Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Wadköpingsloppet
2020-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Gabriel Thorn
SK Bore
1:31:48.550700
88.7p
2
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:33:12.559100
+1:24.8300
87.0p
3
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
1:34:01.564000
+2:13.13200
86.0p
4
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:34:11.565000
+2:23.14200
85.8p
5
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:34:11.565000
+2:23.14200
85.8p
6
Axel Bergsten
IFK Skövde SK
1:34:12.565100
+2:24.14300
85.8p
7
Andrei Lamov
IFK Mora SK
1:36:23.578200
+4:35.27400
83.4p
8
Tony Persson
SK Bore
1:36:25.578400
+4:37.27600
83.3p
9
Daniel Södersten
Orsa SK
1:36:30.578900
+4:42.28100
83.2p
10
Jonathan Hedbys
Nusnäs IF
1:36:32.579100
+4:44.28300
83.2p
11
Rasmus Blom
SK Bore
1:37:00.581900
+5:12.31100
82.7p
12
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:37:26.584500
+5:38.33700
82.2p
13
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
1:37:27.584600
+5:39.33800
82.2p
14
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
1:37:58.587700
+6:10.36900
81.7p
15
Nils Augustsson
IFK Mora SK
1:37:58.587700
+6:10.36900
81.7p
16
Martin Hammarberg
Sundsvalls OK
1:38:12.589100
+6:24.38300
81.4p
17
Jimmy Axelsson
Karlslunds IF SF
1:38:59.593800
+7:11.43000
80.6p
18
Johan Englund
OK Stigen
1:41:59.611800
+10:11.61000
77.6p
19
Isak Lieback
Ulricehamns IF
1:43:51.623000
+12:03.72200
75.9p
20
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:43:51.623000
+12:03.72200
75.9p
21
Erik Hårrskog
Falu IK
1:44:32.627100
+12:44.76300
75.3p
22
Magnus Calestam
IF Hagen SK
1:44:50.628900
+13:02.78100
75.0p
23
Patrik Lind
Tunafors SK
1:45:13.631200
+13:25.80400
74.7p
24
Oskar Ekholm
Karlslunds IF SF
1:45:55.635400
+14:07.84600
74.1p
25
Jonas Wikström
Molkoms SK
1:46:05.636400
+14:17.85600
73.9p
26
Andreas Thuresson
Lima IF
1:46:06.636500
+14:18.85700
73.9p
27
Harald Östensen
IFK Skövde SK
1:46:31.639000
+14:43.88200
73.6p
28
Erik Lundell
IF Hagen SK
1:46:34.639300
+14:46.88500
73.5p
29
Kevin Henriksson
Garphyttans IF
1:46:34.639300
+14:46.88500
73.5p
30
Björn Jingfors
Axa SC
1:46:41.640000
+14:53.89200
73.4p
31
Joakim Frisk
Västerås Skidklubb
1:46:43.640200
+14:55.89400
73.4p
32
Fredric Killén
Vänersborg
1:46:57.641600
+15:09.90800
73.2p
33
Johan Andersson
Hindås SK
1:47:27.644600
+15:39.93800
72.8p
34
Rickard Ericsson
Garphyttans IF
1:47:48.646700
+16:00.95900
72.5p
35
Johan Hansson
Lima IF
1:49:30.656900
+17:42.106100
71.1p
36
Andréas Göransson
Abb IF SK
1:49:34.657300
+17:46.106500
71.1p
37
Edwin Franzen
IFK Mora SK
1:49:36.657500
+17:48.106700
71.0p
38
Anton Bäckman
Karlslunds IF SF
1:49:36.657500
+17:48.106700
71.0p
39
Andreas Albinsson
SK Bore
1:50:16.661500
+18:28.110700
70.5p
40
Christoffer Nordqvist Åberg
Falun Borlänge SK
1:50:33.663200
+18:45.112400
70.3p
41
Johan Öhrn
Axa SC
1:50:47.664600
+18:59.113800
70.1p
42
Andreas Svensson
No Club
1:50:59.665800
+19:11.115000
69.9p
43
Alfred Källsmyr
IK Fryken
1:51:04.666300
+19:16.115500
69.9p
44
Rasmus Andersson
Malungs IF
1:51:44.670300
+19:56.119500
69.4p
45
Alexander Olander
OK Alehof
1:53:11.679000
+21:23.128200
68.3p
46
Viktor park
Gnosjö FK
1:53:13.679200
+21:25.128400
68.3p
47
David Sjögren
Köla AIK
1:56:46.700500
+24:58.149700
65.7p
48
Andreas Nyman
Broby GOIF
1:57:09.702800
+25:21.152000
65.5p
49
Ulf Nilson
Karlslunds IF SF
1:57:55.707400
+26:07.156600
65.0p
50
Johan Erlaby
SK Bore
1:58:30.710900
+26:42.160100
64.6p
51
Adam Olausson
IK Trasten
1:58:40.711900
+26:52.161100
64.5p
52
Crelle Ekstrand
Broby GOIF
1:58:41.712000
+26:53.161200
64.5p
53
Magnus Karlsson
Axa SC
1:59:35.717400
+27:47.166600
63.9p
54
Maximillian Jahn
Västerås Skidklubb
1:59:47.718600
