist
Östersunds SK
2:36:53.941200
+38:37.231600
60.8p
29
Marcus Sellström
Sockertoppen IF
2:37:21.944000
+39:05.234400
60.6p
30
Alex Öhman
Västerås Slalomklubb
2:40:00.959900
+41:44.250300
59.4p
31
Robin Wessén
Umara SC
2:40:19.961800
+42:03.252200
59.2p
32
Jacob Vackdahl
Frösö IF
2:40:46.964500
+42:30.254900
59.0p
33
Tobias Lindé
Stockholm
2:43:01.978000
+44:45.268400
58.1p
34
Jakob Hallquist
IK Ymer
2:46:26.998500
+48:10.288900
56.7p
35
Fredrik Bäckman
Brunflo IF
2:50:28.1022700
+52:12.313100
55.1p
36
Lars Palm Olsson
Trvff
2:51:08.1026700
+52:52.317100
54.9p
37
Joakim olsson
Axa SC
2:51:36.1029500
+53:20.319900
54.7p
38
Lukas Säw
Östersunds SK
2:52:44.1036300
+54:28.326700
54.3p
39
Tobias Björch
Stockholm
3:02:50.1096900
+1:04:34.387300
50.8p
40
Dennis Jonsson
Östersund
3:05:31.1113000
+1:07:15.403400
50.0p
41
Erik Sonesson
Åsarna IK
3:06:06.1116500
+1:07:50.406900
49.8p
42
Fredrik Olsson
Spikbodarnas IK
3:06:20.1117900
+1:08:04.408300
49.7p
43
Axel Larsson
Åre SLK
3:08:42.1132100
+1:10:26.422500
49.0p
44
Olov Skogelid
Ragunda IF
3:10:57.1145600
+1:12:41.436000
48.4p
45
Viktor Thorberg
Östersund
3:12:05.1152400
+1:13:49.442800
48.0p
46
Daniel Olsson
Östersunds SK
3:12:35.1155400
+1:14:19.445800
47.9p
47
Mikael Eriksson
Huddinge
3:22:04.1212300
+1:23:48.502700
45.3p
48
Gustav Jönsson
Göteborg
3:33:14.1279300
+1:34:58.569700
42.7p
49
Petter Plantinger
Östersund
3:46:05.1356400
+1:47:49.646800
40.0p
50
Christoffer Lundin
Bräcke SK
4:03:23.1460200
+2:05:07.750600
36.8p
-
Ali Teymouri
Ufk
23:59:58.8639700
-
Arvid Jonsson
Trillevallens Sportklubb
23:59:58.8639700
-
Samuel Carlsson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
Jonas Eriksson
Östersund
23:59:59.8639800
-
Ludvig Hellstrand
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
Niklas Persson
Östersund
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)