+27:59.167800
63.8p
55
Mats Andersson
Finnskoga IF
2:00:10.720900
+28:22.170100
63.5p
56
David Boija
Österfärnebo IF
2:00:17.721600
+28:29.170800
63.4p
57
Richard Ahlstedt
Halmstads Skidklubb
2:01:46.730500
+29:58.179700
62.5p
58
Johan Myrman
Arvika IS
2:01:56.731500
+30:08.180700
62.4p
59
Fredrik Olsson
Söderbärke GOIF
2:02:23.734200
+30:35.183400
62.1p
60
Johan Johansson Park
Gnosjö FK
2:02:50.736900
+31:02.186100
61.9p
61
Martin Bergqvist
IK Stern
2:03:24.740300
+31:36.189500
61.5p
62
Johan Hugoh
Hindås SK
2:03:49.742800
+32:01.192000
61.3p
63
Samuel Sandell
Almby IK
2:04:45.748400
+32:57.197600
60.7p
64
Christoffer Söderkvist
Sunne SLF
2:05:35.753400
+33:47.202600
60.2p
65
Henrik Håkansson
IF Hagen SK
2:06:11.757000
+34:23.206200
59.9p
66
Niklas Vestlund
Trollhättans SOK
2:06:16.757500
+34:28.206700
59.9p
67
Marcus Bernhard
Axa SC
2:06:28.758700
+34:40.207900
59.7p
68
Jesper Hellström
Axa SC
2:06:52.761100
+35:04.210300
59.5p
69
Henrik Lidhage
Tunafors SK
2:07:00.761900
+35:12.211100
59.4p
70
Viktor Rikner
Karlslunds IF SF
2:07:53.767200
+36:05.216400
59.0p
71
Johan Alfredsson
Karlslunds IF SF
2:08:09.768800
+36:21.218000
58.8p
72
Oskar Johansson
Karlslunds IF SF
2:08:41.772000
+36:53.221200
58.5p
73
Viktor Gerdin
Karlslunds IF SF
2:10:19.781800
+38:31.231000
57.7p
74
Andreas Alsin
Åmåls OK
2:10:35.783400
+38:47.232600
57.5p
75
Josef Sandell
Almby IK
2:12:22.794100
+40:34.243300
56.6p
76
Thomas Johansson
Karlslunds IF SF
2:12:34.795300
+40:46.244500
56.5p
77
Daniel Andmarken
Karlslunds IF SF
2:12:58.797700
+41:10.246900
56.3p
78
Emil Ekström
Axa SC
2:13:30.800900
+41:42.250100
56.0p
79
Tomas Gunnarsson
Karlslunds IF SF
2:14:03.804200
+42:15.253400
55.8p
80
Mattias Svensson
Axa SC
2:14:11.805000
+42:23.254200
55.7p
81
Marcus Johansson
IFK Mora SK
2:15:00.809900
+43:12.259100
55.3p
82
Bo Gustavsson
Karlslunds IF SF
2:16:36.819500
+44:48.268700
54.5p
83
Eric Widerström
Norrköpings SK
2:18:42.832100
+46:54.281300
53.6p
84
Max Bäckström
Karlslunds IF SF
2:20:20.841900
+48:32.291100
52.8p
85
Jonas Andersson
Landsbro IF SK
2:20:55.845400
+49:07.294600
52.6p
86
Patrik Olsson
Malungs IF
2:21:48.850700
+50:00.299900
52.2p
87
Erik Jansson
Karlslunds IF SF
2:22:35.855400
+50:47.304600
51.9p
88
Joakim Kaiser
Karlslunds IF SF
2:23:47.862600
+51:59.311800
51.4p
89
Andreas Molin
Karlslunds IF SF
2:25:20.871900
+53:32.321100
50.7p
90
Andreas Harlén
Karlslunds IF SF
2:33:56.923500
+1:02:08.372700
47.5p
91
Melvin Friis
SK Granan
2:34:49.928800
+1:03:01.378000
47.2p
92
Fredrik Ingmarsson
SK Bore
2:34:58.929700
+1:03:10.378900
47.1p
93
Felix Hammarberg
FK Friskus Varberg
2:36:00.935900
+1:04:12.385100
46.7p
94
Per Emil Sörli
Malungs IF
2:43:34.981300
+1:11:46.430500
44.3p
95
Oskar Gerdin
Karlslunds IF SF
2:49:14.1015300
+1:17:26.464500
42.6p
96
Viktor Svensson
FK Friskus Varberg
3:06:28.1118700
+1:34:40.567900
38.2p
97
Simon Hallstensson
Karlslunds IF SF
3:40:01.1320000
+2:08:13.769200
31.8p
-
Erik Lieback
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Tim Magnusson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
John Sterner
XC Sthlm Ski Club
23:59:58.8639700
-
Jacob Malmfors
Skogspojkarnas OK
23:59:58.8639700
-
Adam Nyman
Axa SC
23:59:58.8639700
-
Adam Ekstedt
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
23:59:59.8639800
-
Joakim Alriksson
Skogsbygdens IF
23:59:59.8639800
-
Jonas Ekström
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Emil Larsson
Vassunda IF
23:59:59.8639800
-
Pasi Väisänen
Karlslunds IF SF
23:59:59.8639800
-
Petter Hjärtström
Finnskoga IF
23:59:59.8639800
-
Isak Nilsson
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
Johan Östman
Axa SC
23:59:59.8639800
-
Fredrik Svensson
Krogsereds IK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)